Mytologie koronoraviru a reálná hospodářská krize

Proti mlsnému žralokovi neděláme nic, protože se to statisticky nevyplatí. Proti koronaviru se to sice vyplatí, jako proti každé jiné chřipce, ale nikoliv moc. Než bude vakcína, na které se pracuje, tak virus dávno zmutuje a vakcína půjde do muzea.


Presstitutům spadla nákaza chřipkou v Číně doslova z nebe. Tato komunistická země válcuje svým kapitalismem zbytek světa. A to znamená, že neoliberální zázrak jednoho promile západních miliardářů sdružených proti zbytku světa má problémy s dechem. Dále mají Číňané klíčové patenty na sítě 5G, jsou už nyní první ekonomikou světa a budují světovou formu Hedvábné stezky. Při tom všem ještě likvidují v oboustranném obchodu s různými zeměmi již tak hodně zmrzačený US dolar. To všechno je mrzuté a bude ještě hůře, ale naštěstí je tu ta chřipka. Jistěže se nebude psát o tom, že v Číně už je hlavní epidemie na ústupu, nyní kulminuje v Jižní Koreji, rozjela se v Itálii a postupně projde Západem. Jistěže jsme schopni jako Číňané ve Wuchanu dát město do karantény a postavit za 14 dní nemocnici pro 1400 lidí. Ale kdyby náhodou nikoliv, tak je dobré alespoň plivat na zemi, která to dokázala a prakticky zvládla celou epidemii na výbornou. To potvrdila Světová zdravotnická organizace, protože uvedla postup likvidace infekce v Číně a srovnala jej s postupem v případě jiných, mnohem nebezpečnějších onemocnění, jako byla ebola v Africe. A také se konečně našel viník o rozměrech několika mikronů, na kterého je možné svést hospodářkou krizi. Ta běží na Západě nejméně půl roku, ale nesmělo se o ní psát. Teď už to konečně jde. Podívejme se na balík lží a manipulací v tisku.

Letalita infekce není mortalita

Úmrtnost je počet zemřelých na daném území během daného období, například počet úmrtí v Česku v průběhu roku 2018 dělený průměrným počtem obyvatel tohoto území v daném období. V případě koronaviru vzatého podle statistik Číny je třeba rozdělit počet úmrtí v Číně podle čínské populace tak, že 3 000 vydělíme jednou a půl miliardou. A to je tak směšné, že by nemělo cenu o tom psát. Média dávají počet úmrtí na koronavirus v absolutních číslech. Jenže to se v epidemiologii nazývá letalita. Novináři, kteří nevědí nic, a berou jen manipulační šmejd ze západních korporátních agentur, si pletou mortalitu a letalitu. Navíc není vůbec znám konec epidemie, takže čísla jsou jen předběžná. Čína oznamuje úmrtnost na koronavirus v řádu 2,3 %. Oficiální statistiky z Číny jsou následující:

  • Počty nakažených SARS-CoV-2 do konce února 2020: 72 314
  • Průběh uzdravení bez komplikací: 80,9 %
  • Průběh nemoci s následnými komplikacemi: 19,1 %
  • Počet úmrtí nakažených virem: 2,3 %

Znamená to, že na každých 100 lidí, kteří jsou infikováni, průměrně umírá 2,3 lidí. Na virové onemocnění typu chřipky je to celkem dost, ale důvod k panice to není. Je třeba mít na paměti, že čínská populace stárne, trpí z velké části chudobou a nemá dobrý přístup k lékařské péči. Většina Číňanů kouří, ve městech se málem nedá dýchat pro smog. To všechno způsobuje vyšší úmrtnost na virová onemocnění dýchacích cest, než bude na Západě. A navíc jsou teď všichni zvědaví, jak budou své statistiky falšovat Spojené státy a Západ. Zvlášť poté, co korporátní média při povinném plivání na Čínu vyděsila nenormální lidi tak, že Pražáci berou regály útokem. Prý už byla dvě úmrtí na koronavirus u nás, protože dva Pražáci se umlátili v boji o poslední konzervu na regále. Ale občané metropole nejspíš dobře vědí, co mohou očekávat od 30 let mafiánského vládnutí. A nemají ve vaně nebo na balkóně prase, aby jej mohli živit vlastní poctivou prací.

Porovnejme epidemii koronaviru s malárií, o které se vůbec nemluví. Komáři přenášející malárii způsobují asi 700 tis. úmrtí ročně. To by mělo stát za hlavní výzkum, ale nestojí, protože hlavní úmrtí na malárii jsou v tzv. Třetím světě. Koronavirus dosud zabil ve světě asi 3 000 lidí. Poměrem k úmrtnosti vzaté zhruba k osmi miliardám lidí na Zemi to statisticky odpovídá aktivitě bílého žraloka, který svačí za rok asi 10 surfařů. Proti mlsnému žralokovi neděláme nic, protože se to statisticky nevyplatí. Proti koronaviru se to sice vyplatí, jako proti každé jiné chřipce, ale ne moc. Než bude vakcína, na které se pracuje, tak virus dávno zmutuje a vakcína půjde do muzea.

