Novoroční anketa e-republiky (5. díl)

Zeptali jsme se několika osobností, co je zaujalo v minulém roce, co očekávají v roce právě nastupujícím a jaké mají plány. Dnes odpovídají Jaroslav Furman, Radek Novotný a Pavel Letko.

Jaroslav Furman, důchodce

1. Co Vás v právě uplynulém roce nejvíce zaujalo a proč?
Ukázka realizace životního poznatku a principu, k němuž došel Putin jako mladík na ulicích Leningradu. Myslím tím rozhodné a organizačně dokonalé vystoupení ruské armády v Sýrii den po Putinově vystoupení na valném shromáždění OSN. Prezentace ruských vojenských možností při demonstraci úžasné efektivity se letos staly nejlepší zárukou proti vyvolání horké 3. světové války.

2. Co s radostí očekáváte a čeho se naopak obáváte v roce 2016?
S radostí očekávám narození 6.vnoučete pravděpodobně ženského pohlaví a obavu mám z jejího porodu po dvojnásobném císařské řezu u předchozích vnuků. Musíme jen věřit a doufat.

3. Co sám osobně plánujete v roce 2016?
Neřeknu,abych to nezakřiknul.

***

Radek Novotný, podnikatel a autor projektu Pravda o vodě

1. Co Vás v právě uplynulém roce nejvíce zaujalo a proč?
Vítězství práva a zdravého rozumu u soudců Ústavního soudy. V rámci rozhodování o budoucnosti způsobu obchodování s vodou v České republice jsem došel při obraně okresní vodárny po 14 letech k Ústavnímu soudu. Ten mi dal hned dvakrát zapravdu a konstatoval, že dosavadní jednání Nejvyššího soudy je soudní zvůle, porušování ústavních práv a vše uzavřel zjednodušeně řečeno tím, že pokud má být ve věci tunelování okresních vodáren rozhodnuto v souladu s platnými zákon České republiky, pak Ústavní soud svůj nález uzavřel tím, že Nejvyšší soud musí posoudit otázky, důkazy a právní souvislosti v logice, kterou od samého počátku v žalobách a jejich zdůvodněních uvádím, tedy v příčinné souvislosti skutků, bez vytrhávání jednotlivostí z celku a navíc v časové a skutkové řadě a smyslu zákona, nejen jen jeho litery.

2. Co s radostí očekáváte a čeho se naopak obáváte v roce 2016?
Očekávám další probouzení veřejného mínění v souvislosti s vodou, konkrétně akceptaci základní myšlenky a jediného výhodného řešení pro stát, města, obce a občany: Mezi vodou a lidmi nebudou žádní překupníci nebo koncerny. Toho se dá dosháhnout pouze remunicipalizací provozování vodovodů a kanalizací v České republice. V roce 2015 se jen v rámci mého projektu PRAVDA O VODĚ tímto cílem v určité míře zabývalo přes půl miliónu Čechů. Obavu mám z dalšího sucha. Je to paradox, protože prohloubení problému s vodou přivede k tématu vody pozornost více lidí, ale objem zásob podzemních i povrchových vod je pro celou Českou republiku obrovský problém, který politici nejen že neřeší, ale ani o něm neví.

3. Co sám osobně plánujete v roce 2016?
Dosažení jednoho z hlavních cílů projektu PRAVDA O VODĚ – ukázkový příklad možnosti zrušení protiprávně uzavřených smluv mezi okresní vodárnou a zahraničním koncernem, který si vodárnu rozparceloval. Toto již několik let probíhá např. ve Francii či v Německu. V ČR máme řadu vodáren, které vlastní vodárenské sítě a provozují je a nesou odpovědnost za jejich stav. Je to jediná rozumná cesta. Jejich prioritou je zajistit čistou vodu, přitom obnovovat sítě a současně nezruinovat občany a veřejné rozpočty. Z veřejné služby nedělají kšeft, jehož cílem je vyždímat od lidí co nejvíce a tyto enormní zisky poslat do daňových rájů.

