Nové stěhování národů – současná realita Evropy

Dne 23. srpna došlo na předměstích Drážďan k mohutnému útoku na migranty – asi tisíc lidí útočilo na autobusy s běženci ze Sýrie a Iráku. Policie použila slzný plyn. Uvádím, že to nebylo poprvé v tomto roce, kdy německá policie rozháněla protestní akce proti migrantům: ač ještě v lednu probíhaly podobné akce nekrvavě a akce se účastnilo jen 17 tisíc lidí, v březnu už policie musela použít při rozhánění mítinku proti migrantům sílu.

To se děje v Německu, v zemi téměř už vítězného multikulturalismu. Očividně je problém pro Němce skutečně závažný. Pro srovnání: nehledě na všechno naříkání domácí opozice, včetně pravicových sil, posbíraly v Moskvě různé pochody a mítinky ne více než 10 tisíc lidí, přitom obyvatelstvo Drážďan je čtyřiadvacetkrát menší (půl milionu proti moskevským dvanácti milionům). Cítíte ten rozdíl?

Drobný výběr z mnoha podobných akcí v evropských zemích názorně předvádí postupující krizi sjednoceného evropského modelu. Ten se nejprve budoval na principech liberalismu a otevřených hranic a nyní se začíná ukazovat jako naprosto neživotaschopný.

Současná Evropa se stala centrem nekontrolovatelného migračního proudu. Podobně jako v období velkého stěhování národů, zaplavují nyní Evropu vlny migrantů vyháněných válkami, hladem a terorismem. Obdobně jako federáti v pozdní Římské říši se tito lidé snaží začlenit do evropského kulturního prostoru, ale se zachováním své kulturní identity a jazyka. Mnozí z lidí, kteří opouštějí hranice Blízkého Východu a Severní Afriky, se domnívají, že zejména bílý člověk, Evropan, musí nést odpovědnost za to, že byli nuceni opustit svůj dům.

Podle migrantů je přesídlení do Evropy cestou k lepšímu životu a určitou pomstou, neboť zejména bílý člověk: Američan, Němec, Francouz přinesl válku a ničení v jejich zemi hlásaje své demokratické hodnoty. Získavše svůj podíl demokracie, rozhodli se mnozí nezůstat ve svém „barbarském“ státu a zamířili do samotného centra svobody – do Evropy.

Evropané sami vynutili nekontrolovatelnou migraci odňavše národům arabského světa možnost samostatně ovlivňovat politiku, rozvrátivše nastavené politické systémy a přerušivše evoluční proces nemorálními vpády pro dosažení krátkodobých politických zájmů. Mají Evropané pravdu, když se pohoršují nad tím, že se na předměstích Paříže nebo Londýna tvoří celé enklávy běženců z Blízkého východu a Severní Afriky?

Vměšujíce se do vnitřních záležitostí blízkovýchodních států, jako kdyby odebíraly část vnitřní suverenity státu. Suverenita – to není jen politický pojem, je to odpovědnost za životy lidí uvnitř státu. A poté, co odebrala část samostatnosti státnímu zřízení mnohých států, vzala na sebe Evropa část odpovědnosti za obyvatele těchto zemí. Proto je Libyjec nebo Syřan prodírající se kordonem kdesi v Makedonii zcela v právu ve svém konání – bere si to, co mu dali.

Nyní za něho nenese odpovědnost Saddám Husajn nebo Muammar Kaddáfí, ti už nezajišťují plnění jeho základních práv, nikoliv tito „blázniví“ a „krvaví“ diktátoři, ale Hollande, Merkelová, Cameron a Obama.

Evropa se začala dusit v proudech migrantů – vždyť dokonce ani legální migranti se nechtějí integrovat do společenství nové vlasti. Přitom, na rozdíl od běženců z Východní Evropy, nejsou migranti z Blízkého východu a Turecka integrováni po generace a padnou-li do rukou verbířů IS, radostně se hlásí k vybudování kalifátu, nebo začínají terorizovat místní obyvatelstvo. Vzpomeňme smutně známého kata z IS – Džihádí Johna.

Mohammed Emvazi (skutečné jméno Džihádí Johna) se narodil v Kuvajtu a ve věku 6 let odjel do Velké Británie, dospěl tam a socializoval se v britské společnosti, dostal vzdělání ve Westminsterské univerzitě a už od května 2009, ve věku 21 let, si začal razit cestu k „bratřím ve víře“ do různých teroristických skupin.

