Lubomír Man: Rusové podle mého názoru otrávit Skripala rozhodně nemohli

Důvod je jednoduchý. Nejsou na hlavu padlí. Sergej Skripal, jak známo, předával při svém pobytu v Anglii britské MI6 tajné informace o ruských špionech, a Moskva ho za to v roce 2004 odsoudila na 13 let do vězení. Ale po šesti letech, to je v roce 2010, dostal Skripal milost a Moskva ho vyměnila za ruské špiony uvězněné v USA. Skripal se tedy ocitl znovu v Anglii – a to, co snad ještě lidem z MI6 dosud nedopověděl, měl možnost dopovědět jim nyní.

V tu chvíli byl Skripal pro Rusy odbytá záležitost, která se už nedala ani vylepšit ani zkazit, nic víc Britům už Skripal prozradit nemohl, takže tomuto agentovi, jak napsal bývalý pracovník ruských zvláštních služeb Ljubimov v Kosomolské pravdě, přestali Rusové věnovat jakoukoli pozornost. „Byl poslán na Západ v rámci výměny. To znamená, že je pro nás naprosto nezajímavý.“

Předpokládat tedy, že Rusové (na čele s Putinem samozřejmě), se v této pro ně de facto už uzavřené situaci jednoho krásného dne roztřásli hněvem, přisahali Skripalovi pomstu a poslali do Anglie emisary s vražedným nervovým plynem, kterým pak tito v obchodním středisku v Salisbury obstříkli prostor, ve kterém se Skripal s dcerou pohybovali, je historka tak absurdní, že jí mohla uvěřit jedině britská premiérka Mayová a americký zahraniční ministr Tillerson. Ti už totiž o vině Ruska mluví jako o téměř hotové věci, a premiérka Mayová dala v posledních hodinách Rusku dokonce cosi jako ultimatum: „Pokud Moskva nevysvětlí, jak se dostala nervová látka do Britanie, bude to britská vláda považovat za užití síly na jejím území.“

„Je to cirkusové představení v britském parlamentu,“ řekla mluvčí ruské diplomacie Zacharovová, “politická informační kampaň, založená na provokaci.“

Doplňme, že po předpokládaném plynovém útoku na otce a dceru Skripalových v obchodním středisku, vyšli ti ještě v pořádku ven na vzduch, procházeli se blízkým parkem, ale v jednu chvíli se jim udělalo nevolno, posadili se na lavičku – a po pár minutách už na nosítkách směřovali do nemocnice v Salisbury, kde se ve vážném stavu, otec ve stavu vážnějším než jeho 33 letá dcera, nalézají doposud.

Položme si nyní tuto základní otázku: jsou ruští politici tak tupí, že by si nedokázali spočítat, že když budou jednat tak, jak je jim Mayovou a Tillersonem připisováno, půjde celá západní politika a celý západní mediální svět následně tou nejprimitivnější a pro ně též nejvýhodnější cestou a předloží lidstvu celou aféru takto co nejpřehledněji: SKRIPAL ZRADIL A RUSOVÉ SE MU ZA TO POMSTILI TÍM, ŽE HO OTRÁVILI.

Jistě, takováto historka o ukojení zrady vraždou zrádce by obstála v akčním filmu o gangsterech v Chicagu, ale co pohledává ve světě nejvyšší mezinárodní politiky, v níž se co nejúzkostlivěji dbá na to neudělat jediný chybný krok, protože světová veřejnost právě tohle co nejbedlivěji sleduje a hodnotí? A potřísnit si ruce vraždou se přece logicky rovná sebevraždě.

Takže bráno z tohoto hlediska a při uplatnění logiky i při zodpovězení otázky Cui bono můžeme vinu Ruska na Skripalově otrávení s dobrým svědomím vyloučit.

Ale pozor! Položme si znovu otázku Cui bono a posuďme, komu tedy Skripalovo otrávení skutečně slouží? A vraťme se v té souvislosti zpět k Mayové a Tillersonovi, kteří naplněni vírou, že lidé na Západě jsou svými médií už natolik zpitomělí a tudíž neschopní položit si ani jednu ze shora uvedených otázek, si zcela samozřejmě dovolují obviňovat z pokusu zabít Skripala Rusy a mezi řádky spojovat tento zločin přímo s prezidentem Putinem.

