O čem se mlčí: Jindřich Rajchl

Stanislav Novotný se ptá Jindřicha Rajchla na celonárodní setkání pod titulem Česko proti bídě, které se uskuteční 11. 3. 2023 na Václavském náměstí a jehož hlavními tématy budou svoboda slova, konkrétní opatření v energetice a zahraniční politika naší vlády

5 5 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
49 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
12. 2. 2023 8:12

Nevím přesně jak to bylo, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseZničený podnikatel, 12.02.2023 7:47:12 ale v hlubokém socíku řekli režisérovi – natoč nám tuhle a tamtu propagandu, a pak si toč ty svoje blbinky. PL mi připadají v podobné pozici – podivní politologové tu mlátí pantem stále ty samé plky – článků na slušné úrovni – viditelně ubylo. Tak to vidí jeden zatímco druhý neustále mlaska „prestižní“ PL. Gdo je blíže pravdě? PL jsou dneska režimní plátek, jemuž by rychle ubral kyslík obyčejný absenter. Ale zvyk je Fe krunýř. PL jsou mediální kanalizace, když hlavní fekálie v info prostoru… Číst vice »

Last edited 1 měsíc před by orinoko
orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
12. 2. 2023 8:32

Už jde o statut rodinných hambáčů a vyfoukané kukuřice. Těšíte se? Máte NATO!
Pokud čížek nebude vypadat jako krevní tučnice, tak bude vypasen Big Macem. Emi jsou tak tlustí proto, aby se do nich Rus snadněji trefil. A protože se v bidetově nedaří plnit naborové smernice, tak debil čížek bude doplňovat kolostavy.
Sláva pětilkulečníku. A křivé tlamě vondrkanovi obzvlášť.

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
12. 2. 2023 8:37

Todle tuná zahnízdí. Dialok mezi křivou tlamou a senilitou musí bejt kouzelnej.

https://www.youtube.com/watch?v=-jvOy9DxREk

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
12. 2. 2023 9:04

Emíci sami píšou, že bidet je mešuge. Netušil jsem, že to má i englický tvar. Měl za to, že jde o českou kreativní specialitu.

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
12. 2. 2023 9:10

Look….
praví BAR Tužka…

unnamed.jpg
Last edited 1 měsíc před by orinoko
idiotronic
Reply to  orinoko
12. 2. 2023 14:51

Tipnul bych si na výpůjčku od židů.Bezúročnou.

idiotronic
Reply to  idiotronic
13. 2. 2023 11:35

Podíval jsem se do googlu a tam říkají ,,hebrejština“.

Gatta
Gatta
12. 2. 2023 8:41

Třeba sem – vlastně to je také o bídě – hmotné bídě pro lidi a duchovní těch co si říkají experti.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Musime-tvrde-vyjednavat-Evropu-zbytek-sveta-nenavidi-Bartuska-v-CT-navrhl-strategii-728909

Článek nic moc, ale opravdu alarmující je poslední odstavec – „Lipskou burzu k ocenění elektřiny sice potřebujeme …“.

Pokud expert na energetickou bezpečnost nevi jak funguje burza a teprve po letech si všimnul nějakých podivností, a patrně stále nepochopil, co to je burzovní spekulace a burzovni manipulace s cenami, tak je buď „nedostatečně vzdělán“, nebo v tom jede taky.

No, pomalu to leze na povrch … jak transparentně a přesně podle direktiv EU obrat lidi o peníze.

Last edited 1 měsíc před by Gatta
orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
12. 2. 2023 9:00

Od tohoto debila mám ještě dnes jeho knihu Polojasno. Na základě zmíněného titulu dostal tento studijní kripl stípko v bidetově. Byl tam půl roku? Jako mravní placatka v roce 1967, o čemž se mohutně mlčí. Oba přijeli zpátky s tak vybrakovanými mozky, že polojasno je nedotknutelný i kdyby z něj bidet hodil šavli. Studenti… dneska nejhorší svoloč, jakou si lze představit. Část se jich ještě držela v době covidu, ale teď už je to jen melena , která dokonce to nejhorší označuje za nejmenší zlo. Ve čtvrtek jsem měl možnost je pozorovat. Každá druhá pizda má v rypáku kroužek a… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
Reply to  Gatta
12. 2. 2023 17:36

