Něco o vlastenectví

překlad Janika, převzato odtud.

Nejlepší způsob, jak se vypořádat s pojmem vlastenectví, je založen na teorii Modrého světa, s přihlédnutím k teorii komunismu.

Nejprve ke komunismu. Díky protisovětské propagandě lidé zcela zapomněli význam tohoto konceptu.

Podle definice komunismus je svět bez zlodějů, zejména bez vykořisťovatelů.

Tam, kde jsou zloději, je Modrý svět. Modrý svět je takový svět, který je vždy organizován v zájmu zlodějů. Viz například Ukrajina. A Rusko.

Jak se s touto situací vypořádá rozumný ne-zloděj?

Je zřejmé, že člověk ne-zloděj má zájem o ochranu vlasti před jakýmikoliv zloději. Je to jeho vlast a je pro něj cenná právě proto, že v ní nejsou legální zloději a proti nelegálním společnost bojuje.

Ne-zloděj může a měl by být v tomto smyslu vlastencem komunistické společnosti. Ale pokud neexistuje žádná taková společnost a svět je – Modrý, to znamená, že je rozdělen mezi klany zlodějů, co má potom člověk ne-zloděj dělat, když nemůže mluvit o zničení zlodějů a vytvoření společnosti bez nich? – V podmínkách Modrého světa je „vlastenectví“ ochrana území „svých“ zlodějů od „cizích“ zlodějů. Ale zloději nejsou košile. Žádní zloději nejsou „bližší tělu“ čestného člověka. Nejsou žádní „naši“ zloději, ani „cizí“ zloději. Jsou to jen zloději. Bez ohledu na území, etnický původ, náboženského vyznání, barvu pleti a další vnější znaky. A když si to uvědomíte, pak co je vám do jejich zlodějských bojů?

Existuje přísloví: „Páni (zloději) se perou, otrokům pačesy rvou“. No, tak nebuďte otrokem, odstupte stranou. Nechte pány rvát si vlasy. Nebo idioty, kteří nechápou, v čem je smysl jejich lásky k jejich „rodným zlodějům“. A ne-zloděj by si měl v podmínkách Modrého světa vybrat tu jeho část, kde jsou zloději co nejdále od něho, a pokud je to možné, co nejméně je krmit. A to je v souladu s pravdivým příslovím: „ryba hledá, kde je hlouběji a člověk je tam, kde je lépe.“ A lidem je lépe tam, kde nejsou zloději.

To je všechno, co má smysl říkat o vlastenectví. Břízky jsou samozřejmě dobrá věc, ale ne ve stejné láhvi s Jumaševy, Deripasky a nějakými Abramoviči. „Za vlast, za Jumaševa!“ – to není zábavné.

Převzato z ostrova Janiky

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
2. 11. 2018 8:39

Nějak tomu autorovi nerozumím. Nemá rád zloděje, to je jasné. Ale jak si představuje to „držet se od nich dál“ a nechat je, ať se perou jen mezi sebou? A směšovat břízky a Děripasku? To si myslí, že se poperou jen mezi sebou a na jeho pačesy nedojde? Zloději mají jen jednu národnost a to zlodějskou! A pačesy těm ostatním rvát budou, to je v jejich programu to hlavní! Vlastenectví jsou právě ty břízky. Zloději jsou něco jako cizopasná plíseň a vlastenectví funguje jako dezinfekční prostředek. Vykašlat se na břízky protože jsou postiženy plísní… žádný skutečný zahradník (ani vlastenec) by… Číst vice »

idiotronic
idiotronic
2. 11. 2018 14:57

K tomu vlastenectví dva aktuální postřehy (humor došel):

1. Kdo je aktuálním vzorem pro naši mládež? Doktor Ivo Rittig. Komunistický režim jej zavřel za rozkradení prodejny a nynější jej učinil čistým jako lilium. (www.petr-kubac.blog.cz)

2. Při rozhovoru o promarněné stavbě pevností za RČS podotkl francouzský historik, že našel v pramenech , že už ve 20. létech XX. stol.
panovala jednota mezi německými a francouzskými finančníky v tom, že nějaké Československo nikdo nepotřebuje. Přesněji : Jan Keller – 100 let Republiky. http://www.casopisargument.cz

