Milí občané

Většina občanů se celý život zlobí, že za ně někdo špatně vládne. Politika je pro ně svinstvo. Politika je nezajímá, nevyznají se v této psychologii davu, kterou jsou jako připitomělá hovádka celý život potměšile ovládáni. Nezajímá je vlastně vůbec nic, mimo toho, co jim naservírují média a jejich stejně ubohé a dementní okolí.

Tací občané se nechtějí aktivně zúčastňovat občanského a politického života. Nechtějí vstupovat do spolků, politických stran, nebo zakládat a vést spolky a strany vlastní. Nechtějí provozovat sdružení, která by vyvíjela činnost, která by pomáhala zlepšovat zoufale zdevastovaný stav člověka a společnosti.

Naši milí občané chtějí být ve své osobní omezenosti svobodní a ještě omezenější. Myslí si, že jsou svobodní, když je organizuje, podvádí a okrádá někdo jiný. Věří tomu, co jim jejich parazit potměšile namlouvá – totiž tomu, že jim slouží.

Není chytřejších občanů, kteří všemu tak dobře rozumí, na vše nadávají, vše kritizují, ale kteří sami mimo své duševně omezené zájmy aktivními být nijak nechtějí. Svými postoji říkají: „Tady jsme, zasloužíme si kvalitní život, hodně peněz bez námahy, skvělé sociální a politické poměry, prostě náramný a výborný konzumní život.“ A pokud jim toto šílenství někdo jiný nezařídí, jsou uražení, trucují a věnují se o to více svým osobním a rodinným starostem a malicherným konzumním zájmům. Avšak ten, kdo jim stupidní iluzi života vhodně podstrkuje a potvrzuje, za tím půjdou do horoucích pekel.

A tak se naši milí občané věnují zahálení, vaření, sledování televize a fotbalu, hloupému ztrácení času na sociálních sítích a jiným přihlouplým koníčkům, které je posouvají stále více do horšího zdegenerovaného stavu. Ve skutečnosti jsou podvědomě šťastní a chtěli by být ve svém zuboženém stavu ještě šťastnější a ještě zuboženější.

Aby byli občané občansky, politicky nebo lidsky aktivní, musel by je za to někdo platit. Nešetří však nadávkami na politiky, neziskovky a na jiné pofiderní subjekty, které vesele žijí, parazitují a škodí společnosti a tím i sobě z peněz, které jim dává stát, naivní občané a které jim posílají jejich zákulisní chlebodárci.

Není divu, že volby vycházejí dobře větším pokrytcům, chytrákům, lumpům a hlupákům, než těm menším. Společnost se vždy třídí podle kvality, a pokud je za vyšší kvalitu společnosti pokládána a předkládána lhostejnost, pohodlnost, degenerace a devastace lidské bytosti, nelze se všeobecnému úpadku vůbec nijak divit.

Pokud by nějaké hnutí předkládalo lidem jako vyšší kvalitu zdravý způsob života, přísnou životosprávu, zdrženlivou kázeň, uvědomělost, pracovitost, aktivitu, a též zdravotní, tělesná a duševní cvičení, a další jiná blahodárná opatření, což vše by bylo financované z jejich vlastních peněžních zdrojů, množství jeho členů by nepřevýšilo počet prstů na jedné ruce.

Vidíme to dobře na profesionálním sportu, kdy několik primadon uplácených miliony vytváří show, které strhuje masy diváků – obvykle jenom k nákupu vstupenek, klubových šál a dresů, značkových kecek a poslouchání debilních keců nadšených komentátorů sportovních událostí.

Kdo vám milí občané například brání, když „vaše“ strana ve volbách nevyhrála, abyste do ní vstoupili, podporovali ji a pomáhali v jejím provozu? Pokud vás tam nechtějí, jděte jinam, nebo si organizujte svoji vlastní politickou, sociální a občanskou činnost sami.

Že se vám nechce? Že je vám lépe, když jste sami, izolovaní od ostatních u obrazovky své televize, počítače nebo mobilu? Že místo osobního sdružování raději žijete na sociálních sítích? Že jedinou vaší společenskou činností je nakupování, bloumání, zábava, tetování, pití alkoholu, žvýkání pizzy, šňupání koksu, kouření tabáku a trávy?