Ani poslední novinky nejsou potěšující – už nyní informační kanály oznamují, že podle zpravodajských služeb je ve vlně migrantů zaplavujících Evropu ukryto několik tisíc bojovníků IS, kteří získávají vynikající zajištění pro zpravodajskou a diverzní činnost. Zdá se, že se Evropou co nevidět prožene vlna teroristických činů a rozsáhlých nepokojů.

Římský císař, připojiv nová území k říši, bral vždy nové národy pod ochranu, osvobozuje je od barbarského vládnutí, odměňoval je právy obyvatel říše a pořímšťoval je postupně. A co evropští politici? Vládnoucí elity, které vyhlásily počátkem druhého desetiletí 21. století nezdar multikulturalismu, od té doby neudělaly nic pro řešení problému, ignorujíce tuto otázku. Navíc svýma rukama zničily do té doby na Blízkém východě celkem stabilní režimy, které lidem poskytovaly minimální sociální garance.

Ideologičtí odpůrci autoritativních režimů a totality mohou samozřejmě namítnout: Co politické svobody? Co politická práva? Avšak na to je prostá odpověď: Vše chce svůj čas. Kdysi z kolonizovaných zemí Blízkého východu , po druhé světové válce Evropané ostudně utíkali zanechávajíce ze svých kolonií vše. Tehdy začal naprosto pochopitelný proces skutečného politického výběru. Když byl dokončen, Evropané se znovu nacpali do politiky na Blízkém východě a v Africe s grácií slonů v porcelánu.

Tak proč se dnes Evropané montují do záležitostí blízkovýchodních států, připravují je o nezávislost a přitom odmítají obyvatelům těchto států ochranu? Odpověď je velmi prostá: Jak se Evropa zřekla „břemene bílého člověka“ ve jménu ideálů liberalismu a demokracie, přestala být sama sebou a začala postupně umírat.

Převzato z Politrussia.com

Překlad: zajoch

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
26 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
11. 9. 2015 8:48

David Rockefeller a Jacob Rothschild, Čtěte: http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/1291/konstantin-novikov-migracni-invaze-kohouti-na-smetisti *_Oč a proč asi kráčí dvěma mamonářským klanům_* Migrační invaze mixuje tragédie i pracky hráčů v pozadí. Snad už to tuší i nemehla*bruselské*buzerace, přikládající pod kotel*evropské*dezintegrace. Začíná jako rada*Vacátko*: „Komu se to nové stěhování národů hodí?“ A připomíná i několik klíčových indicií. „Očividnou spojitost přívalů migrantů s tím, jak*Západ*systematicky demoluje země muslimského mikroregionu:*Afghánistán*,*Irák*,*Libyi*a*Sýrii*, z nichž ono nové velké stěhování národů začalo.“ Také však „to, že na financování a organizaci toho stěhování se podílejí ´humanitární a charitativní´ fondy*Rothschildů*“. A hned vedle i „explozivní charakter, jejž příval migrantů nabyl v poslední době“. A jako jeho… Číst vice »

Sio
Sio
11. 9. 2015 8:59

Současné „stěhování národů“ je přikladem brilantního bezstrukturního řízení na všech šesti prioritách. Asi by stálo za to, definovat vektor cílů, tj, kam to všechno směřuje, co všechno tím chce řídící subjekt (je to GP nebo Národní Prediktor USA? Tipnul bych si to druhé.) dosáhnout? Nejsem si jist, zase si tipnu.
– prodloužení životnosti dolaru
– oslabení Evropy za účelem jejího vydrancování
– změnu nasměrování Evropy, přeprogramování obyvatel na agresi vůči Rusku

hudryper
hudryper
11. 9. 2015 9:24

Z článku,na který jsem upozornil výše vyplývá, že pan Novikov vidí dva globální prediktory. Asi z ohledu na delikátní pozici Putina a Ruska a jeho spojenectví s Čínou uvádí informace,jakoby byl Rotschild zastáncem výstavby „hedvábné stezky“ a spolupráce Evropy a Ruskem a Čínou , zatímco námořní globální prediktor – Rockenfeller bojuje za udržení světového panství Amerikou. Myslím,že informace tohoto druhu,jež se ve stále větším měřítku dostávají k vystrašeným lidem Evropy,jsou přesně tím,co je bude inspirovat v procesu akutní sebeobrany. Bude zajímavé vidět ten šrumec,až se pan Rotschild setká s vládnoucími Číňany,kteří plni historických vzpomínek na jeho politiku opiových válek a… Číst vice »

