Mráz přichází z Kyjeva

Ve vězení už sedí více než 750 lidí, za „shromažďování otevřených informací o vojenských základnách“ můžete jít sedět na devět let, za „projevy namířené proti mobilizaci“ je možno dostat dokonce let dvanáct. EU mlčí.

Zlaté a valutové rezervy Ukrajiny se vypařily (více zde ). Ukrajina v nejbližší době asi vyhlásí státní bankrot, který už de facto nastal. Protože USA a EU kyjevskou vládu janičářů otevřeně podporují, pravděpodobně využijí svého vlivu u MMF a ECB a bankrot zamaskují překlenovacími půjčkami. Udělají pro veřejnost Západu stafáž, že ukropská ekonomika nějak funguje. Přesně jako v tom vtipu za komunistů: „Dělejme, že ten autobus jede.“

New York Times 17. 5. 2015 napsaly: Rozbitá ekonomika se potápí, HDP v prvním čtvrtletí roku 2015 poklesl o 17,6 %. Vedoucí představitelé země, ve snaze odvrátit default, vedli dlouhá jednání s věřiteli, dohodu se však dosud zajistit nepodařilo. Vládní představitelé také otevřeně přiznávají, že více než 40 mld. USD, slíbených od MMF a spojenců, včetně USA a EU, nepostačí k tomu, aby se země udržela nad vodou. Největším zklamáním pro demonstranty, kteří vloni obsadili centrum Kyjeva, je, že nová vláda vedená Porošenkem a premiérem Arsenijem P. Jaceňukem neplní své sliby, že zlikviduje všeobecně rozšířenou korupci. Místo toho vláda uvízla v nových obviněních z přečinů a politicky motivovaného přikrášlování statistik. Parlament, v němž mají velkou většinu proevropské strany, v dubnu hlasoval pro vytvoření zvláštního výboru, který má vyšetřovat obvinění, že Jaceňuk, zdvořilý anglicky hovořící pán obdivovaný na Západě, a jeho kabinet se dopustili zpronevěry státních prostředků za více než 325 milionů dolarů.

O politice vlády Arsenije Jaceňuka jsme podrobně psali v článku Finanční mrchožrouti se slétají na Ukrajinu . Obírání státní mrtvoly začalo a nyní se můžeme těšit na skutečné lidové majdany okradených a nakonec možná i vyhladovělých občanů. Nacionalismus je nenasytí, a války vedená pro zájmy Západu už vůbec ne. A pro jistotu je třeba najít nepřátele doma. A opozici je třeba průběžně vraždit a mučit, viz náš článek Vraždy a „sebevraždy“ kritiků kyjevské junty . Oligarchy je třeba zastrašit. Klidně by totiž mohli zaplatit lidi, aby šli demonstrovat a nechat se zabíjet na druhém majdanu.

New York Times 17. 5. 2015 napsaly: Porošenko navíc přitopil pod kotlem, když nedávno ve snaze zvýšit svůj vliv a dostat zpět podporu veřejnosti, vyhlásil hon na nejbohatší a nejmocnější podnikatele v zemi, známé jako oligarchy. Tento útok však nese riziko, že si vytvoří nepřátele z největších zaměstnavatelů, kteří doposud podporovali vládu. „Pokud nechcete nic dělat a nemáte nic, co byste mohli ohlásit o tom, co právě děláte, potřebujete nepřítele,“ řekl Dmitrij V. Firtaš, bývalý patron Janukovyče, který je nyní hlavním cílem tzv. deoligarchizační kampaně. „A je velmi pohodlné použít jako obětní beránky právě bohaté…“

Uvidíme, co na právě probíhající demonstrace a sociální bouře v Kyjevě a jinde budou říkat korporátní média. Nejspíš spustí ohranou plotnu o tom, že za všechno může Putin.

