Moderní válka proti Evropě: Americké lodě přivážejí do Evropy masy uprchlíků

Katastrofa s uprchlíky zaměstnává politiky. V Libyi čekají stovky uprchlíků, aby se dostaly do Evropy. „Jde o opravdové stěhování národů“, říká Elmar Brok, europolitik CDU. Záchrana uprchlíků ze Středozemního moře je sice důležitá, ale nepomůže to řešit situaci. „I kdybychom nasadili ještě více lodi, budou v Libyi brzy čekat stejně 2 miliony lidí.“

Už před lety byli politici varování, že svržení Kaddáfího, které iniciovaly Spojené státy, bude mít za následek, že padne zavedená praxe, totiž dlouho bezpečná jižní hranice EU. Existovala  smlouva s Libyí, že ta bude případné uprchlíky shromažďovat v uprchlických táborech a vracet je pak do jejich domovských zemí. Kaddáfí byl diktátor, ale garantoval pořádek v zemi podle určitých pravidel, teď je tam chaos a vojsko. „To, co teď prožíváme,je následek vojenského nasazení, které svrhlo Kaddafího režim, ale na jeho místo nedosadilo nic jiného.“ Zdá se, že varovné hlasy před nebezpečnou vlnou azylantů nebudou vyslyšeny podobně jako ty, které varovaly před svržením Kaddáfího.

V minulém týdnu se ministři zahraničí shodli na svém společném jednání, že krize s uprchlíky se dá vyřešit jen tím, že se stabilizuje situace v Libyi. Ale jak to udělat, to, jak se zdá, nikdo neví. Jeden návrh – zničit vlečné lodě, které přepravují uprchlíky. Ale je sporné, zda je možné boj proti nim vyhrát. Jde jen o výměnný obchod.

Za desetitisíci migrantů, kteří přijdou každoročně do Evropy, se už skrývá organizovaný průmysl, který za každého uprchlíka inkasuje až 10 tisíc Euro. Zisk z tohoto obchodu předčí jen výtěžek z obchodu s drogami. Kdo získává tímto způsobem peníze? To se musíme nejprve podívat na to, ze kterých zemí uprchlíci pocházejí. Utíkají většinou ze zemí, které byly uvrženy do zmatků a rozvráceny takzvaným Arabským jarem. Tam nachází uplatnění průmysl založený na uprchlictví. Verbuje lidi a slibuje zlatou budoucnost v Evropě. A místní média to dokonce podporují.

To se týká i černé Afriky. Lidé odsud musí projít Saharou a tam jich zemře ještě více než v moři. O tom však média mlčí. Lodě s uprchlíky přistanou v Itálii. Italské úřady je vybaví potřebnými dokumenty. Jejich cílem je Německo.Tam přijdou tito lidé do táborů a záchytných stanic, obé je už přeplněno. Také nemocnice a úřady, přestože je tu dobrá vůle poskytnout pomoc.Tady si uprchlíci teprve uvědomují, že byli obelháni a žádná zlatá budoucnost je tu nečeká. Není tedy divu,že dochází k výbuchům nespokojenosti a k sociálním nepokojům.

Kdo však uvádí toto všechno do pohybu? Tedy rozhodnutí uprchlíků,motivaci těch, kteří mají z tohoto průmyslu zisk a dokonce i motivaci těch, kteří v hostitelských zemích chtějí poskytovat pomoc. Uprchlíci překvapivě informují o tom, že dopravní lodě plují pod americkou vlajkou. Toto stěhování národů tedy režíruje americká vláda, za níž stojí finanční oligarchie.

Co ale vede Spojené státy k tomu, že umožňují infiltraci uprchlíků do Evropy? Jsou to bohulibé humanitární důvody? Asi sotva.Protože své hranice si chrání USA absolutně a nemilosrdně. Např. hranice s Mexikem tvoří plot, který je vysoký pět metrů a táhne se v délce více než 3 100 km. Kolem plotu operuje 17 tisíc strážců. Mají k dispozici letadla, vrtulníky, kamery a přístroje, které zaznamenávají otřesy půdy. Tím vším se brání USA proti ilegálním přistěhovalcům. Koho přistihnou, toho zatknou a bez milosti posílají zpátky. K nám ale USA lodě s uprchlíky posílají.

Jak by asi americká vláda reagovala, kdyby italské nebo francouzské lodě do Ameriky přivážely uprchlíky z Mexika? To je klíčová otázka, jestliže  problematiku uprchlíků chceme zkoumat. Tato americká strategie totiž přináší Evropě existenciální problémy. A to by bylo v USA stejné. Proto si tam hranice neprodyšně uzavřeli.

Uměle zinscenovaná katastrofa s uprchlíky se tedy jeví jako moderní způsob války, kterou vede USA za podpory finanční oligarchie, jež za tím stojí. Dalo by se to vyjádřit také tak, že nejprve padaly bomby v Libyi a teď v Evropě padají, obrazně řečeno, jen uprchlíci. Ale vyvolává to také vysoce explozivní problémy. Je to subtilně důmyslná hospodářská a finanční válka, která je vedena proti Evropě a speciálně proti Německu.

Je to ale také sociální válka, která tímto způsobem zasáhne cílenou infiltrací rodiny, pracovní místa, kulturu a vzdělání.Cílem této války je rozpustit Evropu jako politickou, hospodářskou a kulturní veličinu. A vznikne obrovská destabilizovaná evropská kaše. Rozleptávající chaos, který se dá zařadit do řádu globální finanční oligarchie Nového světa. K tomu by národní státy Evropy nebyly nikdy ochotny přistoupit. A toto jsou tedy květy Arabského jara?

O tom se, vážení diváci, určitě vyplatí přemýšlet. Dobrou noc.

