Lukašenko vyhnal amerického velvyslance

Co se týče amerického velvyslanectví, tak pracovníci amerického elvyslanectví říkají, že jste vyhnal velvyslance USA z Běloruska.

A vy jste vyhnali našeho velvyslance z Ameriky, a co?

Vy jste toho našeho vyhnali jako prvního.

Na co je nám velvyslanec, který organizuje akce páté kolony? Funkcí velvyslance, funkcí velvyslance je vztahy mezi státy zlepšovat, a ne je vyostřovat.

Opravdu si myslíte, že velvyslanec USA organizoval …

Já si to nemyslím, já to vím! Já jsem prezident tohoto státu a vím to. A kdo vám brání poslat vašeho velvyslance do Běloruska. A na co vlastně máte v Bělorusku amerického velvyslance, když nechcete spolupracovat s naším státem? Co tu bude dělat?  Přivážet páté koloně peníze? My to nepotřebujeme. Pokud s námi chcete spolupracovat jako demokratická Amerika, jako světové impérium, tak si pojďte sednout za jednací stůl a budeme spolupracovat. A potom nebude otázka velvyslanců, nebo jakýchsi organizací, o kterých mluvíte, nebo lidí… Takové problémy nebudou existovat.

Překlad: Irena

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
Béda
28. 11. 2014 12:22

Takto se bevědomě jako „rovný s rovným“ může malý stát s velmocí jenom když má blízky vztah s jinou velmocí. Bělorusko má celní a bezpečnostní unii s Ruskem nemýlím li se. Jinak Lukašenko má naprostou pravdu.

orinoko
orinoko
28. 11. 2014 12:27

Lukašenko má recht. Bělorusko ukazuje jednu z cest , jak emerického čuňase pacifikovat /počesku ztišit podle názvu emerického teritoriálního bazénu/ v globálním měřítku. Druhá z cest je – flusnout si před prokázaným emeričanem a do psího nepodpíráku zapichovat pokud možno všude, kde to jde, emerické vlaječky.

peter.
28. 11. 2014 12:35

Funkciou veľvyslanca je vzťahy medzi štátmi zlepšovať a nie vyostrovať.
No áno.Takto jednoduché to je.Nikde som sa nedočítal,že úlohou veľvyslanca je kontrola vlády alebo podvratná činnosť proti vláde,ktorá kontrolu odmieta.Teda sú vlády poslušné vláde USA(veľvyslancovi),potom ide o vazalstvo,alebo sa podriadenosti priečia a potom treba napraviť hlavu vedúcemu predstaviteľovi štátu.
Chudák baťko to nepochopil.Mal sa opýtať našich vládnych predstaviteľov a predsedov politických strán.
By ma zaujímalo,či sa takéto ponímanie úlohy veľvyslanca vyučuje na školách pre prípravu diplomatov.

peter.
28. 11. 2014 12:45

peter. napsal
Funkciou veľvyslanca

A to pred 25-rokmi stáli na tribúnach ľudia,ktorí len aby sa dostali k moci zdôvodňovali svoje aktivity tým,že národy Československa, po 40 rokoch otroctva a vazalstva,roztrhali okovy neslobody a konečne môžu slobodne určovať svoje smerovanie.
Ako sme len mohli byť takí sprostí.

Béda
Béda
28. 11. 2014 13:00

Diktátor jeden! Nechce dovolit USA aby osvobodily jeho zemi od starostí se suverenitou a státním majetkem, nechce jim dovolit aby osvobodily běloruský lid od majetku a aby stát i lidi humanitárně zadlužily po demokratickém Majdanu.

Morybundus
Morybundus
28. 11. 2014 13:17

Béda napsal

Diktátor jeden! Nechce dovolit USA aby osvobodily jeho zemi od starostí se suverenitou a státním majetkem, nechce jim dovolit aby osvobodily běloruský lid od majetku a aby stát i lidi humanitárně zadlužily po demokratickém Majdanu.

