Markéta Dobiášová: Role médií v krizových situacích

Markéta Dobiášová je česká investigativní novinářka, reportérka, moderátorka a dramaturgyně. Vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. Od roku 2003 působila v České televizi jako investigativní reportérka pořadu Reportéři ČT a od března do června 2015 uváděla pořad 168 hodin. Od března 2020 do začátku září 2020 působila na televizní stanici CNN Prima News, kde měla na starosti vedení investigativního týmu. Z CNN Prima News odešla do Seznam Zpráv (listopad 2020 až srpen 2021) a následně do Reflexu. Zde se věnovala kauzám kolem vydávání protipandemických opatření ministerstva zdravotnictví.

Markéta Dobiášová v příspěvku „Role médií v kritických situacích“ hovoří o své zkušenosti z redakcí mainstreamových médií v době epidemie c-19, o úpadku principů vyvážené žurnalistiky a o svém rozhodnutí opustit mainstream. Stalo se tak 27. 1. 2022 na 1. Československé konferenci Covid-19.

3.3 16 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gatta
Gatta
28. 1. 2022 20:23

V jedné Bradburyho povídce svezl místní farmář bělocha prchajícího před místními krvelačnými „osvoboditeli“. Jak ho vezl džunglí, tak se spolu bavili o všeličem a farmář říká, že rád čte noviny, ale že mu chodí s měsíčním zpožděním. Ale že to nevadí, źe si múže aspoň porovnat co píší se skutečností. A že jak vidí, tak není pravda, že všichni bílí muži jsou už dávno mrtví. *** Když jsem jezdíval na třítýdenní poznávací dovolené – tehdy bez navigsce, mobilu, intrernetu – tak mě po návratu vždy překvapilo, že ty ostré aféry a statnost bořící politické kausy – se za tu dobu… Číst vice »

malymax
malymax
28. 1. 2022 21:44

PRAKTICKY včera se rozhodla, že nebude dělat to, co celé roky dělala a to nemám na mysli pouze plándemii. Říkám tomu Výroba veřejného mínění, žádoucího, za prachy, samozřejmě, vždyť to není žádná dobročinnost. A protože zmíněná média již přibližně od doby Velké spacákové revoluce nesleduji, nedozvěděl jsem se z projevu nic, co bych už dávno nevěděl o cílené výrobě nejen STRACHU, který vlastně ovládl velkou část společnosti. A přesto podstatná část populace denně hltá lži a manipulace z veřejnoprávních médií, což někteří omlouvají tím, že …“tam dávají i dobré programy…“ SOUHLAS ! , s těmi dobrými programy. Jak takový dobrý… Číst vice »

Hudryperman
Hudryperman
Reply to  malymax
29. 1. 2022 8:21

Skutečnost,že paní Dobiášová oznámila své rozhodnutí nepodílet se déle na práci proti spoluobčanům právě na této vědecké konferenci, má vysokou cenu pro odpor zejména neočkovaných vůči aktivitám zkorumpovaného vládního aparátu. Kdo něco takového sám nikdy neudělal a spokojil se jen s tichým mručením při současném respektování moci by této „polepšené hříšnici“ měl vzdát úctu a nedivit se ani tomu,že se svůj projev rozhodla přečíst,ačkoliv jde o velmi pohotovou novinářku,které přirozené vystupování před kamerou nedělá kdykoliv jindy nejmenší problém. Důvod k tomu byl jasný,takové závažné rozhodnutí může v naší společnosti člověk udělat zpravidla jen jednou. Její optimismus ,s kterým oznamovala své… Číst vice »

PPK
PPK
Reply to  Hudryperman
29. 1. 2022 12:04

Dobiášová má 44 let a tři děti. O jejím mládí bych tedy silně pochyboval. Její „optimismus“, čtení z papíru, i celou tuto konferenci pokládám za chladně uvážené rozhodnutí těch lépe informovaných.

Gatta
Gatta
Reply to  malymax
29. 1. 2022 8:30

Rozdíl? No přeci jeden se jmenuje Fiala a druhý Goebbels. Je třeba na věc dívat POLITICKY, jak by pravil major Těrazky.

orinoko
orinoko
29. 1. 2022 9:30

Tak nemusím vkládat odkaz, už to tu je. Touto záležitostí mě po ránu „oslovila“ Trubka. M. Dobiášovou jsem do této chvíle neznal, ale rozhodně jí nelze upřít, že se umí kriticky podívat i sama na sebe. Lidský strach je jedna věc a svědomí a sebeúcta pak další nezbytné ingredience v povaze člověka, kterou samozřejmě tvoří i spousta jiných věcí. Jestli jsem to dobře pochopil, tak hodlá spolupracovat s Echem 24. To je jako s louží, okapem a blátem. V E24 působí jakási Zlámalová, kterážto zrůda je vycepovaná dřívějším působením v HOSPODAřských novinách, a každý svůj dementní článek dnes začíná slovy… Číst vice »

malymax
malymax
29. 1. 2022 11:51

SNAD se shodneme na tom, že jsou veškerá, nejen naše, veřejnoprávní média řízena a ovládána odjinud, konkrétně těmi největšími světovými agenturami, které na befély svých páníčků vyrábějí potřebné veřejné mínění a to nejen o pládemii a jehle. Jakékoliv jiné, byť vědecky podložené informace, jsou označeny jako lži a dezinformace a např. „soustředěnou dělostřeleckou palbou z houfnic, ráže 152 mm rozmetány do bezvýznamnosti.“ PROTO se mně jeví jako perspektivní jedinečná akce kanadských a amerických řidičů kamionů, kteří jedou ve velkém počtu protestovat proti vládě Justina Trudeau. Tenhle slizoun, dbající o svou image také tím, že si nalepuje výraznější obočí, se stáhl,… Číst vice »

orinoko
orinoko
29. 1. 2022 19:55

Po letech jaksi aktuálně. Je to krátké a výmluvné. A existuje další záznam, o němž se autor videa zmiňuje. Mám ho já ve formě tehdejších dvou snapshotů pořízených z nějakého videa. Odpovídá to i situačně.
Možná dva světové unikáty, z nichž jeden byl určen OM:

https://gloria.tv/post/RFVHoBtucVW22PG9xqvqsKePZ

Výbuch u paty WTC.jpg