Válečné zločiny, vraždy, mučení a perzekuce

Stovky domobranců a donbaských civilistů byly umučeny k smrti. Masové znásilňování, loupeže a další těžké zločiny Národní gardy byly potvrzeny i ukrajinským generálem Rubanem. Zastřelen byl bývalý poslanec a aktivista Antimajdanu Oleg Kalašnikov a dalších osm bývalých vysoce postavených úředníků spáchalo sebevraždu v důsledku perzekuce, o níž někteří psali v dopisech na rozloučenou. V jiných případech nesou údajné sebevraždy příznaky vraždy.

V zemi již proběhlo nebo bylo zahájeno více než 4 000 trestních řízení na základě zákona proti podpoře separatismu. Ve vězení už sedí více než 750 lidí, za „shromažďování otevřených informací o vojenských základnách“ můžete jít sedět na devět let, za „projevy namířené proti mobilizaci“ je možno dostat dokonce let dvanáct. EU a humanitárky mlčí, mají jiné starosti s opolčenci, kteří prý porušují lidská práva. Stát podporuje udavačství. 7 500 lidí z databáze „podezřelých ze separatismu“, která byla sestavena na základě udání Ministerstvem vnitra, bylo zveřejněno na webových stránkách Mírotvůrce zřízených tím samým ministerstvem. V této databázi byly i osobní informace o Olesu Buzinovi a Maximu Kalašnikovi, kteří byli po jejich zveřejnění zavražděni. Několik dní poté dostali tvůrci a provozovatelé „Mírotvůrce“ diplomy a dary (mezi nimi např. revolvery) přímo od ukrajinského ministra vnitra.

Perzekuována je také pravoslavná církev hlásící se k Moskevskému patriarchátu. Více než dvacet jejích kostelů bylo obsazeno. Je zdokumentováno více než 70 případů útoků radikálů na kněze a farníky. Desítky kněží byly přinuceny opustit zemi pod hrozbou smrti.

Pronásledování novinářů a cenzura

Došlo k nájemné vraždě Olega Buziny a vraždám dalších čtyř novinářů (více zde ), 33 novinářů bylo uneseno, 47 uvězněno, 215 napadeno. Zvláštní „pozornost“ je věnována ruským žurnalistům. Pět jich bylo zabito na Donbasu, asi stovka jich byla deportována z Ukrajiny. Čtrnáct ruských kanálů, které byly označeny za proputinovské, bylo na Ukrajině zakázáno. O licenci přišla i ruská verze „Euronews“. Ty si to zasloužily tím, že v každé jazykové verzi o téže události informují jinak. Ukrajinští občané jsou nabádáni, aby nedávali rozhovory ruským médiím, pro státní úředníky byla vypracována pravidla pro komunikaci s ruskými novináři. Zákon zakazuje filmy ukazující operace ruských bezpečnostních služeb. Zvláštní zákazy byly vydány mj. na filmy „Bílá Garda“ a „Ivan Poddubnyj“, seznam zakázaných filmů se neustále prodlužuje.

Lidská práva v popelnici

Na Ukrajině probíhá v rámci přijatého lustračního zákona testování státních úředníků a soudců na loajalitu k novým úřadům (včetně použití detektoru lži). Za práci pod Janukovyčem delší než jeden rok je okamžitý vyhazov bez soudu. Úředníci podezřelí ze zločinů jsou vystaveni „popelnicové lustraci “ od radikálů, biti a napadáni.

Probíhá soudní proces směřující k zákazu KS Ukrajiny (více zde a zde ). Byl přijat zákaz komunistických symbolů (s výjimkou sovětských medailí), včetně vlajek a památníků. Komunismus je postaven na roveň nacismu jako zločinná ideologie. Za veřejnou produkci hymny Sovětského svazu hrozí 5 let ve vězení.