Irena
2. 11. 2018 18:14

Celé je to blábol. Závěrem jako je, že máme nechat zlodějům v tom jejich kradení volné pole nebo co? Cituji: „Je zřejmé, že člověk ne-zloděj má zájem o ochranu vlasti před jakýmikoliv zloději. Je to jeho vlast a je pro něj cenná právě proto, že v ní nejsou legální zloději a proti nelegálním společnost bojuje.“ Problém je, že tohle dávno neplatí. Stát ovládly nadnárodní struktury a mafie a to kradení povýšili na „legální“ úroveň. Dneska už k vám do hospody nepřijdou pro výpalné tak, že by tam přišli bouchači a porozbíjeli nábytek. Dnes vám přijdou provést audit, zavést systém ISO… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
3. 11. 2018 8:38

To Irena V komentáři k následujícímu článku Tribuna napsal Svoboda: Hitlerovi a jeho věrným stačilo zhruba 14 let ( 1925 – 39 ), aby pomocí neustálé propagandy ovládl a přetvořil většinový názor německé společnosti v pohledu na Slovany, Židy, atd. Dnešní „věrozvěsti“ kapitalismu měli k dispozici přes 28 let… Právě proto tak trvají na „demokracii“, protože postoje většiny už mají dávno zmáknuté, celé generace jsou hodnotově přeformátované, takže s nějakým voláním po spravedlnosti, solidaritě, pravdě nebo obraně vlasti lze dnes budit akorát smích… Tak je to. Ovečky si to nechají rády líbit, Ireno, právě proto, že už jsou přeformátované, lze… Číst vice »

Svoboda
Svoboda
3. 11. 2018 8:43

Auditů ISO se musím zastat, jelikož problém není v prověření poctivosti firmy, problém je v permanentní české snaze se vším „nějak vyjebat“. Což je platforma na kterou dlouhodobě přistupují nejen prověřované firmy, ale i samotné prověřující orgány a dokonce i jejich dozorové ( ČIA ), takže v současnosti už certifikáty ISO opravdu nedokazují naprosto nic. Včetně jejich vystavení od tzv. „renomovaných společností“, které jsou zkorumpovatelné naprosto všechny, což mi nedávno vzalo poslední zbytky iluzí ( např. o Bureau Veritas ). Největší slabinu článku spatřuju hlavně v obratech : „nebuďte otrokem, odstupte stranou“ a „vybrat tu jeho část, kde jsou zloději… Číst vice »

Irena
3. 11. 2018 11:08

Prý auditů se musím zastat – to zaprvé a zadruhé česká snaha s něčím vyjebat. Dvě hovadiny v jednom. S ohledem na to, že ty zatracené audity nejsou firmám z hlediska nastavení jejich funkčnosti absolutně K NIČEMU, nechápu, nač se těch parazitů zastávat. Dneska je důležitější mít podepsaný a hlavně zaplacený audit, než nevyrábět brak. To vědí absolutně všichni, kdo se v tom pohybují, ať už z pohledu firem, nebo z pohledu těch parazitů provádějících „audity“. A že už to nikdo nebere vážně včetně těch, co je jako provádějí? Protože to jsou vesměs rozumní lidé, kteří to dobře vědí a… Číst vice »

Irena
3. 11. 2018 11:20

To vysávání lidí je založeno na hrách s nenulovým součtem: Hra s nenulovým součtem je termín z matematické disciplíny, která se nazývá „teorie her“. Hra s nenulovým součtem je hra, jejíž princip je postaven takovým způsobem, že nezávisle na strategii, kterou zvolí různí účastníci dané hry, je výhra vždy jednoznačně a předem určena pouze pro jednoho z nich. Hry se mohou účastnit jak individuální hráči, tak i korporace. V případě, že jsou účastníky hry korporace, je souhrnná výhra ve hře s nenulovým součtem určena pouze pro jednu z nich. Ovšem mezi účastníky, ze kterých se korporace skládá, mohou být i… Číst vice »

Irena
3. 11. 2018 11:23

Podíváme se na článek – Jak jsou ve Francii nastaveny daně: «Hezky sladěně tady funguje dvouruční pila sloužící k zotročení pito-mečků, kteří si usmyslí, že budou podnikat: Daně jsou velmi pečlivě a dů-kladně nastaveny tak, aby vám sebraly všechno, co překračuje příjem, řek-něme, nad 10 tisíc euro měsíčně. Daně jsou progresivní a vyhnout se jim je možné pouze prostřednictvím korupčních schémat ve vládě. Takovým způsobem, ať už si vyděláte třeba milión nebo i deset miliónů, se vám nahromadit vlastní provozní kapitál nepodaří. Není to matematicky možné. Musíte se vždy nevyhnutelně s podlézavým úsměvem obrátit na banku a žádoucí je, abyste… Číst vice »

