Kreténismus (nejen) ruské medicíny (1. díl)

 

Text pod obrázkem: „Bez masky nevstupujte!“

Nejprve nám bylo řečeno, že „po očkování budou protilátky“. Když se ale lidé nechali testovat a získali přesto pozitivní výsledky, všichni se rychle převlékli a testy protilátek se najednou „pokazily“ a vůbec „to je nesmyslné plýtvání penězi“ a „nic to neukazuje“. Poté nám bylo řečeno, že (protože po očkování jsou v těle přítomny neviditelné protilátky) nebudeme nemocní. Když začaly nemoci těch očkovaných, všichni se znovu přezuli a už „očkování není zárukou proti nemoci“. „Ale zato onemocníš jen lehce a nezemřeš,“ říkali. Nyní, když již jsou těžce nemocní pacienti po očkování a dokonce i jsou i úmrtí, všichni se opírají o statistiku, chyby jednotlivců, individualitu imunity atd.

Předvídám jejich další argument: „Ach, to je všechno dohromady!“

Proč nehledají pravdu?

Lidé, kteří vědu nikdy nedělali, a ti, pro něž je věda jen korytem, stěží chápou, co se s tímto onemocněním COVID-19 vůbec děje (ale podle mne to chápou ti druzí velmi dobře – pozn. překl.).

Začněme tím, co je věda? Ve svém konečném výsledku je (ideální) věda souborem pravd o všem a vědecká činnost je hledáním těchto pravd, jistot. Každý hledá pravdu, včetně domovníků, protože nic nelze vytvořit ani postavit, aniž bychom ve své práci neporozuměli jejím pravdám a zákonům. Ale dnešní vědci jsou povětšinou lidé, kteří se někde usadili, aby žrali, mlaskali, debužírovali na účet ostatních lidí pod záminkou, že pravdu hledají speciálně právě oni.

Existuje tedy standardní metoda hledání pravd – pokud pravda není viditelná, pokud ji nelze rychle zjistit a je to nezbytně nutné, pak existuje vyzkoušená metoda – porada, konference, konzultace. Setkání navíc svolává ten, kdo je zodpovědný za práci, za dílo, ve kterém je tato pravda obzvláště nezbytná, a konference se koná podle pravidla „pravda se rodí ve sporu“.

A není pochyb o tom, že kvalitní vedoucí odpovědný za dílo spojí odborníky s nejrůznějšími názory na problém, aby se právě hádali, protože nepotřebuje prázdné klábosení „vzájemně souhlasících“, ale pravdu, aby vyřešil problém, kterému čelí! A tato pravda (řešení) zatím není známá, a kdo z účastníků setkání ji má (pokud ji vůbec někdo má).

A v SSSR, dokud byli u moci stále skuteční odpovědní vůdci, a ne hloupí šoumeni, byla porada, schůze, konference standardní technikou pro všechny vedoucí všech oborů činnosti.

Proč se konají porady? Pokud mluvíme o výsledku schůzek, pak se vedoucí snaží dosáhnout dvou cílů.

Nejprve odříznout neperspektivní nebo málo perspektivní způsoby, jak dosáhnout výsledku, při jehož ověřování budete jenom ztrácet čas i peníze. A k tomu je nutné zvážit všechny způsoby obecně. Opakuji, pro hlupáky – VŠECHNY! Proto se manažer snaží přilákat na schůzku specialisty se všemi možnými pohledy na problém.

Za druhé, chytrý, dobrý a kvalitní vedoucí schůzky se snaží zvýšit jak svoji profesionalitu, tak profesionalitu svých podřízených – začínají vidět nejen zákoutí své profese nebo svého přesvědčení, ale celý problém jako celek (pokud jsou ochotni přemýšlet).

Pro chytré lidi a ty, kteří chtějí vyřešit problém, je schůzka, porada, konference dokonce nutností! Dříve nebylo tak snadné uspořádat schůzku, protože každý musel přijít na takovou schůzku nebo konferenci v jednom městě, do jedné místnosti, aby vyřešil zásadní problémy, ale nyní to není nutné – na internetu lze uspořádat jakýkoli typ schůzky.

