Novoroční anketa e-republiky (5. díl)

Zeptali jsme se několika osobností, co je zaujalo v minulém roce, co očekávají v roce právě nastupujícím a jaké mají plány. Dnes odpovídají Jaroslav Furman, Radek Novotný a Pavel Letko.

Jaroslav Furman, důchodce

1. Co Vás v právě uplynulém roce nejvíce zaujalo a proč?
Ukázka realizace životního poznatku a principu, k němuž došel Putin jako mladík na ulicích Leningradu. Myslím tím rozhodné a organizačně dokonalé vystoupení ruské armády v Sýrii den po Putinově vystoupení na valném shromáždění OSN. Prezentace ruských vojenských možností při demonstraci úžasné efektivity se letos staly nejlepší zárukou proti vyvolání horké 3. světové války.

2. Co s radostí očekáváte a čeho se naopak obáváte v roce 2016?
S radostí očekávám narození 6.vnoučete pravděpodobně ženského pohlaví a obavu mám z jejího porodu po dvojnásobném císařské řezu u předchozích vnuků. Musíme jen věřit a doufat.

3. Co sám osobně plánujete v roce 2016?
Neřeknu,abych to nezakřiknul.

***

Radek Novotný, podnikatel a autor projektu Pravda o vodě

1. Co Vás v právě uplynulém roce nejvíce zaujalo a proč?
Vítězství práva a zdravého rozumu u soudců Ústavního soudy. V rámci rozhodování o budoucnosti způsobu obchodování s vodou v České republice jsem došel při obraně okresní vodárny po 14 letech k Ústavnímu soudu. Ten mi dal hned dvakrát zapravdu a konstatoval, že dosavadní jednání Nejvyššího soudy je soudní zvůle, porušování ústavních práv a vše uzavřel zjednodušeně řečeno tím, že pokud má být ve věci tunelování okresních vodáren rozhodnuto v souladu s platnými zákon České republiky, pak Ústavní soud svůj nález uzavřel tím, že Nejvyšší soud musí posoudit otázky, důkazy a právní souvislosti v logice, kterou od samého počátku v žalobách a jejich zdůvodněních uvádím, tedy v příčinné souvislosti skutků, bez vytrhávání jednotlivostí z celku a navíc v časové a skutkové řadě a smyslu zákona, nejen jen jeho litery.

2. Co s radostí očekáváte a čeho se naopak obáváte v roce 2016?
Očekávám další probouzení veřejného mínění v souvislosti s vodou, konkrétně akceptaci základní myšlenky a jediného výhodného řešení pro stát, města, obce a občany: Mezi vodou a lidmi nebudou žádní překupníci nebo koncerny. Toho se dá dosháhnout pouze remunicipalizací provozování vodovodů a kanalizací v České republice. V roce 2015 se jen v rámci mého projektu PRAVDA O VODĚ tímto cílem v určité míře zabývalo přes půl miliónu Čechů. Obavu mám z dalšího sucha. Je to paradox, protože prohloubení problému s vodou přivede k tématu vody pozornost více lidí, ale objem zásob podzemních i povrchových vod je pro celou Českou republiku obrovský problém, který politici nejen že neřeší, ale ani o něm neví.

3. Co sám osobně plánujete v roce 2016?
Dosažení jednoho z hlavních cílů projektu PRAVDA O VODĚ – ukázkový příklad možnosti zrušení protiprávně uzavřených smluv mezi okresní vodárnou a zahraničním koncernem, který si vodárnu rozparceloval. Toto již několik let probíhá např. ve Francii či v Německu. V ČR máme řadu vodáren, které vlastní vodárenské sítě a provozují je a nesou odpovědnost za jejich stav. Je to jediná rozumná cesta. Jejich prioritou je zajistit čistou vodu, přitom obnovovat sítě a současně nezruinovat občany a veřejné rozpočty. Z veřejné služby nedělají kšeft, jehož cílem je vyždímat od lidí co nejvíce a tyto enormní zisky poslat do daňových rájů.

