P. C. Roberts: Presstitutky v plné jízdě

Dnes ráno jsem chvíli poslouchal rozhlasové zprávy na Fox News a pak na NPR (National Public Radio), a stačilo mi to k nezvratné jistotě o tom, že nacistická propaganda z Hitlerových časů byla nedomrlým odvarem toho, co se jako kontinuální mocný proud valí denodenně do uší a hlav občanů Ameriky. NPR citovala New York Timesy, Washington Post a další tzv. dobře informované zdroje, všechny ovšem přinášející tu nejsurovější propagandu, jakou si jen můžete představit.

Věděli jste, že například všechny svízele v Sýrii vznikly výhradně působením Rusů a prezidenta Asada, zatímco Američané jsou v té záležitosti bílí jako sníh?

Věděli jste, že povyk Britů, požadujících odchod z EU, nemá vůbec nic co do činění s jejich obavami ze ztráty suverenity britského království a tím též ze znejistění britských občanských svobod, ale že se za ním skrývá jen a jen rasismus?

Věděli jste, že USA bojují s islamským státem (IS), (který samy vytvořily a kterému dodneška pomáhají a navádějí jej k tomu, co má dělat), zatímco Rusové s Asadem útočí proti nevinným „demokratickým rebelům“, kteří se pokoušejí namísto režimu brutálního diktátora (zvoleného velkou věšinou Syřanů), zavést do země demokracii?

Věděli jste, že Rusové bombardují školy a nemocnice, jež jsou „vedlejšími škodami“ (collateral damage) v provedení Američanů, ale v domnělém provedení ruském se obratem ruky mění na válečné zločiny? Žalobci nemají pochopitelně pro svá obvinění žádné důkazy, ale to na váze jejich obvinění nic neubírá.

Bez ohledu na neexistující použití chemických zbraní Asadem „proti svým vlastním lidem“ a bez ohledu na neexistující atomové zbraně Íránu opakují hlasy z rozhlasového přijímače o tomtéž jako o skutečnosti, tedy totéž, co jim už o tom americká vláda jednou nakukala. Zvlášť mě v té souvislosti rozladila Karen de Young. Jako mladá reportérka tvrdě kritizovala útoky neokonzervativního státu  v Nikaragui, avšak v okamžiku, kdy se stala vedoucí zahraniční rubriky deníku Washington Post, otočila na pětníku a stala se stejnou presstitutkou jako všichni ostatní.

Ale abych se vrátil k tomu, co jste možná dosud nevěděli.

Věděli jste, že Čína militarizuje Čínské moře? A to tak, že v něm buduje umělé ostrovy s rozjedovými dráhami pro letadla a že zde dále ukládá i zbraně? A věděli jste, že není žádnou militarizací, když „výjimečná země“ rozmístí 60 %  své mohutné námořní flotily v Pacifiku a když prohlásí Jihočínské moře ležící tisíce mil od pobřeží USA za „oblast amerického národního zájmu“ a do dotyčné oblasti vyšle svá válečná plavidla, aby se zde „postavila čínské hrozbě“?

Tohle jste všechno nevěděli? Inu ještě vám stále chybí to, co Ameriané už mají. Demokratická média v demokratických Spojených státech amerických.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Překlad: Lubomir Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
8. 3. 2016 4:51

Ha ha, deda Roberts uz mele z posledniho, zira na Fox News a ma z toho zachvaty zaludecnich vredu, jo jo, uz mame nacistickou totalitu.. V kazdem state jsou presstituti, v narode ceskem bych rekla, ze vice, ceska TV prekona i tu americkou v agitaci , deda Roberts ale neumi cesky :-) To uz tak na svete chodi, neznam zadne perfektni zpravodajstvi, i kdyz to americke je nejvyvazenejsi, pac prebira i z takovych anti-ami zdroju, jako je Al-Jazeera, Iran nebo Rusko.. . CNN je globalni stanice, kde pracuji reporteri z mnoha statu. Je take rozdil mezi podavanim vylucne skutecnych faktu… Číst vice »

Bety
Bety
8. 3. 2016 8:22

Pro Dana/u
Nejhorší kolečko nejvíc vrže.

hudryper
hudryper
8. 3. 2016 8:33

Dana napsal
Zdroju je neurokum

Pro příště vojáku : Ne neurokum,nýbrž správně po slovensky něurekom…. Kromě tohoto výboje
intelektu zase plácáte jenom propagandistický bullshit,který je asi stejně účinný jako Rudé právo
po 30 létech.

fajt
fajt
8. 3. 2016 9:02

„Když se rabování stane způsobem života pro skupinu lidí ve společnosti, časem si pro sebe vytvoří právní systém, který to autorizuje, a morální kód, který to glorifikuje.“ Frédéric Bastiat. ..)

peter.
8. 3. 2016 9:11

Dana napsal
Dana • 8. Březen 2016

Ha ha, deda Roberts uz mele z posledniho, zira na Fox News a ma z toho zachvaty zaludecnich vredu, jo jo, uz mame nacisti

Dana:
Musím sa smiať z toho,ako vytrvalo si sem chodíte pre výprask.Vaša vytrvalosť mi začína byť sympatická.Že je vám smutno za rodným krajom?

fajt
fajt
8. 3. 2016 11:53

cena nafty leze nahoru – stihl jsem si zafixovat olej napendowy v price na jeho skoro nejnižší hranici na jednu pětiletku. ..)

Dana
Dana
8. 3. 2016 13:01

Tak dobre, je to ‚něurekom‘, to vsak nemeni nic na obsahu, ze se zde nekteri zoufalci upinaji k americkym loserum, kteri v USA nemaji zadny vyznam. . Presne jako antisemiti, popiraci holocaustu, ti zase vzhlizeji k prdlemu Finkelsteinovi, pac jim to dava ilusi, ze maji pravdu.. Enomze, damy a panove, psi stekaji a karavana jde dal. Mne je taky k smichu, ze deda Roberts delal podrztasku presidentovi Reaganovi, ciliz se take zaslouzil o pad Sovetskeho Svazu a zbourani RVHP , jenze ted podkuruje nespokojencum a anti-amikum, tak je o.k. – nasledne byl u techto pitrysku povysen na politickeho analystu :-)… Číst vice »

peter.
8. 3. 2016 13:41

Dana napsal
Tak dobre, je to ‚něurekom‘, t

je to – neúrekom !!!