Jak národu ukradli světlou budoucnost. Historik N. S. Sapelkin o dvanácti bodech, jimiž se projevilo destalinizační období.
Překlad a titulky: Irena
Jak národu ukradli světlou budoucnost. Historik N. S. Sapelkin o dvanácti bodech, jimiž se projevilo destalinizační období.
Překlad a titulky: Irena
I když se Putin ke Stalinově ekonomické politice nehlásí, zdá se, že se ji snaží
uskutečňovat –
-obchodování s technologií
-bezdolarové obchody
-rovnoprávná ekonomická spolupráce, ne vývoz revoluce
-velké projekty
-soběstačnost v potravinách
-snaha o rozvoj Sibiře…
A také mu na záda dýchá stejná parta parchantů, kterým jde jen o jejich osobní
prospěch a na Rusko jako takové kašlou.
Čím více se dozvídám o Stalinovi a o epoše a podmínkách v nichž působil, tím více se mi vnucuje myšlenka, že ti, co přišli po něm, byli dílem kariéristé, dílem hlupáci a dílem zločinci.
No, vývody autora jsou občas podivné a občas mu nerozumím, ale jistě, Stalina je třeba objektivně přehodnotit a hledat důvody jeho rozhodnutí a též oddělit fámy a pomluvy jeho některých nohsledů s máslem na hlavě od racionality a dobových podmínek. Taktéž Beriu. Bohužel, řada faktů zůstane tabu, asi tak jako holocaust.
O přepisování dějin jsme se myslím už poučili, i o tom, jak se ze slušných vůdců národa vyrábí krvaví despotové – viz Libye, Jugoslávie, Sýrie, teď zrovna Venezuela. Pro ten který národ jak je vidět to neznamená nic dobrého. A ta klasická otázka cui bono z toho trčí jak bolavý palec. Teď se dějiny přepisují i u nás a mnohým se zdá, že to nemá valný význam – dál přece žijí, pracují, děti rostou, každý se stará o to své. Jenže otázka zní, do čeho ty naše děti rostou? Po nějaké době se pak ptáme, kde se stala ta chyba.… Číst vice »
Ono je to totiž tak, že když si lidé vybojují lepší život, tak si musí zatraceně ohlídat ty nahoře, aby si ho udrželi, a pokud to neudělají, dopadne to tak, jak to dopadlo. Tyhle věci se nesmí bagatelizovat. Je to neustále kdo z koho. Takže kromě horizontály, kterou ti nahoře neustále rozehrávají, Rusové proti Němcům, Ukrajinci proti Rusům, šítové proti sunnitům apod., je tu ta méně zřetelná a viditelná vertikála my všichni proti nadnárodní elitářské mafii, která si s námi tak může pohrávat jako kočka s myší, pokud to konečně nevezmeme na vědomí.
Moudrá slova, paní Ireno. No, já furt čekám že náš zajisté rozumný národ zvolí ty, kteří udělají pořádek. Bohužel, zatím nic. No a v té intelektuální Praze, kde skoro každý zvonek je ozdoben tituly zvolili … šílence, feťáky, osvědčené zloděje. Kde ta inteligence národa je?
Stalin byl výjimečně nadaný a vnímavý člověk. Ač původem z mnohem menšího národa, v myšlenku SSSR a jeho seběvědomé, samostatné možnosti existence bezvýhradně věřil. Tuto myšlenku též realizoval a ztělesňoval. Parta kolem ne vždy chtěla obětovat vlastní život a věřit v určitý pokrok nejméně až u následující generace. Chtěli co nejvíce pro sebe samy, a tím spíše tu „slávu“- nejpomíjivější to fenomén… Chtěli ten „vítězný věnec“ nosit na SVÉM VLASTNÍM krku, bez ohledu na to, že tím často přidávali jednotlivé lístky k „pohřebnímu věnci“ SSSR… „Západ“ a jeho „kapík“ dnes na korporátně-fašistický neofeudální způsob jednak dovede efektivněji a rychleji DRANCOVAT… Číst vice »
Německo může JEN národům SSSR děkovat, že vůbec ještě existuje, a totéž lze vztáhnout i na většinu obyvatel. Kdyby tehdejší „diktátor“ Stalin byl skutečně jen trochu srovnatelným diktátorem s nacistickými hitlerovci, poučil by se nejspíše „v americkém duchu“ a la Hirošima-Nagasaki jak má jednat „SKUTEČNÝ DEMOKRAT“…Na tom co by z Německa zbylo by pak dnes bylo bůh ví co…