Čas šancí vykřičených pokrytců a mlčenlivé důvěřivosti hlupáků

Blíží se další z výročí posledních desetiletí tohoto státu a politicko-mediální scéna zejména televizně bublá. Na obrazovkách se vaří pokrmy hněvu údajných poctivců, přičemž cítíme zápach připálené politické polívky přetvářky a touhy po moci pokrytců. Křiklouni žvaní o „hodnotách“ a „svobodách“ a nikdo z nich nepřizná, že svobodami a hodnotami myslí jen nároky na pre-bendy pro sebe. Co chtějí? Nic méně, než nároky na zisky a požitky – na úkor práva druhých na klidný a poctivý život, přičemž „hodnotami“ myslí podrazy a války predátorů politické džungle a vnucování vlastních výmyslů druhým jako pravidel budoucích zákonů.

Ale co chce normální obyčejný člověk? Ten, který vůbec nepotřebuje, aby ho kdekdo považoval za prvek elit národa? Nechce nic víc, než institut státu, občanskými národy vytvořený už před staletími a dnes – v 21.století – splňující alespoň nejzákladnější atribut svého statusu – existenci života většiny lidí v pořádku a v bezpečí, bez násilí a bez válek. Života všech v obecné a sociální spravedlnosti.

Co však dělají ti pokrytci hlásání výmyslů tak zvaných práv a svobod? Křičí o požadavcích a nárocích zejména na svůj volný pohyb kamkoliv a kdykoliv a zároveň na svobodu vlastnit jakýkoliv majetek. Nuže dobrá – ale co když ten „jejich majetek“ bude například pozemek, kam jinému právě ten svobodný pohyb oni vejít budou chtít zakázat? A když někdo něco proti tomu řekne, tak mu zakážou i mluvit? Má to logiku? A není to snad poněkud chucpe?

Požadují svobodu podnikání včetně toho „podnikání“ skrytě i otevřeně nepoctivého a zároveň si nárokují beztrestnost svých podvodů zejména na starých, postižených a neznalých v byznysu s výmluvou, že „to přece nebylo ve smlouvě“. Nechtějí podnikat především za své, ale chtějí to mít naopak s dotačními podporami státu z daní, vybraných z peněz všech ostatních poplatníků. Není to už zas jen další obyčejné chucpe, vytvářet si výmysly práv a svobod pro sebe a povinnosti a pomoc pak požadovat po jiných?

Jak dlouho má ještě trvat ten čas šancí starých pokrytců a hloupé důvěřivosti mladých hlupáků? Čas, kterému právě ti staří pokrytci s takovou oblibou říkají demokracie zas-tupitelů? Je snad smyslem takové demokracie, nutit většinám sobecké a společensky destruktivní výmysly a požadavky menšin, falešně vydávané za svobody a práva? A proč vlastně nás ti lidé neustále nutí jen do nepříjemností, sporů a konfliktů a do povinnosti mlčet k nesmyslům a k bezpráví?

Nebylo snad už asociální přetvářky samozvaných elit dost? Nebylo toho lhaní, korupce, podvádění, lichvy, rozkrádaček a násilí už také dost? Uvědomují si ti papíroví a televizní bojovníci za pseudo-hodnoty a pseudo-práva, že tím, že neumějí vládu věcí veřejných systémově organizovat a umí stále jenom žvanit, tak že tu nakonec především oni sami vytvoří ryze kriminální stát? Pochopí vůbec někdy, že když k tomu jednou už zase dojde, že to pak bude už jen obyčejný fašismus, který právě stvořili? A že ten fašismus je samotné nakonec spolehlivě existenčně zabije?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
29. 10. 2016 14:58

Včera jsem v TV kraksne zahlédl výkvět českého dobytka na Staromaku. Moc ho tam nebylo , byt sapito bylo celkem rozlehlé. Řekl bych, ze to byl docela trapas. Kdo tuhle verbez živí? V mnoha případech to sama nezvládne.
Sama mravní autorita. Akorát ze takový Horáček zarobil na hazardu.
Na Staromaku se vcera testovala ZraLOST situace.

