Lukašenko vyhnal amerického velvyslance

Co se týče amerického velvyslanectví, tak pracovníci amerického elvyslanectví říkají, že jste vyhnal velvyslance USA z Běloruska.

A vy jste vyhnali našeho velvyslance z Ameriky, a co?

Vy jste toho našeho vyhnali jako prvního.

Na co je nám velvyslanec, který organizuje akce páté kolony? Funkcí velvyslance, funkcí velvyslance je vztahy mezi státy zlepšovat, a ne je vyostřovat.

Opravdu si myslíte, že velvyslanec USA organizoval …

Já si to nemyslím, já to vím! Já jsem prezident tohoto státu a vím to. A kdo vám brání poslat vašeho velvyslance do Běloruska. A na co vlastně máte v Bělorusku amerického velvyslance, když nechcete spolupracovat s naším státem? Co tu bude dělat?  Přivážet páté koloně peníze? My to nepotřebujeme. Pokud s námi chcete spolupracovat jako demokratická Amerika, jako světové impérium, tak si pojďte sednout za jednací stůl a budeme spolupracovat. A potom nebude otázka velvyslanců, nebo jakýchsi organizací, o kterých mluvíte, nebo lidí… Takové problémy nebudou existovat.

Překlad: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
28. 11. 2014 12:22

Takto se bevědomě jako „rovný s rovným“ může malý stát s velmocí jenom když má blízky vztah s jinou velmocí. Bělorusko má celní a bezpečnostní unii s Ruskem nemýlím li se. Jinak Lukašenko má naprostou pravdu.

orinoko
28. 11. 2014 12:27

Lukašenko má recht. Bělorusko ukazuje jednu z cest , jak emerického čuňase pacifikovat /počesku ztišit podle názvu emerického teritoriálního bazénu/ v globálním měřítku. Druhá z cest je – flusnout si před prokázaným emeričanem a do psího nepodpíráku zapichovat pokud možno všude, kde to jde, emerické vlaječky.

peter.
28. 11. 2014 12:35

Funkciou veľvyslanca je vzťahy medzi štátmi zlepšovať a nie vyostrovať.
No áno.Takto jednoduché to je.Nikde som sa nedočítal,že úlohou veľvyslanca je kontrola vlády alebo podvratná činnosť proti vláde,ktorá kontrolu odmieta.Teda sú vlády poslušné vláde USA(veľvyslancovi),potom ide o vazalstvo,alebo sa podriadenosti priečia a potom treba napraviť hlavu vedúcemu predstaviteľovi štátu.
Chudák baťko to nepochopil.Mal sa opýtať našich vládnych predstaviteľov a predsedov politických strán.
By ma zaujímalo,či sa takéto ponímanie úlohy veľvyslanca vyučuje na školách pre prípravu diplomatov.

peter.
28. 11. 2014 12:45

peter. napsal
Funkciou veľvyslanca

A to pred 25-rokmi stáli na tribúnach ľudia,ktorí len aby sa dostali k moci zdôvodňovali svoje aktivity tým,že národy Československa, po 40 rokoch otroctva a vazalstva,roztrhali okovy neslobody a konečne môžu slobodne určovať svoje smerovanie.
Ako sme len mohli byť takí sprostí.

Béda
28. 11. 2014 13:00

Diktátor jeden! Nechce dovolit USA aby osvobodily jeho zemi od starostí se suverenitou a státním majetkem, nechce jim dovolit aby osvobodily běloruský lid od majetku a aby stát i lidi humanitárně zadlužily po demokratickém Majdanu.

Morybundus
Morybundus
28. 11. 2014 13:17

Béda napsal

Diktátor jeden! Nechce dovolit USA aby osvobodily jeho zemi od starostí se suverenitou a státním majetkem, nechce jim dovolit aby osvobodily běloruský lid od majetku a aby stát i lidi humanitárně zadlužily po demokratickém Majdanu.

