Stalingradský mediální kotel

Radio 1

Není divu, že si všichni něco přečteme v západních korporátkách a pak jdeme na ruskou RT, abychom se dozvěděli druhou stranu této zprávy. Proto ta nenávist korporátních politruků k této stanici.


V Čechách vzniklo nové řemeslo, které se jmenuje “politický geograf”. Dříve to byl politruk nebo propagandista. Tito noví řemeslníci ducha nám připomínají, že Česko, další země EU a prý i celý svět bojují informační stalingradskou bitvu s Ruskem. Naše reálná vojska zatím v novém stalingradském kotli uzamčena nejsou. Poslední akce tohoto druhu byly před dvěma lety na Ukrajině (Ukropové a zahraniční žoldnéři se neprorvali z Děbalcevského kotle). Pak se jiní západní poradci neprorvali z teroristického kotle v Aleppu a možná i jinde. Ale o tom už mnoho nevíme, protože noví a zcela demokratičtí politruci chránící naši demokracii a naši vymytou hlavu to zapomněli oznámit obecnímu lidu. Tak se podívejte, jak velká korporátní média vedou informační válku proti nezávislému tisku.

Google a jeho elegantní mediální útisk

Psát o spolupráci médií s NSA a s americkými vládními organizacemi je celkem zbytečné. To patří k náplni práci všech hlavních aktérů angažovaných na budování korporátního globálního kapitalismu pro jedno promile. Viz heslo “Patriot Act” a příslušné články. Proto také Google na Youtube a také Facebook začaly systematicky odstraňovat videa, která usvědčují Západ ze zločinného spolčení s různými druhy teroristů ve světě. Viz článek nezávislého webu Intercept věnovaný této cenzuře. Pro začínající systém korporátního fašismu ale nejsou ani tak nebezpeční teroristé, které Západ podporuje v různých zemích světa, jako občanští aktivisté, které má doma. Fízlovací aparát se proto zásadně zaměřuje na jejich sledování, monitorování a identifikaci. Psali jsme k tomu už v roce 2013 souhrnný článek Studie ukazuje, jak korporace fízlují občanské aktivisty.

Pak je jasné, že vyhledávače typu Google mají v tomto typu informační války zásadní úlohu. Podívejme se na nedávný případ dvou největších nezávislých občanských webů v USA. Webový portál Alternet zveřejnil novou statistiku sledovanosti. Návštěvnost začali podrobně analyzovat po zprávě, že Google změnil algoritmus vyhledávání. Nyní se podívejte na výsledek.

Rozbor sledovanosti a její souvislost se změněným algoritmem najdete v tomto článku. Podobně si už dávno předtím stěžovaly jiné weby. Podivuhodnou náhodou šlo především o mezinárodní levicové weby ideově a prakticky změřené proti korporátnímu fašismu, jako je World Socialist Web celosvětově organizující nezávislé levicové odboráře a aktivisty. Stejně tak vydal web Truthdig nedávno velký redakční článek o nové informační válce Googlu proti nezávislým médiím v USA, najdete zde. A náš web e-republika byl jako jediný z nezávislých českých webů celkem 2 týdny pod trvalým DDoS útokem, který úplnou náhodou skončil ve volební neděli v noci dne 22. října 2017. Takže Google a další korporátky se na poli studené informační války skutečně činí. Korporátní média manipulují s tzv. fake news stejně podivuhodně jako Západ bojuje s teroristy.

Příklad Russia Today

Nenávist k ruskému státnímu propagandistickému webu je dnes srovnatelná pouze s komunistickým zaujetím proti Svobodné Evropě a Hlasu Ameriky, což byly a jsou propagandistické instituce USA. Takže se podívejme na první statistiku RT. Týká se porovnání státem placeného rozpočtu hlavních propagandistických institucí.

Jak je vidět, RT se Sputnikem dosáhnou na rozpočet obou hlavních propagandistických stanic USA, ale nikoliv na hlavní propagandistický kanál Západu. Tím je dnes BBC smutně proslulá svým lhaním o Sýrii a o dalších událostech, které se týkají studené války s Ruskem a s Íránem, nebo které nějak ohrožují zájmy Izraele. Pokud si kliknete na heslo “Fakta o Sýrii”, tak máte BBC jako na dlani. Další statistika se týká plošného pokrytí hlavních státních trubačů.

