Kverulant svědkem lobbingu

Praha, 18. březen 2016 – Dnes odpoledne se v jedné Malostranské kavárně sešel poslanec hnutí ANO Martin Komárek s ředitelem veřejnoprávní televize Petrem Dvořákem. Na schůzce si ředitel ČT povídal poslancem Komárkem o tom, jak to zařídit, aby Česká televize nespadala pod nový zákon o registru smluv.
Zákon o registru smluv se dostal mezi devět protikorupčních návrhů Rekonstrukce státu a později do programového prohlášení vlády. Zákon by nakonec přijat a prezident jej loni v prosinci podepsal. Veřejnost by díky němu získala přístup ke smlouvám nejen české televize, ale i ministerstev, krajů a větších obcí. Povinnost zveřejňovat smlouvy platí od července zatím ve zkušebním režimu a bez sankce. Od léta 2017 pak má platit naostro. Smlouva, která nebude do tří měsíců od podpisu zveřejněna, se stane neplatnou. To se panu Dvořákovi nelíbí, ale šance na změnu existuje. Začátkem roku přišel poslanecký návrh, který by čerstvě platný zákon novelizoval. Novela už prošla ve sněmovně prvním čtením a teď se jí zabývají výbory. Právě to by mohl být klíč, jak by mohl poslanec Komárek vyhovět řediteli Dvořákovi. Inu soudruzi si mají pomáhat, i ti bývalí.
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
19. 3. 2016 8:19

daň z propagandy už dávno neplatím, věci potřebné mám z většiny bez dph a ostatních plateb pro parazity a demokraturnického politika mám nejraději studeného – se systémem gaunerů a lichvářů se dá vyjebat, ale chce to jistý životní přístup a trochu selské zásadovosti a lidské odvahy. ..)

Amenre
Amenre
21. 3. 2016 9:08

Fajte – nevim, co je na tom spatneho.
Podvod je podvod a je jedno, zda to udelate Vy, ja nebo Babis. On je jenom vic na ocich a taky podvadi ( pro nas plebejce ) se zajimavejsimi castkami. Jsem si jisty, ze prave ti lide se „selskou zasadovosti a lisdkou odvahou“ ( tzv. to udajne komunisticke „Nebat se a nakrast“ ) tady generuji nejvetsi objem podvodu.

Bylo by dobre zacit v mnohem u sebe a ne jen ukazovat a placat ala prazska kavarnicka.

fajt
21. 3. 2016 9:46

Amenre napsal Amenre jistě, podvod je vždy podvod, i když ho dělá „stát“, tedy darebáci, kteří se vydávají za bohy – a pokud mám začít u sebe, tak nejdříve s nápravou těch nejhorších pochybení a trestání největších darebáků, tedy půjdu do hlavy české smradlavé ryby, protože i kdybych byl ten nejpoctivější kousek v české zemi, tak bez rázné dekapitace kapitalistické obludy bych nic nenapravil a společnost nezachránil. ..) úplně mě fascinuje, jak se chystají drakonicky trestat i prostého českého zákazníka, který si dovolí nevzít fakturu od firmy, či řemeslníka, kteří mu provedou práci, či službu a přitom nadnárodní firmy tady… Číst vice »

Aleš
Aleš
21. 3. 2016 9:50

Sociálně demokratická politika by tedy měla pást přesně po takových případech a ne skákat na špek soudruhovi Kalouskovi a Bělobrádkovi.

Amenre
Amenre
21. 3. 2016 20:05

Nebojte Fajte, ja si nic bez faktury nikdy nevzal – uz jenom kvuli zaruce :)

Ideu EET velmi vitam, ale obavam se, ze se to ( jak je v nasich koncinach zvykem ) provede zase jen napul a velci podvodnici to stejne nejak ve vetsi ci mensi mire obejdou.

fajt
22. 3. 2016 7:54

Amenre napsal Nebojte Fajte, ja si nic bez faktury nikdy nevzal – uz jenom kvuli zaruce Ideu EET velmi vitam, ale obavam se, ze se to ( jak je v nasich koncinach zvykem ) provede zase jen napul a velci podvodnici to stejne nejak ve vetsi ci mensi mire obejdou. už jste jejich ( když budou chtít, tak vám nic nepřiznají – ani záruku, i kdyby jste měl celou bednu dokladů ) – ale to je jedno ( nonsens k vysvětlování, když je ovečka spokojena ), spíše jsem zvědavý jak půjdete do těch grázlíků nahoře, když už jste tak nebojsa… Číst vice »