Proč? Protože nejen poněkud nejasný obraz Ruska, ale i obraz konkrétního živého člověka, který na čele toho Ruska stojí, je dobré a výhodné před tváří světa pošpinit.

Takže ještě jednou se zeptejme Cui bono – a odpověď k nám přijde sama.

(A že mě tak napadá cosi mimo shora uvedený velký prostor. Uplatňuje se Cui bono v míře dostatečné na Slovensku? A když ano, kampak ukazuje? Komu ony vraždy dvou lidí v současné chvíli slouží? Vy nevíte?)

15
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
15 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Autoři komentářů
AlešfajtAdmiráljogínBotičky od Diora Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Dana
Člen
Dana

SKRIPAL ZRADIL A RUSOVÉ SE MU ZA TO POMSTILI TÍM, ŽE HO OTRÁVILI. Ano, to je naprosto logicky zaver, tyto likvidace se nedeji poprve a ani naposledy. Otazka, komu to prospeje, je zodpovezena tim, ze se mimo spokojenych ruskych agentu, (ktere Skripal vyzradil), take snad zamysli-vystrasi novi rusti agenti. Ti rusti agenti, co premysli o spolupraci, ci uz spolupracuji se zapadnimi rozvedkami. Otravy slouzi jako odstrasujici priklady. Cui bono ? ……… служба безопасности Российской Федерации – Feděralnaja služba bezopasnosti Rossijskoj Feděracii) je hlavní domácí bezpečnostní služba Ruské federace, hlavní následník Výboru státní bezpečnosti a KGB. Jejím úkolem je zajištění úlohy… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Člen
Martin (už bez taky m)

re Dana: už jen výjimečná reakce: je to vrcholné sprosťáctví to co Malá Británie předvádí. Rusové mají své chyby, ale nejsou to pitomci jak je Západ prezentuje. Navíc v době kdy vyvíjejí po léta snahu se z podobných nařčení očistit – a nechali si pro to líbit už více než dost… Vidíme zde „práva“ na „svobodu“ v té nejlicoměrnější verzi, stejně jako „záštitu“ „právního“ „státu“. Západ dávno není svobodný, je zcela bezprávní a jen neocons-KOLONIÍ. Ono „vzít známou kudlu“ a „píchnout“- to dovedly „Záchodní“ ro-zvědky spolehlivě vždy. Např. při akcích „operace“ Gladio… Tady nejde o nějakou idealizaci kohokoliv – ale… Číst vice »

Aleš
Člen
Aleš

Dana napsal SKRIPAL ZRADIL A RUSOVÉ SE MU ZA TO POMSTILI TÍM, ŽE HO OTRÁVILI. Ano, to je naprosto logicky zaver, tyto likvidace se nedejipoprve a ani naposledy. Otazka, komu to prospeje,je zodpovezena tim, ze se mimo spokojenych ruskych agentu, (ktere Skripal vyzradil), take snad zamysli-vystrasinovi rusti agenti.Ti rusti agenti, copremysli o spolupraci, ci uz spolupracuji se zapadnimi rozvedkami. Otravy slouzi jako odstrasujici priklady. Cui bono ? ……… служба безопасности Российской Федерации – Feděralnaja služba bezopasnosti Rossijskoj Feděracii) je hlavní domácí bezpečnostní služba Ruské federace, hlavní následník Výboru státní bezpečnosti a KGB. Jejím úkolem je zajištění úlohy kontrarozvědky a vnitřní… Číst vice »

Irena
Člen

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/12367-specnaz-teroriste-syrie

To je informace z nejnovějšího filmu o Putinovi.

hudryper
Člen
hudryper

Reagovat na hloupé „vysvětlení“ otravy Skripala a jeho dcery nehodlám. Jde o stejnou technologii,jaká je v současnosti realizována na Slovensku a jež se právě připravuje ve velkém měřítku v Sýrii a co zřejmě souvisí s demisí Tilersona. Překopíruji pro OM zprávu,kterou jsem před chvíli obdržel : *Novozvolený srbský prezident Aleksander Vučič sa vyjadril ohľadom vstupu Srbska do NATO:* *My, Srbi nikdy nezabudneme, čo NATO urobilo našej krajine, srbský ľud nezabúda, a preto nikdy do NATO nevstupime. Srbsko nie je bohatá krajina, ale hrdá a náš osud bude určovať náš národ, nie EU ani NATO. Rovnako nikdy nedovolíme, aby bolo Srbsko… Číst vice »

Irena
Člen

http://voicesevas.ru/news/37283-skotland-yard-oproverg-terezu-mey.html

Vzhledem k tomuto kroku si myslím, že spíše než na volby v Rusku (i když to pro ně má určitě i takto žádaný sekundární efekt cílený na totální „děbili“, kteří se vždy najdou) to mělo za cíl přispět ke znemožnění současné vlády ve Velké Británii a jmenovitě Theresy May.

