Normalizace pokračuje

Pavel Letko

Z některých odvážných bojovníků za svobodu se stali zkorumpovaní prohnilí ubožáci, zatímco z některých ubožáků se stali rovní lidé.


Přečetl jsem si v poslední době dvě nové knihy, které mají společného víc, než by se původně zdálo. Jednou z nich je rozhovor novináře Josefa Klímy s policistou, či vlastně expolicistou Robertem Šlachtou, druhou je pohled takříkajíc z druhé strany barikády a jde o knihu novináře Radka Štědroně s názvem „Sněžím“. Krátce tedy ke každé knize.

Šlachta – 30 let pod přísahou

Kniha poodhaluje zákulisí policejní práce a fungování reálné politiky v České republice. Ukazuje se to, co každému již došlo a totiž, že v policejní práci nejde jen o to hledat zločince, ale i určitý kompromis s těmi, kdo právě drží moc. Přičemž tím, kdo drží moc, může být ministerský předseda, stejně tak jako neznámý rentiér, oligarcha, podvodník, nebo, jak říkal Jiří Paroubek, jiný šibal. Část policejní práce tak spočívá nejen v chytání zjevných zločinců, ale i v jejich ochraně před horlivými policisty-novináři, státními zástupci, či jinými šťouraly. Posledním, komu by vadila tato obojakost policie, je politická reprezentace, padni komu padni, ať je ve vládě Mirek nebo Petr. Nejpodstatnější policejní úlohou je totiž ochrana právě této reprezentace a jejich kamarádů před různou nepřízní, která by mohla skončit až v jejich uvěznění. Policisté v tom však nejsou sami, mají spoustu podporovatelů i v řadách justice a novinářů, kteří píší jak na objednávku politiků, tak na objednávku kmotrů, šibalů, oligarchů, no prostě těch, kteří platí jejich hypotéky.

Další dobře placenou skupinou jsou právníci, kteří rošťáky nejen obhajují, ale často se s nimi podílejí na činnosti, kterou mají obhajovat. Tak se lépe vžívají do role obviněných a obhajoba jim jde od ruky. Nu, a když jim k tomu pomáhá soudce a ruka se k ruce vine, tak se dílo podaří.

Sečteno a podtrženo, Šlachta byl policistou, kterého by si každá slušná společnost považovala, cenila a vytvářela co nejvíce prostoru pro jeho práci. Zkorumpovaná mafiánská společnost si jej samozřejmě cenit nebude, a to tím méně, čím hůře plní hlavní úlohu policie, to jest ochrana mocných. Tu moc však již nedrží stranické sekretariáty KSČ s Miloušem Jakešem v čele, ale průsečík zájmů od Rittigova Monaka k Bakalovu Švýcarsku. Za takovou demokracii rozhodně stojí za to přinést i oběť nejvyšší a položit život od Mali přes Bagdád až po Kábul. Máme banány a toaletní papír, veselme se, pravda zase zvítězila.

Sněžím

Tato kniha vychází především z deníku někdejšího ředitele Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého, původně úspěšného lékaře a neurochirurga. Skrze jeho deník a další poznatky se nám odkrývá pohled z mafiánského prostředí, vystupují zde postavy spojené s organizovaným zločinem. Korupce prolezlá všemi patry společnosti je zde vidět jako na talíři. Od lékařů, manažerů firem, právníků, policistů, státních zástupců, soudců a politiků až po Ivo Rittiga. Děkujme tedy pečlivosti hlavního hrdiny, někdejšího ředitele Nemocnice Na Homolce V. Dbalého, který si do deníku zaznamenal schůzky, slova a peněžní transakce a popsal prostředí, v němž funguje naše společnost, z první ruky. Ostatně kauza Nemocnice Na Homolce se s hlavní kauzou Roberta Šlachty, kauzou Nagyová, přímo prolíná a doplňuje, a to nejen v osobě Ivo Rittiga, ale i s organizovaným zločinem spolupracujících policistů a právníků.

Zatím je Nagyová a spol na svobodě, v kauze „Homolka“ dosud nepadly pravomocné rozsudky. Ty, které dosud padly, se ovšem netýkají podstaty věci, tedy do systému prorostlého korupčního systému. Tak se nám problém podává jen jako jakési selhání několika nesvědomitých jednotlivců, kteří budou právem za své skutky pykat. A tak, i když se deník, odposlechy a další důkazní materiál hemží Rittigem, i když je patrné, že on je hlavou, státní zástupce ani policie si jej jaksi ani nepozvali, aby jim k tomu něco řekl. Možná slyšeli jeho rozhovor z 1. srpna 2014 na Frekvenci 1:

Ivo Rittig wrote:
…takže jsem již skoro rozhodnut, že přeruším svoji rezidenturu v Monaku a budu se naplno věnovat příběhům tady v Česku. Hlavně abych měl čas na VENDETY. Seznam je veliký.