V. Bartuška? To je ten dobrák, který by nespokojence s chutí upaloval, nebo postřílel a poházel u silnice? Banderovec Ukrajinec? Máme to ale charakterní sqělouše u koryt! Samí humanisti…, klony Vency Flašky.

orinoko
orinoko
Reply to  Dolmen
12. 2. 2023 18:09

Přesně! To bylo tehdy tak otřesné, že mu někdo zavřel rychle hubu. Dneska by ho velebili jako světlonoše Bandera pokroku. Vysokonacek!!! Sametový ordner s funkcí studioza.

Alva
Alva
Reply to  Gatta
12. 2. 2023 22:25

„…je buď „nedostatečně vzdělán“, nebo v tom jede taky“
A nebo obojí, což vypadá nejpravděpodobněji.

.

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
12. 2. 2023 19:09

To je paráda. Mínusy na oficiální petikulecnik. Ale to je optimismus. Ať tak nebo tak, fsechno bude naopak.

fajt
fajt
12. 2. 2023 10:37

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-ocima-byznysu-cash-only-cesko-potrebuje-novou-energetiku-jinak-nas-prevalcuje-polsko-225510#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz – tolik upřímnosti bych na čistě fašistickém plátků krypto bolševiků moc nečekal, jenže proč ne, švejci jsou definitivně v režimu večerní jitrnice a tak je už vůbec netankuje, že i formální konec trhance zovoucí se cesko je zde ( musím říci, že Kaczynski vyrostl na neskutečnou osobnost a rzeczpospolitou postavil na mamutí nohy). ..)

orinoko
orinoko
Reply to  fajt
12. 2. 2023 15:12

Ať už se to tady fsechno konečně pos@re. Ve jménu fialového bolševika s pruhy….
Do výroby fseho je třeba zapojit teplou mládež. S kroužkem v rypáku jí to půjde od nejmenší námahy. Placneme si?….

fajt
fajt
Reply to  orinoko
12. 2. 2023 15:43

do nich? klidně 😎 – ještě ani nezačali pořádný útok na ovečky a některé už jsou celé dýchavičné a zvedají hubené nožky do praku, prý už mají kurwa dost – tady bude ještě pořádná frejka. ..)

orinoko
orinoko
Reply to  fajt
12. 2. 2023 15:34

Právě jsem nedocetl diskuser na PL ohledně drahého žrádla. Taková vysernice i od lidí, kteří mívají celkem jasno, je vymluvna. Tento obézní národ chudý douskem nemá jasno ani u ceny pozivatin. Tato vysoce prd@lni země má nejvíce benzinek a chrámu materialismu v celém eurosojuzu. Formálně konkurence, ve skutečnosti kapokorupcni monopol, který živí debilni důchodci a tzv. střední křída. Nic není zadarmo ani ten monopol, který udržuje tzv. pravice i levice rukou nedílnou a společnou. Z cizího blood neteče. Má bejt nějaká sešlost zase ve vítězné Prague Ham. Doufám, že se tam bude zvonit klicema. A prdět v souznění se spravnymi… Číst vice »

fajt
fajt
Reply to  orinoko
12. 2. 2023 15:55

včera jsem zažil nájezd švejkové vozové hradby na biedrunku ( polsky kwelb se żarciem ), docela ostuda, ale poloci jsou kšeftaři, oni nemelou o tym, že je pepiki vyžerou, oni navezou vše, co by oni nedali do gemby a przedajum wszistko za premiowke, fialovic důchodci z poza granice vískali a chcali radostí – v tu chvilu sem rychlo přešel na dialekt węgierski a és színültig könnyítettem magam 😊

orinoko
orinoko
Reply to  fajt
12. 2. 2023 16:13

Škoda, že je to tak daleko. Vidět pravicové kriply v roli krále Lavry musí bejt větší rajc než vidět Pinokiu se dvěma stoudvemi v bombardakach.
Neexistuje dno, kam až je ochoten jurský kriplik sám sebe ponížit. Tady u nás Nasťa l jiný problém – hospody zeji až mrdve probouzejí… Jde to mohutně do řídkých.
A bude hůř… Zamysli se, představ si … a zdur….

