Mobilní síť páté generace může ohrožovat životy nenarozených dětí

Otevřený dopis české vládě

Robert Becker, dvakrát nominovaný na Nobelovu cenu za výzkumy působení elektrických a magnetických polí na léčení zlomenin, psal v roce 1991 v knize „Křižující proudy“ o práci Abrahama Liboffa, který zastavil elektromagnetickým zářením proces dělení buňky ve chvíli, kdy se obě buňky oddělovaly. Těžko hledat přesvědčivější důkaz o tom, že celý živý svět je manipulovatelný elektromagnetickým zářením a může jím být ovlivňován ke svému prospěchu i ke své zkáze. Vědci, kteří pracují v tomto oboru si to uvědomují a když se společnosti, budující mobilní telefonní sítě, rozhodly vybudovat sítě páté generace (5G), 215 vědců se rozhodlo vydat výzvu k zastavení této aktivity na Zemi i ve vesmíru. Reagují tak na to, že vývoj civilizace v posledních desetiletích sleduje na prvním místě finanční zisky a hodnota lidského života se zařazuje až někam pod tento cíl.

V této sérii článků se snažíme přesvědčit české občany a českou vládu, že zavádění sítí mobilních telefonů páté generace, které zdesetinásobí a chvílemi i zestonásobí hladiny elektromagnetického záření v našem životním prostředí může mít tragické následky pro velký počet českých občanů. V předchozích článcích jsme upozorňovali na to, že v České republice roste prudkým tempem výskyt rakoviny zároveň s přibýváním elektromagnetických vln v atmosféře  a že mikrovlny používané pro komunkaci mobilními telefony a ve WiFi sítích mohou vyvolat zvýšenou odolnost bakterií proti antibiotikům. Tentokrát se budeme věnovat účinkům mikrovln na vývoj embryí.

V roce 2010 umístili španělští vědci pod vedením Alfonsa Balmoriho nádoby s vajíčky žab na dva měsíce do vzdálenosti asi 140 metrů od 4 antén, instalovaných na výškové budově a vysílajících signály pro mobilní telekomunikaci v mikrovlnných frekvencích od 959,8 Mhz do 2.155 Mhz. Během dvou měsíců uhynulo 90 % pulců, kteří se z vajíček vylíhli a ostatní trpěli špatnou koordinací pohybů a nízkou aktivitou a jejich tělesný růst probíhal asynchronně. Jen asi polovina reagovala na bouchnutí do stěny akvaria. V kontrolní skupině, umístěné ve Faradayově kleci, kam elektromagnetické zářením nepronikalo, uhynulo jen 4,2 % pulců, jejich růst byl normální, koordinace pohybů dobrá a na vnější podněty rychle reagovali.

Španělští vědci ve studii uváděli, že ve vědecké literatuře existuje mnoho výzkumů potvrzujících, že bioelektromagnetické fenomény hrají významnou roli ve vývoji embryí. Jako příklady uváděli pokus, při kterém silná magnetická pole narušila dělení buněk v žabích vejcích a pokusy, při který silná magnetická pole způsobila u obojživelníků vodnatelnost, pokroucení páteře a nedostatečný vývoj jejich mozků a hlavy. (ZDE)

V roce 1982 jiný španělský vědec Jose Delgado (který se proslavil tím, že elektrickými signály do jeho mozku zastavil býka, který na něj útočil) vystavil na 48 hodin oplodněná kuřecí vejce „pulsovaným“ magnetickým polím, která se zapínala buď každou desetinu nebo každou setinu nebo každou tisícinu vteřiny. Při pulsování magnetických polí ve 100 Herzích (každou setinu vteřiny) se u kuřat nezačal vyvíjet mozek a nezačaly se vyvíjet ani srdce a žíly. Při 1000 Herzích se nezačaly vyvíjet žíly. (ZDE) Při intenzitě magnetického pole 1 a 13,9 mikroTesla docházelo k těmto abnormalitám ve vývoji u 50 -77 % kuřecích zárodků. Při pulsech o síle 0,4 mikroTesla, trvajících dvě miliontiny vteřiny, se abnormality objevily u 83 % zárodků. Abnormality se objevily také u 35 % zárodků, které těmto pulsům nebyly vystaveny. Pokusy o zopakování tohoto experimentu vedly v řadě případů k podobným výsledkům. (ZDE)

