Morgenstern je na Ukrajině na černé listině

Ukrajina zařadila ruského rappera Ališera Valejeva alias Morgensterna do seznamu osob, které představují hrozbu pro národní bezpečnost země a má zákaz vstupu na jeho území. Oznámila to ve čtvrtek tisková služba Ministerstva kultury.

„Na žádost Ukrajinské bezpečnostní služby (SBU) je rapový umělec a hudebník Valejev Ališer (Morgenstern) zařazen na seznam osob, které představují hrozbu pro národní bezpečnost,“ uvádí se ve zprávě. Ministerstvo zároveň nespecifikovalo, proč bylo takové rozhodnutí učiněno.

Už dříve ukrajinské vládní úřady postupně zakázaly vstup do země 180 osobnostem ruské kultury, například Nikitu Michalkovovi, Karenu Šachnazarovovi, Pavlu Lunginovi, Alexandru Rozenbaumovi, Valentině Talyzinové, Natalii Varlejové, Lvu Leščenkovi, Zrurabu Ceretelimu, Michailu Bojarskému… Ukrajina tuto černou listinu kulturních osobností, které „představují hrozbu národní bezpečnosti“, poprvé zveřejnila v srpnu roku 2015. Od té doby je pravidelně doplňována.

Zdroj: TASS


Stanův komentář: Po shlédnutí videa se divím, že Ališer-Morgenstern není na černé listině i v Rusku. Zato u nás by mohl okamžitě udělat koncertní šňůru a média by mu ve spolupráci se „Slušnými lidmi“ levně udělala skvělou propagační kampaň.

 
3.7 3 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Botičky od Diora
Botičky od Diora
2. 5. 2021 9:52

Dnes je sedm let po nejzhůvěřilejším zločinu majdanské svoloče, podporované nejen českým režimem, v Oděse – 2. května 2014 zahynulo v tamním Domě odborů 50 lidí…Většina shořela zaživa. Nová Chatyň. „Civilizovaná“ Evropa stále mlčí. Pokud mi někdo bude povídat o „okupaci či anexi Kryma“, tak mu tento fašistický masakr, tento hororový čin ukrajinských vládnoucích fašistů, připomenu.Říkat jim fašistická zvěř je příliš lichotivé. Brave New World is here. Organizátoři z USA jsou jistě pyšní na svůj úspěch, obzvlášť když si sami ruce neušpinili. Zavléct lidstvo do kolotoče násilí jim jistě náramně vyhovuje. Jen mne překvapuje, že jim to lidé stále žerou… 2. května 2014 v Oděse:… Číst vice »

Last edited 1 rok před by Botičky od Diora
g.hrosik
g.hrosik
2. 5. 2021 18:05

No,on rapper Morgenstern má problémy i v Rusku.Proslavil se řadou docela skandálních vystoupení,zhusta prokládaných vulgaritami. Tamní Alfa-bank z něj udělal tvář firmy v pozici ředitele pro práci s mládeží, aby jim přitáhl mladou klientelu. Zveddl se kolem toho v dubnu dost velký skandál, od banky odešla část klientů. Banka si nad tím myje ruce, nicméně Morgensterenovi hrrozí trestní stíhání za propagaci narkotik a dále za ohrožování mravní výchovy mládeže…

orinoko
orinoko
3. 5. 2021 8:06

To jsem si původně vubec nepustil. Americký rap nemusím. Ovšem tohle je poněkud jiné kafe. Pro mě osobně celkem v normě. To bychom totiž museli zabrousit do tvorby německých Rammstein. Ve své době měli celkem kontroverzní vystoupení. Slovanský rap patrně není emericky RAPl. Teď mám na mysli především muziku. A klip? Bez šoku dneska nepřidáte ani bateriozniho robertka.
Narazil jsem na ruské blues. Blues je – pocit. A ten ruský je výrazně jiný než emericky či nějaký další. Saharské blues je také jinde… Text samozřejmě může odrážet pocity spíše negativní, než nějaké juchačky – doba je úpadková.