Neobjevený hoax, který do Čech teprve přijde

Jaké video má šanci stát se mezinárodním hoaxovým hitem a multikulturní hoaxovou legendou? Ukážu vám jednoho z mých favoritů.

Po internetu se potuluje obrovské množství amatérských nahrávek a fotografií. Jak jinak, při stále se rozšiřujícím internetovém připojení na straně jedné, a počtu smartphonů na straně druhé. Není samozřejmě žádnou záhadou, že takové fotky nebo videa je velmi snadné doplnit je o jiný kontext, zasadit je do jiné situace, jiného času anebo úplně jiné země. Nedá to moc práce. Stačí mnohokrát třeba jen doplnit titulky nebo sdílet s vymyšleným komentářem.

Položil jsem si otázku, jaká videonahrávka má největší šanci stát se hoaxovým hitem, legendou která obíhá svět v desítkách národních mutacích. Tak především – je třeba myslet globálně. Vybrat takové video, které je univerzální. Dostatečně obecné, významově naprosto jasné a zároveň dost nezřetelné na to, aby nikdo nepoznal odkud pochází a kdo v něm vystupuje.

Chcete příklad?

Celý článek najdete na manipulatori.cz

Námět: Merlin

Stanův komentář: V žádném případě nechci zlehčovat těch 10  % autentických, ale dle mého odhadu přibližně  90 % „antiimigračních příspěvků“, na něž je odkazováno v našich diskusích, vzniklo podobným způsobem. Samozřejmě to vzbuzuje pochybnosti i o všem ostatním, co zde bylo a je publikováno či postováno v rámci současných „informačních válek“. Prosím všechny autory, diskutéry a čtenáře, aby byli v tomto směru velmi obezřetní a snažili se co nejodpovědněji ověřovat autenticitu všeho, co zde publikují a na co zde odkazují či komentují.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sio
Sio
8. 3. 2016 9:03

Hmm, 1 hoax, 90% hoax? A proč tomu mám věřit? Jako třeba ten mrtvý chlapeček na pláži, co se taky ukázalo jako aranžované. Nebo to nebylo aranžované a byl to také hoax o hoaxu?

J. Hruška
J. Hruška
8. 3. 2016 9:28

Sio napsal

Hmm, 1 hoax,90% hoax? A proč tomu mám věřit? Jako třeba ten mrtvý chlapeček na pláži, co se taky ukázalo jako aranžované. Nebo to nebylo aranžované a byl to také hoax o hoaxu?

Mrtvý chlapeček na pláži měl už na první pohled čerstvě učesané vlásky…..

fra
fra
8. 3. 2016 10:21

Sice jsem tento odkaz dal již pod jiný článek, ale dám to i sem, protože nějak nejsem schopen rozpoznat zda je to hoax či není to hoax? Mám ale štěstí protože svět je plný moudrých hlav a bude mně třeba pomoženo se v tom propagandistickém bludišti lépe orientovat. Chtělo by to takové „Poučení z krizového vývoje“ a každý by hned věděl co si myslet, no každý asi ne, ale většina lidí určitě. Na tom videu to vypadá, že těm co přišli obohatit naši kulturu a zabránit našemu vymření někdo schválně vkládá do úst věty, které by oni sami nikdy nevyslovili.… Číst vice »

Sio
Sio
8. 3. 2016 10:24

Ono je to totiž nakonec vcelku jedno. Mám spíše pocit, že většina fotek a filmových materiálů jsou spíše proimigrantského zaměření. Nepřikládám takovým důkazům velkou váhu. Ono i bez fotek a filmu je vcelku zřejmé, že přinejmenším velká část těch lidí nepochází z válečných zón, že přinejmenším velká část těch lidí je u nás stejně jako jinde nezaměstnatelných, že přinejmenším velká část těch lidí je dokonce negramotných, že se povětšinou se asimilovat nechtějí, že vzniknou velká ghetta a i nogo zóny, protože na západě už jsou. Že jdou za příznivými podmínkami do Německa a severských zemí ne zachránit si život. Že… Číst vice »

idiotronic
8. 3. 2016 11:13

fra napsal
Ta moje generace s tím problémy mít už určitě nebude a ty mladé to zdá se vůbec nezajímá.
https://www.youtube.com/embed/BUJIm6pgLBE

  
Citovat

Ti, kdož demonstrovali na Majdanu, také nepřevzali vládu v zemi. Jen si do nich snajpeři zastříleli.Těmhle stačí vypnout mobilní síť a deaktivovat platební kartu a jsou v
…ale ne, zase by mne smazali. Jenom Německo je schopno je utáhnout hospodářsky, bude-li chtít.