Ale překvapivě, navzdory jednoduchosti se to dnes nedělá! Pravda se nikdy nikde nehledá tím, že se o ní diskutuje na schůzce odborníků! (Protože to, co nás má jako spojovat – mobilní platformy, ve skutečnosti dělají pravý opak, odcizují nás navzájem.)

Nějaký idiotský etiopský politik bez lékařských zkušeností, který si koupil post ředitele WHO (za pomoci komsomolské „části“ Číňanů a tím i za pomoci „demokratů“ z USA), vyhlásil pandemii, aniž by se pokusil diskutovat o potřebě tohoto oznámení s virology a epidemiology z celého světa. Po Etiopanovi vyhlašovali kreténi téměř všech vlád ve svých zemích epidemie a karantény, aniž by se o tom pokoušeli diskutovat se specialisty ve svých zemích. Lékaři a vědci příslušných specializací začali „léčit“ pacienty, aniž by se pokoušeli požadovat svolání konferencí nebo sympozií, i když třeba jen s cílem vypracovat způsoby jejich léčby.

Dnes je evidentní opak – veškeré pokusy diskutovat o problému COVID-19 potlačují jak úřady, tak někteří lékaři a vědci, a to především ti, kteří na této epidemii vydělávají.

Nezodpovědnost vede!

Proč je to tak? Samozřejmě za prvé kvůli nezodpovědnosti. Tito kreténi u moci ve státech a nemocnicích nejsou v žádném případě doopravdy odpovědni za svá slova nebo „dokonce“ za své aktivity a nechtějí se pak ani po skončení epidemie ani byť jen morálně zodpovídat.

Ale čím je člověk hloupější, tím méně chápe, co by dobří manažeři měli dělat, a tím více vidí ve vedoucí pozici pouze koryto s „pamlsky“. A protože ve své pozici nemusí být zodpovědní za svou činnost, tak každé hloupé, ale drzé prase leze do tohoto žlabu jako vedoucí. A toto prase škrtí jakoukoli kritiku nebo myšlenku, která se neshoduje s rozhodnutím, kterým se toto přední prase otevřeně podepsalo na problému vyžadujícím objasnění. Potlačuje kritiku, aby ve společnosti nevznikala pochybnost o jejich právu „mlaskat“ z tohoto žlabu.

Kromě toho, protože je takové prase tupé a neschopné se učit, toto prase upřímně nechápe, proč jsou tyto porady vůbec potřeba. Ono samo ví všechno nejlépe!

Podívejte, podvod COVID-19 trvá rok a půl a že by se někteří „vůdci“ Ruska (opakuji ,nejen tam!) alespoň pokusili svolat schůzku, aby zjistili pravdu o této záležitosti, a co se děje? Pokusila se o to Duma (a co náš „parlament“)? Vláda (a ta „naše“)? Rospotrebnadzor (Ruský kontrolní úřad)? Akademie věd? Ministerstvo zdravotnictví? Všichni hloupě dodržují pokyny odborníka na etiopské úplatky, aniž by se pokoušeli zjistit, co se ve skutečnosti děje.

Proč? Jsou nějaké dotazy na vědce?

Podívejte se, informační prostor je plný hlasitých výkřiků nesrozumitelných „vědeckých“ slov mnoha „lékařů a vědců“ (se závěrem, že je životně důležité být očkován proti COVID-19, ale zároveň zde není sebemenší pokus diskutovat o výsledcích očkování buď v rámci WHO, nebo v rámci jednotlivých států. Naopak dochází k hloupému potlačování mnoha skutečností, že toto očkování přinejmenším nic nedělá a v průměru vede k prudkému nárůstu výskytu infekcí horních cest dýchacích (IHCD) s následným zvýšením úmrtnosti.