22. května 2015 přijal ukrajinský parlament hlasy 249 poslanců prohlášení, v němž oznamuje, že Kyjev na Donbasu odstupuje od několka mezinárodních závazků na ochranu lidských práv. Provádění vojenských operací v rámci tzv. Antiteroristické operace bylo totiž provázeno přijetím zákonů, které jsou neslučitelné s tím, k čemu se Ukrajina zavázala v rámci Úmluvy o ochraně lidských práv a základních svobod, Mezinárodního paktu o občanských a politických právech a Evropské sociální charty.

A jako třešnička na dortu se nabízí závěry vyšetřování Oděského masakru. „Mandelinky“ z oděského Antimajdanu se upálily (a také znásilnily, postřílely a uškrtily) samy. Vyšetřování skončilo, zapomeňte! (Více v našem článku Masakr v Oděse 2014 a zapálení Říšského sněmu 1933 )

Špinavý byznys s mrtvolami, odliv živých mozků

V Německu je vyšetřována firma Tutogen, která údajně ve velkém nakupuje části těl od ukrajinských dodavatelů. Tutogen figuruje v organizační struktuře americké společnosti RTI Bilogics. Svědčí o tom tato velmi podrobná zpráva , kterou zveřejnilo mezinárodní sdružení investigativních žurnalistů, jež se několik let zabývalo obchodem s orgány na Ukrajině. Obchoduje se především s lidskými kostmi, ale zužitkují se téměř všechny části těla. Mrtvoly mladých mužů, kteří zemřeli v nemocnicích na následky válečných zranění, jsou velmi žádaný a cenný materiál.

Méně ceněné jsou živé mozky, přesto v minulém roce jen samotné Polsko poskytlo dočasná pracovních povolení pro 331 tisíc ukrajinských uprchlíků. Ve srovnání s předchozím rokem se toto číslo zdvojnásobilo, poznamenala v březnu 2015 analytička Centra východních studií ve Varšavě Marta Jaroševičová. Podle odhadu v současné době žije v Polsku 300-400 tisíc Ukrajinců. (První zprávy)

Ukrajinský politolog D. G. Džangilov, 15. 5. 2015 napsal: „Ale co jsme čekali, jestliže jsme si na samém začátku (viz. prezident Kučma) zvolili za obhájce Poláky? Takže promiňte, je-li Polsko vaším advokátem, tak nebuďte překvapeni, že jste dostali trest na tvrdo a s konfiskací…“

Perlička na závěr

Podle ruských zdrojů odpověděl Mongolský Velký chural na žádost ukrajinské Věrchovne rady o vyplacení kompenzací za zničení Kyjeva vojsky chána Batu ve 13. století. Znělo to asi takto: „Svět nezná a nikdy neslyšel o žádném ukrajinském národu, zejména v dobách velkého Čingischána. Miliony zabitých Ukrajinců ve 13. století jsou proto pouhým výplodem nezdravé fantazie ukrajinských poslanců.“

Po tomto prohlášení vystoupil předseda mongolského parlamentu v ukrajinské televizi 5. kanál a sarkasticky prohlásil: „Mongolsko je připraveno nahradit škody způsobené Kyjevu vojsky chána Batu, ale pouze rodinám těch, kdo utrpěli škody. S netrpělivostí očekáváme předložení kompletního seznamu poškozených.“

Jedná se ve skutečnosti o mystifikaci v rámci probíhající informační války, zajímavé na ní je však to, že jí bylo mnoho lidí v Rusku, na Ukrajině i jinde ve světě ochotno uvěřit. Proč asi?

Takovou Ukrajinu již brzy přivítáme v Evropě. Od 1. května 2016 začne platit Asociační dohoda. A Rusko oznámilo, že už jí nebude bránit. Україна – понад усе!