K. J.
K. J.
8. 3. 2016 12:54

Zajímalo by mě, jestli chování ČT a podobných sdělovacích institucí je skutečností nebo hoaxem… Zajímalo by mě, zda jedinci typu Diensbiera, Šabatové, atd jsou hoaxem, nebo realitou… Zajímalo by mě, jestli inkluze školství je hoaxem, či realitou… Zajímalo by mě, jestli naše vláda je hoaxem, či realitou… Zajímalo by mě, jestli je naše země hoaxem, nebo realitou… Čím jsem vlastně já sám? Jsem hoaxem, nebo skutečností v mediálním hoaxu, či metrixové realitě?
Jen takové krátké filozofické zamyšlení…

karpi
karpi
8. 3. 2016 13:27

https://www.youtube.com/embed/BUJIm6pgLBE

Osobně se přikláním k názoru, že migranti jsou hluboce dezorientovaní a zmanipulovaní. Oni si chovají naprosto nerealistické představy o životní úrovni bílých, o láci jejich dobrých bydel, o reprodukční přístuposti bílých žen a především…
A to hlavně.
O bílé rase jako celku.

Netuší, že jsou posíláni (a sami se řítí ) do spárů té nejbrutálnější, nejcyničtější formy života jakou kdy vesmír poznal. Zjevně jsou nedotčeni studiem historie a dějinami expanze bílých po všech kontinentech. Neví nic o praxi II. světové války.

Až příjde čas, aby tohle pochopili, bude pro ně pozdě na útěk někam zpět.

K. J.
K. J.
8. 3. 2016 14:11

karpi napsal @@@ https://www.youtube.com/embed/BUJIm6pgLBE Osobně se přikláním k názoru, že migranti jsou hluboce dezorientovaní a zmanipulovaní. Oni si chovají naprosto nerealistické představy o životní úrovni bílých, o láci jejich dobrých bydel, o reprodukční přístuposti bílých žen a především… A to hlavně. O bílé rase jako celku. Netuší, že jsou posíláni (a sami se řítí ) do spárů té nejbrutálnější, nejcyničtější formy života jakou kdy vesmír poznal. Zjevně jsou nedotčeni studiem historie a dějinami expanze bílých po všech kontinentech. Neví nic o praxi II. světové války. Až příjde čas, aby tohle pochopili, bude pro ně pozdě na útěk někam zpět. Bude… Číst vice »

hudryper
hudryper
8. 3. 2016 14:26

karpi napsal Oni si chovají naprosto nerealistické představy o životní úrovni bílých, o láci jejich dobrých bydel, o reprodukční přístuposti bílých žen a především… A to hlavně. O bílé rase jako celku. Obecně máte nepochybně logický a správný názor na většinu migrantů. Jejich síla je však velká, protože se opírá o víru bez jakýchkoliv pochybností a má se navíc zkušenost z místa původního pobytu ať za války,nebo bez ní ,ale v pro nás nepředstavitelné bídě bez nejmenší naděje na zlepšení. Tvoří dokonalou kouřovou clonu pro evropské režimy nenávidějící mládence,kteří se naučili zabíjet a s touto kvalifikací se bez nejmenších potíží… Číst vice »

Sio
Sio
8. 3. 2016 17:13

Zase bych to tak nepřeháněl. Samotní muslimové nejsou tolik nebezpeční jako ti, co stojí v pozadí. Jakmile by došlo k větším nepokojům nebo dokonce k masovějšímu vraždění, máme tu stanné právo a diktaturu jako vyšitou. A vůbec nemusí být fašistická, může to být jen z uvědomělé nutnosti. I 10 miliónů muslimů není dnes problém zavřít někam za plot. Myslím technicky, ne, že bych si to přál nebo propagoval bláboly o masokostní moučce, jako zde jeden zřejmě dost hloupě parodizující autor. Oni sami jsou jen masa zblbnutých individuí v prvoplánovém smyslu jaksi horko-ťažko řízená immámy. Pokud by došlo natvrdo k většímu… Číst vice »