Bety
Bety
29. 10. 2016 15:03

Já za programové prohlášení naší „elity“ považuji úryvek ze Svěrákova filmu Vrchní prchni, tu část, kde se mluví o šťastných prasatech, která se dostala do žita. A když se jedno z dětí zeptá, jestli se ta prasata v žitě také dostanou na jatka, tak odpověď zní: Ano, ale jen ony mohou říct: Byl jsem v žitě. A to je to celé. Být v žitě, tedy být „žitným“ prasetem na rozdíl od těch obyčejných, „užitkových“, které jsou předurčeny žrát šlichtu, pít předraženou vodu a se závistí a úctou vzhlížet k těm vyvoleným. A co bude potom tyto vyvolené nezajímá, po nich… Číst vice »

orinoko
29. 10. 2016 15:04

Politicky útok je veden z lidoveckeho klerofasounskeho podvědomí Moravy. To zase bude prusvih. Sudetaci na Moravě se činí. A nejen oni.

Irena
29. 10. 2016 15:06

Dobře napsáno.

Starý doktor
29. 10. 2016 15:08

orinoko napsal

Včera jsem v TV kraksne zahlédl výkvět českého dobytka na Staromaku. Moc ho tam nebylo , byt sapito bylo celkem rozlehlé. Řekl bych, ze to byl docela trapas. Kdo tuhle verbez živí? V mnoha případech to sama nezvládne.
Sama mravní autorita. Akorát ze takový Horáček zarobil na hazardu.
Na Staromaku se vcera testovala ZraLOST situace.

Orinoko platíme to my, bohužel.
Alternativní oslavu 28. října na Staroměstském náměstí platila strana Starostů a nezávislých (STAN), která ji pořádala, a Univerzita Palackého v Olomouci. Jde tedy o peníze daňových poplatníků.
Cena údajně „jen“ 300 000 Kč.
https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/akce-na-staromaku-stala-300-tisic-zaplati-ji-danovi-poplatnici-3574

Starý doktor
29. 10. 2016 15:10

Bývalý kancléř Mathé po letech prozradil: Premiér Zeman Havlovi vetoval vyznamenání pro Javiera Solanu – šéfa NATO v období „humanitárního“ bombardování Jugoslávie
http://www.kosovoonline.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1855%3A2016-10-29-08-24-18&catid=55%3Aaktualne&Itemid=53&lang=cs

Starý doktor
29. 10. 2016 15:39

Vzdušné síly USA se omluvily Ministerstvu obrany RF za nebezpečné přiblížení nad Sýrií

Číst dál: https://cz.sputniknews.com/svet/201610294041460-Vzdusne-sily-USA-Ministerstvo-obrana-nebezpecne-priblizeni-Syrie/

peter.
29. 10. 2016 18:28

Poprezeral som si diskusné fóra u nás aj v ČR a našiel som v tom,čo sa stalo včera aj isté pozitívum.Havloidi a slniečkári – medzi nimi aj tí,ktorí sa do včera nijako zvlášť neprejavovali zhodili masky a národ už vie,s kým má dočinenia.Vystrieľali muníciu,ktorá im bude chýbať 17.novembra,kedy sa dá od nich očakávať hlavný úder.Určite sa pokúsia o niečo ako „majdan“.O Slovensko obavy nemám,tam sa v Blave zíde niekoľko urevaných komediantov, bývalých vápenkárov(VPN),predvedú sa z tribúny a po hodinke sa rozídu.V Prahe to bude pravdepodobne hustejšie,možno už teraz mobilizujú študentov cez svojich rektorov.Lenže včera vypustili na staromáku a u Krausa… Číst vice »

