Musíme si vybrat

Pavel Letko

Zpod Habsburků pod Francouze, z područí Říše do područí Moskvy, nalézáme se konečně pod vládou skutečného Impéria, jehož moc na Zemi nemá obdoby. Impéria, které by těžko hledalo zločin, jehož by se nedopustilo.


Není možné sloužit bohu i mamonu. Nemohou být dvě první místa. Život nás vždy postaví před zásadní volbu.

Pamatujete řeč Václava Klause z počátku devadesátých let, kterak máme pouze dvě volby? Jedna vlevo, pomalá, vedoucí k bídě a druhá rychlá, vedoucí k prosperitě. Prý budeme něco na způsob evropského ekonomického tygra. Vpravo Jižní Korea, vlevo ta Severní. V rámci takového uvažování se nacházíme stále, přestože Klaus je už dávno v důchodu a tygry jsme se rozhodně nestali. Vybíráme buď cestu blbou nebo blbější. Ani nás nenapadne hledat cestu novou, cestu správnou, cestu poctivou, či jak říkával prezident Masaryk, cestu mravní.

Žijíce tak v pekle, do kterého jsme společně kvapně nakráčeli, stěžujeme si tu na pekelné horko, zimu, pekelný covid a pekelnou vládu. Většina volí mezi sliby více či méně provařených čertů, menšině už taková „lákavá“ volba za volbu nestojí.

Z minulosti se žít nedá

Cestu správnou, poctivou, pravdivou a spravedlivou nehledají ani naše elity, tedy vlastně ani žádné elity nemáme. Můžeme se tak maximálně opájet slavnými osobnostmi minulosti, jako byli Komenský, Hus, Pitter, Čapek, ale dnešní tzv. elity hledí jak zúročit restituované majetky a držet vliv na čertovskou vládu, když ne celosvětového významu, tak alespoň toho českomoravského. Nic nového pod sluncem, žijeme ve stejném příběhu již tisíce let. Jsme povoláni volit mezi dobrem a zlem, mezi spravedlností a mamonem, mezi odvahou a lží a podvodem.

Odkážeme-li našim dětem touhu po vyšším HDP, nízké úrokové míře a naší neuvěřitelnou naivní víru v notorické podvodníky stále znovu a znovu, jen co se volební rok sejde s volebním rokem, dopustíme se na našich dětech velkého bezpráví. Pokud jde o naše umělce, které nezničila ani německá, ani „reálně socialistická“ totalita, banánová společnost je zcela zdevastovala do podoby pitvořících se klaunů v neuvěřitelně přitroublých reklamách a/nebo kašparů toaletní propagandy. Skutečných umělců je po vítězné revoluci jako šafránu. Tomu odpovídají i „veledíla“ filmová, televizní, divadelní i jiná.

Cesta do pekla je dlážděna zlými úmysly a zlým jednáním

Moudrost opravdu nespočívá v mládí, které přemlouvá bábu a dědka, aby zvolili pravou pravici, která dokázala, že to dokáže, totiž pravici, která myslí opravdu na děti budoucnosti, jenže právě a jenom na ty své, pokrevní. A tak přináší škodu oklamaným i klamajícím, neboť v pekle není blaze nejen ovládaným, ale ani ovládajícím.

Hanbou dneška není příliš nízké HDP a hodné slávy nejsou banány z Afriky prodávané v německém Lidlu levněji než jablka z Čech. Do síně slávy a prosperity nevstoupí uplynulé období 32 let jako období dostatku toaletního papíru. A pokud ano, tak budoucí společnost bude jen zrcadlit a prohlubovat bídu té dnešní. Potom bude na místě nazývat tzv. Sametovou revoluci revolucí banánovou či hajzlpapírovou.

