Kyjev se chystá znesvětit Vatutinův hrob

1-ый Украинский фронт под командованием Ватутина в 1943 году освободил Киев

Kyjevské úřady se chystají zbourat památník Hrdiny Sovětského svazu generála Vatutina a spálit jeho tělo.

Jeho 85letá dcera Jelena Nikolajevna, která žije v Praze, řekla ruským novinářům, že jí zavolali z kanceláře ukrajinské Rady národní bezpečnosti a sdělili jí, že se plánuje demontáž památníku, který stojí v kyjevském Michajlovském parku. Úředník jí navrhl, aby si vyzvedla ostatky svého otce, jinak je vykopou a odvezou do krematoria. Vatutinovi příbuzní poté kontaktovali ukrajinskou vládu, kde jim informaci potvrdili. Vatutinovi příbuzní chtějí převézt generálovy ostatky do Ruska a pohřbít je v Moskvě vedle hrobu jeho matky.

Armádní generál Nikolaj Fjodorovič Vatutin byl sovětský vojevůdce, který posmrtně získal titul Hrdina Sovětského svazu a je považován za jednoho z nejlepších velících generálů Rudé armády za 2. světové války. Vyznamenal se zejména u Stalingradu a Kursku a při dobývaní Ukrajiny. Pod jeho vedením provedl 1. ukrajinský front úspěšnou ofenzívu, jejímž důsledkem bylo 6. listopadu 1943 osvobození Kyjeva od nacistických okupantů. Generál Vatutin zahynul 15. dubna 1944 na následky zranění a následné sepse poté, co jeho automobil 29. února 1944 v Rovenské oblasti ze zálohy ostřelovali ukrajinští nacionalisté z UPA.

Zdroje:

http://ukraina.ru/news/20150316/1012420234.html
http://www.ua-reporter.com/print/166749

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
26 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
16. 3. 2015 21:10

to je americká pozvánka k ukrajinské akci pro Rusko ( Gliwice cvaj ), ti opravdu neví, jak tu třetí světovou začít – takže amerika naprosto věřejně v Evropě připravuje svá vojska k invazi do Ruska po jejich prvotním jaderném útoku ( i u nás budou intervenční hordy ) – kouzelné bylo, jak západní propaganda celý týden vyvolávala Putina na veřejnost, jejich gen štáb není zvyklý ležet v plné polní přes celý týden na matracích gor, když jejich plán byl od první vteřiny v řiti a Topoly mohly sejmout i samotné lichváře z FEDu i s jejich hranty ( to musel… Číst vice »

hudryper
hudryper
16. 3. 2015 21:16

Je symptomatické,že za smrt velitele Ukrajinského frontu Vatutina nesou odpovědnost ukrajinští
nacisté,pradědové těch současných,kterým tolik vadí vzpomínka na jejich nepovedenou kolaboraci
s hitlerovskými hordami. S dnešní zdivočelou generací epigonů ukrajinského nacismu si zřejmě
bojovníci Novorosie ještě vyřídí účty.Čím budou oni zběsilejší,tím krvavější bude jejich likvidace.
Ono se s desperády,kteří okusili krev svých bezbranných obětí,ani nic jiného nedá dělat.

abx
abx
16. 3. 2015 21:21

Vyznamenal se zejména u Stalingradu a Kursku a při“dobývaní“ Ukrajiny.
asi by bolo vhodnejsie napisat, ze pri „osvobozování“. Vatutin bol eso, prave citam pamati S.M.Stemenka, fasisti maju dovod ho nenavidiet.

hudryper
hudryper
16. 3. 2015 21:27

fajt napsal to musel být smrtelný adrenalin pro neoconskou svoloč – taky se Putin dnes docela bavil ) . Svůj názor na důvod nepřítomnosti Putina ve sdělovadlech jsem napsal ve 22.příspěvku pod článkem “ Ukrajina na rozcestí „. Mám zato,že jsem se příliš nemýlil. Putin podle vší zpravodajské logiky musí udeřit neletálně,avšak velmi citelně,možná i ve prospěch Obamy,jehož pozice je nepochybně velmi nejistá. Myslím,že se na Valdajském jezeře uprostřed úzkého kruhu nejbližších poradců velmi intenzívně připravoval,možná i meditoval,určitě ale došel k závěru o tom CO , JAK , KDY a jaká bude ruská reakce na vzniklé konsekvence. Neoconi jsou vystrašeni… Číst vice »

fajt
16. 3. 2015 21:54

http://www.nwoo.org/2015/03/12/rusko-vydava-mezinarodni-zatykac-na-rothschilda-a-sorose/ – ale neoconi dobrovolně své posty neopustí, tady bude muset nakonec příjít ke slovu i ultimatní argumentace – pokud jsme stále ve středověku ( i díky neoconům, je to jejich milovaný svět ), tak tady dekapitace řešila všechny zásadní problémy, politika ( ve všech nehezkých barvách ) příjde na řadu po meči – ale měla by být promyšlená, aby zmírnila počáteční chaos – snad další valdajské zamyšlení s blízkými dalo bohatýrovi dostatečnou inspiraci, i šetřící ostatní nevyvolené od Haliče po americkou dnes už holou zadnici … jinak sbohem a šáteček. ..)

