Nesnesitelné dilema hostů České televize

Moderátoři a moderátorky to snad mají od vedoucích zpravodajské redakce ČT přímo rozkázáno a možná v tom byli dokonce i odborně proškoleni. A o čem že to vlastně mluvím?

Mluvím o technice kladení sugestivních otázek. V životě jsem jich od nikoho neslyšel více, než právě od moderátorů a snad ještě víc od moderátorek zpravodajství ČT, když vedou rozhovory s lidmi, které si do pořadu buď pozvali, nebo se s ním spojili telefonicky, kdy se moderátorem pozvaný prezentuje na monitoru jen svou fotografií.

V obou případech je to jedno, je to prostě ten host, který nebyl do vysílání zpravodajského pořadu pozván proto, aby zde něco nového či dosud neznámého posluchačům sdělil či dokonce prozradil, ale výhradně jen a jen proto, aby divákům oznámil onu velkou a překvapivou novinu o tom, že má naprosto stejný názor jako ta slečna ať s vlasy nazrzlými, či černými či kudrnatými, která se jej právě teď na cosi ptá. Třeba takto:

„Jak myslíte, že vláda zvládla nápor pandemie? Myslím, když uvážíte ten zmatek, kdy každý člen vlády mluvil jinak, existoval absolutní nedostatek roušek, respirátorů atd.?“

Hostu, který si tuto až nevkusně návodnou otázku právě vyslechl, je v tu chvíli vše jasné. Moderátorka ode mě žádá, abych vládu rozcupoval na tisíc kousků. O tom není žádná pochybnost. A otevřeně ode mě chce nejen, abych to, co její otázka obsahuje, potvrdil, ale určitě i to, abych to navíc i demonstroval nějakými průkaznými příklady. Jistě, jinak by si mě sem nepozvali, proto tady jsem. Herdek, co teď? U televizoru mě teď vidí rodina, ale nejen ta nejužší doma, ale i ta širší, Keprtovi z Vysočiny, Smrčkovi z jižní Moravy, otcův bratr z matčiny strany z Kouřilova, který vždycky prohlašoval, že já jsem přesně ten typ, co díru do světa neudělá. Kristova noho, a teď barevně světélkuji v milionech domácností celé republiky a když se teď téhle mrše vzepřu, světélkovat přestanu a nerozsvítím se už do konce života!

I stalo se, že se už našli i takové či takoví, kteří se vzepřeli. Vzepřela se slavná zpěvačka Soňa Červená Danielu Takáčovi, vzepřela se tisková mluvčí IKEM Lindě Bartošové. Třebaže obě dobře věděly, že si tím kopou cosi jako svůj televizní hrobeček. Ale nemohly jaksi jinak.

Měly by mít – a právě vedle budovy ČT, kam zavítaly jen jednou – v betonu odlitou svoji stopu.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
29. 4. 2020 13:12

http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-119/#comment-312100 Ruská federace předvedla podmíněné zničení Japonska poté, co Japonci uspořádali provokaci poblíž ruského pobřeží. Společné akce provokativní povahy japonské a americké armády blízko hranic Ruské federace vedly k tvrdé a demonstrativní reakci. Několik desítek ruských válečných lodí s podporou letectví provedlo imitací zničení Japonska. Výcvikové mise se účastnila bombardovací, stíhací a protiponorková letadla. Během výcvikových manévrů poblíž japonských hranic vypustila ruská armáda rakety na podmíněného nepřítele. Vojenští experti poznamenali, že Tokio si je dobře vědomo, že ani s podporou Spojených států nebudou moci s Ruskem jednat násilím. Moskva má výhodu ve velikosti flotily a její výzbroje, takže japonská provokace… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Irena
29. 4. 2020 15:06

„Tokio si je dobře vědomo, že ani s podporou Spojených států nebudou moci s Ruskem jednat násilím.“ Včerejší zpráva: https://oenergetice.cz/ropa/ropa-obnovila-silny-propad-wti-ztraci-20-procent-na-1020-usd K tomu se USA přes koronavirus hroutí (viz i poslední článek na OM), do toho Trump obhajuje zdravotní stav Kima a k tomu pingpongově nahrává dominanci Číny obviňováním z koronaviru a „jako“ žádostmi o náhradu škod. O jakých Spojených státech, dokonce o jejich podpoře komukoliv, to za této situace je řeč? Kurilské ostrovy, to je jiná věc a v této věci s komentářem souhlas, ale co kdyby Rusko přistoupilo na datum oslav konce války 3. září, tak, jak to oslavuje… Číst vice »

racek
racek
Reply to  Irena
29. 4. 2020 19:54

No, Ireno, Japonská válečná flota je velmi moderní a převyšuje bojovou sílu Ruské dálněvýchodní. Ovšem nemají jaderné zbraně, tedy zatím. Ruské síly jsou samozřejmě schopné se účinně bránit.

