Lid zklamal a ztratil důvěru elit

3. 11. 2017

Ilona Švihlíková komentuje nejen výsledky voleb, ale také společenskou atmosféru a kulturu diskuze vedené „shora“ za poslední více než čtvrtstoletí.

Motto:
My budujeme nový, spravedlivý řád, a kdo to nepochopí, toho zavřeme!
(Říkali mu Terazky, z projevu politruka kapitána Ořecha)

Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny vyvolaly u některých skupin šok, ze kterého se musely vypsat. V článcích, které vznikly v hlubinách frustrace, se můžeme dočíst o nezpůsobilém lidu, který volí proti svým zájmům (což tedy politologicky vzato není žádná novinka).

Zcela nepřekvapivě se na pravici objevily návrhy na omezení volebního práva (nikoliv poprvé a bezesporu ani naposledy) a v tzv. kulturní levici se kromě úpění nad osudem liberální demokracie hledá viník.

Reflexe u politických stran částečně probíhá (i když kde najdete otevřeně napsáno, že když cpu voliči témata, která ho nezajímají a mluvím řečí, kterou nerozumí, tak těžko bude volit subjekt XY?). Hlavní problém jsou ovšem voliči. Takže bývalí i současní poslanci sociální demokracie a komunistů ví, že občané „toho budou litovat“, aktivisté píšou, že teď (sic!) už nevěří na aktivitu zdola (ví vůbec, že demokracie znamená vládu lidu?) a horečně se vybírá nový „předvoj“, který elektorát zkultivuje, nebo, jak jsem se dočetla nedávno, vytvoří si levicový elektorát (ano, taky mi to připomíná vytvoření nového, socialistického člověka)…

Celý článek najdete na webu !argument

Námět: Aleš Vaněk

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
7. 11. 2017 12:40
Béda
7. 11. 2017 12:43

Béda napsal

Majdansky podporovatel fašistu a nacistupromluvil: https://globe24.cz/domov/43268-zaoralek-je-pro-multikulturalismus-veri-v-obohacovani-kultur

dovětek. Tež podporovatel oligarchu a humanytarnich valek velkeho bratra a jeho umirněnych džihadistu. Ale odstupiť po volebnim debaklu ten duty Cyp nehodla.

fajt
7. 11. 2017 12:53
Bety
Bety
7. 11. 2017 14:38

Paní Švihlíková, demokracie = vláda lidu? Nenechte se vysmát!

Alena
Alena
8. 11. 2017 1:54

paní Švihlíková, pokud čtete noviny, koukáte se na TV a internet a následně se proti tomu v článku vyhraňujete, je to pouze ztráta času
při poslechu těchto komentářů voleb mne napadá
http://www.nwoo.org/2017/11/07/tv-magazin-7-11-2017/
Volili jste ano a posloucháte Pjakina? pro vás zbytečná ztráta času, z KSB ani DVTŘ neumíte nic

Admirál
Admirál
8. 11. 2017 15:27

Bety napsal Paní Švihlíková, demokracie = vláda lidu? Nenechte se vysmát! Nebyl bych na pí Švihlíkovou až ta ostrý. Proč? Demokracie je z definice vláda lidu. Nikdy a nikde nebyla absolutní, občas se někde více či méně blížila k ideálu, ale to byly velmi krátká údobí a většinou v klidnějších dobách. Demokracie je důsledek dosažení určitého stupně vývoje ekonomických vztahů ve společnosti, roubovat demokracii na společenství, kde těchto vztahů nebylo dosaženo je ukázka pitomosti nebo pokrytectví. Po překonání tohoto stupně (globalizací, oligarchizací, monopolizací) začíná být demokracie na překážku. A o tom je řeč. Braňme si ji, nacházejme společnou řeč s… Číst vice »

perun
perun
8. 11. 2017 17:10

Paní docentko Švihlíková, dosud jsem vás považoval za racionálního odborníka, vlastence a zásadového člověka, ale po přečtení vašeho celkem bezpohlavního celého článku v odkazu, kde uvádíte „svého Honzu Kellera“, se kterým objíždíte semináře, za jakéhosi neprávem odsuzovaného, tak potěš Pánbůh. Vy asi nečtete zápisy z jednání Evropského parlamentu a nevíte, že tento drzý Jidáš hlasuje např. pro potrestání Maďarska za to, že Orbán brání svou zem proti nelegální migraci ! Pokud si chcete zachovat určitou vážnost, tak se prosím začněte trochu více orientovat v politice a s kým se kamarádíte . Je tady i jiná možnost, že to dobře víte… Číst vice »

M.C.
9. 11. 2017 13:25

Ano, lid zklamal a ztratil důvěru elit.
My si zoufáme, jací jsou kolem nás ovčané, elita si zoufá, jak je ta populace nezdravě nedůvěřivá až euroskeptická.
A tak to elita řeší rozředěním stávající příliš samostatně myslící populace populací novou, více uvyklou stádnímu myšlení a slepé důvěře v autoritu – imáma.
Až dostanou občanství, budou moci volit a to budou potom výsledky.
Sluníčkáři se už snaží prosadit, aby mohl volit každý, kdo v zemi dostal povolení k trvalému pobytu, i když není občan. Aby to šlo rychleji.