Například Izrael je země, která není pozoruhodná žádnými produkty, ale Izrael je po celém světě inzerován jako výjimečná země z lékařského hlediska – je to centrum „zdravotní turistiky“. Všichni „bohatí Pinocchiové“ [1] světa odcházejí do Izraele, aby se tam léčili ze všech nemocí. Nyní si ale izraelský zdroj, vzdálený od úrovně oficiálních médií, stěžuje, že samotní Izraelci „kvůli nárůstu výskytu COVID-19“ přestali být pouštěni do jiných zemí, pravda, zatím však pouze do Saúdské Arábie, Portugalska, Švédska a Dánska. Tak jak to? Koneckonců, Izraelci nejen dostali injekci již dvakrát, ale již jsou taženi jako dobytek na porážku třetí injekcí – jsou to ti samí nejpokročilejší vůdci v očkování na světě!

No dobře. Ale, pouze teď Izrael má nejvyšší výskyt nemocí SARS na světě – v posledním srpnovém týdnu onemocnělo 1026 lidí na koronavirus na milion obyvatel. Mezitím dokonce ve Velké Británii onemocnělo pouze 493, v USA – 470 a v Íránu – 422. Prezident Kuby se chlubí, že 3,6 milionu Kubánců již bylo injekčně ošetřeno dokonce třikrát a do konce listopadu všichni Kubánci starší 2 let budou očkováni, ale na Kubě během uvedeného týdne onemocnělo 720 lidí – téměř 2 krát více než v Íránu, ve kterém nebylo proočkováno ani „mizerných“ 10 %.

A proto na tento graf nových potvrzených případů COVID-19 ve Švédsku a Izraeli, za týden a na 100 tisíc obyvatel, nereaguje ani světová, ani domácí medicína?

V Izraeli již nevyžadují jen ani tak druhou, ale rovnou třetí injekci pro všechny ve věku nad 12 let, zavedli covid pasy pro všechny starší 12 let let, vyhlašovali a vyhlašují karantény, uzávěry, požadují nošení náhubků. A ve Švédsku neexistují žádné covid pasy, žádné výluky a neexistuje povinné nošení roušek.

A tento výsledek není nikterak diskutován lékařskou komunitou?? Jak tomu rozumět?!

A ve Spojených státech se s pomocí zmocněnce Thomase Renze snaží informovaní lidé dostat se přes soud k veřejnosti a tvrdí, že 40 až 100 % pacientů ležících v amerických nemocnicích s pozitivními testy na koronavirus bylo plně očkováno. Tito lidé tvrdí, že 45 000 Američanů již zemřelo do 3 dnů po očkování.

A v důsledku toho o Anglii: „Už není pochyb, že injekce Covid-19 jsou smrtelnější než samotný předpokládaný virus Covid-19, a to díky množství oficiálních údajů o veřejném zdraví a vládě, které potvrzují, že za 8 měsíců od očkování vakcínou proti Covid – zemřelo o 19 lidí více než lidí, kteří zemřeli na Covid-19 za 18 měsíců .“  (ZDE)

To, že oficiální média nic z toho nevidí, je pochopitelné – to jsou profesionální tupí idioti – „odborníci na nic“! Jak to ale lékaři a vůdci Ruska (a nejen tam) nemohou nevidět? Proč nesvolají schůzku odborníků, aby pochopili, co se to děje a proč se to děje? Proč jakoby „zástupci lidu“ v Dumě (v „našem“ parlamentu to samé, až na – vyloučeného poslance. Pamatujete si, co prožíval?) mlčeli?

A je jim jedno, kolik z vás, kteří je volíte, zemře a z jakého důvodu. (A ve volbách u nás stejně většina půjde a zvolí své vlastní vrahy!)

Můžete to vysvětlit jiným způsobem?

Je jasné, že tito „vůdci“ a „lékaři“ jsou tak chamtiví, že se bojí, že přijdou o místo u koryta, ale je to to jediné? Pro nás je to však v kreténismu, navíc ne v každodenním obyčejném, ale v profesionálním kreténismu. Tito lékaři a vůdci Ruska (a všech zemí s šílenstvím covidu se to týká zrovna tak) nechápou, co se děje v souvislosti s touto pandemií, a bojí se to zjistit, aby světu neukázali svůj již projevený profesionální kreténismus na setkání, na kterém budou muset poslouchat různé názory a hlediska, nerozumí (spíše nechtějí rozumět) tomu, o čem kritici mluví, a budou se muset veřejně zapojit do pro ně nesrozumitelného rozhovoru.