fajt
fajt
Reply to  orinoko
12. 2. 2023 18:36

tož je to hotová cimrmárna, někdy až dost groteskní – ale nedoporučuju v tyto časy jet na blind do Polski (gor, pokud člověk nezná reálie a trochu se nedomluví), kontakt třebas s wladzou, tady např. policiantem, může i z powodu prostého nepochopení, či neznalosti dopadnout hodně bolestivě ( nejenom fyzicky), bezpečnosti sbory rzpsp. jedou přinejmenším na žlutý, ale více na červený mód ( asi to má co dočinění s wrazliwą sfere bezpieczeństwa na wschodzie, která je pro mnohé z nich prožitou realitou – z poláku w broni mají dost silný respekt i vagnerovci – ale to je na jiný pokec… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  fajt
12. 2. 2023 19:19

Jen houst!!! Místní vládní kriplik totiž považuje za svobodu českou cochcarnu. Zablokovali jste moje město, pravil roztřesený Gule od Mamule. I zeptal se jeden v čele demonstrace policajtů: Odklidite to h@vno vy anebo to máme udělat my?
A pražské Gule rychle vyklidily sPROSTOR.
Je neuvěřitelné, co dokáže český debil v Německu nebo Rakousku. Ale čísla ho rychle srovnaji.

fajt
fajt
Reply to  orinoko
12. 2. 2023 20:02

njn, chachar už taky není zupa chachar, ti co měli gule, zgrabne pracky a otevřenou hlavu jsou buď pod drnem a nebo z kotlinu nafurt odešli, vychytralí psychouši se navezli do práglu a tam spolu s pepiki kurví svět ( tedy hlavně ve švejko perimetru ) – a já jim to přeju :)

mám termín pro Spartu, vítězný únor, dám echo. ..)

orinoko
orinoko
Reply to  fajt
13. 2. 2023 17:29

Ale s předstihem. Jinak včera v hospodě běžela Sparta s Bohemkou. Ten den jsem chodil v rámci myslitelného skoro normálně. Špatná chůze je nejspíše následek dryjáků, kterých teď beru deváté kolo, ale bez Velcade. Jsem na vážkách, jestli sem dát odkaz na místo, “ Kde jiní končí, my začínáme. “ Vyplnil jsem rozsáhlý dotazník pro celostátní společnost, která sbírá statistická data od nás exotů. A jeden doktor byl rád, že jsem si na něj vzpomněl Přednáší kromě praxe a zajímají ho průběžné výsledky za skoro už 3/4 roku. Pak asi zajdeme na pivo. Tady u nás katastrofa. Za covidu tabule… Číst vice »

fajt
fajt
Reply to  orinoko
13. 2. 2023 18:37

určitě dám – ozvu se po akci ( přece jenom to bude trochu divočina :)), pak v klídku dojedu kamkoliv ( jestli chceš) a hlavně piánko, to slibuju ✌ hlavně zdraví, dnes je to deviza k nezaplacení … a ani se nedivím lidem, že se někdy upnou na všechno možné i nemožné, protože české státní zdravotnictví po většinu funguje dost svérázně ( to placené dost neodpovídá horentním sumám, které by si někteří šikulové přáli vidět na svých kontech) – ale doufám, že tys narazil na lidi, kteří přeci jenom ctí své zaměstnání jako poslání – přeju pohodu, hodně sil a… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  fajt
13. 2. 2023 19:11

Možná mám kliku, ale já si nestěžuji jako to slýchávám kolem sebe. A většinou báby, které úplně pitomě zavádějí nové móresy. Kdo přišel dříve? Já totiž musím, jakmile přijedu, zjistit pod koho ten den spadnu, když doktor organizátor není přítomen. A to bez dotazu u sestry nelze, přičemž hned podávám kartu zdravotní pojišťovny, která jako jediná ze všech má v celém areálu zastoupení. Ta údajně na celém procesu významně participuje. Pak přijdou odběry, teď už se mnou nejsou problémy, do žíly se mi můžou trefovat od okna. Dříve to tak nebylo. Pak je pauza cca 1 hod na doručení výsledků… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
13. 2. 2023 20:25

Re orinoko – jasně, všechny a všude sebevědomě zdravit, působit optimisticky a brát všechno jakože sportovně.