Když toto považujete za svobodu, demokracii, blahobyt a ten pravý a správný život, pak dobře vám tak. Veselte se, jásejte, opájejte se svojí směšnou jedinečností, chytrou hloupostí a důležitostí, dokud je čas. A pak až to přijde, tak skučte, trpte, nežvaňte, nenadávejte a nestěžujte si!

Na milé občany je nutné být milý. Je nutné se před nimi v pečlivém odstupu ponižovat, mazat jim med kolem huby, usmívat se na ně a pitvořit z obrazovek televizorů, neříkat jim pravdu (přinejmenším ne celou), důležitě jim lhát, vytyčovat jim hrůzostrašné nepřátele, lakovat jim zrádné přátele na růžovo, odvádět jejich pozornost k naprostým pitomostem, všelijak je strašit a dusit, vysílat jim pořady o vaření a jak se nezbláznit sama doma, a také jim hlavně dávat najevo, jak jsou všichni náramní, skvělí, jedineční, báječní a úžasní.

Je to známo již od dob císařského Říma, že kdo se před davem nejvíce nadnáší, pitvoří a plazí, ten mu vládne, toho dav miluje.

4.8 27 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
31 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
zart
zart
11. 10. 2021 9:29

Rozeslal jsem článek několika známým, a čekal, zda by článek nekomentovali. Rozhodně se mezi milé občany nepočítají, s obsahem článku jistě souhlasí, ale vsadim se, že komentář z nich nepřidá nikdo.
Milí občané se totiž za milé občany nepovažuji, což je jejich základní charakteristika jako příslušníků davu. Říci jim to však nelze, urazili by se ještě více. Je to zajímavý psychologický jev zvláště u zaprděnych čechů (čechů bez velkého „Č“!). Tací i když se možná hrdě na ČT nedívají, přesto ji podvědomě na 100% poslouchají. Toto je také zajímavý psychologický fenomén.

zart
zart
Reply to  zart
11. 10. 2021 13:29

Názorná ukázka „svobodné“ vůle viz výše, jak se ti moji známí bojí projevit, a podvědomě, očekávají za něco podobného velmi přísný trest. Podvědomí, o kterém namají aní potuchy, je řídí na 100%!!! Jsou to jenom mrtvé stroje…

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
Reply to  zart
11. 10. 2021 14:15

Měl jsem možnost se krátce podívat na „VOLEbní studio“ „Č“TV na internetu… Hrůza, hnus, prozápadní a rádobydemokratická zaujatost, matoucí podlé a manipulativní „politoloky“ – kteří jsou vydáváni za odborníky – na to co si prý myslí – či co si má myslet „řádný“ občan… Jsem rád na názory SPD, kratičké vystupování místopředsedy R. Fialy (neplést z ODS sudeťákem). Bylo velmi pěkné, slušné, výstižné. Naprosto popíralo tvrzení mainstreamových politruků že jde o nějaké extrémisty. Musel se tak líbit, že až příliš často dole zůstávala páska s jménem předřečníka -o dost déle nežli jeho tvář… – inu i tak se dá manipulovat…… Číst vice »

Antikapitalista
Antikapitalista
Reply to  Martin (už bez taky m)
11. 10. 2021 19:07

Mně se moc líbilo jak vyjebali soc. demokraté s redaktorkou ČT Kroužkovou, která neměla ve volebním štábu této partaje s kým mluvit, ač se o to sebevíc snažila, nebyla tam dokonce ani sympaťačka Maláčová

Gatta
Gatta
Reply to  Martin (už bez taky m)
11. 10. 2021 20:05

Zdravím – ty kratši formáty videí bych doporučoval. A třeba takový Okamura by také měl své projevy zkrátit tak o polovinu slov.
Osobně jsem schopen přečíst dlouhé texty – můžu si u nich zapřemýšlet jak chci.
Dlouhé poslechy mi vyloženě nevyhovují.

****

Všechno pěkné, ale jedna kardinální otázka o které nevíme jak moc je aktuální … ??? !!!