Sami vidíte, že nejvlivnější RT prakticky vysílá jen v hlavních světových jazycích, a pochopitelně nejvíce v angličtině. Pokrytí Sputnikem lze částečně srovnat s vládními agitkami Západu. Ale pokud jej čtete česky, tak víte, že jde především o překlady z hlavního anglického kanálu a že tyto překlady dělá někdo, kdo v Moskvě nebo jinde umí docela mizerně česky.

Google táhne na Stalingrad

Provládní Google začal útok na RT minulý týden a vyřadil její kanál z předkládaného balíku programů na Youtube. Tím si vlastně docela uškodil, protože anglické RT na tubě sleduje celkem 2,1 miliardy uživatelů a má 2,2 miliónu abonentů. A pokud se k tomu přičtou i ostatní jazykové mutace RT, tak je to celkem 3,2 miliardy návštěvníků. Podobná čísla sledovanosti má propagandistický korporátní kanál CNN na tubě (sledovanost 2,1 miliardy a abonenti 2,4 miliónu). Dříve velebený Fox News už dnes sleduje politicky spíše dementnější část populace, což je vidět i na tubě (sledovanost 0,6 miliardy a abonenti 0,7 miliónu). Přehledný článek z proruského nezávislého propagandistického webu psaného pro západní čtenáře najdete zde v angličtině.

Válka proti RT na korporátní americké tubě vypukla stejně nevyhnutelně jako vzrůst sledovanosti tohoto vtipného a velmi zajímavě dělaného zpravodajského kanálu. Sleduji i jeho německé vysílání, kde mají mladé německé novináře a ti mají zásadní volnost ve výběru témat a rozhovorů se zajímavými lidmi. Není divu, že si všichni něco přečteme v západních korporátkách a pak jdeme na RT, abychom se dozvěděli nejen rub, ale také líc této zprávy. Proto ta nenávist korporátních politruků k RT. Oni dobře ví, že tento kanál slouží jako referenční bod pro pisatele nezávislých webů, protože na jeho základě si pak začnou ověřovat daná fakta.

Pravda v médiích už neexistuje, jen ten či onen zájem

Je jasné, že Rusové sledují v USA a v EU opoziční a alternativní proudy, aby kompenzovali korporátní lhaní a mediální manipulaci západních informačních mogulů. A pro přehled jiných zemí světa se prostě musí sledovat více kanálů v různých jazycích, jinak se dnes pravdy nedoberete. Postmoderní prozápadní politruci mají pravdu v tom, že informační válka je tvrdá a zcela nevybíravá, protože se lže, jak když tiskne, pokud té či oné straně teče do bot. Je velmi zajímavé, že Rusové v průměru lžou i o vlastních věcech mnohem méně než Západ. Na Západě se musí lhát, až se korporátkám a jejich agentům práší od huby. Pravdu o tom, jak se Západ v různých zemích světa chová a co doopravdy provozuje, to dnes prostě nejde napsat. Stačí se podívat, jak USA začalo vydírat a jak se snaží vyhladovět UNESCO jen proto, že mnozí představitelé odmítli hlavně v případě Izraele zpívat podle amerických a podle sionistických not.

Jaké je nejlepší a jisté znamení toho, že se nějaké zemi daří a že utekla západnímu korporátnímu chomoutu? Prostě se o dané zemi u nás a jinde přestane psát. Mnozí lidé si už dávno všimli, že náš mediální svět se scvrkl na dementní rozměr, kde už ani nepoznáváme naše nejbližší příhraniční sousedy. A doufám, že se i u nás jednou dožiji zlatých časů americké demokracie. Socialistická (tj. u nás komunistická) kandidátka z Minneapolisu veřejně poděkovala místnímu korporátnímu plátku, že nepodpořil její kandidaturu založenou na kritice prolhaných korporátních médií.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
jknovak
jknovak
7. 11. 2017 19:49

Dobrý muži,
zatím, zdá se, si nikdo nepovšiml webu/ů předstírajících odpor ke… korporátnímu fašismu, ale ve skutečnosti pracujících pro jeho zájmy (viz, v našich poměrech, např. předvolební podrazy na Okamurovce

chalupář
chalupář
7. 11. 2017 19:55

Dvakrát jsem český Sputnik upozorňoval na potřebu českého korektora, protože jejich čeština je víc než hanebná. To samozřejmě degraduje význam sdělených informací, odpuzuje čtenáře, popř. vyvolává smích.
Marně. Zřejmě se editor české verze bojí o svůj post.

zedd
zedd
8. 11. 2017 12:14

Mám 20 let kamaráda s IQ tak ke 140. On Věří, že nás spasí umělá inteligence. Jde v podstatě o jakýsi vědecký, resp. technologický neopositivismus. Z jeho pohledu čím dřív, tím líp a Google & comp. jsou hrdinové světlých zítřků. Rád se vzdá(vá) soukromí, protože mu to usnadňuje život. Čím víc přesune rozhodovací zátěž na „aplikaci“, tím bude (snad) šťastnější.