Tak to bychom si jistě nepřáli, milý Ivo, takže to prostě odnese zoufalý Dbalý a jede se dál. Písek si do soukolí naší křesťansko-židovské kultury rozhodně sypat nenecháme. Šlachta je ze hry, mafii nevyhovoval.

Závěr

Jak to vypadá, naše společnost se nevyvíjí tím směrem, v který jsme v roce 89 doufali. Chtěli jsme svobodu, spravedlnost, pravdu. A lásku, jak říkal Václav Havel. Ten Havel, který s Jitkou podváděl Olgu, s Dášou Jitku, a s Irenou Dášu. Prezident. Tak jako podváděl své ženy, tak s Bushem podváděl celý svět. Pokud jde o ženy, byla to samozřejmě jeho a jejich věc, pokud jde o válku v Iráku, už jde o trochu víc.

Nevadí, máme po něm lavičky, sochy, a letiště. Dokud je někdo nepřejmenuje a nezbourá. Co zůstane však zapsáno a vytrvá, žádný vandal nezbourá, nezničí a žádný politik nepřelakuje, je právě ten podvod, faleš, lež a nenávist. Krátké vzepětí v listopadu 1989 k nadčasovým hodnotám, se kterými by se většině dobře žilo, rychle zmizelo, ještě rychleji než Pražské jaro 1968. Zazvonil zvonec, pohádky byl rychle konec. Tentokrát nebyly třeba tanky, stačily peníze. Osvědčený to prostředek k ovládnutí společnosti, ke zničení pravdy a lásky.

Dnes nám s vážnou tváří kdosi předkládá mnohopohlavní společnost, kde je dovoleno vše, až na výslovně uvedená slova a uvedené myšlenky. Nesmí se říkat černoch, cikán a buzerant. Evropské hodnoty přednáší někdejší herec gay porna. Politiku Prahy reprezentuje pro změnu herečka porna lesbického. Z Bakalových médií se dozvídáme od vědecká pracovnice Národního ústavu duševního zdraví, že pornografie může být prospěšná i pro děti a mohou se z ní dozvědět leccos prospěšného, jako například to, že existuje ještě třetí pohlaví a trans a tak dál, kdo má žaludek, ať poslouchá dál.

Tak to si troufnu říct, že to není to, co nám před rokem 89 scházelo, a že nám nešlo ani o ty banány a toaletní papír, které teď máme a nádavkem k tomu máme taky drogy, mafii a korupci, o které se nám předtím ani nezdálo, podvod, lež a pokřivení všech hodnot, o kterých jsme ani netušili, že máme v sobě pěstované po staletí a tisíciletí. Tak se bouříme proti přistěhovalcům, kterých tu je ovšem zatím pomálu, možná díky opatrné politice současného vedení. Nicméně, ti nejzákeřnější vetřelci se maskují do vědeckých pracovnic, politiků, kterým jde údajně především o obecné dobro, ve skutečnosti jim jde o pseudodobro, a to pouze vlastní. Z takového marasmu nám bohužel nemůže pomoci ani policie a to ani ta Šlachtova, ani justice, ani osvícený politik.

Dějiny si půjdou svou cestou, bez ohledu na naše přání a naše vize, na naše plány a naše touhy. Tak jako se nám udály roky 38, 68, 89, tak se uděje nějaký ten příští převrat, revoluce či kontrarevoluce. Zabránit tomu nepůjde, ani kdyby se Bakala s Babišem spojil. Příčiny té budoucí změny nedohlédneme, kořeny nenajdeme. Neboť, kde jsou příčiny roku 89? Zřejmě v roce 68 nebo spíše 48. Ale kde je kořen roku 48, převzetí moci komunisty? Snad v květnu 45? A kde je kořen osvobození Rudou armádou v roce 45? Snad v roce 38? Tedy v Mnichově? A kde jsou kořeny Mnichova? Snad ve velké krizi 20. a 30. let v Německu? Nástupu Hitlera? A kde jsou příčiny nástupu Hitlera? A krize v Německu? Snad v reparacích za prohranou 1. světovou válku? A kde jsou kořeny 1. světové války? Snad ve výstřelech v Sarajevu? Možná to tak nějak je. Události, které nemůžeme ovlivnit a jejichž důsledků nemůžeme dohlédnout, tvoří naši budoucnost. Dost možná je však ve hře něco ještě dalšího, něco jako kolektivní duch či veřejné mínění. Nakrátko vítězí duch solidarity, sounáležitosti jako na jaře 1968 a na podzim roku 1989, aby byl na dlouho poražen zrádci a podvodníky, normalizátory pravdy, kteří usilují vytvářet společnost pokřivenou křivými lidmi. Společnost, kde si lásku, pravdu a spravedlnost můžeš koupit za peníze.

