Moji američtí spoluobčané: Jsme blázni!­

Vize mrtvých dětí v Sýrii, které Clintonová pomohla zabíjet, dětí roztrhaných na kusy Obamovými drony v Afghánistánu a Pákistánu, hrůzný chaos v Libyi, pustiny v Iráku, smrt a zmar způsobený americkou vojenskou intervencí. Vaše země hrozným způsobem bombardovala a ničila životy civilistů.

Poté, co jsem dnes večer shlédla volební sjezd Demokratické strany, bych vám ráda něco řekla a vysvětlila, co asi vyvolá u mnoha mých přátel opovržení. Ale slova, která se tlačí do mého hrdla, mne dusí a já je prostě musím dát ven. Antiamerikanismus ve mně se chystá explodovat a jen Bůh ví, jaký vztek ve mně je. Já jsem původem poloviční Američanka, ale způsobem, který ze mne činí výraznější Američanku než většinu mých spoluobčanů s výjimkou pravých Američanů, tj. amerických Indiánů a přitom dnes večer musím popřít, že jsem – stejně jako vy – Američanka.

Jsem napůl Kanaďanka, byla jsem zde, v USA, vychována s velmi odlišnými hodnotami, než které teď vy, Američané, vyznáváte, a dnes, po nekonečných plivancích, vychloubání se a řečech o síle amerického militarismu, vyzvedávání americké vojenské síly a vychloubání se, že vymažeme ISIL a že se Amerika stane nejsilnější zemí na světě, a po totálně šíleném vyprávění ženy, jejíž syn padl v Obamově válce, jak by vděčností plakala na Obamově rameni – dnes prostě cítím, že jsem hluboce Kanaďanka. Každý jemný náznak, který jsem kdy vnímala o hlupácích za hranicí, o jejich hrubosti a nedostatečném vzdělání a o jejich absolutním právu bombardovat kohokoliv ve světě bez jakéhokoli jiného důvodu, než že to chtějí udělat z nenávisti k lidem v jiné zemi, to vše se dere z mé psychiky na povrch.

Právě jsem se vrátila z usilovné chůze podél Yellowstonu v Montaně a snažila se přitom, aby vzdálené hory nalezly v mém srdci a v mé mysli nějaké vlídné místo, ale nenalezla jsem je. Přírodní scenerie kolem mne byla jako vždy nádherná, ale mého srdce se to nedotýkalo. Vize mrtvých dětí v Sýrii, které Clintonová pomohla zabíjet, dětí roztrhaných na kusy Obamovými drony v Afghánistánu a Pákistánu, hrůzný chaos v Libyi, pustiny v Iráku, smrt a zmar tam všude, způsobený americkou vojenskou intervencí, Ukrajina, Honduras, Salvádor, Guatemala, Chile, jen jmenujte dál – vaše země tam všude hrozným způsobem bombardovala a ničila životy civilistů.

Když jsem slyšela, jak Američané jásají nad svou armádou a nad mocenskými výroky, které pronášeli řečníci ve Wells Fargo Center, proklínala jsem vás, louboutin shoes replica proklínala jsem každého jednotlivce. Ozývalo se mi to, co mne učili jako dítě, tj. že jste NEPŘÁTELÉ. Jste země, které je nutno se bát. Jste země, která znechucuje. Jste hloupí. Vaše chamtivost, sebeuspokojení a nesmyslná hrdost nezná hranic.

Dnes večer nejsem Američanka. Odvrhuji své puritánské předky, kteří přistáli v této zemi v roce 1648. Odmítám slova, která jsem opakovala při ceremonii, kdy mi bylo uděleno občanství. Odmítám všechno nadšení, které jsem kdy cítila k této zemi.