Doktorům věřit (aspoň tak působit) a kontrolovat, zda ti dávají ty správné prášky – ty stejné jako včera, a když tak se hned ptát zda byla změna medikace. Osobní trojitá zkušenost, kdy jsem zachytil omyl.
Kolega jednou takový omyl spolkl automaticky a měli s ním pak opravdu dost divokou noc.

Nicméně ideálni pacient je stejně … plyšový medvěd :-)

Last edited 1 měsíc před by Gatta
orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
13. 2. 2023 22:04

Já mám v podstatě dané od samého začátku, co do mě kromě chemoterapie půjde. Jednou mi došla prevence proti pasovemu oparu a ten se hned o mě pokoušel. V životě jsem ho neměl. Ale už o víkendu na pohotovosti jsme to řešili tady u nás. Doktorům v Brně jsem se omlouval za komplikace. Odpověď – celkem se nic neděje, jen jste sám posunul terapii. Podepisuji podání dryjáku, neb jsou z Bruselu. Ne že by byly protekční, ale podle smlouvy mi můžou podávat placebo. Něco takového nemůžou dodávat do našich lékáren. Je docela zajímavé pozorovat rozdíly mezi jednotlivými doktory, byť postup… Číst vice »

Last edited 1 měsíc před by orinoko
Gatta
Gatta
Reply to  Gatta
14. 2. 2023 9:03

PS – Orinoko
Docenti a doktoři drží formu, ale nejhorší je, když chytneš špatnou sestru, nebo stačí i jenom sanitárku (nebo kolektiv).
To je pak těžký záběr na ego.
Zkušenosti mám dobré … i ty horší.

No, řeknu to obecně.
Je potřeba i takové věci brát trpělivě, protože když si uvědomíš, že s některou diagnózou, nebo obvykle spíše seznamem diognóz, by po člověku ani pes neštěkl …

fajt
fajt
Reply to  orinoko
13. 2. 2023 20:42

docela procedura – něco podobného jsem zažil u otce, ale neměl to tak vymakané ( i když on na doktory neustále nasazoval, sice potichu, za to permanentně – i když nebyl důvod ), špitál měl takový skoro rodinný ( dnes už neexistuje) a celý personál měl dost silného socialistického ducha ( což v tu chvíli bylo dost velké plus ), sestřičky typu klášterního řádu a nebo domácí, tvaru a řízu, primáře Sovy, dveře do špitálu byly hlídané jak do nějakého vojenského kasina a když nastal čas konce návštěv, tak rázný důchodce vyháněl návštěvy stylem zuřivého frajtra, který nedostal služné :)… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  fajt
13. 2. 2023 19:38

Špatná fotka, musím koupit nový mobil. Tenhle je na internet. Je tu myslím i můj „hlavni“ doktor, je to rozmazané. Jinak si mě už rozebrali snad všichni ostatní, což je cca 8 osob. Většinou ženské.
Vlevo naproti kafe, čaj či voda zadarmo, dozadu vlevo ambulance a odběry, naproti stacionář. Za zády chodba a výtahy, schody. Úplně vlevo čekárna, záchody a další ambulance. Tam jsem nikdy nebyl.

