Mistr financí

Odsuzovat někoho za to, že vítězí nebo zvítězil v hospodářské soutěži a tak dosahuje nebo dosáhl prvního místa, je stejně úchylné, ubohé, trapné a hloupé, jako odsuzovat nějakého profesionálního sportovce, mistra sportu, za to, že usiluje o světový rekord, nebo že jej dosáhl.

Soutěž sportovní i hospodářská a život sám, by ztratil svůj smysl, pokud by nikdo ze živých soutěžících, nesměl zvítězit nad druhými a nesměl se stát mistrem světa, mistrem sportu nebo financí. Kam s tím pokrytectvím, soudruzi farizejové a zákoníci?

Volná hospodářská soutěž nemůže být omezována žádnými pravidly. Jinak by nebyla volnou soutěží, ale plánovaným hospodářstvím k úpadku. Pravidla se přece vždy vytvářejí jenom pro soupeře, abychom nad ním mohli zvítězit a nikoliv pro sebe, abychom prohráli. Pokud někdo mimo soutěžící vymáhá plnění pravidel, dopouští se tak ohavného zločinu a likviduje samotnou soutěž a tím i veškerý hospodářský i občanský život.

Není žáka nad mistra. Jako filosof, vědec i řadový občan jsem velice znepokojen a náramně udiven nad tím, jakým hnojem nám to zase v tom komunistickém stylu média vyplachují hlavu. Takovou hloupou propagandu musí dělat úplní ekonomičtí hlupáci, diletanti nebo nepřátelské zahraniční rozvědky. Bůhví, jestli za tím není nějaká al-Kájda nebo Rusové.

Žijeme přece v tržní ekonomice, ve které jsou všechny procesy řízeny penězi. Všichni všechno děláme za peníze a pro peníze. Peníze by zcela ztratily svůj účel a smysl, pokud by občané neusilovali, aby jich měli co nejvíce. Pokud někdo někomu vyčítá, že chce být bohatý nebo že je bohatý, dopouští se tak toho nejstrašlivějšího a nejodpornějšího ekonomického zločinu. Porušuje tak všechny hospodářské svobody a občanská práva.

Účel světí prostředky. Nelze nikomu vyčítat, jakým způsobem se k penězům a bohatství dopracoval nebo tzv. hloupě řečeno, dokradl. Pokud se zaměřujeme na způsoby získávání peněz, peníze tím ztrácejí svůj smysl a účel. Ekonomický růst se tak zastavuje. A pokud by se zastavila ekonomika, všichni bychom pochcípali.

V listopadu 1989 jsme si přece po trapném budování socializmu na Letné jednoznačně řekli a jednohlasně slíbili, že takto již nikdy ne. Zavázali jsme se kráčet vpřed, zpátky ani krok. Rozhodli jsme se, že nechceme být všichni chudí. A nyní, když se některým z nás již daří být bohatými, tak jako ubožáci žehráme, nadáváme, udáváme, vyšetřujeme a kydáme hnůj na ty, kteří byli mnohem chytřejší a šikovnější nežli my. Řadíme se tak do jedné řady s nepřáteli svobody, demokracie a terorizmu. A pěkně smrdíme totalitou!

Tak dlouho jsme za socializmu budovali komunizmus, až jsme dospěli ke kapitalizmu. A nyní jsme dialekticky v naprosto stejné situaci. Tak mizerně a bídně budujeme kapitalizmus, že záhy dospějeme ke komunizmu. Nikdo z nás by si přece nepřál, aby se komunisti vrátili, aby byly prázdné regály a nemohli jsme cestovat!

Vyčítání, omezování a trestání občanů za to, že mají a chtějí peníze, je vskutku nehorázný totalitní komunistická manýra. Zrušení peněz je přece jednou ze základních myšlenek komunizmu. Chcete-li komunizmus, tak jen dál soudruzi pokračujte. Vyšetřujte a trestejte občany za to, že nechtějí být chudí a že chtějí peníze a bohatství. Trestejte občany za to, že dýchají a žijí.