Překlad: U_R

Námět: Aram

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
25. 6. 2015 18:55

Pjakin říkal prakticky totéž.

fajt
25. 6. 2015 19:14

tak poprvé, Kaddáfí podle dnešních demokratických kriterii nebyl diktátor, no a za další, jenom o všem přemýšlet určitě nebude stačit – ale protože Evropa nemá na aktivní obranu a účinnou politiku vůči americkým elitářům, bude možná lépe se raději zase vrátit k bezmyšlenkové konzumaci svinstva a pokud možno co nejdéle ostentativně žít nad poměry, které se co nevidět změní v zoufalství. ..)

Dana
Dana
25. 6. 2015 21:57

Kdyz si Evropane vyvzpomeli, ze to jsou americke lode, tak obrana je lehka. Zakazat vsem americkym privatnim plavidlum, co brouzdaji ve Stredozemnim mori, jakokoliv plavbu po mori.. Povolit plavbu jen pro US Navy. Evropska Unie vam predepisuje i spravne zarovky, takze zaskodnicke lode by nemel y byt problem. Ty lode z Lybie, nam nepratelskeho statu , to urcite nebudou, ale je to pekna zpravodajska kachna. Vsemozne pokusy, jak spojit Ameriku s evropskym problemem bezencu jsou usmevne. Cetla jsem, ze potencialnich zajemcu o zivot v Evropske Unii muze byt i nekolik milionu, tedy obracena kolonisace. Coz mne neprekvapuje, mladi lide jdou… Číst vice »

fajt
26. 6. 2015 4:54

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/373431-v-madarsku-se-vzbourili-migranti.html – asi tak, někde to už bojovníci zkouší ( je zajímavý, jak kladně reagují na po zuby ozbrojeného biřice ) – mám za to, že v čezku by stačila stovka dobře vycvičených a ozbrojených imigrantů a pražská moci kavárna by lehla popelem ( což by nebylo až tak marný ) a zbytek národa by v poho sloužil jako dosavad novým pánům pod černým praporem, opravdu by v Evropě nebylo snadnějšího převzatu, převzetí moci než v kokotlině, bylo by zajímavý sledovat, jak dlouho by to trvalo americkým žoldákům z Ramsteinu než by vzali Prágl ztečí. ..)

Martin (už bez taky m)
26. 6. 2015 8:14

fajt napsal tak poprvé, Kaddáfí podle dnešních demokratických kriterii nebyl diktátor, no a za další, jenom o všem přemýšlet určitě nebude stačit –ale protože Evropa nemá na aktivní obranu a účinnou politiku vůči americkým elitářům,bude možná lépe se raději zase vrátit k bezmyšlenkové konzumaci svinstva a pokud možno co nejdéle ostentativně žít nad poměry, které se co nevidět změní v zoufalství. ..) Fajte, nedělejte jim radost. Bojovat za zlepšení jakkoliv beznadějné situace je lepší, a ještě „nestojíme zády ke zdi Letohrádku Hvězda…“. A i kdyby – sjede se nás tam jistě více než 300… Pro Vás i ostatní občas trochu… Číst vice »

peter.
26. 6. 2015 8:33

Dana napsal
Cetla jsem, ze potencialnich zajemcu o zivot v Evropske Unii muze byt i nekolik milionu, tedy obracena kolonisace. Coz mne neprekvapuje, mladi lide jdou instinktivne za lepsim….

Dana:
Čo ste to vy za človeka keď vás neznepokojuje,že vaša pôvodná vlasť môže byť vďaka vládnym špičkám vašej novej vlasti v ohrození a s ňou aj vaši príbuzní a priatelia žijúci v ČR (ak ste ich vôbec niekedy mala)!Označiť Líbyu za nepriateľský štát USA môže iba tupý a zmanipulovaný Američan,lebo USA považujú za nepriateľský štát každú krajinu,ktorá sa odmietne podriadiť ich svojvôli.

nedalomito
nedalomito
27. 6. 2015 21:04

To Peter, pani Dana pise asi z Ameriky. :-)
„V minulém týdnu se ministři zahraničí shodli na svém společném jednání, že krize s uprchlíky se dá vyřešit jen tím, že se stabilizuje situace v Libyi.“ V Libyi ovládá některá města IS. Kontroluje město Derna, které je vzdáleno bezmála 200 mil od EU hranic. Místní fotbalové hřiště je využíváno k veřejným popravám a v sousedství trénují stovky bojovníků z celé severní Afriky.

http://www.torontotelegraph.com/index.php/sid/227905895

Podle mapky ovládá dost velkou částk pobřeží Libye IS, tak nevím, co to do Evropy vysílají za lidi:

comment image

peter.
28. 6. 2015 9:56

nedalomito napsal
To Peter, pani Dana pise asi z Ameriky

Mal som na mysli vojnové štvanie USA elít.Taká vojna celkom iste zničí aj novú domovinu p.Dany.

r.m.
r.m.
28. 6. 2015 11:43

za vším tím jako obyčejně stojí superbohatí američtí židé

Mudrc
Mudrc
30. 6. 2015 18:49

EU má společné hranice a ty jsou nedostatečně hlídány,když přes ně přechází lidé, kteří nemají platné vízum a mnohdy žádný dokument totožnosti! Takový člověk nemá do EU povolený vstup a vstupem do EU se dopouští protiprávního jednání! Podle všech právních platných norem musí být internován a vyhoštěn. Je zde v účinnosti však lidskoprávní předpis , který povoluje právo azylu , když je žadatel ohrožen na životě, nebo by utrpěl podobnou újmu jako je vězení, mučení a jiné. O udělení azylu musí rozhodnout stát, na kterém se žadatel nachází. Není možné nařizovat kvóty z Bruselu! Je také velký problém zakázat azylantovi… Číst vice »