Mikuláš v budově Otevřená kniha.jpg
fajt
fajt
Reply to  orinoko
13. 2. 2023 20:43

docela pohoda a přátelská nálada – a tak to má být 🙂

orinoko
orinoko
Reply to  fajt
13. 2. 2023 18:09
Last edited 1 měsíc před by orinoko
fajt
fajt
13. 2. 2023 11:01
orinoko
orinoko
13. 2. 2023 12:42

Takhle se bojuje s potravinovymi barony. A kupodivu v Poblati. Žrádlo je drahé proto, že ho český debil bude kupovat i když bude 10x dražší, zatímco producenti z toho mají kulové.
Dietu si český prasák nedopreje i kdyby měl prasknout.

9c99818d48c45a58546de5d2cff69.jpeg
fajt
fajt
Reply to  orinoko
13. 2. 2023 14:09

to musí jít až na doraz, švejkovi musí prdnout hlava, jedno jestli totálním hladem a nebo myšlenkou na ještě větší korporátní pokoru. ..)

fajt
fajt
13. 2. 2023 14:23

На Апти Алаудинова совершено покушение – его пытались отравить › ПОЛИТИКУС (politikus.info) – protože čečenci mají své protokoly bezpečnosti ( od Mariuopolu) , které jsou ostražité i vůči ruským kanálům ( jinudy by se vx toxin k ním důvěrně nedostal ), tak to byl neúspěšný pokus vraždy. ..)

orinoko
orinoko
Reply to  fajt
13. 2. 2023 17:10

O to vím ze svodek, jejichž adresu si nechávám pro sebe. Ale je toho moc, spousta věcí se tam nedostane. Musím to řešit ještě křížově.
Čečna bez Ruska bude vyřízená. I přes všechny pochybnosti není jiná cesta než společná.

fajt
fajt
Reply to  orinoko
13. 2. 2023 18:18

s Rijádem v zádech (o zakavkazu ani nemluvě) budou zajímaví i pro čínského draka – pak budou zase kremlin chazaří v prd€li, o neoconech s mrtvým dědkem ani nemluvě. ..)

orinoko
orinoko
Reply to  fajt
13. 2. 2023 18:46

Ve hře je Irán. Málo chybělo a došlo ke střetům s Azerbajdžánem, který má v zádech Turecko. To má ovšem v tuto chvíli těžkotonážní starosti samo se sebou nehledě na šílenou inflaci. A existuje hodně specifická relace Irán – Severní Korea. Ta má vysoce sofistikovaný systém na výstavbu tunelů. Jeden nejspíše zrealizovala právě v Iránu. Vejdou se tam letadla. A už se spekuluje, jestli se tam vejdou ruská S 57. Nicméně celková rozes@rka je ve vysoce rozvinutém stavu. Emíci o ropu žebrají střídavě ve Venezuele a Libyi. Tam byl Burns ze CIA či kdo. A byl nucen jednat s Haftárem,… Číst vice »

fajt
fajt
Reply to  orinoko
13. 2. 2023 19:06

říká se, že si pruhované koaloky v Kurdsku vyzkoušely haarp, než to tedy rozjedou a roz€serou trochu více a v jiných zájmových oblastech – osobně si nemyslím, že chazaři od vovy to myslí s Iránem spol. poctivě a evolučně, spíše jenom na ně pouští hutné prdy, za kterými se schovávají staronové chamtivé mordy – už jsem na to dost starý a životem otlučený, abych neustále věřil a doufal, že někdy za sto a více let se nějakému rádoby proroku pravdy a důstojného světa podaří jeho blábol dílo. ..)

orinoko
orinoko
13. 2. 2023 22:24

Zakázka pro syna i obvinění z šikany. Kdo je žena, kterou chce Pavel jako svou kancléřku Petr Pavel by si v případě zvolení přivedl na Hrad jako kancléřku Janu Vohralíkovou. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N, Ondřej Deml, ČTK. Koláž: Deník N Dosluhující vedoucí Kanceláře Senátu Janu Vohralíkovou si Petr Pavel vybral jako svou kancléřku, která by ho po zvolení následovala na Hrad. V Senátu přitom právě Vohralíková čelila podezření z klientelismu a netransparentního zadávání veřejných zakázek, během jejího kancléřství proběhly čtyři kontroly a chystá se audit Národního kontrolního úřadu. Vohralíková nyní žádá o bezpečnostní prověrku na stupeň důvěrné. Nástupkyní Vratislava… Číst vice »