Buď cílem revoluce v roce 1989 byla společnost banánů v supermarketu nebo to byla svoboda, pravda a spravedlnost. Obojí ne. Nelze sedět na dvou židlích a sloužit banánům i pravdě. Jsme-li vázáni pravdou, pak naší hanbou je podpora válek v Iráku a Afghánistánu a dalších místech. Válek vedených z podvodných záminek, válek vedených v zájmu velmocí a jejich korporací. Naší hanbou je podpora zbrojení místo podpory odzbrojení. Naší ostudou je rozhádaná společnost, která se už nedokáže shodnout ani na obraně proti viru, se kterým zápasí celý svět. O čem vlastně hlasujeme, když už bereme jako samozřejmost žebráky v ulicích, umrzlé bez přístřeší, vybydlené domy a jejich obyvatele? Co si myslíme, že řídíme, když jsme opustili myšlenku soběstačnosti, nepatří nám ani voda, která v Čechách pramení a kterou pijeme? Nemáme ve společném vlastnictví téměř nic a bereme to jako normu. Jaké společenství to vlastně v Čechách a na Moravě tvoříme? Dam a pánů z Nemanic.

Netrestejme bohaté vyššími daněmi, mohlo by jim to pokazit náladu

Výrobní prostředky z většiny nevlastníme a je to tak prý správné. S růstem prosperity těch nejchudších Čechů a Moravanů musíme prý velmi, velmi opatrně, proto dovezeme levnější síly z Mongolska či odjinud, kde se spokojí s jedním banánem na týden. Důležité ovšem je, abychom nezvedali daně, protože bohatí, kteří si kupují 5 a více aut ročně, by si mohli kupovat jen 4. Takový krutý trest si prý naši úspěšní nezaslouží, míní zástupci téměř všech pekelných stran ucházejících se o přízeň svých popletených příznivců. Proč by někomu mělo záležet na výši minimální mzdy nějaké pitomého Čecha, když levnější a statnější kus si může náš úspěšný podnikatel dovézt z Tramtárie?

Nevděk peklem vládne. Místo, aby žebrák byl pánovi vděčen, že může žebrat, smrdí v tramvaji a roznáší bacily. Proto je třeba zpoplatnit zdravotnictví, aby se každému dostalo takové péče, jakou si mamonem v království mamonu zaslouží. Nač by nám byla bytová výstavba a řešení bytové otázky? Ještě by ceny nemovitostí klesly. To by tak hrálo. Nač dávat do pořádku Českou poštu, když můžeme bourat pomník maršála Koněva? Proč by Česká republika měla jednat v zájmu svých občanů, když může podporovat zbrojní lobby celého světa? Nač vést nějaké filozofické úvahy o směřování republiky, když stačí zvedat telefon americkému velvyslanci?

Zpod Habsburků pod Francouze, z područí Říše do područí Moskvy, nalézáme se konečně pod vládou skutečného Impéria, jehož moc na Zemi nemá obdoby. Impéria, které by těžko hledalo zločin, jehož by se nedopustilo. Genocida, rasismus, apartheid, masové vraždy, pokusy na lidech, použití chemických i jaderných zbraní, mučení, dlouholeté věznění bez soudu, trvající okupace řady zemí a špiclování obyvatel celé Země. Kdo podporuje takové Impérium ztělesněného zla, nemá omluvu. Kdybych mohl, zeptal bych se všech svých spoluobčanů: „Milí spoluobčané, proč podporovatele takového zjevného zla stále dokola volíte?“


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

4.3 11 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Hudryperman
Hudryperman
30. 11. 2021 11:42