„Je chopna levice a alternativa dnes postavit zvolitelného kandidáta na prezidenta ???“

Volbami totiž nic neskončilo …

Alva
Alva
Reply to  Gatta
11. 10. 2021 21:42

Nevím v jaké fázi výběr prezidenta už je, ale připravuje se ideální osoba (zatím údajně ještě kandidaturu zvažuje, ale to se může rychle změnit).

Generál Petr Pavel – a podle mně má tu nejlepší možnou kvalifikaci. Velitelské školení absolvoval s úspěchem v NATO, USA námitky mít nebudou a ambasáda jistě dodá volebnímu štábu přesné pokyny a možná i marketinkového odborníka :-(

No a nějakých pár nevolitelných outriderů pro zachování „demokratického“ zdání se najde snadno. V životopise nakonec nezní špatně „kandidát na prezidenta ČR v r. xxxx“.

Točmistr
Točmistr
11. 10. 2021 12:23

Já nevím. Zdá se, že autor vychází z celkem logického předpokladu, že to špatné co se děje ve společnosti je vina jen a pouze obecného (99%) lidu, protože kdyby to ti lidé nechtěli, tak se to přece neděje ? Pokud máte svobodnou vůli, vždycky máte nad sebou kontrolu, vždycky můžete říct NE. Takže to co se děje je nějaká výslednice sil součtu všech svobodných vůlí ? Mě podobná vysvětlení přestávají stačit, při pozorování světa se zdá být příliš mnoho nevysvětlitelného. Do hlavy nikomu nevidím, a nemůžu kritizovat čemu nerozumím… Ale i tak, zkusím něco nastřelit. Problémem se zdá být náš… Číst vice »

John Powder
John Powder
Reply to  Točmistr
11. 10. 2021 12:39

„Takže to co se děje je nějaká výslednice sil součtu všech svobodných vůlí?“
Ne, je to převážně výslednice sil součtu svobodných vůli horního jednoho promile…

zart
zart
Reply to  John Powder
11. 10. 2021 13:19

Vy mne opravdu děsíte!! Žádná svobodná vůle přece v našem vesmíru vůbec neexistuje! Vše je zde mechanicky dáno 0,000000…0 sekundy po jeho vzniku. Někteří tvrdí, že ten superkriminál začíná již v předcházejím vesmíru před jeho zánikem, či ve vesmírch předcházejících.
Dokud aspoň kritické procento lidí neprohlédne blud tzv. svobodné vůle, není žádná šance na jakékoliv momentální zlepšení, které by ovšem mělo pozivitně ovlivnit i vesmíry následující.

orinoko
orinoko
Reply to  Točmistr
11. 10. 2021 12:52

Lidi se jeví jako idioti, což v mnoha případech platí. Ale to není celá pravda. Prošel jsem množinu diskusí na webu a všichni mají svůj díl pravdy. Spousta lidí provedla referendum, protože Babraka z Agrofertu nesnáší. O následcích nemají šajna. Kdesi vedle na webu jsem napsal snad už před rokem, že Babrak volby nevyhraje. Čeština je skvělá, já se mýlil, ale jen relativně. Babrak vyhrál , ale prohrál zároveň. Mám pocit, že pochopit podstatu něčeho takového je mimo možnosti světového komentátorského kripla. Skoro milion hlasů voličů, kteří se zúčastnili VOLEb skončilo ve stoupě. Tak či onak. To je obrovské vystřízlivění.… Číst vice »

zart
zart
Reply to  Točmistr
11. 10. 2021 13:25

Ze strany obecného lidu (99%) je to jeho vina. Vina je to ovšem i ze strany tzv. elity (1%), která na většině parazituje. Pokud k ní patříte, týkají se Vás předpisy jiné, než když patříte k obecnému lidu. Svádění viny obou stran na druhou stranu, je přece největší hovadinou na světě. Je to přece podstata reflexního kmitání, které vyrábí napětí a pohonou sílu celého parazitního čertova mlýna (dynama), které pohání pudy nazývané ctnostně ekonomikou, od které očekáváme zevní blahobyt, který nás (naprosté osly) má učinit nás nešťastné šťastnými. To je přece naprostá hovadina…pocházející z kreténizmu, kterým je celé civilizované lidstvo… Číst vice »