Bety
Člen
Bety

hudryper napsal
*Slyšeli jste v našich médiích o novém prezidentu Srbské republiky?*

Ne, to jsme tedy neslyšeli, my smíme slyšet jen to, co se hodí, co se nehodí se škrtá.
A Dana – ze Skripala přímo křičí jen jedno poučení – když už zrádce západ vymačká jak citron, jedno využití stále ještě zbývá, a to politické hrátky s jeho mrtvolou.

Botičky od Diora
Člen
Botičky od Diora

CUI BONO? – Zrádce Skripal byl před 12 lety odhalen, přiznal se a byl řádně odsouzen na 13 let vězení. – Strávil ve ruském vězení 4 roky – přežil to, nikdo ho nezabil. – před 8 lety byl vyměněn za ruští špióny a od té doby žije v malobritánii. – Informačně byl vyždímaný jako citron a pro MI6 už neměl žádnou cenu – byl otráven týden před volbami v Rusku – byl otráven pár měsíců před MS ve fotbale v Rusku – vynálezce plynu „Novičok“, Vil Mirzajanov, už 20 let žije v … usa. Podle Mirzajanovových údajů probíhal vývoj novičoku… Číst vice »

Botičky od Diora
Člen
Botičky od Diora

Ještě něco. Pokud byla proti bývalému ruskému špionovi skutečně použita látka VX – Novičok, pachatelé mohli mít vhodný zdroj doslova při ruce. Britská přísně tajná laboratoř na výrobu chemických zbraní v Porton Down leží … pouhých 6 km od místa v Salisbury, kde se stal minulou neděli Skripal a jeho dcera obětí útoku. Porton Down je přesně ta laboratoř, kde byl VX v padesátých letech minulého století poprvé syntetizován. A je stejně britský jako odpolední čaj. Ale k čemu je logika, když hra má název rusofobie?

jogín
Člen
jogín

Důkaz: Byl zabit sekerou a sekery vyrábějí v Rusku!
Binární nervové plyny nejsou žádný vrchol chemie, v překladu amerického románu Dvojice jsou hlavním tématem. Byl u nás vydán 1972. Pro téměř každou tajnou službu není problém si je nechat syntetizovat. A stačí stovka miligramů, protože smrtící dávka se pohybuje v mikrogramech. Musím žasnout nad idiocií politiků, kteří považují starou známou záležitost za účinnou propagační kampaň.

Aleš
Člen
Aleš

hudryper: V mém pondělním článku jsem odkazoval článek na hlavné správy.sk, který zmiňoval stejný modus operandi u Litviněnka, Kuciaka a Skripala.
Takové argumenty jsou na rozdíl od těch hypersonických a jaderných pro natvrdlé euroatlantické sektáře nepochopitelné, proto byl potřeba aspoň jeden svižný PACIFISTICKÝ záhlavec pro opruzujícího trolla.

Admirál
Člen
Admirál

Odsoudit na základě toho, co bylo zveřejněno ruskou exekutivu (bylo zde vyčerpávajícím způsobem probráno – botičky o Diora), vyžaduje velmi malý, nevýkonný mozek.
Nebo za to musí být člověk velmi, velmi dobře zaplacen. Za málo peněz ze sebe dělat idiota se neoplatí.

fajt
Člen
fajt

https://cz.sputniknews.com/svet/201803156960142-letadlo-jakutsko-rusko-zlato/ – tak kterému oligarchovi se rozsypal pytel se zlatem a do šwýcar to už nedovezl. ..)

a ten Skřípal ( snad to není nějaký potomek bajného legionáře, který se v Rusku zapomněl ), ten se jaksi nevyvedl, třeba to je dáreček od Vagnerovců k prezidentským volbám ( Peskov zase perlil, asi ho do velkého sálu už nepuštějí a za zavřenými dveřmi gosudara tak moc dobře neslyší ). ..)