Lidičky, vy nemáte žádnou představu, jaké to je pro lidi z jiných zemí, když slyší, jak se vychloubáte a jásáte nad vašimi zbraněmi, bombami a vojáky, nad vašimi vraždícími vojenskými veliteli, vašimi válečnými zločinci a vaším bezohledným vrchním velitelem. Všechny tyto hnusné věci se nás a všech ne-Američanů dotýkají, vibrují v našich tělech, jsou odporné a obscénní.

A přesto jste tady dnes večer všichni, přilepeni ke svým televizorům a počítačům a vaše srdce se dmou pýchou, protože jste nejsilnější země na světě, oslavujete svého presidenta-vraha a netušíte odpor, který vůči vám cítí svět. Zabíjeli jste, zabíjíte a budete zabíjet – a zůstanete na to hrdí.

Zdroj: Counterpunch

Překlad: onlooker

Námět: Clair


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 300 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde , nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
32 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
24. 8. 2016 4:23

„Všechny tyto hnusné věci se nás a všech ne-Američanů dotýkají, vibrují v našich tělech, jsou odporné a obscénní.“
To bude spatnym vyberem vibratoru…

Béda
24. 8. 2016 4:55

Dana napsal

„Všechny tyto hnusné věci se nás a všech ne-Američanů dotýkají, vibrují v našich tělech, jsou odporné a obscénní.“
To bude spatnym vyberem vibratoru…

Poslouchaj, pane Dano

zkuste jmenovat v současné době zemi, která nejvíc vojensky expanduje, která všude prezentuje svoji výlučnost a předurčenost kroutit každému, kdo se ji nepodřídí „zkroutit ruce“, která vede nejvíc válek ve světě, která pod vylhanými záminkami napadá cizí suverenní státy neberouc při tom žádné ohledy na mezinárodní právo.

fajt
fajt
24. 8. 2016 6:04

nikdy jsem se neptal nádražní toalety, co si myslí o světovém míru, tak s tím nebudu začínat ani u hermafroda Dana. ..)

@@
@@
24. 8. 2016 7:58

fajt napsal
nikdy jsem se neptal nádražní toalety, co si myslí o světovém míru,

Ale citujete ji každou chvíli.

fajt
fajt
24. 8. 2016 8:18

trolí triáda : dabl maupa, Karel co se zove Dana a a nadrženej štábní šikovatel leho – kdo je víc ujetej ať posoudí jejich chlebodárce. ..)

Irena
24. 8. 2016 8:23

Rusové by v komentáři napsali: Сильно.
Já také.

Zde se ty trollové projevili opravdu výjimečně nechutně. Jen tak dál, ať ten pocit hnusu k jejich páníčkovi, k nim samotným stále vzrůstá. Bylo sakra na čase začít nazývat věci pravými jmény.

zajoch
24. 8. 2016 8:30

http://www.fondsk.ru/news/2016/08/24/ssha-gotovy-napravit-v-vostochnuju-evropu-esche-4200-soldat-42216.html
Biden při návštěvě Rigy se obrátil ke všem zemím okolo Baltu a oznámil, že USA jsou připraveny vyslat do Východní Evropy obrněnou brigádu se 4200 vojáky. Štáb brigády má být v Polsku.

Napos
Napos
24. 8. 2016 19:42

zajoch napsal

http://www.fondsk.ru/news/2016/08/24/ssha-gotovy-napravit-v-vostochnuju-evropu-esche-4200-soldat-42216.html
Biden při návštěvě Rigy se obrátil ke všem zemím okolo Baltu a oznámil, že USA jsou připraveny vyslat do Východní Evropy obrněnou brigádu se 4200 vojáky. Štáb brigády má být v Polsku.