PPK
PPK
Reply to  Točmistr
11. 10. 2021 14:05

Každý je svého štěstí strojvedoucím a rozhodně ne každý má léze na amygdale; ledaže by fajzr? … Takže, jedině prázdno v peněžence a neschopnost platit hypotéky popletené poučí. Nu a jinak? Ovce, věřící podvodníkům budou rýt čumákem v zemi a ty postižené si přitom budou ještě nějaký čas myslet, jak dobře jim je, že na čenichu musí mít dál, povinně a ještě dlouho zobák respirátoru, aby se při pastvě od té hlíny neumazaly. Ostatně, činit někomu dobro proti jeho vůli nelze. Urazil by se.

zart
zart
Reply to  PPK
11. 10. 2021 15:17

Výborně. Přesně sedí. Do pomocné ruky hovada kousají, neboť upřímná pomoc ubližuje jejich nevědomým a nekontrolovaným nízkým pudům.

orinoko
orinoko
11. 10. 2021 14:02

Sledujte web!! Vítězní poražení už porcují medvěda. Šéfem armády bude baba. Už se to stalo dvakrát, podruhé za blba Babáka. Ta korova bez těljonka TAM chodila s čoklem v náručí. Gratuluji České armádě už nyní. Prvním počinem bude všudypřítomná khaki rtěnka a hned NATO vyhlásíme válku Rusku i Číně. Aby to bylo při jednom. Už vím o jednom, který prohlásil, že měl o celé vjeci jinou představu. Do půl roku po sestavení vlády bruselského obludária bude POPularita vlády na 10ti percentech. HOSPODAřství letí do kopru a jen blb se raduje, že bude vládnout v době, která bude těžce lámat vazy.… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
11. 10. 2021 15:51

Babiše rád nemám – lze mu přišít velmi mnoho špatných vlastností, ale jedno mu neodepřít nejde – NENÍ to žádný TEORETIK zaslepený ideologií. Totéž platilo o D.Trumpovi – také ho politici neměli rádi. Oba byli z praxe a oba patrně znali, a chtěli použít to pravidlo, že: „Demokracie končí před branami závodu“. Jenže většina lidí v politice ani neví, co to je ta „brána závodu“ a co to je pracovní spolupráce vedoucí k cíli. Sobotka už sice „zmizel“ a zatratil stranu kterou roky vedl a vedl až … až kam ji dovedl, ale podobných je tam stále víc než je… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
11. 10. 2021 15:51

Volby dopadly nejlépe, jak mohly. Už se těším až filajový Filaja začne vrtat další díry do děravé lodi ve snaze se zachránit. Nastane velkého vystřízlivění doba a už to bylo třeba. Pravdou je že průměrný český VŮLitel, přistupuje k volbám, coby sázkám na dostihy. Kdo je favorit mu řeknou v ČT a on se pak hurónsky raduje, že to hodil favoritovi a vyhrál. Nabízí se ještě konspirativní spekulace, že volby byly zfalšovány – vzor USA. Není možné aby se společnost skládala většinově jen z imbecilů, to by brzy zanikla. Ne, ne, takhle příroda nefunguje. Netřeba, aby se falšovalo přímo ve… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  Dolmen
11. 10. 2021 18:51

Re – „Není možné, aby se společnost skládala většinově jen z imbecilů …“.

Je to možné – a to i podle Darwina :-)

Pokud jste neviděl tak doporučuji scifi parodii z roku 2006 – ABSURDISTAN.
Od té doby je to ale čím dál menší parodie.

https://ulozto.cz/file/cuPavVDcj9dR/absurdistan-cz-2006-1080p-avi#!ZGZkZGR2ZzZlZGH1L2LjMzR3LwD0ZSWxBJcSq0uDG2gBGwSzAD==

fantomas
11. 10. 2021 17:18

Zajímavá je krátkodobá pamět občanů této země od posledního rozebrání majetku po roce 1989 cizáky s tichým souhlasem ptákostrany – ODS. Musí však vše padnout totálně na hubu, jinak se pevně držicí voliči nákupních košíku kroužících po cizích supermarketech nepoučí také na vlastní bachor o kouzlu volobního podvodu současnosti. Na nákupní frontě klid !!! Než dojde i na ně. Zatím je čas. Ještě něco zůstalo v peněžence. Zatím. Teď. Nakupuji, tedy jsem ! Ztráta lidské pospolitosti byla nahražena mechanickými vztahy konzumentů na trhu osobností.Osamocený konzument je obětí cíleného úpadku morálního stavu společnosti v důsledku úspěšné demagogie vládnoucích skupin a tím… Číst vice »