Irena
Reply to  racek
30. 4. 2020 5:01

Kecy zastydlé ve studené válce…

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Irena
30. 4. 2020 8:34

Každý se svým IQ, paní Ireno :-) I když od „milá Dano“ lze slyšet jen ÍÁ, ÍÁ.

racek
racek
Reply to  Botičky od Diora
2. 5. 2020 0:26

Fakt argumenty špičkové úrovně :-) Zkuste to znova. Nebvo se sám podívejte. Nebo Vám to doma zablokovali?

racek
racek
Reply to  Irena
2. 5. 2020 0:25

No, kdybyste nebyla líná se podívat třeba na WIKI, možná by Vás něco napadlo. Ale tam taky lžou, že.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
29. 4. 2020 14:05

Svět chce být klamán – a zklamán… Josef Göbbels ve školících přednáškách na svém ministerstvu propagandy stanovil tyto tři základní zásady pro propagandistkou práci ve Třetí říši: 1. Nelhat 2. Zakrývat 3. Odvádět pozornost Otevřeně lhát považoval totiž za riskantní, neprozíravé a vlastně nadbytečné. Jakmile se totiž v propagandistické práci lež tzv. prolátne, propagandu jako celek to neopravitelně znedůvěruhodní. A proč by měl propagandista tohle riskovat, když zakrývání a odvádění pozornosti udělá tutéž práci jako lež, ale jejích výhodou proti lží je, že je nelze tak lehce prokázat. Vždyť proč by měl propagandista o věci A (pro Říši nepříznivé) lhát,… Číst vice »

Patrik
Patrik
Reply to  Botičky od Diora
29. 4. 2020 15:28

Krásnou ukázku odvádění pozornosti můžeme aktuálně vidět ve zprávách o „náhodou“ odhalených informacích o UFO, viz například zde
https://ac24.cz/-/existuji-mimozemstane-pentagon-zverejnil-videozaznamy-ufo?

To je manipulativní zpráva ve stylu hollywoodských filmů „Dívejte se všichni nahoru, ať my máme klid řídit to tady dole“. A můžeme dodat: „Neřešte koronavirus a Trumpa, Trumpa (i koronavirus) totiž potřebujeme“.

Gatta
Gatta
Reply to  Botičky od Diora
3. 5. 2020 7:24

Velmi dobře sepsáno.

Jen bych ještě doplnil. Je prokázáno, že lidé (obecně) pokud si vytvoří nějaký zásadní názor nebo postoj, tak mnohem více vyhledávají a věří informacím, které tento názor potvrzují.
Tedy po jistém stupni úspěšné propagandy se dál propagandista už nemusí tolik sanažit, jen ty postoje přiživovat. Ovšem dnešní ( nebo dříve komunistická) snaha o vystupňováni mediální masírky je spíše kontraproduktivní.

Není to ani žádná autocenzura, ale spíš podvědomá snaha o zachování vlastní konzistentní idetity. Člověk o sobě a svých názorech nerad pochybuje, to je nakonec přirozené.

Nakonec i já si raději přečtu názory od Kellera, než od Kalouska.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
29. 4. 2020 18:00

Česká televize vysílá zpravodajství tří typů:

1) důvěryhodné,
2) částečně občas důvěryhodné,
3) ty ostatní.

V prvním případě je to „přesný čas“, ve druhém „předpověď počasí na následující den“; a za třetí vše ostatní! :-)

racek
racek
Reply to  Botičky od Diora
29. 4. 2020 19:58

To nemohu posoudit. Už mnoho let ČT nesleduji. Občas tedy nějaký film na dvojce.

idiotronic
Reply to  Botičky od Diora
3. 5. 2020 13:31

Milé Botičky, nabízím trochu jedu do vašeho optimismu. Realita je ještě o něco horší , a to hned v bodě 1). Například v 15.11 jsem sledoval čas v internetovém ,,živém vysílání“ a a údaj na obrazovce TV byl zpožděn za realitou o 46 vteřin. Nic už není tak dobré, jako bývalo… Měřeno přijímačem DCF77 , vyrobeném před 30 roky v Číně. Pochopitelně, radiové šíření TV signálu podobnou chybu nevykazuje.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
30. 4. 2020 9:00

K zasmání, kdyby nebylo pravdou:

„Česká televize je jako Vlad Tepes řečený Drákula. Co tě nevysaje, to tě otráví.“

Jan Kristek
Jan Kristek
Reply to  Botičky od Diora
3. 5. 2020 8:54

Kolik lidí dnes ještě ví, že Vlad Tepes byl démonizován kvůli tomu, že už tehdy byl proti islámským „migrantům“?

Martin (už bez taky m)
2. 5. 2020 8:38

https://www.youtube.com/watch?v=L3rQ_jSEpT0
Оружие России 2020.Новинки военной техники и вооружения.Последние новости впк .
https://www.youtube.com/watch?v=R3cqN1ArvzQ&list=PLy2kFFOOi9Jhkrw8AGomwe6vW0pXW7pmW