PPK
PPK
9. 11. 2017 1:19

zedd napsal Mám 20 let kamaráda s IQ tak ke 140. On Věří, že nás spasí umělá inteligence. Nasadit někomu do hlavy bez-důkazovou VÍRU (v cokoliv), to je jediný způsob, jak mu vygumovat z mozku jeho původní inteligentní, zkoumavý a rozvážný zdravý rozum. Aby totiž bylo jasno: Pojem „bez-důkazová“ víra je víra v nějakou autoritu, kterou nelze žádným opakovaným pokusem se stejným výsledkem dokázat tak, aby ji (tu autoritu) člověk mohl jednoznačně vnímat svými smysly. To znamená, např. předmět té víry uvidět, uslyšet, ochutnat, ucítit, nebo nahmatat. Jaký je tedy logický závěr definice víry? Jakákoliv víra člověka v cokoliv je… Číst vice »

fajt
9. 11. 2017 6:45

když má dnes někdo vysoké IQ, tak je to ve většině taky předpoklad k tomu, že dotyčná osoba bude trpět sociálním autismem ( tedy bude neskutečně nepraktická pro běžný život a krom toho společenský systém prostě nepobere ani v jednoduchý podobě) , komplexních a vyzrálých osobností, do toho obdařených vysokým intelektem, který je společensky nezahubil a neznemožnil jsem za svůj život potkal pramálo – ale i u nich ( až na jednu světlou výjimku) došlo k dobrovolné kolaboraci ( je to přeci tak pohodlné ) s menším zlem ( termín, který je dnes tak oblíben a omlouvá se s ním… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
9. 11. 2017 8:35

Víra se nevylučuje s přemýšlením, důvěrou, vlastní představou. Nevíra není rozhodně založena jen na „víře v racionálno“. Myslím, že každý normální člověk pane PPK má v sobě kus obého – víry i nevíry. Např. víra indiánských kmenů ze Sev. Ameriky ve „Velkého ducha“ je mi osobně blízká, a je lhostejno myslím zda tomu říkat víra v ŽIVOT, BOHA či Manitoua… Dokonce jsem stále více přesvědčen, že určitá víra je velkou oporou myšlení, uvažování, a dovede člověka posouvat dále nejen v reálném každodenním životě, ale i v tom „posouvat hranice“ o představách života – nejen v příštích dnech. Je otázkou, nakolik… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
9. 11. 2017 8:44

Některé činy, věci můžete udělat jen když v něco, někoho, někomu VĚŘÍTE, což zároveň neznamená že nemají hluboké racionální jádro.
Víra je podle mne základnou mnoha toho čemu se říká altruismus či ušlechtilý čin.
Bez ní by jistě na světě bylo hůře.
Víra není totožná s církvemi ani s náboženstvími, proto SKUTEČNĚ VĚŘÍCÍ církve a fanatici upalovali či jako „příliš nebezpečně přemýšlivé“ posílali do vyhnanství jako první – a dodnes tak činí – byť i jinými prostředky…
https://www.youtube.com/watch?v=plLcX2m_4gM

PPK
PPK
10. 11. 2017 15:46

Martin (už bez taky m) napsal Víra se nevylučuje s přemýšlením, důvěrou, vlastní představou. Nevíra není rozhodně založena jen na „víře v racionálno“. Myslím, že každý normální člověk pane PPK má v sobě kus obého – víry i nevíry. Víra v něco, to je vždy jen bezvýhradným přijetím koncepce myšlenek jiného člověka. Buď tomu, co on hlásá, kompletně věříme, anebo nevěříme (a přinejmenším pochybujeme, protože on nepředložil DŮKAZ svých tvrzení) => nic mezi tím nemůže logicky existovat. Pokud tedy v něco (v tvrzení nebo v ideo princip), co hlásá někdo jiný, věříme, pak vždy žijeme jen tezemi a představami toho… Číst vice »