Zdroje:

http://www.nytimes.com/2015/05/18/world/europe/in-ukraine-corruption-concerns-linger-a-year-after-a-revolution.html?ref=world&_r=3

http://vz.ru/infographics/2015/5/13/745050.html

https://poznamkypanabavora.wordpress.com/2015/05/21/konec-valky-na-ukrajine/

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/05/22/napul-plna-sklenice-aneb-o-obchodu-s-lidskymi-organy-na-ukrajine-cast-v/

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/ukrajina-zaziva-takovy-odliv-mozku-ze-se-z-toho-nevzpamatuje/

http://www.prazskenovinky.cz/zpravy/zpravy/to-je-soda-ukrajina-odmitla-zarucit-lidska-prava-v-donbasu/

http://vg-news.ru/n/114556

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
25. 5. 2015 19:02

Třeba si ty své oligarchy, kteří je na kost vysávají a živitele posílají místo sebe do války, až konečně procitnou sami hezky pověsí za kravatu. I se Saakašvilim.

idiotronic
26. 5. 2015 5:27

Béda napsal
pověsí za kravatu. I se Saakašvilim.

  

To je v delší perspektivě jisté , ale tím se to do výchozího bodu v generaci dnešních žijících už nevrátí. Zbraně drží v rukou oligarchové.

fajt
26. 5. 2015 5:35

Hitler by byl na dnešní Ukrajinu určitě hrdý, přitom je to čistě dílo světových demokratů, kteří mají na Ukrajině vítané ztráty na obyvatelstvu větší než za dob druhé světové války. ..

Irena
26. 5. 2015 15:50

Zajímavý rozhovor s Dmitrijem Rogozinem, obzvláště pro techniky
https://www.youtube.com/watch?v=SepCl6YUJg4
začíná od 1:09:44

fra
fra
26. 5. 2015 15:57

Všechno co je popsáno v tomto článku, tedy především represe proti lidem s jiným než tím „správným“ názorem a to, že si rovněž kálejí do vlastního hnízda se dalo celkem očekávat. Víc mě překvapilo co je uvedeno na altpress v článku s názvem Příměří se bortí: Velitele povstalců zabili partyzáni. Cituji z článku dvě zásadní věci tj. kdo stojí za atentáty. „Jednou z nejpravděpodobnějších je ta, že za atentátem stojí partyzánská skupina „Stíny“, která se k odpovědnosti za incident přihlásila po několika hodinách.“ A dále že „Proces likvidace živé síly protivníka probíhá podle Gladkého mezi jeho partyzány ze 70 až… Číst vice »

Béda
26. 5. 2015 16:01

fra,

diversní skupiny asi nevznikají ve vzduchoprázdnu (někdo je musel odborně připravit, zásobit zbraněmi, dát jim cíle…) . Slyšel jsem, že nějaké záškodníky odborně cvičí na slovo vzatí odborníci s bohatou zkušeností s touto bohulibou činností z celého světa na západní Ukrajině.

PPK
PPK
26. 5. 2015 16:52

fra napsal http://altpress.cz/primeri-se-borti-velitele-povstalcu-zabili-partyzani/ Je logické, že např. Mozgovoj a Batman, kteří zahynuli při atentátech, mohli být zabiti pouze na základě nějakých velice přesných zpravodajských informací, které atentátníkům s časovým předstihem dodal někdo přímo ze štábů těchto velitelů. Co to potom znamená, že zprávy podobného druhu zveřejňují vždy mezi prvními strany a media tzv. „třetí alternativy“ a že atentátníky nazývají „partyzány“? Znamená to jediné: Že ony samy – např. tyto weby – stojí vždy ideově a fakticky na platformě té ze dvou spolu bojujících stran, která konflikt začala a spravedlnost na jejíž straně není. Jinými slovy: Co kdyby se např. pokusil… Číst vice »

fajt
26. 5. 2015 17:14

je jasné, že Mozgovoj a Batman překáželii všem stranám konfliktu a tak prostě byli zabiti – za to tady máme Soči a brambory a rajčata a úsměvy falešníků, kteří opět tvrdí mír a přitom chystají zabíjení ovcí…hold 21 století je, kurva, opravdu garda. ..)