Už jsem uvedl příklad, kdy akademik Čučalin na schůzce ruské vlády hloupě „bouřil“ a prezident a členové vlády souhlasně kývali svými „dýněmi“. Posuďte sami, jak se tito blázni skutečně mohou radit s odborníky, aniž by rozuměli tomu, o čem mluví? (My máme „za sebou“ již několik podobných „odborníků“ od kterých „vláda“ čerpala svoje „rozumy“!)

Než znovu upozorním na tento nápadný kreténismus, musím použít konkrétní koncepty, takže začnu znovu vysvětlením problému COVID-19, přestože jsem to již mnohokrát udělal. To je případ, kdy nemůžete kaši pokazit máslem.

O viru názorně „za pomoci prstů“

Podle dnešních názorů (zdůrazňuji, toto není můj pohled na problém, to jsou oficiální, akceptované oficiální vědou „vědecké“ představy o „virových onemocněních“), sezónní nachlazení jsou akutní respirační onemocnění, kterým se obvykle říká „chřipkové epidemie“. Tyto infekce horních cest dýchacích často nejsou způsobeny bakteriemi nebo houbami (plísněmi), ale malými částicemi nazývanými viry. Pak se tyto infekce horních cest dýchacích nazývají – akutní respirační virové infekce.

„SARS jsou nejrozšířenější skupinou nemocí na světě, která kombinuje chřipku, respirační syncyciální, rhinovirus, koronavirus, adenovirus a další infekce, které způsobují katarální záněty dýchacích cest. „SARS je způsobeno více než 200 druhy virů“, hlásí (ruská verze) Wikipedie. Upozorňuji na skutečnost, že od 4 do 9 % těch, kteří KAŽDOROČNĚ nastydnou (20 % – podle jiných zdrojů), nastydne za pomoci virů z rodiny koronavirů (zbytek padá na ostatní druhy virů). Ano, ta samotná rodina, ze které je celý svět vyděšený!

Do roku 2020 – do roku, kdy velmi mnozí lékaři světu otevřeně odhalili svou idiocii (jak jinak to „označit“?) – bylo známo, že ŠEST (6) typů koronavirů způsobuje chřipku. Pro „alternativně“ nadané budu opakovat – šest typů koronavirů ročně způsobilo chřipku u 4-20 % pacientů, a to i dávno před touto pandemií.

Pozastavím se, abych obrátil vaši pozornost – až vám lékaři řeknou, že u vás PCR test detekoval koronavirus, pak bude přirozené zeptat se lékařů – a kdo z této rodiny (který z těch šesti?)? Nebude vám TO však zodpovězeno z toho důvodu, kterým se budeme dále zabývat, ale hlavně proto, že dnes jsou lékaři natolik „kvalifikovaní“, že běžný lékař otázce ani nerozumí.

Pokračujme. Podle dnes uznávané teorie způsobují respirační viry (existují i ​​takové, které nezpůsobují onemocnění a těch je většina) onemocnění tím, že když se dostanou do buněk nosohltanu a plic, začnou se v těchto buňkách množit, čímž tyto buňky ničí reprodukce virů.

Je to pochopitelné?

Nyní dále.

Uvnitř těchto částic, zvaných viry, je dlouhá molekula DNA nebo RNA (v závislosti na typu tohoto viru), molekula, nazývaná také „genom viru“. Tato molekula má zase podobu řetězce stočeného do spirály, skládajícího se ze střídání čtyř typů molekul nazývaných bílkoviny. V tomto případě se jedná o proteiny „nukleotidy“. Tyto nukleotidy jsou umístěny podél šroubovice DNA nebo RNA v určitém pořadí a v tomto pořadí (jako tečka a čárka v Morseově abecedě) kódují v DNA nebo RNA strukturu proteinových molekul, které tvoří zbytek viru. Toto pořadí uspořádání nukleotidů v DNA nebo RNA viru je jeho druhem „průkazu totožnosti“.