Taková společnost samozřejmě skutečnou spravedlnost, pravdu a lásku nenávidí, protože ty skutečné hodnoty jsou zadarmo. Dobrou zprávou však je, že ve svých životech nemusíme na tenhle podvod reflektovat. Podvod pomine jako ty lavičky, sochy, nápisy, vyznamenání a ubohý pseudoživot. Důležité je, co zůstane na konci. Z některých odvážných bojovníků za svobodu se stali zkorumpovaní prohnilí ubožáci, zatímco z některých ubožáků se stali rovní lidé. Ano, ti i ti to měli v sobě. Tak jako každý z nás. Na nás je, jak budeme volit dnes a jak budeme volit zítra. Na nás záleží, ke komu se přidáme a kam v okamžiku loučení budeme patřit. Peníze, moc a sláva pominou, zůstane jen to, kým jsme se na tomhle výletě stali.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
21. 7. 2020 11:39

Letko to rozjel ve velkém a na konci jakoby to šlo vytracena. Ale co také jiného napsat, když jsme ušli takový kus cesty, abychom zjistili, že všude je chleba o dvou kůrkách a hybatelem děje není žádný pozitivní počin, nýbrž jen vrstvení jednoho průs@ru na druhý, přičermž se tu a tam jeví něco , jako jisté zlepšení. Ale Havel se konečně dostává tam, kam patří. Husákův vězeň se udělal na pomyslném proTESTU, aby totálně vyhořel v praktické rovině politiky. Havel byl jeden z největších gaunerů, kterého tento národ vynesl do vysokých pater moci, aby se konečně měl na pozoru před… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
21. 7. 2020 13:04

Pavel Letko je ve svém článku především UPŘÍMNÝ a píše poctivě. On již myslím dokázal dostatečně KÝM je. A text se mi moc líbí. Říká se, že na začátku i na konci budeme sami, a „ohodnoceni“ budeme především za naše skutky a činy. Pravdou ale je, že to jak se chováme k sobě samým, ke svému okolí a k ostatním kolem sebe je velmi důležité. Snad si jednou uvědomíme, že i přes poctivou potřebu také trochy poctivého soukromí, i ten „náš osobní-vlastní“ život je vždy zároveň také součástí „ekosystémového života“ i těch okolo. Že tedy na každém našem skutku, činu… Číst vice »

orinoko
orinoko
21. 7. 2020 14:26

To jsou mi vjeci…. Stáhl jsem nějaký soubor ze Slunečnice a Windows i Avast mi oznámily, že je TAM něco divného. Windows jsem z cesty odstranil, ale vzápětí mi Avast poslal oznámení , že soubor prošetřuje a že mi dá zanedlouho vědět. Soubor výslech prý už pomalu vzdává – takto na mě hovoří Avast. Připomíná to VEŠkrnův úděl po zveřejnění prvního Prohlášení Charty 77, kdy byl dovezen a internován, načež po několika dnech prohlásil, že už nikdy nebude dělat mluvčího CH77 a bude více znormalizovaný. Prostě hrdina nám vyměkl. A Avast mi právě posílá zprávu, že soubor je čistý a… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
21. 7. 2020 14:48

Bylo řečeno A, je třeba říci i B. Se souborem opravdu nastaly problémy a tak jsem ho za pomoci prudké brzdy zastavil a vzápětí odinstaloval.
Neskutečná paralela.