Každý duševně zdravý, příčetný a pragmatický občan usiluje o získání co největšího obnosu peněz. Kdo jsi bez viny, hoď kamenem. Každý občan v podstatě touží, aby mu patřily všechny peníze na světě. Jinak by byl notoricky blbý. Pokud po něčem takovém netouží, tak není duševně zdráv, není schopen rozeznávat snění a realitu, trpí sentimentálními pocity, slabomyslností a trestuhodnými socialistickými halucinacemi a komunistickými přežitky. Podporuje takto totalitní režimy, extrémizmus, terorizmus a dopouští se zločinů omezování práv a svobod jiných občanů. A pokud není odborně uznán za duševně nezpůsobilého, měl by být za takové zločinného jednání proti lidskosti, svobodě, demokracii a volnému trhu odsouzen.

Základním principem ekonomiky je přece brát a nikoliv dávat! Pokud dáváme, tak jenom proto, abychom na takové investici vydělali. Jinak jsme padlí na hlavu a měli bychom se jít léčit a nechat se zavřít do blázince.

Čest práci, makovci!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
John Powder
John Powder
28. 4. 2017 7:49

Ano, jsem notoricky blbý. Mám se totiž docela rád.
Jak říkal jakýsi vysoký manager: „Od určité výše konta už nemáš žádné kamarády…“. Neboli: „Od určité výše konta už nemáš žádné skutečné lidské vztahy…“. Tak velké oběti, na oltář „úspěchu“, pokládat nehodlám.
Mnozí sice v tomto životě neprohlédnou, ale těm ostatním rozhodně nezávidím ten pocit, že se celý život hnali špatným směrem – za něčím, co nemá žádný smysl – a že skutečné bohatství cestou nějak „poztráceli“…

hudryper
hudryper
28. 4. 2017 9:02

Žiju už ve čtvrtém politickém režimu a po celou tu dobu se ukazuje směšnost hromadění majetku
a peněz nad rozumnou míru. Tu si ovšem bezdomovec představuje jinak než majitel kapitálu.
Reakci John Powder plně podepisuji. A ironizující článek Jardy Wachka si zase někdy přečtu,až
budu coby chudý čtenář na rozpacích,jestli jsem přece jen neměl aspoň trochu z těch mnohých
lákavých nabídek popadnout za rohy. Byla by to chyba,ty rohy jsou od rohatého. Jednou=vždycky.

idiotronic
28. 4. 2017 9:19

Mám obavu, aby nám autor nesešel ze správné cesty. Sice správně podotýká, že
,,Tak dlouho jsme za socialismu budovali komunismus, až jsme dospěli ke kapitalismu.“ Ale už nedoceňuje okolnost, že tak dlouho jsme budovali kapitalismus, až jsme dosáhli vytoužené mety nejvyšší – některé banky už si nás začínají považovat jako významné rozvojové země. A to je nesporná Evropská hodnota,o kterou už nás nikdo, zdůrazňuji- nikdo nesmí připravit!

Gatta
Gatta
28. 4. 2017 9:34

Za prvořadou podmínku skutečně volné soutěže považuji zrušení jakýchkoli omezení na držení zbraní všeho druhu. By se trochu vyrovnaly možnosti i pro dnes nemajetné …

fantomas
28. 4. 2017 12:52

Jó , připomnělo mi to Švejka , jak na konci filmu volá na frontě “ Neblázněte jsou tady lidi!“ Tak to se odehrává tady , akorát si všichni myslí , že je to normální. Je to divný. Všichni jsou blázni , jenom já jsem letadlo.