Petrc
Petrc
Reply to  fantomas
12. 10. 2021 5:45

O panu Dolejším, tenkrát po 1990 všichni rozeštvaní politikové svorně v televizi tvrdili, že jeho Analýza je velice špatná (fašistická, extrémistická, antisionostická atd.). A protože to všichni svorně tvrdili v televizi, tak se to stalo pravdou (realitou). Stejně tak všichni ti lumpové svorně žvaní o svobodě, demokracii, ekonomickém růstu, blahobytu, lidských právech, ačkoliv ani za mák neoplývají takovými hodnotami, a všichni jim to žerou, aniž by ten manipulační trik pochopili…. Je to jednoduchá finta. Předložíme davu nenápadně hádanku (výzvu), kolik je: „1+1+1+1+1?“ A ti nebozí hlupáci, přesně jak je ve škole naučili, jsouce hrdí nad svojí chytrostí, pyšně zajásají a… Číst vice »

Antikapitalista
Antikapitalista
11. 10. 2021 19:02

Ještě se nenašel v diskusi nikdo, kdo by navrhl manekýnovi Filajovi, coby předsedovi vlády nějakou děvu, která by jej obšťastnovala, jako svých času Jana Nagyová svého šéfa, jistě tušíte kterého. Asi by takový návrh neprošel cenzurou. Mně se moc líbí Jana Čern……, ale ta určitě míří výš. A co tak Stan Jura?

Lena
Lena
12. 10. 2021 4:56

Je to celkem prosté dilema, těžko pochopitlené duševně a mravně omezeným občanům: Občan s nižší inteligencí nepozná občana s inteligencí vyšší. Proto volí lumpy, kteří se podbízejí jeho hlouposti a dávají mu pocit, jak je chytrý. Musel by napřed vyšší úroveň inteligence aspoň z části poznat zkušeností. Pokud se mu to podaří a vyšší inteligenci si osvojí, obvykle začně lidi s nižšší inteligencí zneužívat, stejně tak jako když předtím byl on sám jako větší blbec zneužíván větším chytrákem. Nad těmito oběma „milenci“, kteří si tako střídají své polohy nahoře a dole, je ovšem moudrost, kterou tito dva pitomci svorně považují… Číst vice »

Petrc
Petrc
12. 10. 2021 5:29

Jak autor píše, níkdo nám nespokojeným nebrání, abychom si vytvářeli „stát ve státě“, vlastní socialistická nebo kapitalistkická sdružení, jako to dělají mafie, lumpové a darebáci, kapitalisté a buržoazie, od kterých se máme podle Lenina učit, ovšem nikoliv těm svinstvům, která dělají, ale pomocí jejich negace vytvářet lepší poměry soukromé a družštevní s nepřímým i přímým indukčním vlivem na celou společnost. Jenom sobecké, vlastnické pudy a naše mravní a duševním omezenost, kterých se nechceme za žádnou cenu zbavit, nám v tom brání, a raději budeme trpět, spekulovat, řvát bolestí a chcípat, než se tohoto prokletí vzdát.

zart
zart
Reply to  Petrc
12. 10. 2021 6:07

Pokusy o sdružování obyčejných občanů, lze směle nazvat výrobou „výbušniny“. Kdo se o to prakticky nepokusil, nijak nevěří, že není možné žádné pořádné domluvení a z toho pocházející výsledně společné chování a jednání, a to ani jednoho občana s druhým (u občanek je to ještě mnohem horší).
Však také všichni politikové, politologové, lokajové a jiní odborníci ve jméně konspirátorů v médiích vždy různost názorů nadšeně velebí (ovšem jen těch loajálních názorů v mezích podvodných demokratických kritérií a mírného pokroku, která oni určují klamané, hloupé a vykořisťované většině občanů).

Dolmen
Dolmen
Reply to  Petrc
12. 10. 2021 6:22

Vidím to podobně. Je ve světě více příkladů, kdy lidé odmítli jít po cestě na jatka, coby stádo smutně bučících individuí. Dali se dohromady a vydali se úplně jinou cestou. Dva příklady za všechny – Mondragon a Marinelada.