Přesné :)
Velmi doporučuji poslechnout si, co říká k Běloruským reáliím Alexander Barabanov.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=xkaT4QCGssA#t=6628

hudryper
hudryper
28. 11. 2014 14:04

Solis mu napsal : Dopis velvyslanci SSA Schapirovi o nevměšování Podrobnosti Blogy / Daniel Solis | 27. listopad 2014 | Daniel Solis | Dopis byl přečten a předán personálu velvyslanectví Spojených států amerických dne 26. 11. 2014 v reakci na protesty proti prezidentovi ČR financované ambasádou SSA. * dopis-velvyslanci-ssa-schapirovi-o-nevmesovani Vaše excelence, vážený pane velvyslanče Schapiro Rádi bychom touto cestou připomněli našim přátelům ve Spojených státech amerických, jeden patrně zapomenutý princip, zakotvený v mezinárodním právu. Princip nevměšování. Rezoluce OSN, které tento princip kodifikují, byly přijaty mezinárodním společenstvím před 52 lety, jak tomu bylo u rezoluce 1815 (XVII), respektive před 42 lety,… Číst vice »

hudryper
hudryper
28. 11. 2014 14:06

Dopis velvyslanci SSA Schapirovi o nevměšování Podrobnosti Blogy / Daniel Solis | 27. listopad 2014 | Daniel Solis | Dopis byl přečten a předán personálu velvyslanectví Spojených států amerických dne 26. 11. 2014 v reakci na protesty proti prezidentovi ČR financované ambasádou SSA. * dopis-velvyslanci-ssa-schapirovi-o-nevmesovani Vaše excelence, vážený pane velvyslanče Schapiro Rádi bychom touto cestou připomněli našim přátelům ve Spojených státech amerických, jeden patrně zapomenutý princip, zakotvený v mezinárodním právu. Princip nevměšování. Rezoluce OSN, které tento princip kodifikují, byly přijaty mezinárodním společenstvím před 52 lety, jak tomu bylo u rezoluce 1815 (XVII), respektive před 42 lety, v případě rezoluce 2625… Číst vice »

hudryper
hudryper
28. 11. 2014 14:08

podpora nevojenského charakteru, například: Propaganda, podpora rebelů či povstalců, ovlivňování finančního sektoru, hospodářské ovlivňování, ovlivňování politického směru, a podobně. Použití síly, mimo mandát OSN, lze v případě vměšování považovat za mezinárodní zločin. Flagrantními příklady jsou, mimo jiné, bombardování Jugoslávie, vpád do Iráku a vpád do Afghánistánu. Mandát Rady bezpečnosti při ohrožení mezinárodního míru a pořádku je jedinou výjimkou použití síly proti jinému státu. Tato výjimka byla nicméně v poslední době zneužita k vměšování států do suverenity jiného státu a to především pod záminkou „ochrany humanitárních operací a ochrany lidský práv a svobod“, k legalizování vojenských operací, které ve skutečnosti sledují… Číst vice »

hudryper
hudryper
28. 11. 2014 14:09

Pochodování velvyslanců SSA v čele demonstrací a průvodů, nebo celkem nedávné podvratné aktivity velvyslance SSA Roberta Forda v Sýrii či dávnější praktiky velvyslance Negroponteho, jsou naprosto neakceptovatelné! Žádáme Vás proto, touto cestou, přátelsky a ve vší patřičné úctě, pane velvyslanče Schapiro, abyste se podobných praktik během Vašeho služebního pobytu v naší zemi vystříhal. My zde nemáme zájem o další barevné revoluce, ani o jakoukoliv formu majdanu. Prosím vyřiďte toto Vaším nadřízeným a zejména Vaším spoluobčanům pracujícím pro Národní Nadaci pro Demokracii (National Endowment for Democracy). S přátelskými pozdravy, V Praze, dne 26. 11. 2014 Iniciativa proti vměšování do domácích záležitostí… Číst vice »