Jak poznají, zda se jedná o tento nebo jiný virus? Jak je tento jeho „průkaz totožnosti“ ověřen?

A jak poznají, že právě tento virus způsobuje nemoc?

Izolace a izolát viru

Jedna desetina mililitru hlenu nemocného člověka (ve stěru z jeho nosohltanu) obsahuje asi 20 miliard viru podobných částic (ne zdaleka vůbec „nějakých“ virů!!).

Ocenili jste množství?

Nejprve je tedy nutné se podívat pod mikroskopem, aby se zjistilo, zda jsou tam nové, podezřelé částice, aby se oddělily od zbytku částic (řekněme např. odstředěním), důkladně očištěné od jakéhokoli jiného materiálu obsahujícího DNA nebo RNA, a začnete kultivovat tuto čistou kulturu tohoto viru odděleně od původního „hnusu“. Tato operace se nazývá „výběr“. Jeho cílem je získat „izolát“ viru. Co je to izolát?

To je čistá kultura toho „podezřelého“ viru, to znamená, že existují miliardy virů tohoto typu, ke kterým není přimíchán žádný jiný materiál obsahující DNA a RNA – žádné jiné viry ani jiné zbytky DNA nebo RNA.

Proč je nutné oddělit podezřelý virus na izolát a proč je to důležité?

Za prvé, pokud nemáte izolát (tzv. zlatý standart), jak potom poznáte, že nemoc způsobuje PRÁVĚ tento konkrétní virus, a ne žádný jiný? Na Zemi jsou miliardy druhů virů pro člověka absolutně neškodné!

Nuže, když jen vpíchnete pacientův hlen do zdravého člověka (zkusili jste to, nic nefunguje – neonemocní), a tento zdravý člověk nečekaně onemocní stejnými příznaky jako ten, od kterého jste hlen vzali, jak potom budete vědět, od kterého přesně z tisíců (nejméně) typů virů původně obsažených v hlenu se tento experimentální člověk nakazil?

Za druhé, není možné pak vzít jediný virus a prozkoumat jeho DNA nebo RNA – zvážit, jak jsou nukleotidové proteiny umístěny v těchto molekulách (a v genomu je jich 30 tisíc) – není možné vidět „průkaz totožnosti“ “tohoto viru“. Proto se genom viru – jeho „identita“ – čte ve zkumavce s miliardami virů – tomu se říká „sekvenování genomu viru“ – určování sekvence nukleotidů v DNA nebo RNA tohoto viru. Pokud ale ve zkumavce není izolát, ale „čerstvý vyšmrnc hlenu“, to znamená, že tu existuje směs různých částic (jak virů, tak ne virů), které mají vlastní DNA nebo RNA, jak potom budete v této směsi moci určit, která z detekovaných nukleotidových sekvencí je DNA nebo RNA zrovna HLEDANÉHO viru?

Před více než 30 lety, když jsem ještě sledoval hrané filmy, jsem viděl americký film Moucha. Nepamatuji si, co je co, ale smysl byl (z paměti), že hrdina použije teleport, to znamená, že je rozložen na atomy, které ho tvoří, na jednom místě, čte se jeho DNA a pak se posílá kód této DNA na jiné místo, a na tomto jiném místě, na základě těchto kódů, je lidská DNA znovu sestavena. Ale do kabiny, ve které byl teleport rozložen, vletěla moucha se svou vlastní DNA a v důsledku toho se na výstupu ze směsi těchto DNA vytvořil hybrid člověka a mouchy. Jedná se o umělecký výmysl, ale je v něm zakomponován zdravý rozum – pokud smícháte genomy různých tvorů, nedostanete portrét ani jednoho původního tvora, ale „čert ví co“. (Ostatně teleportace, tak jak je „prezentována“ nejen v knihách a filmech, je nesmysl, protože pak sice může opět vzniknout ten samý tvor, ale nejspíše velice pravděpodobně bez stejné paměti a bez stejných vzpomínek jako „originál“ atd. – pozn. překl.)