Ústřední otázkou Letkova výborného článku je problém výběru.Teoreticky má každý člověk na výběr,prakticky ale to ale většinou platí jenom pro otázky,které jsou mu lokaji moci překládány,podstrkovány a všelijak manipulovány.Představme si ale situaci,kdy by bylo možno v plebiscitu preferovat politické spojení s některou ze tří mocností dnešního světa. Chcete zůstat součástí západu,nebo ruského světa,či světa čínského ? O tom,že prakticky nelze být mimo tyto struktury za dnešní globalizace prostě nemá cenu snít. Jak by na tuto otázku odpověděli ti,kteří jsou s naším dnešním statusem nespokojeni a věří, že by jim bylo lépe v jiném „táboře“.? Čínský total kontrol by asi příliš… Číst vice »

orinoko
Reply to  Hudryperman
30. 11. 2021 14:17

Od jisté doby neotevirám ruský Sputnik. Ten info. Dost otřesná záležitost. Druhý fašistický Seznam. A nějak se to množí.

zart
zart
Reply to  Hudryperman
30. 11. 2021 18:20

Článek je nejen výborný, ale skvělý. Letko, letem světem na Hrad. Což by stejně dopadlo špatně.Nesouhlasím, že mimo struktury dnešní globalizace nelze být.Lze tak být duševně, zatímco tělo v nich zmírá jako Antonín, topič elektrárenský. Pokud nechceme duševně, tělesně ani sociálně nám nezbývá než topit v čertovské elektrárně globalizace. Žádný člověk nemá teoreticky ani prakticky na výběr, neboť za něj volí jeho povaha skrytá v podvědomí, která jej z 99-100% ovládá. Čili momentálně žádné svobodnější rozhodování není možné, zvláště když nabídku možností k volbě vybírají a určují lumpové z lumpů, kteří jsou aktivnější a vlezdoprdelnější než lhostejná, pasivní, ustrašená, ješitná,… Číst vice »

Bety
Bety
Reply to  Hudryperman
30. 11. 2021 22:38

Kdybych já stála před takovou volbou, srovnala bych dvaatřicet let vlády bezskrupulózních hajzlů kteří nám celou dobu bezostyšně lžou a jejichž směřování zcela jasně míří k fašizmu, vrácení práv občanů nejlépe do středověku a nastolení pánů velkomožných s tím, jak moc ti samí nenávidí Rusko a nejraději by ho vymazali z mapy.
Pak bude moje volba vcelku jasná.
A jestli někdo čeká, že to Rusko zvládne v téhle situaci bez problémů, nebo to případně nezvládne a pak se přidá k vítězi…. Oportunisté už jsou takoví.

idiotronic
30. 11. 2021 15:00

K otázce v závěru článku ,,Proč podporovatele zla stále dokolečka volíte?“ si lze sice (teoreticky) představit prázdnou sněmovnu, kde nikdo nedostal potřebný počet hlasů, ale mne napadá otázka jiná:
,,Cožpak opravdu nemáte lepší kandidáty?“

zart
zart
Reply to  idiotronic
30. 11. 2021 18:47

V Čechách a na Moravě je již dávno velký nedostatek lumpů. Ti chytří lumpové jsou již dávno za vodou a odtud na nás za sebe posílají ty lumpy hloupé. A ještě, že jsme hloupější než oni, ti lumpové hloupí.Jinak by se potravinová pyramida zhroutila.

Gatta
Gatta
30. 11. 2021 19:33

A já myslel, že snaživou poctivou „protestantskou“ prací se dočkám nakonec i těch banánů.

Jen to má jeden problém – musíte mít čím – vůli a sílu – si tu svoji představu o správnén a poctivém životě ubránit. Před cizími i před mnoha vlastními …

Hudryperman
Hudryperman
1. 12. 2021 13:07

https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/bez-ohledu-na-to-co-se-stane-zapad-bude-vzdy-chtit-kompromis-s-ruskem/
Tohle by si měli povinně přečíst všichni kandidáti na nastávající protektorátní squadru.
Ne všichni podpindosníci předchozího režimu dopadají po jeho zrušení tak skvěle,jak se jim to podařilo v Československu po 89.Vývoj se zrychluje,vše ukazuje spíše na reálné zkušenosti s barevnými revolucemi.Čaušesku nebo Kadáfí by o tom mohli přednášet.