Organizace Lékaři bez hranic nedávno oznámila, že v roce 2019 zhruba 4 500 dětí zemřelo v Demokratické Republice Kongo (DRK) následkem nejhorší epidemie spalniček za poslední desetiletí. Celkem 25 % z těchto dětí nemělo ani 5 let. Přitom vakcína dávno existuje a je k dispozici. WHO potřebuje 40 mil. dolarů na zničení epidemie, což je celosvětově viděno úplně směšná částka. Přitom děti této země těží koltran pro naše mobily. Takže by tito otroci mohli dostat k dětské práci pro Západ od nás darem alespoň to očkování (Otrocká práce dětí a Nová zelená politika EU). Ejhle téma pro Šojdrovou, která bojuje za 40 syrských sirotků a mlčí k západní podpoře teroristů Sýrii. Mějme alespoň trochu normální rozum a starejme se také o zbytek světa, nejen o sebe.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články:

Převzato z e-republika.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
9. 3. 2020 12:56

Víte , co je vůbec nejlepší proti covid19? To se svlecete do naha i se svojí žínkou, a všude po celém bytě a hlavně v koupelne zapalite svicky. Bez těchto debilit /přímo dechberoucich/ se dneska neobejde jediný hollywoodskych debilakov včetně jeho tuzemských představ o zivote. Dříve se všude hulilo, dneska se všude chlastá brčkem z emerickeho kyble, a zapaluji se svíčky, aby domorody , sametem zmeteny kulihrach, vedel, jak se romanticky zakládají ohně bez koure. Kapitalismus je tuberak, který kolem sebe mlátí holi, chrchla jak o zivot, pořád mu někdo musí utirat jeho kakaovy samet , jak veli geront Soros… Číst vice »

orinoko
orinoko
9. 3. 2020 13:16

Jj, kapoburziani propadly těžce panice. Světem financí clouma jakási VOLAtilita. To už ani nejsou Krkonoše; sama bouda, samý sjezd. To už je tobogán. Minule to vyletlo ze špatných uveru, dneska to zase litá z info nedostatku. Nebo prebytku? 4 sametovi jezdci z Apokalypsy prokazují přehled Veny z Marlbora. Jeden západní idiot něco napise, a chor debilu Echo24, Aktuálně, Samet … pardon Seznam , a česká kurvicka za peníze nás všech blejou a blejou. Nějak se nemůžou dohodnout o cenách ropy. A Čížek po hospoodach řve smichy, když ropa je údajně nejnize od devadesátých let a český kapodebil oznamuje , jak… Číst vice »

orinoko
orinoko
9. 3. 2020 13:48

Jj, a zase z pokrokové Australie.
Tlustosky se rvou o hajzlpapir. A přitom vypadají jako domorodky, ty od A.
Seberte zasranemu západu hajzlpapir, a do Moonu je trop. Co by dělali krevní tucnice na emi šrotu , kdyby jim došla munice na lejna. Potápělí by ty svoje obzvlášť kvalitní kakaovky do more?

Irena
9. 3. 2020 15:23

https://www.youtube.com/watch?v=HD6n10i92yQ
Dokument – Sténání Země

Aleš
Aleš
10. 3. 2020 23:13

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Ubohe-kalouskovske-postekavani-Ke-koronavirem-znepokojenym-Cechum-promluvil-prezident-Zeman-A-nebral-si-servitky-616463
Zajímavé je, že v posledním průzkumu měla mafie toho gaunera nejvyšší podporu od voleb dle průzkumu krysařících agentur. Podotýkám, že KSČ by dle nich od roku 1946 nebyla poprvé zastoupena. Něco mytologického je ve vzduchu. Mentální klystýr nebo duševní potrat? Jiné cesty tady není, než-li NATO opuštění.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
11. 3. 2020 13:43

Veronika Sušová-Salminen: krátká úvaha o rizikové společnosti dneška Koronavirus jako další diagnóza dneška? „Globalizace nevytvořila jenom vítěze, vytvořila i poražené. Nepřinesla víc demokracie a víc kontroly nad vlastními životy, naopak se pro celé národní státy a společnosti stala receptem na ztrátu kontroly a suverenity… Odpovědnost je heslem sobectví neoliberálního vidění světa, ohleduplnost k těm slabším kolem nás by byla mnohem vhodnějším apelem. Čím jsou dnešní společnosti složitější, tím hůř čelí krizovým momentům, nepředvídatelným událostem či přírodním katastrofám. Jakákoliv odpověď na pohotovostní situaci vyžaduje obrovskou míru koordinace – vzájemná závislost, propojenost a „síťovost“ tak nepochybně komplikuje reakce na krize. Historici, antropologové,… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
11. 3. 2020 13:45

proti „všeléku“ individualizace:
Braňo Ondruš:
Systém je chorý, injekcie neúčinné
Braňo Ondruš píše o tom, že současný kapitalistický model je dysfunkční a další injekce v podobě snižování úrokových sazeb mu těžko pomůžou.
http://casopisargument.cz/2020/03/11/system-je-chory-injekcie-neucinne/