nikdo
nikdo
8. 3. 2016 19:22

Sio napsal Zase bych to tak nepřeháněl. Samotní muslimové nejsou tolik nebezpeční jako ti, co stojí v pozadí. Jakmile by došlo k větším nepokojům nebo dokonce k masovějšímu vraždění, máme tu stanné právo a diktaturu jako vyšitou. A vůbec nemusí být fašistická, může to být jen z uvědomělé nutnosti. I 10 miliónů muslimů není dnes problém zavřít někam za plot. Myslím technicky, ne, že bych si to přál nebo propagoval bláboly o masokostní moučce, jako zde jeden zřejmě dost hloupě parodizující autor. Oni sami jsou jen masa zblbnutých individuí v prvoplánovém smyslu jaksi horko-ťažko řízená immámy. Pokud by došlo natvrdo… Číst vice »

Sio
Sio
8. 3. 2016 19:50

nikdo napsal Tomu bych rád věřil, ale pohled na Ukrajinu mě nutí k jistým pochybnostem. Majdan začal s řádově 500 militanty a na vrcholu jich mohlo být na celé Ukrajině do 10000. No a podařilo se naprosto rozvrátit ~50 milionový stát. Mlčící většina mlčí, aktivisté jsou aktivní každý ve svém směru, oligarchové hrabou každý pod sebe, a největší organizovaná síla je buď největší oligarcha, nebo zahraničí, ať už cizí stát nebo nadnárodní byznys. Náboženství je dobrá organizační síla, zvlášť když bojuje s nepřítelem mimo to náboženství, to se potom i desítky různých milicí můžou shodnout. A navíc, občas se mluví… Číst vice »

nikdo
nikdo
8. 3. 2016 20:43

Sio napsal Na Ukrajině se střetly na mnoho řádů větší síly než nějakých pár tisíc majdanistů. Ti posloužili maximálně jako rozbuška. Co se týče migrace, musí to dojít dál (stejně jako na Ukrajině, debilizace tamějších obyvatel je stále značná). Němci taky zatím drží hubu a krok, doufaje, že to nějak přejde. Ale já mluvil o konfliktech, kde nebudou desítky, ale tísíce, možná i deseti tisíce obětí. Naštvali se už při obtěžování v Kolíně a to šlo „jen“ o osahávání. V Británii taky lidi drží hubu a krok. Jde jen o to, kde je to kritické množství, u kterého to bouchne.… Číst vice »

peter.
8. 3. 2016 21:12

Sio napsal
naše válečné zkušenosti jsou historicky daleko větší

???
Ja nemám žiadne a našich mladých,čo nikdy v ruke nedržali flintu v ruke sa neodvážim porovnávať s tými chlapmi,ktorí sa rodia aj umierajú so zbraňou v ruke.Bojím sa Sio,že v prípade nutnosti nám budú naše historické bojové skúsenosti len na dve veci.Na ho..o a na nič.

Sio
Sio
8. 3. 2016 21:17

nikdo napsal No já mluvil o organizaci. Lidi se můžou naštvat, přestat držet hubu a krok a pokusit nějak (ozbrojeně) zorganizovat. Jenomže to jádro islámských militantů už dávno zorganizováno je. Velké množství naštvaných lidí (Evropanů) nestačí. Je zapotřebí zbraní, výcviku a organizace. V části Evropy je zakázanou zbraní i pepřový sprej, armády mají problém s fyzickou kondicí rekrutů, a státy zatím dávají migrantům peníze a stíhají „nenávistné komentáře“. Islámští militanti pocházejí často ze zemí, kde mají zbraně i děti, běžné životní podmínky se blíží tréningu specnazu v Evropě a o autoritě se nepochybuje, příkazy starších je zvykem poslouchat. V Iráku… Číst vice »

Sio
Sio
8. 3. 2016 21:27

peter. napsal ??? Ja nemám žiadne a našich mladých,čo nikdy v ruke nedržali flintu v ruke sa neodvážim porovnávať s tými chlapmi,ktorí sa rodia aj umierajú so zbraňou v ruke.Bojím sa Sio,že v prípade nutnosti nám budú naše historické bojové skúsenosti len na dve veci.Na ho..o a na nič. Nejde o to, zda někdo držel v ruce samopal. Rozebrat a sebrat samopal a střílet z něj je otázka pár hodin nácviku. Jde o schopnost organizace, disciplíny a motivaci. Naši lidé jsou zvyklí žít v disciplíně, většina z nich chodí denně do práce a celý systém, jakkoli špatný funguje jako namazaný… Číst vice »