Žádná izolace a izolát

Dobrá. Nyní se podívejme, jak dnes určují, že je člověk infikován požadovaným virem?

Vědci určují (dokonce musí určit!) v genomu daného viru (v jeho DNA, pokud má virus DNA, nebo RNA, pokud má virus RNA) oblast 18-40 nukleotidů charakteristických pouze pro tento virus. Opakuji, platných POUZE PRO TENTO VIRUS! (Ještě jinak, musí to být jedinečná, snadno odlišitelná skupina řetězce od všech předchozích, něco na způsob místní dopravní značky na automobilech nebo rodného čísla) A pak pomocí testu PCR v sekretech odebraných pacientovi určují přítomnost těchto 18-40 nukleotidů v něm. A pokud je najdou, pak věří, že existuje samotný virus a že tento člověk je tímto virem infikován. Je to jasné?

Co je to vakcína? Je to buď samotný virus, zbavený schopnosti množit se, nebo je to jiný virus, který je neškodný (rovněž zbaven schopnosti množit se), ale ke kterému je připojen protein viru, proti kterému se vytváří vakcína. A podle hlavní myšlenky očkování začíná lidská imunita, když vidí tohoto „cizího agenta“, vybírat molekuly (protilátky) proti tomuto „cizímu agentovi“, které budou tohoto nepřítele neutralizovat. A pokud imunita zachytí takové protilátky, pak když „bojový“ virus vstoupí do těla, tyto protilátky jej rychle neutralizují a OSOBA NEBUDE moci onemocnět, nebo spíše onemocní s lehkým průběhem nemoci.

Je to jasné?

Je vám pochopitelné, že jak k určení, zda jste nakaženi, tak k vytvoření vakcíny potřebujete znát genom daného viru – vědět, v jakém pořadí se v jeho genomu nachází 30 tisíc nukleotidů?

Chápete, že je nemožné určit, zda jste nakaženi tímto virem, nebo vytvořit vakcínu, pokud nemáte izolát – POKUD NENÍ TENTO VIRUS PŘEDBĚŽNĚ VYDĚLEN, a nerozluštíte jeho genom?

Pokud nemáte izolát viru, ale jednoduše vezmete pacientův hlen a „neutralizujete“ jej, pak nedostanete vakcínu, ale kejdu, neví se jakou a proti čemu, a na co je to dobré, a není-li to jedovaté pro danou osobu. To znamená, že bez izolace viru a získání jeho „izolátu“ není vakcína prvního typu – samotný oslabený virus – vůbec možná!

Samozřejmě, pokud nemáte izolát viru, nebudete také vědět, jak je genom viru uspořádán, respektive nebudete vědět, z jakých proteinů se virus skládá, proto nebudete schopni vytvořit „vektorovou“ vakcínu“ – vakcínu, ve které byl protein tohoto viru připojený k jinému viru a neutralizován.

Je vůbec možné izolovat virus?

Izolace viru na izolát je na první i druhý pohled slušná bolest hlavy, nicméně je to možné. Zde je z učebnice pro studenty medicíny: AG Bukrinskaya. Virologie. Moskva: Medicine, 1986. Kapitola „Izolace viru z klinického materiálu“ (strany 175–180):

„Viry lze izolovat infekcí laboratorních zvířat nebo buněčných kultur a identifikovat pomocí biologických a sérologických testů.“ Metody izolace virů pro různé infekce jsou shrnuty v tabulce 19. Metody izolace viru z výplachů nosohltanu a výkalů nemocných za účelem diferenciální diagnostiky virových infekcí jsou uvedeny ve schématech 4 a 5. Indikace izolace viru mohou být následující. … 3. Infekce způsobené novými typy virů “.

A z tabulky uvedené v citátu vyplývá, že izolace koronavirů (ano, přesně koronavirů!) se provádí na buněčných kulturách „epitelu sliznice lidské průdušnice (orgánové kultury)“.