Sio
Sio
29. 10. 2016 19:14

peter. napsal Poprezeral som si diskusné fóra u nás aj v ČR a našiel som v tom,čo sa stalo včera aj isté pozitívum.Havloidi a slniečkári –medzi nimi aj tí,ktorí sa do včera nijako zvlášť neprejavovali zhodili masky a národ už vie,s kým má dočinenia.Vystrieľali muníciu,ktorá im bude chýbať 17.novembra,kedy sa dá od nich očakávať hlavný úder.Určite sa pokúsia o niečo ako „majdan“.O Slovensko obavy nemám,tam sa v Blave zíde niekoľko urevaných komediantov, bývalých vápenkárov(VPN),predvedú sa z tribúny a po hodinke sa rozídu.V Prahe to bude pravdepodobne hustejšie,možno už teraz mobilizujú študentov cez svojich rektorov.Lenže včera vypustili na staromáku a u… Číst vice »

zajoch
29. 10. 2016 19:43

Bartoška si opakuje roli z roku 89, když jezdil a agitoval pro převrat. Jenomže dnes není rok 89 a 26 let zkušeností se svobodou, demokracií a lidskými právy v západním podání snad už lidi poučilo. Věřím, že nás, kteří budeme podporovat Zemana, umělec Hřebejk zase nazve prasaty, jako nás nazval po zvolení prezidenta Zemana. Bude to důkaz bezmoci zrádců naší země. Tehdy těm havlistům zmehlo. Doufám, že jim zmehne i nyní. Když se dívám na ty figury na snímcích spiklenců, přímo na nich pozoruji jak počítají, že když jsou vidět, dostanou po případném majdanu patřičné postavení a korýtka. Je to… Číst vice »

orinoko
30. 10. 2016 9:25

Moje intuice mi napovídá, ze soudruzi z veskrnova nemají pevný bod v českém vesmíru. Z hlediska ekonomiky nemají nic, co by mohli nabídnout. Multi kulti obrození jako kolaboracni existence je cizkovi na hony vzdálená, ceskych quislingu nepribyva, inteligenční detatka se našla v hollywoodské demencí, a za dveřmi máme emericke VOLEni.
Tato doba je ve!mi důležitá. Každou minutou se veskrnismus vzdaluje od svého numismatického založení.
Vy mate strach z listoiPADoveho kolokvia? Proč?
Byt v Malajsii, tak bych mel opravdu obavy. Barak O ještě porad na svet posila svoji temnotu.

iri
iri
31. 10. 2016 5:54

Vykřičení pokrytci vyvřeli na povrch. „Důvěřiví hlupáci“ mají pouze šanci psát do diskuzí (myslím noviny..). Tam je vidět , že se o žádné hlupáky nejedná. V roce 2008. kdy na jednom rádiu se mohli zapojit do diskuse obyčejní „ovčané“, padl návrh na defenestraci elit, protože už tehdy lidé vnímali, že jejich hlas je k ničemu. Dotyčný pořad pak byl pro jistotu zrušen. Novinářská média ovlivňují dění . Vzpomeňme si, že po roce 1989 to byla právě média, která byla prodána jako první v tomto státě, a tak mohla ovlivňovat mínění. Vím, že jsem čekala, co z toho vzejde a věřila,… Číst vice »

Irena
31. 10. 2016 7:20

iri napsal Jen mě není jasné, co může jedinec dělat, aby bylo lépe ve smyslu demokracie- není-li ta demokracie nejhorší možný systém Já bych řekla především, kde to jen jde poukazovat na problémy, mluvit o nich a hlavně se nenechat umlčet. To může udělat každý a kdyby se tímto způsobem zvedla masová vlna odporu, tak snad by něco i smetla, nebo alespoň někoho přitlačila, aby nemohl udělat to, co měl v plánu, nebo by ho v tom třeba dost omezila. Je potom těžké jít proti proudu. Ono se to nezdá, ale lidé málo komunikují. Jela jedna má známá vlakem a… Číst vice »

Aleš
Aleš
31. 10. 2016 9:58

Demokracie dle kavárny: 15,5 milionů obyvatel země se musí podřídit náladám a pocitům 15 tisíc psychotiků. Proč tak kavárna kolem toho tak vříská? Protože má naštěstí pravdu, jelikož taková vize „demokracie“ je naštěstí skutečně ohrožena. Teď bude obrovský tlak na zrušení přímé volby prezidenta. Voliči potřebují asi ještě jednu facku, nestačí jen vykroužkovat Kalouska…