Německo tehdy a dnes

Německo je stát sociálních inženýrů a politických extremistů – „odezdikezdistů“. Tehdy (myšleny 30. léta 20.století) měli Němci vůdce, který národu a Evropě vnucoval ideologii rasové čistoty, nyní mají vůdkyni, která národu a Evropě vnucuje, aby se vzdaly národní a kulturní identity (viz zde).

Co mají oba tyto extrémy společné? Tehdy této ideologii pomohly ke společenské praxi liberální a křesťanská strana, korporace a rodová aristokracie, dnes opačnému extrému pomáhají ke společenské praxi opět liberální a křesťanská strana, korporace a rodová aristokracie.

Jako kdyby Německo chtělo ostatním státům a národům v obou případech násilně vnucovat své sociálně inženýrské projekty a narušit přirozený řád věcí. V aktuálním případě pak navíc přepsat historickou zkušenost západních zemí s islámskou ideologií.

V obou případech však německé politické špičky pomáhaly korporátnímu kapitálu hledat východisko z prekérní krizové situace. Tehdy cestou tzv. národního socialismu, tj. svedením lidu od sociální revoluce směrem k loupení u jiných národů a obohacení vlastního vyvoleného národa – „rasy“ (zdá se, že i dnes má tato politika u některých států své věrné následovníky), dnes cestou tzv. multikulturalismu, to jest umělého a vnuceného smíchání kultur a „ras“, což povede u nekompatibilních hodnotových řádů ke konfliktu (viz Korán o náboženské konverzi, násilném vnucování vlastní ideologie a potlačování jiných názorových představ – viz politická praxe vůči názorovým oponentům v islámských státech, postavení jiných církví v muslimských zemích, vztah k homosexuálům a homosexualitě obecně – obzvlášť šariátních, které se dnes staly hlavními spojenci západního světa, postavení ženy ve společnosti, no go zóny a z toho plynoucí perspektivní hrozby náboženského  radikalismu, albanizace a terorismu…).

I v tomto druhém případě jde o odvedení mas od řešení podstaty systémové krize kapitalismu, od řešení extrémní polarizace světa bohatství a chudoby, kdy bohaté 1 % stále víc vlastnicky pohlcuje a požírá celý svět.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sio
Sio
1. 1. 2016 7:55

Dialektika v praxi, Bédo. Všeho moc škodí. Německá disciplína a důslednost, respekt k vzdělanosti, která je dnes hlavní příčinou úspěchů této země v ekonomice je velmi nebezpečná, pokud se aplikuje na společenské procesy. Skvělý specialista, pokud nepojme své vzdělání celostně, je snadno zneužitelný.

abx
abx
1. 1. 2016 10:48

je to zaujimavy paradox, co sa dnes deje v Nemecku v porovnani s tym, co sa tam dialo pred 80 rokmi. v prvom aj v druhom pripade su za extremisticku politiku zodpovedne menovane elity – slachta, korporacie, financnici napojeni na nadnarodne mocenske kruhy. trochu by som nesuhlasil s vnimanim „narodneho socializmu“ v zmienovanom odsudeniahodnom fasistickom chapani. je to chybna interpretacia pojmu nacista, nacizmus, co je novinarskou skratkou clena hitlerovskej NSDAP, alebo politiky tejto strany. „narodny socializmus“ moze byt legitimny politicky nazor, pokial sa nehlasi k ideovemu odkazu NSDAP, pokial nema ambicie potlacovat legitimne prava niekoho ineho… aby som nezabudol –… Číst vice »

ex-nemo
ex-nemo
1. 1. 2016 10:50

chci jenom poznamenat, že ono podrobení pracujících v současném „kapitalizmu“, jak tomu říkáte, prochází skrze banky, bez nich by nebylo možné.Ostatně to mnozí předvídali a varovali, Jackson, Lincoln a další… Znáte nějaký reálný způsob, jak bankstery zastavit ?
Zavedení práva šaría ovšem banky v západním pojetí prakticky zlikviduje. Hrozba podrobení lidu dluhovým nevolnictvím zmizí.
Takže to vypadá, že buď se staneme dluhovými nevolníky bank, v systému který bude blízký Londonově „Železné patě“, nebo věřícími pravé víry, podrobeni právu šaría.
Po tisíciletém vývoji demokracie opravdu skvělé vyhlídky !