Kverulant.org: Mapa 50 míst, kde je lepší netankovat

Špatný benzín a naftu prodávaly i prémiové značky Benzina, Shell a OMV. Rakouská OMV dokonce dostala rekordní pokutu 1,5 milionu korun, za to, že prodávala směs obyčejného benzínu BA 95 a nafty jako prémiové, vysokooktanové palivo MaxxMotion 100 plus. Mapa i seznam byly sestaveny ze zdrojů České obchodní inspekce a aktualizovány 30. prosince 2021. Pravidelné zveřejňování výsledků kontrol benzinových stanic je především Kverulantova zásluha, když se mu podařilo změnit letitou praxi ČOI.

Díky Kverulantovi ČOI od ledna 2010 zveřejňuje jednotlivá rozhodnutí, kde přesně naměřila nekvalitní pohonné hmoty a jaké závady zjistila. Z jednotlivých informací od ČOI sestavuje Kverulant svoji mapu a seznam 50 čerpacích stanic pokutovaných ČOI pokutou vyšší než 10 tisíc korun. Ten je řazen dle data provedení kontroly. Dole na této stránce také najdete pravděpodobnou příčinu pochybení a její možný dopad na motor.

Vojtěch Razima, ředitel a zakladatel Kverulant.org

5 8 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gatta
Gatta
8. 1. 2022 14:31

K článku – Kverulantům fandím, nicméně mapu jsem nikde nenašel.
A pan Babiš na biopalivech sice vydělává, ale byl a je moc malý pán, aby toto přimíchávání v celé EU prosadil a nějak zásadně byl schopen věc ovlivnit.

Spíš by mě zajímal dnešní názor velkého propagátora biopaliv a ekologického odborníka pana Bursíka.