A navzdory osvědčeným metodám izolace virů nejméně po dobu 40 let, nic z toho nebylo dosud provedeno ani vykonáno pro virus SARS-COV-2, který děsí pitomce z vlád a lékařů po celém světě, přestože NIKÝM NENÍ IZOLOVANÝ A NENÍ VYDĚLEN A NEVYDĚLUJE SE!

Ale již jsem napsal mnoho věcí, kterým je těžké porozumět, a proto s důkazem, že virus SARS-COV-2 není izolovaný a není ani jeho izolát, končím dnes tuto práci (znovu je možno připomenout, že se to netýká pouze jedné země, ale všech bez výjimky, kde přistoupili na tuto hloupou „hru s emocemi“).

(zakončení následuje)


[1] Pinocchio – v Ruském chápání je tato postava brána spíše jako ne příliš inteligentní, spíše tupá a hloupá, jsou časté vtipy právě na Pinocchia. V podstatě imitace díla Carla Collodiho je příběhem Alexeje Tolstého „Zlatý klíč aneb Pinocchiova dobrodružství“ («Золотой ключик, или Приключения Буратино» 1936). Hlavní i vedlejší postavy (ne všechny) jsou převzaty z „Pinocchia“, stejně jako některé dějové linky jsou vypůjčené. Sám Tolstoj tvrdil, že nejprve začal dělat překlad původní pohádky z italštiny, ještě v exilu (1923-1924). V roce 1934, již v SSSR, pokračoval v práci na překladu a poté radikálně přepracoval děj a přidal postavy a paralely převzaté z jiných pohádek, v roce 1936 vydal toto nové nezávislé dílo s jiným názvem pod svým vlastním jménem. Kniha Alexeje Tolstého je známá v mnoha zemích světa.

Zdroj: Jurij Ignatěvič Muchin

Přeložil Bedřich Vinopalník

4.7 20 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Alva
Alva
15. 9. 2021 22:19

A něco z mainstreamu – pro vyváženost: :-)
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/testovani-ockovanych-je-potreba-se-zamerit-na-neco-jineho-radi-odbornici-174681#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=3CfRMF9BiiU-202109152203&dop_id=174681&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Šinkora (k testování i očkovaných): Dušku, přestaňte kouřit trávu. Ten virus tady bude všude a pořád, testujte si, jak chcete…“ A dodal: „Jdu spát, vláda nařizuje nesmysly, tzv. odborníci plácají nesmysly…“

Irena
16. 9. 2021 10:32

https://patentimages.storage.googleapis.com/61/a3/0d/3d91325d909386/US20200279585A1.pdf

US Patent – Systém a metoda testování COVID-19,
Přihláška k němu podaná 3. októbra 2015.
Autor patentu – Richard A. Rothschild.

photo_2021-09-16_12-27-20.jpg
peter.
16. 9. 2021 14:35

Nechcem sa vyjadrovať k odbornej časti náplne článku,lebo sa k tomu necítim byť dosť kompetentný. Chcem však upozorniť na zjavnú chybu či omyl,ktorého sa autor dopustil.Je to ten druh chyby,ktorého by sa žiadny virológ alebo infektológ nedopustil. Autor v časti „O viru názorně „za pomoci prstů“,napísal,že chrípku spôsobuje šesť(6) druhov koronavírusov. Nuž chrípku nespôsobujú koronavírusy(čelaď koronaviridae) ale vírusy chrípky (influenzavírusy)patriace do čelade ortomyxoviridae. Podobnosť medzi koronavírusmi a vírusmi chrípky spočíva v tom,že oba majú sférický tvar s charakteristickými výbežkami a oba patria do skupiny RNA vírusov. Zásadné rozdiely medzi nimi sú už v taxonomickom zaradení a spočívajú mimo iné aj… Číst vice »