Béda
26. 5. 2015 17:21

Je zajímavé, že výsledkem západního vývozu míru, svobody a demokracie (ať je to v Africe, v Asii anebo v Evropě), jsou války, násilí, chaos, zborcené státy anebo stanné právo a vojenská diktatura. Kdy už s tím ničením chtějí západní „mírozvěstové“ přestat?

Béda
26. 5. 2015 17:25

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Velka-mezinarodni-konference-komunistu-v-Praze-Prijeli-i-soudruzi-z-Ukrajiny-a-Ruska-a-takto-popsali-deni-na-vychode-376862 Ruští komunisté: „…Komunistická strana Ruské federace (KPRF) hovořila o tom, že v důsledku kapitalismu vznikly obě světové války, protože kapitalismus tehdy vyčerpal všechny své dosavadní možnosti růstu. Současný kapitalismus viní z toho, že neplatí daně (offshore společnosti), provádí finanční spekulace a útočí na práva zaměstnanců. KS Ruska varuje, že problém klesajících zisků kapitálu se obvykle řeší válkami. A tak v minulosti stejně jako v současnosti imperialismus sází na nacionální síly a fašismus. Například státní převrat na Ukrajině je prý provokován a financován Spojenými státy…“ Čeští komunisté: dávají důraz na sociální a ekonomická práva. I na ekologii KSČM nabízí vizi… Číst vice »

Sio
Sio
26. 5. 2015 17:54

No, dá se na to podívat i z jiné strany. A pak by se mohl článek jmenovat i „Mráz přichází do Kyjeva.“ V přímém i přeneseném smyslu je to realistická prognóza. A ještě dodatek. Není to Děda Mráz. Za toho se ještě budou kyjevané velmi dlouho modlit, aby přišel. Protože Santa Klaus není tak štědrý, jak se tváří. Za každý dárek si i něco odnese.

Béda
26. 5. 2015 17:57

Sio napsal

No, dá se na to podívat i z jiné strany. A pak by se mohl článek jmenovat i „Mráz přichází do Kyjeva.“ V přímém i přeneseném smyslu je to realistická prognóza. A ještě dodatek. Není to Děda Mráz. Za toho se ještě budou kyjevané velmi dlouho modlit, aby přišel. Protože Santa Klaus není tak štědrý, jak se tváří. Za každý dárek si i něco odnese.

S bohatým úrokem.

Sio
Sio
26. 5. 2015 18:09

Irena napsal

Zajímavý rozhovor s Dmitrijem Rogozinem, obzvláště pro techniky
https://www.youtube.com/watch?v=SepCl6YUJg4
začíná od 1:09:44

Moc se mi ty debaty nelíbí. Jeden Ukrajinec a pět Rusů, popřípadě proruských Ukkrajinců. Je to k ničemu.

peter.
26. 5. 2015 18:25

comment image
Taras Bulba

Béda
26. 5. 2015 19:58

Na Ukrajině byly zastaveny dvě tepelné elektrárny – Slovjanská na Donbasu a Zmijevská v Charkovské oblasti. Příčinou je nedostatek uhlí a peněz na jeho nákup. To je zjevný příznak blížícího se energetického kolapsu. Zároveň s tím Arsenij Jaceňuk naivně spoléhá na příchod do ukrajinské energetiky zahraničních investorů, píšou ruské noviny Vzgljad.

Více: http://cz.sputniknews.com/svet/20150526/461244.html#ixzz3bHCrfAl7

peter.
27. 5. 2015 4:58

Na toto neexistuje slušný výraz – hodnotenie testu z ukrajinského jazyka : vyhovelo 158 maturantov z 275 000.A ten blb má takéto vyjadrenia :
http://je-to-inak.livejournal.com/44239.html

Irena
27. 5. 2015 5:18

Sio napsal
Moc se mi ty debaty nelíbí. Jeden Ukrajinec a pět Rusů, popřípadě proruských Ukkrajinců. Je to k ničemu.

Tady nejde o debatu. Vystupuje tam pouze Rogozin!