Gatta
Gatta
28. 4. 2017 18:48

Našel jsem to … jedny ze „Vzpomínek na život“ od Pavla Dobeše:

https://www.youtube.com/watch?v=2BYAWzv0E5o

J. W.
J. W.
29. 4. 2017 6:19

Pisu z krimu, nemaj tu hacky, ale jen haky: Takove zivotne dulezite tema a vas to ponechava chladne jak v dobe temna. ‚Hodny a zly policajt‘ – a ten trik notoricti Cesi sezrali i s navijakem. Dale sezrali trojjedinost svobody, demokracie a ekonomiky, pricemz kazdy z tech trech celnu vylucuje ostatni dva. Jsem rad, ze patrim k chcesske OFcanske spolecnosti blbcu. je mi v ni dobre, je tam veselo, i kdyz nekdy kyselo. Jedine blb muze byt stastny. Uz jste se nekdy pokouseli prestat byt chytri a snazili se byt blbi sami?? Neverili byste jak je to tezke, proti tomu… Číst vice »

J. W.
J. W.
29. 4. 2017 6:24

Gatta napsal

Za prvořadou podmínku skutečně volné soutěže považuji zrušení jakýchkoli omezení na držení zbraní všeho druhu. By se trochu vyrovnaly možnosti i pro dnes nemajetné …

To je hezky hloupe. Dobra pripominka. Prvni podminkou je atomova valka, ktera zrusi vsechny zbrane i derzitele zbrani. Dobrovolne se neodzboji, na to jsou az moc zbabeli. Pokud bychom si svoje problemy vyrizovali rucne bez klacku a bomb, nikdy bysme tak uzasne nezblbli a nezdegenerovali. Jenomze na takov0 rezesen9 sme moc chytri a podelani idioti.

J. W.
J. W.
29. 4. 2017 6:27

fantomas napsal

Jó , připomnělo mi to Švejka , jak na konci filmu volá na frontě “ Neblázněte jsou tady lidi!“ Tak to se odehrává tady , akorát si všichni myslí , že je to normální. Je to divný. Všichni jsou blázni , jenom já jsem letadlo.

To je naprosto pravda. Od I. svet.valky je valka svetova porad. Lidi uz tady zadni nejsou. Jsou tady jen auta, letadla, gripeni a jini kriplove s plochou drahou letu, kteri si mysli ze jsou lidi. To si ovsem mysli kazdy Automat, napr. na kafe, penize, na hov.o.

m.petr
m.petr
29. 4. 2017 6:29

„Nelze nikomu vyčítat,jakým způsobem se k bohatství dokradl.“Potřebuje to ještě komentář?

J. W.
J. W.
29. 4. 2017 6:34

idiotronic napsal Mámobavu, aby nám autor nesešel ze správné cesty. Sice správně podotýká, že ,,Tak dlouho jsme za socialismu budovali komunismus, až jsme dospěli ke kapitalismu.“Aleužnedoceňujeokolnost, žetak dlouho jsme budovali kapitalismus, ažjsme dosáhli vytoužené metynejvyšší – některé banky už sinás začínajípovažovatjakovýznamnérozvojové země.A to je nespornáEvropskáhodnota,o kterou už nás nikdo, zdůrazňuji-nikdonesmí připravit! To se pekne mylite. Neni divu. Evropske banky nas nikdy nepovazovaly za neco jineho nez za rozvojove zeme urcene k vyhlazeni ci vytlaceni podradne rasy z prostoru penezi, televizi, auty atd. a nyni treba napr. kebabem. Jak je mozne, ze ste jim vubec nekdy naletel na tu jejich komunistickou… Číst vice »

J. W.
J. W.
29. 4. 2017 6:41

hudryper napsal Žiju už ve čtvrtém politickém režimu a po celou tu dobu se ukazuje směšnost hromadění majetku a peněz nad rozumnou míru. Tu si ovšem bezdomovec představuje jinak než majitel kapitálu. Reakci John Powder plně podepisuji. A ironizující článek Jardy Wachka si zase někdy přečtu,až budu coby chudý čtenář na rozpacích,jestli jsem přece jen neměl aspoň trochu z těch mnohých lákavých nabídek popadnout za rohy. Byla by to chyba,ty rohy jsou od rohatého. Jednou=vždycky. A co kdyz to neni ironie ale popis skutecnosti a chyba je na vasem primaci, mili Jardo? Zadne 4 rezimy prece nebyly, stale jen ten… Číst vice »

Gatta
Gatta
2. 5. 2017 7:40

Re JW -pane, jste opravdu mistr absurdního popisu světa. Bez ironie.