peter.
8. 3. 2016 22:21

Sio napsal Myslím, že jakmile se bílý muž spojí a zorganizuje Sio: Veď sa pozrite okolo seba!My sa už nevieme spojiť,zorganizovať a bojovať za nič.A oni bojujú od narodenia o život.Sú tvrdí,nerozmaznaní a chamtiví.Smrť pre nich veľa neznamená.Problém môžu mať iba ak s Rusmi,Ukrajincami a Jugošmi.Pravdu máte len v tom,že v prípade ozbrojeného konfliktu, nemajú veľkú šancu na konečné víťazstvo.Lenže nám a spolu s nami zopár miliónom ľudí to už bude jedno.A keď sa naplnia plány ľudí ktorí zmýšľajú ako p. Merkelová,tak ku nejakej vojne ani nemusí prísť,lebo oni nás spoľahlivo zlikvidujú svojimi prirodzeniami.Ja mám už plné zuby celej tej… Číst vice »

karpi
karpi
8. 3. 2016 22:57

Myslím, že, co se týče domobrany a partyzánského boje,..
Neměla by se podceňovat výhoda domácího prostředí. Naše zem není poušť. Když jsou ti, kdo pevní ve víře, zvyklí obhlédnout soumračný horizont, nastartovat jeepa a na jeden zátah pochytat rozuteklé oběti… Tak to je čeká v naší kopcovité krajině plné skal, nepřehledných kroutivých silniček, sítí vodních bariér, terénem, co je třeba znát a (nepřátelskými) vesnicemi každé 4 kilometry… To je asi čeká dost mrzutá zkušenost…

vasil
vasil
9. 3. 2016 6:35

Já myslím, že už nemáme šanci. Ten kdo bude kulturně obohacen a nebude s tím souhlasit, tak se bude chtít s někým spojit, protože sám je bez šance. No a jakmile se bude s někým snažit spojit (mobil, web,email), tak do 5 min má před sebou kukláče.

idiotronic
9. 3. 2016 6:54

Dovoluji si tipnout. Tato země se nestane tak hned zemí nepokojů, bude bezpečným odkladištěm hledaných (v zahraničí) osob. I dnes funguje tradice, kdy člověk, hledaný policií, je skrýván uvnitř svého etnika, kam se nikdo z domácích neodvažuje. Nové etnikum, po vytvoření neoghetta , poskytne bezpečný asyl hledanému, přičemž samo zvláštní aktivitu nebude vyvíjet, k zásahu nebudou důvody. Chudák Jindřich google Lemon musel hledat úkryt v Maďarsku a Kalifornii , ale fungovalo to léta, upozornění německých (skutečných, kvalifikovaných) starožitníků k ničemu nevedla. Památkově chráněné starožitnosti mizely celá dlouhá léta. Pozlacené rámy s vyřezanými plátny byly v domě ještě nedávno.

peter.
9. 3. 2016 8:02

Dopovala tá napravo!!Tá naľavo nikdy žiadny doping neužívala
http://politikus.ru/articles/71796-pro-doping.html

fajt
9. 3. 2016 8:23

peter. napsal

Dopovala tá napravo!!Tá naľavo nikdy žiadny doping neužívala
http://politikus.ru/articles/71796-pro-doping.html

mno, já bych chtěl v dnešní době vidět špičkového sportovce, který si nezobne nebo nemá za sebou lékařský tým, který ho metabolicky nadopuje a těží pouze z prostého tréningu, obyčejné stravy a regenerace u něj probíhá teplou a studenou vodou a dlouhým spánkem. ..)

fajt
9. 3. 2016 8:36

sportovci jako novodobí gladiátoři ( sponzoři tady jsou v postavení Lanistů ) – sázkaře lze ještě pochopit ( je to ošklivá nemoc ), ale u prostých fanoušku jsem dost na rozpacích. ..)

fajt
9. 3. 2016 9:53

http://www.ulozto.cz/xpjEsdBQ/the-program-pad-legendy-2015-cz-dabing-avi

http://www.ulozto.cz/xpiZ2n5Y/diagnoza-sampion-concussion-2015-cz-tit-natu3-avi

dva filmy se sportovní tématikou, které jsou dle true story ( šlapálista Lance Armstrong a Dr. Bennet Omalu, který prokázal, škodlivost amerického fotbalu ). ..)