Lichtenštejnské hybridní hrozby aneb Odkrytá tvář liberální demokracie

Při prohlížení zpráv mne dnes zaujal titulek z obskurního webu Forum24 Vraťte Lednici Lichtenštejnům a bude po problémech (autor Jan Ziegler). Článek podle mne nabourává územní celistvost a suverenitu České republiky. Nejsem právník, ale mám podezření, že by neměly konat orgány činné v trestním řízení.

Letos jsem v této souvislosti zaregistroval pěkný bonmot „Stříž má oči ostříží“. Pokud by tomu tak skutečně bylo, redaktoři Fóra 24 by za stovky podobných výlevů už dávno seděli v lochu a web by byl zablokován ani ne tak kvůli šíření desinformací, ale kvůli něčemu zásadnějšímu. Porušování zákona. Navíc v tomto případě dotýkajícího se našich národních zájmů i naší existence samotné. Mýlit bych se však mohl, kdyby Stříž měl sice oči ostříží, ale duši kolaboranta…

O skutečné tváři pisatelů, kteří sebe považují za etalon liberální demokracie, vypovídá jejich posedlost, s níž se snaží vykreslovat feudalismus v růžových barvách, zpochybňovat vybrané zákony, např. Benešovy dekrety a ubírat zásluhy jedněm a dávat je jiným… Oběti všech revolucí, ve kterých se lid postavil proti feudálům, se obrací v hrobech!

Historii znám a také vím, jaké úsilí, ale i např. plánovací schopnosti vyžadovalo budování. Není úkolem popírat pozitivní význam historie a lidí, byť někteří z nich byli i „modré krve“. Ale kde se zastavíme při fanatickém prosazování postulátu „co bylo ukradeno, má být vráceno“? Je rozdíl mezi tímto a těmi, co při prosazování svých dogmat křičí „Alláh akbar!“?

Nikomu nevadí, že zisky ČEZu plynou do kapes akcionářům, ačkoliv ani oni, a velmi pravděpodobně ani jejich předci elektrárny a rozvodnou síť nevybudovali, a ani oni sami taktéž nejsou výhradními vlastníky. Ale když jde o zisky, tak se nedozvíme v žádném liberálním médiu něco o tom, že to, co bylo ukradeno, má být vráceno. Stejně tak, když jde o zisky z jiných veřejných statků. Typickým příkladem je vodárenství a jeho PRICHVATIZACE. Proti tomu dokonce dlouhodobě usilovně pracuje pan Radek Novotný a jeho nadace Pravda o vodě. Ale liberální média v lepším případě mlčí a názorovou podporou podporují za to zodpovědné politiky, v horším případě i jeho nazývají dezolátem a bůhví čím ještě…

Stejně tak liberální média mlčí o krádeži Nikity Chruščova v 50. letech a jeho obdarovávání některých svazových republik některými teritorii (jež je podle mínění některých osobností právně neplatné) a vlivu takové události na tragické konflikty dneška a možná i některé budoucí konflikty.

Krádež majetku České republiky je podle liberálních médií nejenže v pořádku, ale dokonce žádoucí a vyžadovaná? Co mají obě krádeže společného?

Obě jsou v zájmu západních mocností…

Docela mne pobavila představa, jak např. Volodymyr Zelenskyj vypovídá diplomatické styky s Vaduzem, navrhuje Bidenovi ukončení existence Lichtenštejnska a vysílá sbor svých nejlepších právníků se specializací na mezinárodní právo na pomoc Fialovi do Prahy kvůli nezákonné anexi Lednicko-valtického areálu a dalších Lichtenštejnských držav…

Obávám se, že nám hrozí větší problémy než oprava zámeckého areálu z 19. století. Obdiv k nelidskému otrokářskému/nevolnickému systému naši zemi nespasí a ani není v zájmu dolních 10 milionů obyvatel a to přinejmenším včetně velké části uprchlíků z Ukrajiny.

Nechme jednu z nejmenších zemí světa i obyvatele jejich hlavní obce v klidu spát. Více mne znepokojují slova ministra zahraničí největší země světa. Říkají v podstatě: S těmi, co u vás vládnou, se domluvit nedá. Nijak mne to sice nepřekvapilo, ale znamená to jedno. Pokud u nás nenastane změna, tak se s námi nehodlají bavit. Donucovacími prostředky čili strategickými zbraněmi účinnějšími nedisponujeme a několik let a možná i mnohem více let disponovat nebudeme. Nic v tom krom mrtvých na obou stranách barikády nezmůže ani naše současná frenetická snaha o zbrojní dodávky a militarizaci. Věděl bych o jiných řešeních, ale držení se některých dogmat zahraničí politiky a politiky ministerstva obrany podle schématu „Alláh akbar!“ tyto možnosti předem vylučuje.

Výzvy s Haagským tribunálem jsou hazardem s životy občanů naší země, jejichž zájmy by politici měli hájit, jiného významu nemají. Dokonce nezachrání život jediného Ukrajince, a to se naše vláda naparuje, jak Ukrajincům pomáháme. Myslet si, že globální hru na kuře vyhrajeme vojensky proti jaderné mocnosti a navzdory tomu, že si to nepřeje více než 7 z 8 miliard obyvatel planety, je naprosté ŠÍLENSTVÍ. Jenomže mantry našich nezodpovědných ministrů papouškují všechna liberální média včetně veřejnobezprávních jak přes kopírák. A dle stoleté tradice, praxe a narativu svých soukmenovců se pak v mysli obyvatelstva stokrát opakovaná lež stává pravdou…

5 17 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Aleš
Aleš
15. 12. 2022 21:08

Na Slovensku padla vláda, u nich se už občanům začíná rozsvěcovat v hlavách. Kdy se rozsvítí i našim mezkům, kteří zatím tvrdošíjně podporují fialový hnus a jeho zkázonosnou politiku?

orinoko
orinoko
16. 12. 2022 16:27

Pád vlády na Slovensku. Takové odkazy mi chodí pravidelně.

https://youtu.be/LS_DPKk59Vs

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
16. 12. 2022 17:07

Pro orinoko

Narazil jsem na něco, kde se Robert dostal zase někam dál. Je to ale i od něj Dylanovská „vyšší dívčí.
Napoprvé hodně divný, pak běhá mráz po zádech.

https://m.youtube.com/watch?v=dRlfmEoiyAo

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
16. 12. 2022 18:33

Kouknu na to. Nedávno se tu místně řešila doba, kdy zajížděl pravidelně v létě na dneska prázdnou plovárnu. On toho moc nenamluví, působí výrazně introvertne. Ale proč také?, když jeho řečí je muzika.

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
16. 12. 2022 19:22

Roberta i překlady Dylana sleduji dlouho.
Někdy je opravdu těžké je pochopit.

Jsou to zkratky (podobně jako vtipy) a člověk musí něco vědět a mnohdy hodně domýšlet, aby si to „užil“.
Proto nemá cenu nikomu nic vysvětlovat.

Jak se říká, nejdéle se směje vtipu je ten, co ho nepochopil.

Už jen název skladby „Úsměv Cyrana …“
Už jen o tom by šla napsat kniha.

Alva
Alva
17. 12. 2022 7:59

K článku:
Překvapuje mě, že je ještě co restituovat.

Někdy se mi zdá, že už dávno je víc restituentů než majetku a že by snad bylo záhodno si nějaký ten majetek někde vypůjčit.
Co banky? Půjčily by?