Irena
3. 11. 2018 11:23

(…) Má se za to, že daně jsou potřebné, aby z nich byla udržována zdravotní péče, silnice, armáda, vzdělání, nemajetní, nezaměstnaní apod. To je samo-zřejmě částečně pravda. Ale pouze z té malé části. Daně jsou potřebné pře-devším k obsluze státního dluhu a jiných existujících dluhů, které byly nadě-lány se státní zárukou. Zde jsou přibližné údaje: Státní dluh Francie 1 500 000 000 000 euro. Plus další dluhy a deficity financované státem — 700 000 000 000. Celkem je to okolo 2 200 000 000 000. Na obsluhu, tj. na každo-roční výplatu úroků za tyto dluhy, je potřebných 110 000 000… Číst vice »

Irena
3. 11. 2018 11:25

(…) Všechny francouzské daně jsou pečlivě promyšleny. To jenom na první pohled vypadají jako dokonalý kontraproduktivní marasmus. Tedy s upřesněním, že z pozice normálního člověka, který si přeje pracovat a vy-dělávat, vítězit nad zahraničními konkurenty, to tak opravdu je. Ale daně se ve Francii vybírají pro zcela jiný účel. Cílem daňové politiky tohoto státu je připravit podnikatele o vlastní kapitál. Podnikatel se musí plně podřídit bance, pracovat pro banku a být závislý na bance. Banka mu bude milostivě poskytovat úvěry (procenta z úvěrů vyplácená bance nejsou součástí zdaňované základny), usměrňovat ho a poučovat. To znamená, že podnikatel má následují volbu:… Číst vice »

Svoboda
Svoboda
3. 11. 2018 14:07

Nesluší ústům, ba ani prstům, krásné dámy používat takové obraty… A už vůbec jí nesluší vyjadřovat se k tématům z nichž „vidí pouze nějaké fragmenty, které si nedokáže pospojovat dohromady“… Víte, o realitě i zákulisí ISO bych mohl napsat knihu nebo scénář. Přesto, nebo právě proto, vím, že problém je zakopaný přesně v tom, co jsem již zmínil. Právě to Potěmkinovské klima, kdy firmy navenek „chtějí“ mít ISO, ale ve skutečnosti, vnitřně, se jeho zavedení zuby, nehty brání, protože ho vlastně nechápou, hnusí se jim a považují ho jen za „kupu papírů“. Jakmile však vkročí auditoři, tak je celý management… Číst vice »

Irena
3. 11. 2018 14:43

Firmy to zk… ISO vůbec nechtějí, je jim vnucováno jako razítko od vymahatelské firmy, že jsou košer a jejich zboží je potom prodejné a mohou se účastnit výběrových řízení, což by bez tohoto razítka nemohly. To byste pane asi mohl vědět, když jste takový odborník. Protože jinak by se vám na to vaše ISO každý vy… a to zvysoka. A že je celý management v předklonu? A co mají jako dělat, když přišli vrchní vymahači? A sám vlastními slovy potvrzujete, že jde jen o cáry papírů, nic víc a nic míň. Tak tady přestaňte kázat o dámách, protože když čtu… Číst vice »

Admirál
Admirál
5. 11. 2018 5:58

Irena napsal Firmy to zk… ISO vůbec nechtějí, je jim vnucováno jako razítko od vymahatelské firmy, že jsou košer a jejich zboží je potom prodejné a mohou se účastnit výběrových řízení, což by bez tohoto razítka nemohly. To byste pane asi mohl vědět, když jste takový odborník. Protože jinak by se vám na to vaše ISO každý vy… a to zvysoka. A že je celý management v předklonu? A co mají jako dělat, když přišli vrchní vymahači? A sám vlastními slovy potvrzujete, že jde jen o cáry papírů, nic víc a nic míň. Tak tady přestaňte kázat o dámách, protože… Číst vice »

Irena
5. 11. 2018 7:25

Velká firma si organizaci musí zařídit tak jako tak a problém je, že tyhle pakárny vyžadují i od firem o deseti zaměstnancích, což je přinejmenším nonsens. A u těch velkých už je to papírování pro papírování, protože jakmile se s něčím takovým začne, vymýšlí se neustále nová „vylepšení“ (A to nemluvím o připitomělé periodicitě těch auditů, kdy už se vymýšlejí neshody pro neshody u firmy, která vyrábí neustále to samé, co tam chcete pořád vymýšlet?). No a ve velké firmě se dívají na manažera kvality jednak jako na ubožáka, který nic lepšího dělat neumí a jednak se směsí soucitu, že… Číst vice »