4200 vojakov, tak to je na smiech. Jedine debil politik v Pobaltskych krajinach alebo Polsku sa bude radovat. Ak dojde k vojne zhorime my Europania a nie prasivy Biden a tie primitivne nenazrane opice za velkou mlakou (like Dana)…

leho
leho
24. 8. 2016 21:09

Dobře, vy se inspirujete článkem na Couterpunch od ženský, která žije kdesi v Montaně a je totálně mimo realitu. Jak mimo realitu, to dnes nebudu rozvádět. Dovolte me tedy, pokud ovšem Stan dovolí, se s vámi podělit čím se inspiruji já. Dinesh D’Souza je respektován i mezi některými „intelektuály“ levicového zaměření mající jakous takous schopnost kritického myšlení. Jeho nedávný film America: Imagine the World Without Her klade otázku: představte si svět bez Ameriky, jaký by ten svět byl? Rozhodně nic moc. Ale možná by se většině zde lépe žilo v Protektorátu, to je klidně možné. Já jsem podobnou otázku kladl… Číst vice »

Dana
Dana
24. 8. 2016 21:20

Vazeni panove a damy, soudruzi a soudruzky, vypocitavani a seznamy americkych zlocinu, upozornovani na hrozbu USA svetovemu miru, zalobnickovani neschopnych uz tu mame desitky let a stale je to stejne nudne.. Chce to ciny, to je zabavnejsi. Cesti Anti-Ami mohou konecne ukazat nejakou akci koncem srpna, kdyz v CR bude NATO zrejme poradat nejake cviceni.. Mne je to fuk, ja jsem pro silnou redukci spolku NATO, pro cilene bilateralni smlouvy jen se staty, ktere jsou solidni a plati svedomite sve prispevky.. . Shrnuto, behem NATO cviceni ocekavam davy, nejmene padesatitisicovou protestni demonstraci v Praze. Vystrkovani zadku na imperialisty a jine… Číst vice »

GRENZER
24. 8. 2016 23:42

Cesky insider (zrejme pracovnik ostrahy) podava informace o stredisku pro migranty v Nemecku. Nektere skutecnosti jsou docela desive.

http://tinyurl.com/j2ovwdz

Béda
25. 8. 2016 16:41

http://www.novarepublika.cz/2016/08/to-je-agonie-dcera-slavneho-rizana-o.html#comment-form Tentokrát na své stránce na Facebooku nemohla Žanna Talová projít kolem svým cynismem monstrózního rozhodnutí o odstranění z účasti na olympiádě kompletního ruského paraolympijského týmu. Zde je to, co napsala: „To, čeho jsme nyní svědky, je ta agónie, která byla předpovídána. Dokoce mnohými. Napadnout zdravé sportovce je jedna věc. Je to podlé, je to hnusné. Ano. Napadnout našeho prezidenta je ubohé a směšné. Nikdo z nich mu nesahá ani po paty .V ničem. Napadnout Rusko v tisku, nadávat mu všemi možnými epitety a vytýkat všechny možné hříchy je primitivní. Zvláště na pozadí chybějících důkazů o všech našich „hříších“. Ale… Číst vice »

Dana
Dana
25. 8. 2016 16:47

Zit v Cesku, taky bych se starala o veci, ktere primo ovlivnuji zakony a narizeni pochazejici z Evropske unie. .Na to mate zvolene politiky, kteri by meli citit pro narod. At uz ma ceska spolecnost jakekoli vady a chyby, sve zastupce si voli a ti by meli jednat v zajmu vetsiny obcanu. Dle serioznich pruzkumu je pres 80% obcanu proti prijimani uprchlickych kvot, vyhlaste tedy referendum.

Sio
Sio
25. 8. 2016 19:43

leho napsal Dobře, vy se inspirujete článkem na Couterpunch od ženský, která žije kdesi v Montaně a je totálně mimo realitu. Jak mimo realitu, to dnes nebudu rozvádět. Dovolte me tedy, pokud ovšem Stan dovolí, se s vámi podělit čím se inspiruji já. Dinesh D’Souza je respektován i mezi některými „intelektuály“ levicového zaměření mající jakous takous schopnost kritického myšlení. Jeho nedávný film America: Imagine the World Without Her klade otázku: představte si svět bez Ameriky, jaký by ten svět byl? Rozhodně nic moc. Ale možná by se většině zde lépe žilo v Protektorátu, to je klidně možné. Já jsem podobnou… Číst vice »

