Zpráva o činnosti spolku e-republika v roce 2016

Pozv

V roce 2016 jsme zveřejnili 310 článků, v převážné většině se jednalo o autorské články, často hojně přetiskované a citované v ostatních nezávislých médiích. Dále jsme vydali čtyři tematická čísla a ročenku webu, v níž můžete najít klíčová témata a články za rok 2016.


Spolek je držitelem všech práv a povinností k webovému vydavatelskému projektu e-republika.cz registrovanému jako mediální tiskovina (ISSN 1805-5559).

Členové spolku

Petr Umlauf – předseda spolku, původní majitel, autor a správce webového projektu e-republika. Na webu dlouhodobě píše o Rusku a Asii, v letech 2014-2017 věnoval velkou pozornost dění na Ukrajině. V roli parlamentního zpravodaje, k níž má jako asistent poslance Ludvíka Hovorky blízko, sleduje důležité legislativní změny a zjišťuje, že boj proti bloku prokorporátních poslanců napříč politickým spektrem je často marný. Obecně sleduje a komentuje technologický pokrok a a s tím související změny ve struktuře výroby a ekonomice.

Stanislav Blaha – místopředseda spolku, editor. Na webu se zabývá především médii a ekologickou tematikou, a to jak překlady, tak autorskou tvorbou. Napsal a přeložil také několik článků o ukrajinské občanské válce. Rediguje rubriku „Zprávy jednou větou“.

Květoslava Pohlhammer Lauterbachová – členka výboru, ekonomka a nezávislá publicistka. Zabývá se především makroekonomickými tématy, evropskými trendy a globalizací. Hlavní organizátorka konference „Nové peníze pro nový život“.

Pavel Letko – šéfredaktor e-republika.cz, píše především o domácím dění, pražské politice a otázkách války a míru. Aktivní pacifista a obdivovatel ruského spisovatele L. N. Tolstého.

Další pravidelní autoři

Václav Umlauf – Studoval teologii a filosofii v zahraničí (Londýn, Paříž, Mnichov), jezuita, zastánce aktivní svobody projevu, za což za Husáka 20 měsíců seděl, mimo jiné i s Václavem Havlem na Borech. Říká, že „je absurdní, že musíme znovu dělat samizdat dvacet let po sametu, když bychom mohli a měli dělat na stará kolena úplně jiné věci. Ale konec demokracie v Čechách zavazuje bývalé politické vysloužilce k tomu, aby znovu osedlali. Zvlášť když mladé generaci je demokracie celkem ukradená a tudíž jí i bude ukradena.“ Nejčastější témata – Blízký východ, svoboda slova, občanský aktivismus, USA, společenská témata.

Publikační činnost

V roce 2016 jsme zveřejnili 310 článků, v převážné většině se jednalo o autorské články, často hojně přetiskované a citované v ostatních nezávislých médiích. Dále jsme vydali čtyři tematická čísla a ročenku webu, v níž můžete najít klíčová témata a články za rok 2016.

V rámci naší podpory se podařilo vydat knihu Occupy Money věnovanou smysluplnému vztahu k penězům.

Konference

Byli jsme spolupořadateli konference Nové peníze pro nový život, která se konala 10. září 2016 v Praze. Viz tematické číslo na e-republice se stejným názvem.

Hospodaření

Předběžný přehled podle údajů z transparentního účtu:
Příjmy celkem 51 380,-
Dary – konference 8 230,-
Dary – nakladatelství 600,-
Dary – provoz webu 42 550,-

Výdaje celkem 68 311,-
Provoz webu 31 197,-
Autorské honoráře 22 592,-
Konference celkem 10 740,-
z toho
pronájem sálu a občerstvení 7 380,-
honoráře 3 360,-
Daně 3 782,-

Příjmy – Výdaje -16 931,- Kč

V účetnictví evidujeme pohledávku vzniklou neúplným předáním funkce bývalého předsedy. O doplnění účetních dokladů a předání funkce a spolkové dokumentace se dále jedná.

Čím nám můžete pomoci?

Pište
Překládejte
Diskutujte
Kritizujte
Sponzorujte
Odkazujte na nás
Řekněte o nás svým přátelům a známým

Naše „světlá“ budoucnost

Projekt nakladatelství
Projekt „kabelová“ televize

Děkujeme všem za podporu.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments