Mexická medaile za „výtečnou publicistickou činnost“ pro P. C. Robertse

Minulý týden byla náměstku financí v někdejší Reaganově vládě a světoznámému publicistovi P. C. Robertsovi předána v Mexiku medaile za „výtečnou publicistickou činnost“ (journalism excellence).

Stalo se tak na konferenci Klubu periodik Mexika za přítomnosti vyznamenaného, který při té příležitosti pronesl kratší projev. Zdůraznil v něm, že vlastí skutečných novinářů je pravda. Na rozdíl od současných presstitutů náleží oddanost opravdových novinářů pravdě a nikoliv vládě či korporacím. Jakmile totiž novinář namísto pravdy upřednostní oddanost k vládě, přestává být novinářem a stává se propagandistou.

Poděkoval mexickým hostitelům za udělené vyznamenání, citoval Ježíšův výrok, že doma není nikdo prorokem, a připodotkl, že v dnešních USA se to netýká jen proroků, ale i novinářů. Protože v USA získávají dnes novináři ceny za to, že v zájmu vlády či v zájmy korporací lžou. A kdokoli z nich vypustí z úst či pera pravdu, je buď vyhozen z práce, nebo se musí skrývat na ekvadorském vyslanectví v Londýně jako Julian Assange, nebo v Moskvě jako Edward Snowden, či je uvězněn a týrán jako Bradley Manning.

Zdroj včetně celého textu projev najdete na Roberstových webových stránkách

3
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Autoři komentářů
BédaDana Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Dana
Člen
Dana

V Mexiku nepohodlne zurnalisty zastreli a zde jim deda vyklada, jak novinare financne ruinuje ten zly Washington… No, alespon si mohl nekomu postezovat. Mel ale pritlacit. Vice bourit a strasit. Ve vypisovani hruz v Americe zapomnel zminit, jak zde mucime lidi, strilime mensiny a hnusne vykoristujeme imigranty . Aby se sem Pablove uz tolik nehnali, pres Rio Grande neplavali. Tech nelegalnich Mexikanu uz mame pres 10 milionu a jiste dalsich 10 milionu dostalo Zelenou kartu, coz je povoleny pobyt.. Roberts mel Mexikanum poradit, at utikaji do Venezuely nebo do Brazilie, tam nemaji Amiky radi a vyhostuji je, zvlaste zurnalisty a… Číst vice »

Béda
Člen
Béda

Dana,

http://outsidermedia.cz/Jak-USA-vykradaji-jine-staty/
Latinská Amerika má s USA staletou zkušenost. Oni vědí o „svobodě a demošce, humanitě a lidských právech“ přicházejících ze severu své. Vědí, že lvím podílem přispívají k tomu zázraku na severu tím, že americké nadnárodní korporace vysávají jejich přírodní bohatství, vědí o vraždách svých demokraticky zvolených politiků, o „demokratickém“ cvičení geril, o podpoře fašistických diktatur… Jim nemusí nikdo věšet bulíky na nos. A že se z těchto odborně vykradených zemí lidi tlačí do „bohem zaslíbeného ráje“, který je postaven z nakradeného není divu.