orinoko
orinoko
22. 7. 2020 5:42

Film Havel je pr@ser. Jinak to ani nemohlo dopadnout. Jeden každý havloid má vlastní utkvělou představu , kdo Havel byl, a co znamenal. A především vycházejí ze svých vlastních představ a omylů. Vlastní zkušenost k tomu ovšem ve valné většině !nepatří. Za socíku to bylo na problémy, později už měl Havel mohutnou vlečku manipulantů. V případě havloidů jde o typologické idioty, kterým pravda překáží a pokud by ji snad vnitřně přijali, tak by to navenek nikdy nepřiznali, protože ideová fasáda je tím nejpotřebnějším pro kontinuitu lži. Na světě máme údajně normálního Havla, který ovšem v konečném výsledku připomíná parodii na… Číst vice »

Viky
Viky
Reply to  orinoko
22. 7. 2020 9:42

Ori, neviděl jsem, a s pravděpodobností hraničící s jistotou nejspíš neuvidím. Moje nechuť značně převyšuje pud bažící po neustálém poznání.
Jádro je vystiženo zcela přesně -…““Na světě máme údajně normálního Havla, který ovšem v konečném výsledku připomíná parodii na sebe sama.“…“ a ještě -…““Stal se ikonou blouznivců, šejdířů, manipulátorů dějin, kaposvazáků a nástěnkářů.““…
jen za sebe něco málo dodám. Údajně normální V.H. se všem možným kritériím „normálnosti“ t.j. běžné obyčejmé „normálnosti“ minulého období značně vymyká.
„Stal se ikonou“ – jo, přesně. A film se zákonitě zabývá právě tou ikonou. Tím, co si máme o V.H. myslet.

Honza999
Honza999
Reply to  orinoko
22. 7. 2020 10:46

Film Havel… Včera jsem náhodou šel průchodem ze Štěpánské do Vodičkovy. Na přechodu před Lucernou zastavila Škoda SuperB (!!! na přechodu pro chodce!!!!, tedy evidentní porušení dopravních předpisů, silničního zákona) a vylezla z toho nějaká tři vyparáděná individua – dvě dámy ve večerních róbách (bylo odpoledne) a kravaťák. Na chodníku u vchodu do Lucerny na ně čekal maník také ve kvádru s kravatou a lámal se před nimi málem až k zemi… Má první myšlenka – jak se před někým elegantní kravaťák láme až k zemi, tak to tedy musí být pěkná sv.ně. Vešel jsem do průchodu a najednou jsem… Číst vice »

Tom1622
Tom1622
Reply to  orinoko
22. 7. 2020 13:57

Jasně film pro školy . Jinak na to nikdo dobrovolně nepůjde . Ještě že nás hnaly na téměř akční dobývání zimního paláce nebo vesměs válečné filmy . Ty děti lituju .

zart
zart
22. 7. 2020 7:54

Výborné. Skvěle napsané, ale patřičně neuveden podíl narkomafie a vězeňské služby, kipsu a spol, se kterou mají všichni ti rošťáci výtečnou profesní spolupráci. Skvěle organizovaný veřejnoprávní zločin. Většina, která nezažila na vlastní kůži, které nepopravili příbuzného apod. nemá vůbec ponětí, v čem žije a co všemi silami podporuje. Je to všechno zcela správné. Zcela platí postuláty, že neodpravíš-li se sám, popraví tě druzí, kdo dřív chcípne, ten vyhraje, a že vývoj a pokrok kráčí přes mrtvoly….Čestné pionýrské!

Botičky od Diora
Botičky od Diora
22. 7. 2020 8:50

ODS a korupční aféry, co mi to po letech jen připomíná… Asi to, že na účet manželky „knížete z Hluboké“ Pavla Dlouhého proudily desítky milionů z Rybářství Třeboň, která inkasovala státní dotace. Ze zakázek pražského dopravního podniku pro změnu získávala provize tajemná firma, která měla blízko k lobbistovi a „Bendlovu Dalíkovi“ Ivo Rittigovi. A Roman „Romeš“ Janoušek spoluurčoval personální obsazení VZP, od níž získávaly jemu blízké firmy zakázky. Sedm statečných kmotrů ODS: PAVEL DLOUHÝ místostarosta Hluboké, vlivný podnikatel, nejvlivnější člen ODS na jihu Čech a člen výkonné rady ODS PATRIK OULICKÝ jeho hlavní „revír“ je v severních Čechách, přízvisko kmotr… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Botičky od Diora
22. 7. 2020 12:57

Z odkazů OM-Twiter plyne, že do té havloidní parády spadá i modrý koryfej Blažek.

https://twitter.com/ErikBest

zart
zart
22. 7. 2020 9:58

Bůh je Havel, a jako takový je všemocný. Může že sebe udělat svini jaké není rovno, ani jako ho@no. Neřekl jsem však, že cýsařpán je svině. Poměry se rozhodně zlepšily. Dneska může být svině každý jak se mu zlíbí.. Někdy to však dá hodně práce.