Petrc
Petrc
12. 10. 2021 6:51

Ono nám ubohým lidem není žádné skutečné rady ani pomoci – zejména zevně. Nezbývá než přání dobra všemu a všem – vnitřně, zevně ale pozor, ti by vám vyprášili kožich, kdybyste to mysleli upřímně. Postupně k tomu dojde každý.

Gatta
Gatta
Reply to  Petrc
12. 10. 2021 21:06

Z nesmrtelného muzikálu:
https://m.youtube.com/watch?v=lMMSiEzdAYI

Lena
Lena
14. 10. 2021 5:21

Většinu komentářů u tohoto článku můžeme klidně vyškrtnout, protože se vůbec netýkají tématu nastíněného autorem článku, tj. úplné absence sebeuvědomění a naprosté dezorganizace občanské společnosti, což umožňuje, aby jí vládli zločinci, kteří ji systematicky s jejím souhlasem uvádějí do stále více zdegenerovaného a zuboženého stavu. Většina komentářů je typickým příkladem toho, jak je občanská společnost zcela neschopná, nepřipravená a nezpůsobilá vyvažovat zlovolné řádění vládnoucí menšiny a odolávat destrukci, která ji postihuje. Jakékoliv závažné téma se záhy rozptýlí ve stereotypní klišé a nepodstatné žvanění, ze kterého nikdy nic podstatného, co by zoufalý stav společnosti řešilo. Ovládaná třída má stejnou odpovědnost za vládnoucí… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  Lena
14. 10. 2021 8:55

Jako kritika dobrý … bez ironie.

Ale nějaký přínosný příspěvek přesně k tématu článku, by nebyl … ? A nebylo by to jen 101. opakování už dříve řečeného.
A nmebo nějaký plán, co by něco posunul o krok vpřed … ?

Možná také někdy jen článek tématicky či načasováním nenaplňuje momentální potřebu diskusní skupiny.

Lena
Lena
Reply to  Gatta
14. 10. 2021 9:24

Díky. Řešení, plán či odpověď přece přímo vyplývá z nasolené otázky (z daného problému). Pokud odpověď (negaci) nejsme sami schopni realizovat, a chceme, aby nám ji někdo sdělil (a obvykle jsme pak mohli s takovou informací polemizovat zase jen), tak nejsme dosud způsobilí k řešení. Ještě jsme málo trpěli, nemáme zkušenosti a poznání. Odpověd realizovat u sebe a pak se pokusit, aby ji realizovali i druzí, ale obvykle to selže pro jejich nepřipravenost, zaslepení či lidově pro hloupost. Tak jsem vlastně odpověděla na Vaši otázku, poskytla plán, který nás může posunout dál. Diskusní skupina se mi jeví dobrá. Pouze její… Číst vice »

Aleš
Aleš
15. 10. 2021 19:56

Diskusemi pánů Schneidera a Skály či Davida, Kellera a Hampla to začínalo. Je na čase pokročit dále. Jak po volbách řekl Stan. Máme NA TO už jen necelé čtyři roky. V článku pana Adama zazněl skutečný návod. Vlastenecké středové a pravicové síly se sociálním cítěním by se měly spojit se skutečnou a radikální levicí. Ekonomicky by tohle spojení mohlo nastartovat postupné evoluční změny. A společensky by to byla revoluce, která by nesmetla svoje děti, ale naopak tady ten ŘEPORYJSKÝ PROTENTOKRÁT. Na současnou euroatlantskou LOBOTOMII a její přežití bude potřeba asi hodně alkoholu a dobře fungující játra. Pjakin o tomto na… Číst vice »

peter.
16. 10. 2021 7:54

Konečne to niekto z kompetentných vmietol tým nikým nevoleným v Bruseli rovno do očí!
Domček z karát sa začína pomaly ale iste rúcať! Už to nie je len Poľsko a Maďarsko !
https://www.pokec24.cz/politika/skandal-vy-loutky-sorose-slovinsko-neni-zadna-kolonie-predseda-vlady-se-vzbouril-proti-vedeni-eu/