Sio
Sio
25. 8. 2016 19:47

Dana napsal Vazeni panove a damy, soudruzi a soudruzky, vypocitavani a seznamy americkych zlocinu,upozornovani nahrozbu USAsvetovemu miru,zalobnickovani neschopnych uz tu mame desitky let a stale je to stejne nudne.. Chce to ciny, to je zabavnejsi. Cesti Anti-Ami mohou konecne ukazat nejakou akci koncem srpna,kdyzv CRbude NATO zrejme poradat nejake cviceni.. Mne je to fuk, ja jsem pro silnou redukcispolku NATO, procilene bilateralni smlouvy jen se staty, ktere jsou solidni a plati svedomite sve prispevky.. . Shrnuto, behem NATO cviceni ocekavamdavy, nejmene padesatitisicovou protestni demonstraci vPraze.Vystrkovani zadkunaimperialistya jine exibice. Vychazimz faktu,ze se tam nedavno seslo na Pride Parade homosexualu kolem triceti… Číst vice »

leho
leho
26. 8. 2016 1:23

Sio: Všechny exaktní vědy, hlavně matematika a fyzika byly nejdříve rozvinuty v Evropě.

Amerika nebyla objevena až do roku 1492 a patřičně osídlena až do začátku 20. století, takže ano, souhlasím, matematika a fyzika byly nejdříve rozvinuty v Eropě. Indiáni honící se za bobulemi a bizony před objevením Ameriky toho moc nevynalezli. Asi jste mě nepochopil, když říkám Amerika, mám na mysli USA a to převážně v druhé polovině 20. století, že ano…

Béda
26. 8. 2016 2:27

Multinicku Leho. Jistě vám neuniklo, že USA nejsou žádný národ ale zmatlanina – směsice všehochuti na násilně a podvodně ukradeném původním území severoamerických domorodců. Tento původní přístup USA zůstal geneticky zakódován. Nyní za pomoci potištěného a vydíráním, zastrašováním a silou vnucovaného hajzlpapíru vykrádají nejlpeší mozky z celého světa. A nic nedělají zadarmo. Právě naopak. Nic, co USA daly světu nebylo zadarmo, všechno bylo motivováno maximálním ziskem – nikoliv dobrotou srdce, solidaritou atd.. A mnohdy to taky mělo ještě celou řadu postranních motivů. (kupř. zmiňovaný internet, který se stal ideálním špiclovacím nástrojem, podobně zkrocení jaderné energie, které se v podobě atomové… Číst vice »

leho
leho
26. 8. 2016 4:30

Béda:Jistě vám neuniklo, že USA nejsou žádný národ ale zmatlanina – směsice všehochuti Tak to mi tedy uniklo. Definice národa určitě neobsahuje nutnost mít tisíc nebo kolik let existence vlastního státu. Jen tak mimochodem, takoví Češi nemají vlastní stát o moc déle. Středověké království bylo spíš víc polské a německé než české. Mohl byste, anebo i někdo jiný, prosím, vysvětlit definici termínu „národ“? Béda: …na násilně a podvodně ukradeném původním území severoamerických domorodců Podvodně ukradeném? Docela by mne zajímal ten podvod. Oni ti Indiáni tedy své území vlastnili. Tedy kteří Indiáni, že. Například dnešní středozápad USA byl na začátku 19.… Číst vice »