PavelK
PavelK
11. 9. 2015 10:24

Bílý člověk za nic vinu nenese, protože to by bylo uplatnění kolektivní viny, což je nepřípustné. Pokud by byla kolektivní vina relevantní, pak podle stejné logiky jsou všichni muslimové teroristi a zločinci, je potřeba je vyhostit, pozavírat a případně dle válečného práva popravit.

ducatista
ducatista
11. 9. 2015 12:30

Kdo nepomáhá uprchlíkům je zlý!!!
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10315711050-planeta-yo/215543118080001/obsah/421406-3-vstup
Tak už aji děckám vymývají mozečky…

ducatista
ducatista
11. 9. 2015 12:40

hudryper napsal
Nejdřív dojde pomocí čínsko-ruské vojenské koalice k porážce Rockenfellerů a poté
příjdou „na řadu“ Rotschildové, které,jak se zdá, bude mít nový hegemon docela „po ruce“.

A jak by měla rusko-čínská vojenská koalice bojovat proti Rockefellerům? To mají bombardovat budovy FED?
Já mám mnohem skromnější přání, stačilo by mně, kdyby se konečně stabilizovala situace na Donbase a v Sýrii Putin nakopal islamisty do koulí…

Magnus Maximus
Magnus Maximus
11. 9. 2015 12:42

Sio napsal – změnu nasměrování Evropy, přeprogramování obyvatel na agresi vůči Rusku Tak s tím souhlasím. Vidím to stejně. Podle mě z těch milionů muslimáků bude časem vytvořena jakoby armáda, která půjde na Rusko skrze Kavkaz. Všechno to co se děje je podle mě v konečném výsledku namířeno proti Moskvě. Rusko totiž překáží tzv. biblickému projektu. Rodilí Evropané proti Rusku více méně nepůjdou z mnoha důvodů. Musí se sem nahnat banda lidí, kteří nemají žádný historický vztah k tomuto kontinentu ani k Rusku. Samozřejmě ten dobře řízení příval bude jistě plnit celou řadu dalších vedlejších cílů o nichž píšete Sio,… Číst vice »

peter.
11. 9. 2015 13:36

PavelK napsal Bílý člověk za nic vinu nenese, protože to by bylo uplatnění kolektivní viny, což je nepřípustné. Už poriadne dlhú dobu si panstvo v USA,Londýne,Tel Avive a v Bruseli vôbec neláme hlavu s tým,čo je z hľadiska medzinárodného práva prípustné a čo nie.Prípustné je všetko na čom sa títo páni uznesú. Sio : Ja si myslím(konšpirujem),že jeden z hlavných dôvodov vyvolania imigračnej krízy spočíva v zámere Usraela vytvoriť v pôvodných obyvateľoch Európy odpor a nenávisť k moslimom.Takto spracovaní Európania potom prijmú všetko čoho sa Izrael pri vytváraní „Veľkého Izraela“dopustí na svojich susedoch s oveľa väčším pochopením a toleranciou.Okrem toho… Číst vice »

fajt
fajt
11. 9. 2015 14:10

http://medzicas.sk/koniec-srandy-schultz-pohrozil-pouzitim-sily-voci-statom-ktore-sa-nepodradia-zaujmu-spolocnosti-vs-imigrantom/ – mi ten šulc přinde obouruč mordou na Plotnického nebo Muzyčka ( v rajchu se zase urodilo). ..)

Sasin
Sasin
11. 9. 2015 14:17

Gdyž voni mají těch peněz prostě přespříliš a nuděj se.

Někteří si myslí, že tak je to dobře, že tak to má být. Že gdo se snaží, má právo na velké peníze. Tak se nedivte, že je utrácí, to je přece demográcy’e. U nás by stačilo, zavřít papaláše, rozdat rovnocenné podíly na půdě a rozpočtu. Vypadnout z eurosodomie a zrušit ČNB a znárodnit televizi i koncese. Vytvořit systém legálních písebných podatelen, gde na protivá úřednímu potvrzení může každý psát přímo své požadavky do sečítacího centra. Gdo nechce podíl ani nechce nic psát tak prostě jede s nima. Hotové.

peter.
11. 9. 2015 14:24

fajt napsal

http://medzicas.sk/koniec-srandy-schultz-pohrozil-pouzitim-sily-voci-statom-ktore-sa-nepodradia-zaujmu-spolocnosti-vs-imigrantom/ – mi ten šulc přinde obouruč mordou na Plotnického nebo Muzyčka ( v rajchu se zase urodilo). ..)