Bety
Bety
22. 7. 2020 13:05

Dočetla jsem Kroniku zániku Evropy od V. Vondrušky. Autor se v tom svém středověku vzhlédl natolik, že jedinou naději pro záchranu alespoň části Čech vidí ve feudálně vedeném panství na Vysočině. Jeho majiteli jsou miliardáři, kteří se sice nepodíleli na osmdesátém devátém, ale pragmaticky využili všech známostí a tím i možností, které jim Klausovo zhasnutí světel umožnilo. Komunismus je špatný, špatný, špatný, mimo jiné i proto, jak jeden z nich říká -“ Nikdy jsme se za něj nemohli mít tak dobře“. Evropská unie jenom žvaní a vydává nablblé multikulturní zákony , muslimští imigranti postupně ovládají stále větší část Evropy, ale… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Bety
22. 7. 2020 13:17

Znám jednoho Vondrušku, ale ten je už myslím na pravdě boží , a měl co do činění s Járou Prášilem.

Jednak středověk neskončil … ale jak už vtipně dávno byl pravil Jan Werich … jeho délka se neustále protahuje, neb novověk neustále kráčí před námi.
Adorace středověku je jen šiDÍTKEM oplZLÝCH stínoHERCŮ.
Pokud středověkou detektivku… tak Zločin na Zlenicích hradě LP…
Ale ta ani náhodou neadoruje staré poměry české. MY míříme na Mars a nikdo nám v tom nezabrání, dokonce ani lEon Mlask.

orinoko
orinoko
22. 7. 2020 13:39

Neskutečný úpadek Black and White kooperace. Středověk neskončil, normalizace trvá.

https://www.youtube.com/watch?v=0VpZCaAAhw8&list=RD0VpZCaAAhw8&start_radio=1

https://www.youtube.com/watch?v=d5F7uhCIBco

A tohle jsme i hráli.

https://www.youtube.com/watch?v=qYAcB_Ph7DM

orinoko
orinoko
22. 7. 2020 17:34

Tak to muselo být veliké. Škoda jen, že mi před nedávnem někdo hodně důvěrně sděloval, že když se natáčel film Holka na zabití v Krkonoších , tak jeden večer slovutná Dáša pod stoly obhospodařila veškerou mužskou část přítomného filmového štábu. Podle Olgy Havlové , takto slepice Ani Géééé, vlastně o nic nešlo. Dáša Vééé se prostě jen chovala svobodně.
Je veliká škoda, že Slimák Hááá nešel do Sametu s jinou floskulí. Třeba – Gdo neopíchal Dééé, není Sameťák.

https://www.super.cz/712149-dagmar-havlova-na-premiere-filmu-havel-takhle-byvala-prvni-dama-na-pocin-slavka-horaka-reagovala.html#dop_ab_variant=0&dop_req_id=2mWf9s7JdbV-202007221720&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
25. 7. 2020 8:54

Další kříšení českého antikomunismu
http://casopisargument.cz/?p=30596

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
25. 7. 2020 9:06

Pavel Janíčko: Cestování za socialismu aneb Jak to chodilo v údajném zadrátovaném koncentráku?
http://casopisargument.cz/?p=30591

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
25. 7. 2020 9:16

Poznámka: „Terminus technikus“ „sociální apartheid kapitalismu“ použitý P. Janíčkem v jeho výstižném textu jen dobře doplňuje V. Sušovou- Salminen v textu předchozího odkazovaného článku. Tento „pojem“ pokládám za velmi povedený, a „době a jejím cílům“ ODPOVÍDAJÍCÍ. Neb abychom veřejnost patřičně tržně PŘE-„vychovali“ tak ji „sami“ zakážeme například návštěvu jistého východního poloostrova… a to ještě Z RYZE IDEOLOGICKÝCH DŮVODŮ – nedej bože by si oVčan mohl prohlédnout nejen INDOKTRINOVANOU PSEUDOPRAVDU – ale třeba také Reaalitu a Skutečnost… Vskutku to začíná být podobné jako s tím toaletním papírem a banány … :-) PS: obojí jsem rodině při sobotních nákupech na víkend rodině… Číst vice »