Aleš
Aleš
11. 3. 2020 22:30

Marionety pražské kavárny, palcáty a řemdihy bezbřehého individualismu v čele s tím šaškem od Saxany žádají náhrady za ušlý zisk. Martine, nezačneš žádat po nich také náhrady za ušlý zisk? A co my všichni živitelé rodin, co jsme s rodičákem 4000 měsíčně museli živit sebe a dvě děti a rozpočtově zodpovědně se uskrovňovat, aby lepšolidi mohli chodit po zlacených koberečcích při předávání zlatých lvů a thálií… Kdo se tady posměšně pořád vyjadřoval o pořád brblajících Češích, kteří pořád za svým neúspěchem hledají někoho jiného, vždyť přeci KAŽDÝ JE SVÉHO ŠTĚSTÍ STRŮJCE jsme denodenně slýchali. Život chutná jako vánočka podle toho,… Číst vice »

Aleš
Aleš
11. 3. 2020 23:10
Botičky od Diora
Botičky od Diora
13. 3. 2020 11:53

V září 2019 publikovalo známé opovrženíhodné informační médium „Project Syndicate“, mezi jehož viditelnou částí sponzorů vyniká šéf společnosti Microsoft Bill Gates, manifest pod naléhavým názvem „Svět a OSN musejí snížit počet obyvatel“. Toto je z něho krátký citát: „Celkový dopad činnosti člověka na globální životní prostředí je způsoben přílišným množstvím lidí a průměrnou spotřebou na hlavu. Mezivládní panel OSN pro změny klimatu dospěl k závěru, že růst populace a hospodářský růst (spotřeba) jsou dvě hlavní příčiny globálního oteplování. Spotřeba zdrojů na osobu a emise skleníkových plynů jsou nejvyšší v rozvinutých zemích, zatímco rychlý růst populace v rozvojových zemích vede k… Číst vice »

orinoko
orinoko
13. 3. 2020 17:25

Nezobrazuje se mi odkazovy radek, proto jen titul: EuroAsiaDaily. EAD. Je tam několik zajímavých clanku, ale ten který mne osobně hodně zaujal , se týká ropné války R U SA s dalšími dvěma aktery. A ještě neco, ale mám to zprostředkovane. Vrátila se ceská zdravotní sestra ze severní Italie, otresena tim, čeho tam byla svedkem. V první řadě údajně neuvěřitelný bordel. V důsledku toho pritajata segregacni opatření – těm nad 60 se nevenovat, léčit je třeba mladší rocniky. …. Tak to je válečný stav. A jinak? V mém okolí Babis boduje i u tech, kteří ho nevolili. Navíc mu neskutečně… Číst vice »

orinoko
orinoko
13. 3. 2020 18:27

Na webu lze vysledovat – při troše pozornosti – stoupajici napeti. O co jde? V rámci prevence a obrany před covid 19 dochází k logické izolaci jednotlivých „epi“center. Ale pořád funguje TV kraksna , ale hlavně pavučina , www, world wide web. Jinými také desifrovany jako 666, a to úplně logicky. Ale o to nejde. Nechci malovat 666 na zed, ale mám pocit , že dojde k nějakému pokusu o paralyzu webu. Především na úrovni světove sdílených informaci. Nelze ho dneska úplně zneskodnit, ale půjde o pokus izolovat některá centra a snížit tím dostupnost obecne informace. Hodně rád bych se… Číst vice »

orinoko
orinoko
13. 3. 2020 19:01

Tak lidi, takovou prcu před 20,00 v hospode jsem už dlouho nezažil . Hospoda plna a nikdo tu neprebira roli principala – hovnivala.
Deji se tu věci, které byly už dávno zakazane. Ale v nové podobe. Občas někdo bafne z elektrociga.
Tento národ není ani zdaleka tak pitomy, jak se někdy dokáže projevovat.
Jak to bude zítra ráno?

orinoko
orinoko
13. 3. 2020 19:09

Tak to ještě nevim… Ale majitel už kasiruje. Myslim, že čeští producenti alkoholu nemusí mít obavy. České pivo , české sampanske, ceské víno a český rum i becherovka a zelená .
Jak ve Svejkovi.

Aleš
Aleš
14. 3. 2020 8:09

http://www.novarepublika.cz/2020/03/counterpunch-cviceni-nato-u-ruskych.html#more
Na životně důležité hrátky na vojáčky u ruských hranic se karanténa nevztahuje. Jo jo, Evropany je pořeba nakazit stůj co stůj. A když budou moc zdraví, tak je pošlem jako lumíky na východ…