Vystavujeme se nebezpečí, že se zavedením systému 5G, jehož záření má být pulsované, dojde k abnormálnímu vývoji u lidských zárodků? Provádět experimenty na lidech není přijatelné, ale v USA byl proveden průzkum mezi ženami, které používaly elektrické deky, elektrické ohřívání stropů a elektrické vodní postele, které vysílaly elektromagnetické vlny ve frekvenci 60 Hz. U těchto žen byl zaznamenán vyšší počet potratů v topné sezóně, kdy jsou tato zařízení používána, než v době, kdy zůstávají mimo provoz. (ZDE) Pokud není důkladně prozkoumáno, jaký účinek na vývoj lidských zárodků bude mít elektromagnetické záření, vysílané při fungování mobilní sítě páté generace, riskujeme nejen, že dojde k nepřijatelným experimentům na lidech, ale také že se jejím zavedením zvýší počet dětí, které se budou rodit s různými defekty nebo které nebudou donošeny. V době, kdy v České republice i ve zbytku civilizovaného světa přibývalo elektromagnetického záření (od roku 1994 do roku 2007) vzrostl počet dětí, u kterých byly ještě před narozením diagnostikovány vady, neslučitelné se životem o víc než 100 % . (ZDE)

Petici české vládě za zákaz zavádění technologie 5G před jejím důkladným otestováním můžou čtenáři podepsat na této adrese, mezinárodní petici lze podepsat ZDE. Příklad české vládě dalo italské město Trento, které na výzkum účinků radiofrekvenčního záření systému 5G vyčlenilo 30 tisíc euro. (ZDE)

Kdokoli by se chtěl podílet na úsilí zabránit budování sítě 5G před důkladným prověřením jejích účinků na život v naší zemi, bude vítán, když se ozve na adrese mbabacek@czin.eu. Obzvlášť bychom uvítali, někoho kdo by uměl šířit tyto informace na Facebooku, Twitteru atd.

Za Spolek za zákaz manipulace lidské nervové soustavy radiofrekvenčním zářením
Mojmír Babáček, předseda

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PPK
PPK
14. 8. 2019 3:04

Jak se v kapitalismu vícenásobně prodávají nové poznatky a technologie: Věda objeví nějakou teorii a experimentálně ji prokáže. Technologii vyzkouší a tajně 20 let používají vojáci. Uplyne dalších 20 let, staré technologie dobíhají. Na novou lepší a levnější technologii zatím údajně chybí suroviny a schopnost ji vyrábět. Výzkum a výroba ale nakonec „jako“ technicky pokročí a civilní průmysl novou technologii uskuteční. Státy EU přizpůsobí právo a občané za novou technologii poprvé zaplatí – za lepší výrobek a k tomu tichou daň „za luxus“. Pro státy i pro korporace plynou prodejní zisky, banky půjčují na další nákup a rozvoj výroby. Technologie… Číst vice »

PPK
PPK
14. 8. 2019 19:31

Cvičná otázka pro mladé „studenty se státní maturitou“ (a rovněž i pro pana autora tohoto článku): Jestliže budu mít mobilní telefon velmi blízko ucha a tudíž 3 cm od okraje mozku a budu v té chvíli uvažovat hladinu intenzity NEIONIZAČNÍHO záření elektromagnetických vln vysílajícího mobilního telefonu do mého mozku jako hladinu stoprocentní, tak o kolik centimetrů musím oddálit ten mobilní telefon od mozku ve své hlavě, aby jeho intenzita elektromagnetických vln poklesla na 50% ? A jak daleko od mé hlavy by ten vysílající mobilní telefon musel být, aby intenzita jeho elektromagnetických vln, pronikajících do mého mozku už poklesla až… Číst vice »