Přesné :)
Velmi doporučuji poslechnout si, co říká k Běloruským reáliím Alexander Barabanov.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=xkaT4QCGssA#t=6628

hudryper
hudryper
28. 11. 2014 14:04

Solis mu napsal : Dopis velvyslanci SSA Schapirovi o nevměšování Podrobnosti Blogy / Daniel Solis | 27. listopad 2014 | Daniel Solis | Dopis byl přečten a předán personálu velvyslanectví Spojených států amerických dne 26. 11. 2014 v reakci na protesty proti prezidentovi ČR financované ambasádou SSA. * dopis-velvyslanci-ssa-schapirovi-o-nevmesovani Vaše excelence, vážený pane velvyslanče Schapiro Rádi bychom touto cestou připomněli našim přátelům ve Spojených státech amerických, jeden patrně zapomenutý princip, zakotvený v mezinárodním právu. Princip nevměšování. Rezoluce OSN, které tento princip kodifikují, byly přijaty mezinárodním společenstvím před 52 lety, jak tomu bylo u rezoluce 1815 (XVII), respektive před 42 lety,… Číst vice »

hudryper
hudryper
28. 11. 2014 14:06

Dopis velvyslanci SSA Schapirovi o nevměšování Podrobnosti Blogy / Daniel Solis | 27. listopad 2014 | Daniel Solis | Dopis byl přečten a předán personálu velvyslanectví Spojených států amerických dne 26. 11. 2014 v reakci na protesty proti prezidentovi ČR financované ambasádou SSA. * dopis-velvyslanci-ssa-schapirovi-o-nevmesovani Vaše excelence, vážený pane velvyslanče Schapiro Rádi bychom touto cestou připomněli našim přátelům ve Spojených státech amerických, jeden patrně zapomenutý princip, zakotvený v mezinárodním právu. Princip nevměšování. Rezoluce OSN, které tento princip kodifikují, byly přijaty mezinárodním společenstvím před 52 lety, jak tomu bylo u rezoluce 1815 (XVII), respektive před 42 lety, v případě rezoluce 2625… Číst vice »

hudryper
hudryper
28. 11. 2014 14:08

podpora nevojenského charakteru, například: Propaganda, podpora rebelů či povstalců, ovlivňování finančního sektoru, hospodářské ovlivňování, ovlivňování politického směru, a podobně. Použití síly, mimo mandát OSN, lze v případě vměšování považovat za mezinárodní zločin. Flagrantními příklady jsou, mimo jiné, bombardování Jugoslávie, vpád do Iráku a vpád do Afghánistánu. Mandát Rady bezpečnosti při ohrožení mezinárodního míru a pořádku je jedinou výjimkou použití síly proti jinému státu. Tato výjimka byla nicméně v poslední době zneužita k vměšování států do suverenity jiného státu a to především pod záminkou „ochrany humanitárních operací a ochrany lidský práv a svobod“, k legalizování vojenských operací, které ve skutečnosti sledují… Číst vice »

hudryper
hudryper
28. 11. 2014 14:09

Pochodování velvyslanců SSA v čele demonstrací a průvodů, nebo celkem nedávné podvratné aktivity velvyslance SSA Roberta Forda v Sýrii či dávnější praktiky velvyslance Negroponteho, jsou naprosto neakceptovatelné! Žádáme Vás proto, touto cestou, přátelsky a ve vší patřičné úctě, pane velvyslanče Schapiro, abyste se podobných praktik během Vašeho služebního pobytu v naší zemi vystříhal. My zde nemáme zájem o další barevné revoluce, ani o jakoukoliv formu majdanu. Prosím vyřiďte toto Vaším nadřízeným a zejména Vaším spoluobčanům pracujícím pro Národní Nadaci pro Demokracii (National Endowment for Democracy). S přátelskými pozdravy, V Praze, dne 26. 11. 2014 Iniciativa proti vměšování do domácích záležitostí… Číst vice »