hudryper
hudryper
16. 3. 2015 23:16

fajt napsal
fajt • 16. Březen 2015

http://ura-inform.com/ru/society/2015/03/15/v-moskve-ubili-glavnogo-okhrannika-putina-mochanov

fajt

Takže přecejen pokus o Putinovo bezživotí ?

peter.
17. 3. 2015 6:08

http://jetoinak.livejournal.com/43779.html
Autor upozorňuje na nenávistné komentáre pod článkom.Neviem o čo sa západ snaží,keď už aj slepý musí vidieť,že Donbas s Ukropami žiť nemôže.

fajt
17. 3. 2015 7:18

hudryper napsal Takže přecejen pokus o Putinovo bezživotí ? tak tohle právě už rusové vůbec mediálně neřeší, tady je skoro nulová reakce i do světového politického prostoru – bych řekl, že přirovnání rusů s medvědem sedí na sto pro, ten taky nemá žádnou mimiku a přitom je zrovna nasraně naladěn na pěkný mord – jen jeblý západ jede stále svou podle nějakého svého pomateného metrosexuálního mustru, který na rusáky sice neplatí, ale oni to opětovně vyhodnocují, že není spektakulární reakce, tedy vše je v pořádku, svinstvo nám prošlo – kurwa, ti se budou divit – ale když se stále nesnaží… Číst vice »

peter.
17. 3. 2015 8:17

Na Morave sa vytvára „opolčenie“
http://www.slovenskeslovo.sk/republika-morava/

Starý doktor
17. 3. 2015 9:12

z diskuze pod druhým zdrojem – 81% mladých Ukrajinců je připraveno opustit Ukrajinu a žít v jiné zemi
http://inpress.ua/ru/politics/39887-81-molodykh-ukraintsev-gotovy-uekhat-iz-ukrainy-i-zhit-v-drugoy-strane-sotsopros

Aleš
Aleš
17. 3. 2015 9:42
ducatista
ducatista
17. 3. 2015 9:54

Další důkaz o zombifikaci Ukrajiny a perverzitě tamější výkonné moci.
abx: Štemenko – Generální štáb za války? Nehynoucí klasika!

Admirál
Admirál
17. 3. 2015 10:07

hudryper „Myslím si, že kostky jsou vrženy a už brzo budeme svědky událostí,jež by mohly zásadním způsobem změnit globální atmosféru.“

Hlavně, aby ta atmosféra nebyla příliš radioaktivni…

peter.
17. 3. 2015 14:53

Známy americký obchodník Jim Sinclair s prezývkou Mr.Zlato hovorí otvorene o Putinovi,Rusku,Ukrajine a USA.Mal by si to pozrieť každý.Oplatí sa to :
http://www.slovenskeslovo.sk/alternativny-pohlad-na-konanie-zapadu-video/

Béda
17. 3. 2015 17:12

http://www.hlavnespravy.sk/zamestnancov-a-spolupracovnikov-ministerstva-zahranicia-usa-by-mali-vysetrit-psychiatri/580119

Vyšetriť zamestnancov ministerstva zahraničia a ďalších štruktúr administratívy USA psychiatrami odporučil vláde Spojených štátov poslanec Štátnej dumy Oleg Micheev. Výzva s príslušným návrhom bola odovzdaná veľvyslancovi Spojeným štátom v Rusku Johnovi Tefftovi.

petr
petr
17. 3. 2015 19:31

Nigel Farage: Armáda EU… děláte si z nás srandu?
https://www.youtube.com/watch?v=gHg7p_g8J7w

petr
petr
17. 3. 2015 19:32
K. J.
K. J.
17. 3. 2015 21:12

Ne nadarmo se říká, že kobyla před smrtí nejvíce kope. Tedy zde již čistě v křečích hyenismu…

peter.
17. 3. 2015 21:15

fajt napsal

http://aeronet.cz/news/ceska-media-zacala-na-objednavku-vyhrozovat-obcanum-aby-je-odradila-od-protestu-proti-dragounske-jizde-americke-armady-hazeni-rajcat-na-zemana-je-ok-na-americkeho-vojaka-nikoliv/

Vraj pôjdu aj cez Plzeň.Možno by bolo treba zvážiť,či neposunúť oslavy oslobodenia Plzne (a celej Európy samozrejme) trochu do predu.To by bola sláva.Fotríci v US prilbách,v maskáčoch a len na tento účel udržiavaných jeepoch,amerických vojakov by bolo po 70tich rokoch zase v Plzni ako nasratých,Taxmeni,Honza Vyčítal aj s tou škaredou exministerkou obrany Parkanová sa tuším volala by hrali a spievali a holky ze Škodovky by tančili,hudba tanec,klobása a hektolitre piva.Na tribúne by stáli a dojatím plakali a mávali všetci sklamaní žiadatelia o radar v Brdoch a možno by zavítal aj náš scientologický zmrd.

fajt
17. 3. 2015 21:44

tohle je taky americká provokace a pozdrav Zemanovi na Hradčana, jenom chtějí dát vzkaz, že prezident jedné americké banánovky , který se chystá na oslavu vítězství boje nad fašismem do Moskvy má doma méně vlivu, než poslední americký vojcl, chtějí z něj udělat civilní osobu bez sebemenšího politického vlivu.

sráčů, kteří zaprodali duši je v obou státech dost, uvidíme, jak si poradí s realitou, která se rýsuje na obzoru. ..)