Neuvěřitelné a brutální rozhánění příznivců Navalného!

V Moskvě, Petrohradu a dalších ruských městech demonstrovaly o tomto víkendu tisíce demonstrantů proti krvavému režimu Vladimíra Putina

Na sociální síti se k situaci vyjádřil český ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD):

Násilným potlačováním opozice a svobody slova #Rusko 🇷🇺 porušuje své mezinárodní závazky o dodržování lidských práv. Téma znovu otevřeme na půdě #EU 🇪🇺. ČR bude podporovat uplatnění unijních sankcí vůči konkrétním osobám.

16:52 – 31. 01. 2021

***

Pokojní demonstranti byli mláceni policií a brutálně rozehnáni, stovky lidí byly uvězněny, tekla krev

Další záběry policejní brutality proti pokojným demonstrantům ukazují, že ruská policie ztratila všechny zábrany. To nenechalo v klidu ani amerického ministra zahraničí:

„USA odsuzují neustálé používání brutálních taktik Ruska proti poklidným demonstrantům a novinářům. Je to stejné už druhý týden. Znovu vyzýváme k propuštění zatčených včetně Alexeje Navalného,“ napsal americký ministr zahraničí Antony Blinken na twitteru.

The U.S. condemns the persistent use of harsh tactics against peaceful protesters and journalists by Russian authorities for a second week straight. We renew our call for Russia to release those detained for exercising their human rights, including Aleksey Navalny.

12:00 – 31. 01. 2021

Britský Daily Mail podrobně zdokumentoval pokojné demonstrace v Rusku. Někteří příslušníci ruských pořádkových sil neunesli výčitky svědomí.

***

Občané Ruské federace volají po svobodě

S podobnou výzvou jako jeho resortní kolegové neotálel ani šéf unijní diplomacie Josep Borrell: „Znovu dnes odsuzuji rozsáhlé zatýkání a nepřiměřené použití síly proti demonstrantům a novinářům v Rusku. Lidé musí mít možnost uplatňovat své právo na protest bez strachu z represí. Rusko musí dodržovat své mezinárodní závazky.“

***

Ruské úřady pokrytecky tvrdí, že protesty jsou ilegální kvůli proticovidovým opatřením

Následně se k výzvám požadujícím ukončení policejního násilí, propuštění zatčených aktivistů a dodržování mezinárodních závazků v Rusku přidali i představitelé pobaltských zemí, Švédska a Bulharska.

Uvalí EU sankce?

Zdroj citací: iRozhlas


Stanův komentář: Tentokrát budu parafrázovat jednu z poznámek na Twitteru, kterou se mi bohužel nepodařilo dohledat: Západ nevynechá jedinou příležitost k pokrytectví. Její autor nechť se přihlásí v diskusi, rád ji budu citovat přesně a s odkazem.

4.6 11 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
1. 2. 2021 20:49
Bety
Bety
2. 2. 2021 10:15

Mark Twain: “ Občas opravdu nevím, jestli svět řídí moudří lidé, kteří si z nás utahují,
nebo imbecilové, kteří to myslí vážně.“

g.hrosik
g.hrosik
2. 2. 2021 16:01

Pokojní demonstranti podpálili policejní mikrobus … No, a pokud jde našeho zoufalýho zamini, je už spíš na diagnózu.