PPK
PPK
16. 9. 2021 17:08

Sorry jako, ale článek vidím jako zavádějící na vedlejší kolej problémů. Zkusím to vysvětlit, proč: Tzv. středně podnikající sociální třída (např. drobní obchodníci a hospodští) a její společensky vyšší podskupina – obslužné profese nejvyšších elit (např. lékaři, úředníci, policie, novináři), vždy kapitalismu rádi sloužili – a to i proti sociálně nižší třídě zaměstnanecké – a obhajovali kapitalismus jako svou „svobodu života“. Mělo to však jedno omezení: Elita výkonné moci nikdy nesměla sáhnout svými zákony a nařízeními této střední třídě na její „svobodu“. Pak se totiž drobná buržoazie vždy změnila na nejaktivnější národní a sociální bojovníky a samozvané vůdce národů. A… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
Reply to  PPK
16. 9. 2021 19:34

Vcelku souhlas, ale dovolil bych si polemizovat s následující částí textu:
Elita výkonné moci nikdy nesměla sáhnout svými zákony a nařízeními této střední třídě na její „svobodu“. Pak se totiž drobná buržoazie vždy změnila na nejaktivnější národní a sociální bojovníky a samozvané vůdce národů. A zejména zpočátku bylo vždy těžké, rozeznat u nich „bolševiky od trockistů“.
Řekl bych, že tzv. střední třídě sáhla na její“svobodu“ právě elita výkonné moci. Stačí cokoliv, co u nich vzbudí pocit, že jejich „svoboda nadřazeného blahobytu“ je zásadně ohrožena. Potom se však tahle vrstva nestává bolševiky, nýbrž začne fašizovat.

PPK
PPK
Reply to  Dolmen
16. 9. 2021 20:38

Asi ano, na to něco bude, že pak ani není tak obtížné, politicky poštvat k nepokojům střední třídu pod záminkou „vyšší moci“ okolností, např. nějaké „pandemie“. Ostatně dějiny 30.let praví, že ani fašistům u moci v Německu a ve Španělsku nevadili soukromí velkobankéři, církve nebo starobylá šlechta, pokud k nim byli loajální. A to také byli. Kdo ví, jestli i ten chilský diktátor Pinochet si z toho nevzal poučení a proto i jeho režim pak vydržel dlouhých 17 let.

Gatta
Gatta
Reply to  PPK
16. 9. 2021 21:09

Jen okrajovou poznámku k: „…obslužné profese nejvyšších elit (např. lékaři, úředníci, policie, novináři), vždy kapitalismu rádi sloužili …“

… i socialismu a to i v 50. letech. Od toho jsou ty jmenované obslužné elity, aby vytvářely funkční stát – podle modelu ustanovenými těmi kterými nejvyššími eliami.

Nemluvím o zneužívání takového postavení k nezákonému osobnímu prospěchu, to je jiná věc.

zart
zart
17. 9. 2021 5:10

Vše pěkné, ale strašně dlouhé, typicky žvanivę jako v ruské televizi. Uspávací a únavné Občané půjdou volit pouze z volební nabídky, kterou sami nevytvořili, a jako neorganizovaní jedinci, sobci, čili pitomci, což je jeden z hlavních podvodů mechaniky volebního systému, na který si celkem nikdo nestěžuje. Občané chtějí, aby jím vládl někdo druhý. Ten by byl by pěkný pitomec, jako oni, kdyby jejich pitomosti, „vševědoucnosti“ a lenosti nevyužil… Bože chraň mne před odborníky!

PPK
PPK
Reply to  zart
17. 9. 2021 13:16

Zdá se Zarte, že i na tomhle něco je. Ostatně, krize ekonomická je vždy signál korupce a poklesu schopnosti elit stát řídit. Krize ekonomiky tak vyvolá krizi autority moci. Elity však znají jako koncepci jen mýtus neřízeného TRHU VŠEHO. Krizi své autority proto řeší fašizací na úkor práv a svobod řadových občanů. A provádí to rukama obslužných institucí. Sněmovny, ministrů, soudů, šéfů úřadů, profesionálů sektoru služeb a prodejných novinářů. Vědí, že občan o rozkoš z moci nestojí.