Tak toto je sila!Hitler bol v 1.svetovej frajter.Toto „socialistické“hovno je kníhkupec so základným vzdelaním bez maturity a predsa si dovoľuje vyhrážať sa vojnou.A naši zvolení zástupcovia ľudu to nechajú len tak prešumieť.Ani komentovať to nebudú.Hnus!!!

peter.
11. 9. 2015 14:26

peter. napsal
Tak toto je sila!Hitler bol v 1.svetovej frajter.Toto „socialistické“hovno je kníhkupec so základným vzdelaním bez maturity a predsa si dovoľuje vyhrážať sa vojnou.A naši zvolení zástupcovia ľudu to nechajú len tak prešumieť.Ani komentovať to nebudú.Hnus!!!

https://www.youtube.com/watch?v=ps-vSfl6lAU

Miloslav
Miloslav
11. 9. 2015 14:55

Řešení problému uprchlíků, které navrhuje Evropská komise, se zabývá pouze následky neřešených příčin vzniku a nárůstu množství uprchlíků. Válka se celosvětově považuje za normální způsob řešení mezinárodních problémů. Rozvoj zemí, odkud hromadně utíkají migranti, bude zřejmě základem řešení komplexního problému uprchlíků.
Zatím bohužel na světě neexistuje organizace, která by umožňovala efektivně řešit podobné globální problémy. Jednu možnou variantu vzniku takovéto organizace popisuje článek: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

fajt
fajt
11. 9. 2015 14:55

http://tn.nova.cz/clanek/velke-vyroci-pred-332-lety-porazila-evropa-muslimy-u-vidne.html – tak ono je co dnes slavit – co na to v Bruselu, šli se omluvit do nejbližší mešity ? . ..)

peter.
11. 9. 2015 15:08

peter. napsal
https://www.youtube.com/watch?v=ps-vSfl6lAU

Naletel som.Nevyhráža sa vojnou.Chce bojovať proti nacionalizmu.Ospravedlňujem sa.

fajt
fajt
11. 9. 2015 15:14

peter. napsal
Naletel som.Nevyhráža sa vojnou.Chce bojovať proti nacionalizmu.Ospravedlňujem sa.

jen nechte, Peter, je to darebák a vyhrožuje násilím všem, kteří nebudou v bludu s ním a jeho partou evropských rozvracečů – Německo by mělo zvážit, jestli se ostatním členům EU neomluví a tady toho hloupého knihovníka nestáhne z funkce na kterou evidentně nemá. ..)

Bety
Bety
11. 9. 2015 20:03

Ten článek je úplně vedle. Vždyť podle zpráv televize Nova vítají Němci imigranty s květinami a s láskou je objímají!!! Závěrem samozřejmě zaznělo, že pokud mi Češi neděláme totéž, měli bychom se stydět!!!

Bety
Bety
11. 9. 2015 20:05

Pardon, pokud my Češi, ujelo mi to. Zřejmě z rozrušení nad tím, jací jsme MY, Češi barbaři.

Sio
Sio
11. 9. 2015 21:50

Magnus Maximus napsal Tak s tím souhlasím. Vidím to stejně. Podle mě z těch milionů muslimáků bude časem vytvořena jakoby armáda, která půjde na Rusko skrze Kavkaz. Všechno to co se děje je podle mě v konečném výsledku namířeno proti Moskvě. Rusko totiž překáží tzv. biblickému projektu. Rodilí Evropané proti Rusku více méně nepůjdou z mnoha důvodů. Musí se sem nahnat banda lidí, kteří nemají žádný historický vztah k tomuto kontinentu ani k Rusku. Samozřejmě ten dobře řízení příval bude jistě plnit celou řadu dalších vedlejších cílů o nichž píšete Sio, ale Rusko vidím jako hlavní cíl. Myslel jsem to… Číst vice »

Sio
Sio
11. 9. 2015 21:52

peter. napsal Už poriadne dlhú dobu si panstvo v USA,Londýne,Tel Avive a v Bruseli vôbec neláme hlavu s tým,čo je z hľadiska medzinárodného práva prípustné a čo nie.Prípustné je všetko na čom sa títo páni uznesú. Sio : Ja si myslím(konšpirujem),že jeden z hlavných dôvodov vyvolania imigračnej krízy spočíva v zámere Usraela vytvoriť v pôvodných obyvateľoch Európy odpor a nenávisť k moslimom.Takto spracovaní Európania potom prijmú všetko čoho sa Izrael pri vytváraní „Veľkého Izraela“dopustí na svojich susedoch s oveľa väčším pochopením a toleranciou.Okrem toho sa pýtam,komu poslúži úpadok Európy a nastávajúci chaos.A napadnú ma zase tí istí ľudia.Dnes som sledoval… Číst vice »