***

Pavel Letko, šéfredaktor e-republiky

1. Co Vás v právě uplynulém roce nejvíce zaujalo a proč?
Úpadek morálky. Nikoliv v praxi, ale v teorii. Elity našeho civilizačního okruhu u nás i jinde ve světě oživují staré známé cesty k nesvobodě, otroctví, bídě a válkám. Už tu zase máme „prolhané Rusy“, Konvičkovy muslimy „namleté v masokostní moučce“, znovu zvednutý prapor náboženské nesnášenlivosti, úvahy o perzekuci příbuzných odsouzených, pokusy legalizovat mučení a věznění bez soudu, útoky armád proti civilistům včetně ostřelování obytných čtvrtí, vychvalování lynče, bagatelizování fašismu jako nástroje násilného ovládání společnosti a mnohé další cesty do pekla. Podpory toho všeho svinstva jsme se nedočkali jen v restauracích IV. cenové skupiny po desátém pivu, ale od našich střízlivých vzdělaných dobrých Čechů v kravatách či jejich západních vzorů hlásících se jinak pilně k židovsko-křesťanskému odkazu.

2. Co s radostí očekáváte a čeho se naopak obáváte v roce 2016?
S radostí očekávám jaro, léto, podzim a příští zimu. Těším se na hezké chvíle s mými blízkými, mojí ženou, dětmi a kočkami. Doufám také, že si užijeme dost humoru. Pro správné naladění mám rozečtenu vynikající Štein-Schneiderovu sbírku vtipů na židovský způsob. Bojím se příliš teplého léta a horké války s dopadem i přímo na nás. A také Konvičkovy lůzy (i bez Konvičky) a podobných nenávistných fanatiků.

3. Co sám osobně plánujete v roce 2016?
Neplánuji. Nejsem pak zklamán, jen příjemně překvapen.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde , nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
13. 1. 2016 21:42

Njn, co rici?
ZDRAVIM … to zacina i konci!!

orinoko
orinoko
14. 1. 2016 22:05

Ponekud mimo tema. Videl jsem video, kde Iranci zadrzeli emerickou svoloc na jejich genialnich clunech pote, co narusily iranske vysostne vody. Neskutecna potupa. McRoburovi soudruzi museli pokleknout s rukama za hlavou. Proboha, na toho neduziveho dusevniho otroka z Bileho festovniho zachodku uz staci i Iran. O Bomba si odnese Bily dum na svoji hlave. 8 let v Bilem dome plnem cinknutych karet. Slovutna Emerika zacina pripominat nekdejsi sovetske politbyro. Mezi novymi kandidaty na emerickeho prezidentistu uz jsou i bypassy sklerotiky. Emerika pry musi stavet letadlove lode, aniz by nutne chtela nekomu kroutit ruce. Hutni prumysl potrebuje zakazky, respektive lide v… Číst vice »

Irena
15. 1. 2016 5:25

Irena napsal

http://politikus.ru/video/67570-nemcy-soprotivlenie-bespolezno.html

Nemyslím si, že odpor je nesmyslný, ale je to celkem přehledně vyloženo.

abx
abx
15. 1. 2016 11:53

no ano, musia si zvykat. pozrite si to, coskoro to video bude stiahnute z obehu
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-2F0rXgKGLk

hudryper
hudryper
15. 1. 2016 17:14

orinoko napsal Slovutna Emerika zacina pripominat nekdejsi sovetske politbyro. Mezi novymi kandidaty na emerickeho prezidentistu uz jsou i bypassy sklerotiky. Přece jen se i u nás něco změnilo. Důkazem toho je řada velmi kritických a otevřených textů o skutečném politickém dění posledních desítiletí ve světě,v Evropě i u nás doma. Dnes vyšel na Aeronetu megačlánek : http://aeronet.cz/news/co-predchazelo-imigracnimu-armagedonu-je-to-cela-klika-zlocincu-a-jedou-v-tom-vsichni-elity-potentati-vlady-zastupitelstva-obce-i-naivni-obyvatelstvo-s-natazenou-rukou-pro-davku/ který si nezadá s texty známého fantasty Fulforda,jenže na rozdíl od něho se zabývá tím,co už se stalo,nebo nestalo a ne příliš tím,co se teprve stát má.Dokud u nás vycházejí podobné články,nelze si stěžovat na cenzuru. Možnosti internetové informovanosti jsou úžasné a proto… Číst vice »