P. C. Roberts: Do půlnoci zbývá už jen nanosekunda

Gilbert Doctorow, inteligentní a dobře informovaný ruský expert, v níže přiloženém článku slova z titulku vysvětluje. Jde o extrémně důležité varování, které stejně, jako varování mé, bude ke škodě nás všech nejpravděpodobněji ignorováno. V žádném ze západních hlavních měst a ani v tištěných a televizních médiích Západu nepadla dosud jediná zmínka o tom, že snad vše, co se kolem nás dnes děje, se děje jako logický důsledek pokračujících a výjimečně lehkomyslných a nebezpečných provokací Ruska.

Americký neokonzervativní útok proti Rusku se stal nejšílenější kapitolou v historii lidstva, a dle Doctorowa právě v současných dnech dosahuje tento boj svého zlomu. A západní národy, tak politováníhodné, de facto nezúčastněné, nevědomé a svými vůdci denodenně zrazované, netuší, co se na ně řítí.

Do půlnoci zbývá už jen nanosekunda

Gilbert Doctorow

Do Bruselu jsem se vrátil v neděli po měsíci cestování po exotických teplých krajinách ležících na jih od rovníku. A šok po návratu do Belgie byl větší, než pokles venkovní teploty o 27 stupňů. V hotelovém pokoji jsem si pustil zpravodajský program ruské televize Šedesát minut a z TV přístroje mi v podobě informace o našem současném vztahu s USA šlehlo do mozku cosi velmi blížícího se zprávě o soudném dni. Dovolte tedy, abych se s vámi podělil o klíčový bod zmíněného pořadu, jímž byla informace o brzy očekávané změně ruské doktríny týkající se prvního použití jaderné zbraně, stejně jako o nových a zpřesněných ruských červených čarách, které se jako přirozená reakce odvinuly od plánů na rozdělení a zničení Ruska, jež můžete téměř každodenně slyšet v americké televizi.

Jevgenij Popov, člen Státní dumy a moderátor pořadu „Šedesát minut“, jako obvykle uvedl na obrazovku několik záběrů západních televizí, včetně obsáhlého projevu generálporučíka Hodgese, bývalého to velitele amerických sil v Evropě v letech 2014 až 2017, který hovořil o tom, jak naprosto nezbytné je, aby Ukrajinci dostali přesné rakety dlouhého doletu, které jim umožní zaútočit na ruský Krym a také dál do ruského vnitrozemí. Je jasné, že Hodges není žádný blázen a že tedy to, co řekl, je třeba brát, jak podotkl Popov, zcela vážně. Radikální eskalace amerických válečnických projevů probíhá na pozadí očekávané masivní ruské ofenzívy, která, jak se očekává, začne v čase, kdy se přiblíží výročí zvláštní vojenské operace. Takže faktu, že blížící se a možná porážka ukrajinských sil hýbe mozky i ústy amerických představitelů víc teď, než kdy jindy, se nelze divit.

Jeden z účastníků panelu na „Šedesáti minutách“ řekl, že ruská jaderná doktrína je revidována v odpověď na agresivní plány, jež je stále častěji slyšet ze Spojených států. Takže Rusko míří k politice preventivních a taktických jaderných úderů, podobnou té, kterou mají i USA. A navíc: Pokud Ukrajina jakkoli zaútočí na Krym a vnitřní oblasti Ruska, zareaguje Rusko podle plánů, které byly nyní ustaveny.

Tyto plány předpokládají protiúdery s pomocí hypersonických střel proti americkým vojenským zařízením v Evropě i v USA. Zmíněný účastník panelu též požadoval, aby tato hrozba ruských protiúderů v Evropě i USA byla explicitně zveřejněna, aby nikdo nebyl na pochybách, co lze a co nelze od Kremlu očekávat.

Takže to máme jasně vyložené.

Horoucně doufám, že z hrozby naznačené kinetické války se v USA i v Evropě probudí nové mírové hnutí. Pokud se tak nestane, budeme se muset každý starat jen sám o sebe.

V roce 1937 byli v Berlíně Židé, kteří se rozhodli, že dokážou překonat bouři a zůstat na místě. Byli jiní, kteří nastoupili do prvních lodí do Anglie, do USA, do Jižní Ameriky. Všichni na severní polokouli teď možná čelíme stejné existenční volbě.

Zdroj: PCR

Vybral a přeložil Lubomír Man

4.7 12 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
12. 2. 2023 10:25

globální jewrejci jsou na atom jatka už připraveni ( jedinou dnes nevypočitatelnou proměnou je Čína, ale tady se dají nastavit extrémní hodnoty a je hotovo), krom toho planeta už jaderný holokaust ( způsobený opičákem) už zažila a vcelku hravě ho přežila ( na to jsou tvrdá data, která ani odborná, zasvěcena veřejnost moc nerozporuje) – podle všeho hlavním bojištěm atom rachejtlí bude i Evropa ( tady z jejich pohledu je další masivní reset populace i všech kultur obzvláště žádoucí). ..)

idiotronic
14. 2. 2023 18:41

Možná vám nehrozí globální Armageddon.Možná nemusíte ještě hledat nový domov v Jižní Americe. Ale nové společenské uspořádání přineslo jeden fenomén: rozdělení rizik, odlišné třeba od rozdělení zisku.
Před devíti dny havaroval ve státě Ohio vlak, vezoucí kromě jiného vinylchlorid
(plyn, b.v. -13°C) a náklad se vznítil.Samotný vinylchlorid je uznávaný karcinogen,hořením vzniká ještě chlorovodík a fosgen, kromě jistého množství dioxinů. Nyní úřady naléhají na obyvatele, aby se vrátili domů, avšak k jejich argumentu, že všechna domácí i divoká zvířata jsou mrtvá nemají odpověď. Je pravděpodobné, že jejich pojištění nezahrnuje například zničení (kvalitní) orné půdy a úhyn hospodářských zvířat z uvedené příčiny.

obrázek_2023-02-14_194031554.png