O božím těle u Verdunu

To bylo zase boucháního. Jak o božím těle. Nebo spíš jako u Verdunu. Opět jsme oslavili příchod nového roku manifestací vlastní pitomosti. Co všechny ty rachejtle a petardy stály peněz, které by se daly využít lépe, kolik odpadu z toho je, kolik smradu a špíny jsme vypustili do ovzduší a toho rámusu!  Čím jsem starší, tím více považuji ohňostroje za dementní zábavu, zejména při pomyšlení na ty, kterým nad hlavou nebouchají rachejtle, ale rakety. Před rokem, když se těžce bojovalo v Donbasu, jsem tím vyloženě trpěl, ale ani letos jsem si to nijak zvlášť neužíval, protože jsou pořád místa, kde si lidé při každé ráně místo červená, modrá, zelená říkají granát, mina, raketa…

Vulgární a dementní zábava jsou tyhle ohňostroje, zejména provozují-li se permanentně, plošně a masově. To se opravdu neumíme bavit jinak, než že celý svět obtěžujeme svojí existencí a koho nezajímá, tomu ji vnutíme třeba pěstí?

Převzato z blogu Tribun

5
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Autoři komentářů
abxorinokonikySioMegafon Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Megafon
Člen
Megafon

Cítím to naprosto stejně. Bydlím, dříve na samotě u lesa, v dnes lokalitě zbohatlických elitářů. Bohužel už od adventu obšťastňují všechny okolo svým miničním skladem, jehož obsah je etapově vyblit od 30.12. do 3.1. Kdy mají potřebu se neustále trumfovat kdo výš, dál, silněji a víc. Inu prostě vědí jak ty bezpracné příjmy zhodnotit. Co na tom, že zabraly migrační zóny zvěře. Že vše v lese se ještě dva dny klepe. Že jejich vlastní mazlíčci lítají po vsi v panické hrůze. Máte pravdu. Dementní zábava dementů.

Sio
Člen
Sio

Podepisuji. Když to musí být, povolil bych to jen o nástupu nového roku od 23.00 do 1.00

niky
Člen
niky

Bydlím v okrajové čtvrti, bouchání začalo den před sylvestrem a ještě dnes, sice sporadicky ale občas to bouchá. Fenka je zalezlá pod stolem a pes se krčí u okna na zahradu. Na půlnoc dostali od veta prášky na uklidnění , ale nemohu jim je cpát celý týden…. najraději bych jim to narval do řitního otvoru!

orinoko
Člen
orinoko

No musime doufat … ted z jineho soudku … Krome toho , ze v Teheranu lide zautocili na saudskou ambasadu, zapalili ji a vyplenili po poprave siitskeho klerika u saudskych uterek, tak se z nitra iranske armady ozyvaji hlasy, ze je cas Saudum ustrelit jejich dolarove kulky. Doufejme, ze to iranska politika ustoji. Ted jeste neni cas NATO prave bouchani. Krome toho iransti duchovni si postezovali, ze o praci stojicim dale tim vice iranskych zen, coz by mela zalezitost predevsim muzu. Iran ma vnitrni pnuti, ale nikoli negativni. Je to nasledek letiteho sebeuvedomeni. Strelba kolem emerickeho plovouciho srotu byla prologem.… Číst vice »

abx
Člen
abx

to je ta poprevratova degeneracia. sice opatrujem k Silvestru krabicku slepakov, ale nevystrelil som ani jeden. pripadalo mi to hlupe, vzhladom na kontext. snad na buduceho Silvestra bude mier a bude mozne privitat rok 2017