***

Pavel Letko, šéfredaktor e-republiky

1. Co Vás v právě uplynulém roce nejvíce zaujalo a proč?
Úpadek morálky. Nikoliv v praxi, ale v teorii. Elity našeho civilizačního okruhu u nás i jinde ve světě oživují staré známé cesty k nesvobodě, otroctví, bídě a válkám. Už tu zase máme „prolhané Rusy“, Konvičkovy muslimy „namleté v masokostní moučce“, znovu zvednutý prapor náboženské nesnášenlivosti, úvahy o perzekuci příbuzných odsouzených, pokusy legalizovat mučení a věznění bez soudu, útoky armád proti civilistům včetně ostřelování obytných čtvrtí, vychvalování lynče, bagatelizování fašismu jako nástroje násilného ovládání společnosti a mnohé další cesty do pekla. Podpory toho všeho svinstva jsme se nedočkali jen v restauracích IV. cenové skupiny po desátém pivu, ale od našich střízlivých vzdělaných dobrých Čechů v kravatách či jejich západních vzorů hlásících se jinak pilně k židovsko-křesťanskému odkazu.

2. Co s radostí očekáváte a čeho se naopak obáváte v roce 2016?
S radostí očekávám jaro, léto, podzim a příští zimu. Těším se na hezké chvíle s mými blízkými, mojí ženou, dětmi a kočkami. Doufám také, že si užijeme dost humoru. Pro správné naladění mám rozečtenu vynikající Štein-Schneiderovu sbírku vtipů na židovský způsob. Bojím se příliš teplého léta a horké války s dopadem i přímo na nás. A také Konvičkovy lůzy (i bez Konvičky) a podobných nenávistných fanatiků.

3. Co sám osobně plánujete v roce 2016?
Neplánuji. Nejsem pak zklamán, jen příjemně překvapen.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde , nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
13. 1. 2016 21:42

Njn, co rici?
ZDRAVIM … to zacina i konci!!

orinoko
orinoko
14. 1. 2016 22:05

Ponekud mimo tema. Videl jsem video, kde Iranci zadrzeli emerickou svoloc na jejich genialnich clunech pote, co narusily iranske vysostne vody. Neskutecna potupa. McRoburovi soudruzi museli pokleknout s rukama za hlavou. Proboha, na toho neduziveho dusevniho otroka z Bileho festovniho zachodku uz staci i Iran. O Bomba si odnese Bily dum na svoji hlave. 8 let v Bilem dome plnem cinknutych karet. Slovutna Emerika zacina pripominat nekdejsi sovetske politbyro. Mezi novymi kandidaty na emerickeho prezidentistu uz jsou i bypassy sklerotiky. Emerika pry musi stavet letadlove lode, aniz by nutne chtela nekomu kroutit ruce. Hutni prumysl potrebuje zakazky, respektive lide v… Číst vice »

Irena
15. 1. 2016 5:25

Irena napsal

http://politikus.ru/video/67570-nemcy-soprotivlenie-bespolezno.html

Nemyslím si, že odpor je nesmyslný, ale je to celkem přehledně vyloženo.

abx
abx
15. 1. 2016 11:53

no ano, musia si zvykat. pozrite si to, coskoro to video bude stiahnute z obehu
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-2F0rXgKGLk

hudryper
hudryper
15. 1. 2016 17:14

orinoko napsal Slovutna Emerika zacina pripominat nekdejsi sovetske politbyro. Mezi novymi kandidaty na emerickeho prezidentistu uz jsou i bypassy sklerotiky. Přece jen se i u nás něco změnilo. Důkazem toho je řada velmi kritických a otevřených textů o skutečném politickém dění posledních desítiletí ve světě,v Evropě i u nás doma. Dnes vyšel na Aeronetu megačlánek : http://aeronet.cz/news/co-predchazelo-imigracnimu-armagedonu-je-to-cela-klika-zlocincu-a-jedou-v-tom-vsichni-elity-potentati-vlady-zastupitelstva-obce-i-naivni-obyvatelstvo-s-natazenou-rukou-pro-davku/ který si nezadá s texty známého fantasty Fulforda,jenže na rozdíl od něho se zabývá tím,co už se stalo,nebo nestalo a ne příliš tím,co se teprve stát má.Dokud u nás vycházejí podobné články,nelze si stěžovat na cenzuru. Možnosti internetové informovanosti jsou úžasné a proto… Číst vice »