Navalného film o „Putinově paláci“ byl natočen v Německu za peníze z USA

 

Podle informace německých webových stránek „Schwarzwälder Bote“ shromažďoval bloger Navalnyj materiály k filmu o „Putinově paláci v Gelendžiku“ po celém Německu, ale samotné „novinářské vyšetřování“ bylo natáčeno v USA a kompletováno v německém filmovém studiu „Black Forest“ jehož jsou od listopadu 2020 majiteli Nina Gwyn Weilandová a Sebastian Weiland. Studio si od prosince 2020 rezervovali a proplatili Američané. 

Ve filmovém studiu s Navalným pracovali celý listopad a prosinec a celou tu práci platili z USA, z Kalifornie. Podle informací novináře „Schwarzwälder Bote“, který údajně Navalnému dělal společnost, pohyboval se Navalnyj s osmi muži osobní ochranky, takže ho chránili před Putinem a ještě před kýmsi, aby v klidu pracoval ve studiu a jezdil po celém Německu.

Novinář si současně klade otázku, jak se po tak vážné otravě mohl zabývat natáčením ve studiu. Bez ohledu na ohromný rozpočet a rozsah natáčení bylo v Navalného filmu nalezeno mnoho chyb. 

Pokud si chcete přečíst víc pozoruhodného o natáčení ve Schwarzwaldu, ZDE je další odkaz na článek ve zmíněném deníku – v textu se střídá originální německý text s jeho ruským překladem a fotografiemi „z místa činu“.

V neveřejných osobních rozhovorech němečtí politici uvažují o tom, že celý ten rámus kolem Navalného byl spuštěn ve snaze zarazit realizaci projektu SP-2. Aby Evropa ten projekt zmrazila, jsou Američané ochotni vložit nemravnou sumu peněz, a kvůli pohodlnému životu svojí rodinky je Navalnyj připraven nedlouho (nebo i déle) si posedět, zatímco na svobodě probíhá budování nové imidže „trpitele a vězně“. Krátce řečeno: Navalný sedí a penízky tečou!

*) Schwarzwälder Bote – Regionální deník s nákladem cca 110.000 výtisků, vycházející od roku 1835

Zdroj: Politikus.ru

P.S.: Ve včerejších zprávách v 17:47  vyšla informace o tom, že Navalného štáb oznámil ukončení protestní akce na podporu Navalného v Moskvě. Podle oficiální informace orgánů vnitra bylo během protestů v Moskvě zadrženo přes tisíc lidí, v Sankt-Petěrburgu více než 700. Celkový počet zadržených ve všech městech Ruska, kde lidé vyšli na mítinky, překročil 3,6 tisíc lidí.

5 9 hlasy
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PPK
PPK
2. 2. 2021 11:32

Je snadné zaplatit si libovolný počet bouřlivých protestantů“ v zahraničí, když je možné ty peníze vytisknout na rotačce v libovolném množství a na příslušné území je dopravit. Problém ale nastane, až cílový stát takovou cizí měnu přestane v obchodním styku uznávat jako zákonou a platnou. A pak to bude už jen otázkou času a bude klid.

g.hrosik
g.hrosik
Reply to  Aleš
2. 2. 2021 15:58

Stále aktuální! Pokud si vzpomínám, tak měli „Billové“ nějakou dobu poté smolíka…:-)