Béda
26. 8. 2016 9:24

leho napsal Béda:Jistě vám neuniklo, že USA nejsou žádný národ ale zmatlanina – směsice všehochuti Tak to mi tedy uniklo. Definice národa určitě neobsahuje nutnost mít tisíc nebo kolik let existence vlastního státu. Jen tak mimochodem, takoví Češi nemají vlastní stát o moc déle. Středověké království bylo spíš víc polské a německé než české. Mohl byste, anebo i někdo jiný, prosím, vysvětlit definici termínu „národ“? Béda: …na násilně a podvodně ukradeném původním území severoamerických domorodců Podvodně ukradeném? Docela by mne zajímal ten podvod. Oni ti Indiáni tedy své území vlastnili. Tedy kteří Indiáni, že. Například dnešní středozápad USA byl na… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
26. 8. 2016 14:05

Každý troll potřebuje krmení… Je zajímavé, jak že to České království (či dokonce snad i ta Velká Morava) mohly být „Německé“, kdy že to „Německo“ vzniklo, ehm?? A nepatříme tedy spíše pod Litvu než pod „Polsko“?? Bédo, nesnižujte se dále k debatě s idiotem, chápu Vás, ale to nemá smysl a my ostatní víme, my v dějepisu neopisovali od politruků za oceánem… Tam by i ti měli vědět, jakého původu že je název „sioux“, a kterou že skupinu původních obyvatel představovali… o vybití národů východního pobřeží či Floridy neví nic, a pokud, pak to nepochybně „udělali ještě „Evropané“…ze kterých ONI… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
26. 8. 2016 14:12

Mimochodem první „pochody smrti“ (protože nic jiného to „milý“ lehovisto nebylo) nemají na svědomí oni Němečtí nacisté…
A svatouškovské organizace jako „Ku-klux -klan“ zajisté budou nepochybně také „evropského původu“…
Evropa o svých svinstvech ví, a minimálně ta Východní či Střední si není zvyklá tak lhát do kapsy…
Zato USA….

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
26. 8. 2016 21:51

„Vyjednávání“ po „americku“…
https://www.youtube.com/watch?v=9XNfZkta0S0

Irena
27. 8. 2016 17:00

Но пока по телевидению нам говорят, что мы враги, пока власть имущие не могут что-то там поделить, пока в интернете бурлит ненависть, в реальной жизни все иначе. По крайней мере в маленьком украинском Энергодаре все совсем по-другому.

http://voicesevas.ru/news/25383-kak-ya-sezdila-na-ukrainu-ili-krugom-vragi.html

Honza999
Honza999
28. 8. 2016 7:52

leho napsal Dobře, vy se inspirujete článkem na Couterpunch od ženský, která žije kdesi v Montaně a je totálně mimo realitu. Jak mimo realitu, to dnes nebudu rozvádět. Dovolte me tedy, pokud ovšem Stan dovolí, se s vámi podělit čím se inspiruji já. Dinesh D’Souza je respektován i mezi některými „intelektuály“ levicového zaměření mající jakous takous schopnost kritického myšlení. Jeho nedávný film America: Imagine the World Without Her klade otázku: představte si svět bez Ameriky, jaký by ten svět byl? Rozhodně nic moc. Ale možná by se většině zde lépe žilo v Protektorátu, to je klidně možné. Já jsem podobnou… Číst vice »

Honza999
Honza999
28. 8. 2016 7:55

Ještě bych leho doplnil – zřekněte se všeho, co jste kdy objevili a vytvořili na základě znalostí těch, co objevovali přírodní zákony před vámi.
Jste trpaslíci stojící na zádech obrů, co jsou přesvědčeni, že oni jsou ti obři.

PPK
PPK
28. 8. 2016 10:12
PPK
PPK
28. 8. 2016 10:18
fajt
fajt
28. 8. 2016 11:00
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
28. 8. 2016 13:08

PPK napsal

alternativa
https://youtu.be/vMD6dLpyoC0

Tady je sice starší, ale ještě přesnější v správných výrazech na správném místě…
https://www.youtube.com/watch?v=1DthrUcRcTQ

hudryper
hudryper
29. 8. 2016 19:17

Válečným šílencům celého světa patří tato vzpomínka natočená v Berlíně červenec 1945 :

http://www.mojevideo.sk/e/34ld =