Mezinárodní den za odstranění chudoby (17. 10.)

Cílem Mezinárodního dne za odstranění chudoby je upozornit na situaci lidí, kteří čelí extrémní chudobě a sociálnímu vyloučení. Valné shromáždění OSN vyhlásilo tento den za účelem zvyšování povědomí o potřebě odstranit ve všech zemích bídu a nedostatek.

Mottem letošního mezinárodního dne je, že všichni jsme na jedné lodi a měli bychom společně přemýšlet a jednat s cílem vymýtit chudobu. Potírání chudoby je jedním z hlavních cílů naši vlády. Protože tento stav je v České republice zanedbatelný, máme jen 72 000 bezdomovců. Ve státech jako  Bangladéš je situace daleko horší. Protože náš státní rozpočet je finančně napjatý, naše vláda rozhodla snížení dávek nezaměstnaným a to z 4.20€ na den na 2.71€ na den. Tímto státní kasa ušetří neuvěřitelných 2 mld. korun a tímto bude moci postavit 5 km dálnice, která se bude za dva roky reklamovat.
Tento finanční příspěvek bude v průměru nadále většínež průměrný důchod na Ukrajině.

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
22. 10. 2016 8:34

И это хорошо! Именно так и должен работать парламент, который (напоминаю!) является высшим представительным органом власти в нашей стране. Из кулуаров правительства уже доносятся звуки возмущения, но ничего, потерпят.
http://voicesevas.ru/news/26907-novaya-duma-pokazyvaet-silu.html