Last edited 1 měsíc před by orinoko
fajt
fajt
14. 2. 2023 11:20

https://www.novinky.cz/clanek/krimi-bitka-v-rokycanske-nemocnici-lekar-se-porval-s-otcem-ditete-40422876#dop_ab_variant=1&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=ASx933Vnp4O-202302141101&dop_id=40422876&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=abtest205_redesign_feedu_varB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz – jednou jsem zažil melu u specialisty felčara, tehdy si nepřizpůsobivý ovčan otevřel hubu na sestřičku v recepci ( spíše to byla taková malá kukaň, do které se mluvilo a podávaly zdravotní doklady takou malou střílnou) – jednou za čas setra vylezla, aby předala nastřádané papíry do ordinace, na to si morgi počkal a docela nekompromisně nastoupil, bylo mu úplně jedno, že na zem povalil ženskou – pak to byla mela, která zvedla celou čekárnu ( na to, že většina tam došla s nějakým zdravotním omezením se mydlili docela statečně :)) – konec nastal stejně rychle jako začátek, jenom… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  fajt
14. 2. 2023 12:16

Jednou jsem také zvýšil hlas. Pozvali si mě extra na odběry mimo sanitku. Prý bude všechno zařízené. Dorazil jsem autobusem a nikdo o ničem neměl páru. Všechno jsem musel absolvovat jako vždycky. Ale mířilo to na zácpu, kterou jsem ladil protiběžné a před mrakodrapem málem došlo na lisostriky. Měl jsem to taktak. A pak chtěli moč, kterou jsem nechal dole v mrakodrapu. Volali mi, stačilo to říci. Tak mě v otevřené knize /budova/ ládovali kafem, jak diví. Stejně to hned nešlo. Betce, styčné důstojnici, jsem se pak omluvil, a dokonce i sestře, která se přišla zeptat, co se děje. Teď… Číst vice »

fajt
fajt
Reply to  orinoko
14. 2. 2023 12:37

pamatuju švagra, který při hospitalizaci s kolenem ležel na pokoji s takovým jura dědou po úraze – jen co se stařík probral, tak už lezl sestrám pod sukni :), ty, které nosily kalhoty přemlouval, aby si vzali mini, že prý jim je klidně i koupí – je pravdou, že některé opravdu stály za hřích – takže když mu měřili teplotu, tlak, či dělaly nějaký převaz, tak to prý bylo chichotu a smíchu na celé patro – njn, tyhle lidské kontakty plné vzrušivé naděje taky dost silně léčí. ..)

orinoko
orinoko
Reply to  fajt
14. 2. 2023 13:52

Když jsem byl v Cesbud před 20ti lety na operaci páteře a pak začal pomalu chodit, tak jsem zabloudil až k nějaké tabuli plné kreslených vtipů, o niž se starali mladé sestry. Patrně na popud doktorů. Zapamatoval jsem si bohužel jen jeden:
Sestra v mini a předklonu prestyla postel naproti dedkovi, který právě aplikuje tzv. bažanta. A dědek křičí – Sestro, proboha narovnejte se nebo toho bažanta nesundam!!

V Brně jsem před sestrami, doktorkou a mladou praktikantkou prohlásil, že stačí, aby se ženská ohnula a my chlapi hned připomínáme surikaty.
Atmosféra zjevně začala připomínat nějaký hospodský pokec.

fajt
fajt
Reply to  orinoko
14. 2. 2023 14:55

jak říkal koleš, kterého léta trápila královská nemoc – když je na proktologii sličná doktorka, a ta mi udělá regulérní prohlídku, tak mám trapnou nehodu – no stále doufá, že v rámci lékařského přístupu mu bude odborně pomoženo, zatím o tom jenom sní. ..)

je fajn, když jsou doktoři lidé a neberou své zaměstnání pouze jako zdroj vysokého příjmu, pak se i stoná lépe. ..)