Motorpal Jihlava je od úterka v úpadku

Soud v Brně reorganizaci kvůli formalitám nepřijal

Jihlavský Motorpal, který zaměstnává 1327 pracovníků je od úterka v úpadku. Rozhodl o tom Krajský soud v Brně. Insolvenční návrh na sebe podala sama firma kvůli dluhům převyšujícím 800 milionů korun. Reorganizační plán, který strojírenský podnik připravil, však soud podle údajů v insolvenčním rejstříku nepřijal z formálních důvodů a o způsobu řešení úpadku rozhodne do tří měsíců.

Vedení Motorpalu považuje rozhodnutí soudu ohledně nepřijetí reorganizace za omyl, který má být neprodleně napraven. Motorpal se podle prohlášení generálního ředitele Radima Valase bude snažit situaci překlenout a ujistit dodavatele i odběratele o tom, že může pokračovat v provozu. „Výroba funguje bez problémů,“ řekl i Ladislav Dinnebier, předseda odborů Kovov jihlavském závodě Motorpalu.

Podle soudního usnesení o úpadku Motorpalu hlasovací lístky jeho věřitelů souhlasících s reorganizací nesplňovaly jednu povinnou náležitost, jíž je datum podání přihlášky jejich pohledávky do insolvenčního řízení. Tím podle soudu Motorpal nepředložil řádně přijatý reorganizační plán. Podle firmy, věřitelé toto datum nemohli vyplnit, protože o reorganizačním plánu hlasovali před zahájením insolvenčního řízení, tedy v situaci, kdy přihlašování pohledávek ještě není možné.

O přijetí reorganizace soud podle údajů v insolvenčním rejstříku dvakrát požádali také zástupci podnikových odborů Motorpalu, v pondělí jejich žádost písemně podpořil předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula.

Motorpal, výrobce vstřikovacích systémů pro dieselové motory a přesných dílů pro automobilový průmysl, má vedle Jihlavy další závody v Jemnici, Batelově a ve Velkém Meziříčí. V insolvenčním řízení je tato akciová společnost od 18 ledna

Zdroj: Esondy

0 0 hlas
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
koloděj
koloděj
11. 2. 2016 8:50

je to teda masakr … Ať už udělají cokoliv, jsou v perdeli. Žádná reorganizace nemůže malému podniku se skoro miliardovým dluhem pomoct. Insolvenci by měli hodit i na „manažery“, kteří podnik do takové situace dovedli… no nic, soukromý majetek (zejména zlodějůú je u nás posvátny …

Situaci Motorpalu neznám,. pokud nám někdo vnese trochu světla do situace budu rád

orinoko
orinoko
11. 2. 2016 11:15

Nejsem Lucifer /svetlonos/, takze moc info zalezitosti nedodam.‘
Pokud dojde na nejhorsi, tak pro takovou Jemnici to bude katastrofa. Krome Jemci tam skoro nic neni. A pritom je to takova docela prijemna prdylka.
Zil jsem v domneni, ze podniky typu Motorpal jsou dneska v kurzu. Kousek tady od nas podnik v Zirovnici krome jineho vyrabi svetla pro znacky Ferrari, Rolls Royce, Jaguar, a ma co delat, aby stihal.
I me by zajimalo „o cem dneska Motorpal je“.

to je jedno
to je jedno
11. 2. 2016 15:02

koloděj napsal je to teda masakr … Ať už udělají cokoliv, jsou v perdeli. Žádná reorganizace nemůže malému podniku se skoro miliardovým dluhem pomoct. Insolvenci by měli hodit i na „manažery“, kteří podnik do takové situace dovedli… no nic, soukromý majetek (zejména zlodějůú je u nás posvátny … Situaci Motorpalu neznám,. pokud nám někdo vnese trochu světla do situace budu rád To je o zamyšlení se nad situací. Podle mě to není zase tak dramatické – dluh je cca 620 000,-Kč na zaměstnance. To ve strojírenství nemusí nic znamenat. Když se firma rozjede a začne mít odbyt pro své výrobky,… Číst vice »

orinoko
orinoko
13. 2. 2016 19:08

Tak byla v tv kraksne zprava, ze Motorpal je obeti protiruskych sankci. Podnik mel prave na vychode nejvetsi odbyt, o ktery prisel, a nahradit ho se nepodarilo. Hlavne , ze ten stary slechticky senil tvrdil, ze musime sankce podporovat a snad dokonce rozsirovat. At to stoji , co to stoji. Imbecil.

Irena
13. 2. 2016 19:31

orinoko napsal Imbecil. Proč imbecil? Dostat nás co nejvíce na kolena, abychom byli poslušní, je přece jejich cíl. Takže on si své úkoly plní … Chtěla jsem napsat na jedničku, ale to by se mu muselo povést dostat se do prezidentského křesla. Tak mu dávám holt za tři. Pamatuji si, jak se jednou strejda po revoluci smál, když viděl tu jeho křivou hubu na fotce, že prý to jasně potvrzuje, že ti s modrou krví denegerujou. Jo, degenerujou. Můj strejda, který celý život poctivě pracoval po dlouhé nemoci, kdy roky bezmocně ležel v nemocnici zemřel a tohle křivohubý hovado si… Číst vice »