O čem se mlčí: Zdeněk Žák


Stanislav Novotný se ptá Zdeňka Žáka na turbulentní vývoj v automobilovém průmyslu a hrozící odchod zahraničních vlastníků z ČR a s tím související propouštění zaměstnanců a zavírání montoven

5 8 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
19. 2. 2023 15:21

Kapitál je plachá tkáň.

idiotronic
19. 2. 2023 20:00

V češtině zmizelo slovo integrovaný obvod. Čip je struktura, realizovaná (pro automobilovou techniku) na křemíku a ta se následně zapouzdří (obvykle do epoxidové pryskyřice, resp. keramiky). Na stránkách ON SEMI se můžete dočíst, že čipy, vyrobené v Rožnově p. Radh. se následně dopravují do Asie k zapouzdření. Prostě někdo hystericky odmítl jednoslovné označení integráč, kterému rozumějí i celníci, pokud jste to přiznali k proclení. Podobným způsobem (degenerací) zanikl v češtině rozdíl mezi technikou a technologií.Pro redaktory – kulturní antropology- je to jasně totéž .že to v angličtině – která je zmátla je rozlišeno, je celkem jedno, pojem do češtiny přišel… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  idiotronic
19. 2. 2023 20:33

Jistě úspěšně zmíněné nahradí – implementovaný odvod.
Bude to také na východ, ale daleko blíže.

idiotronic
Reply to  idiotronic
20. 2. 2023 20:28

Pokud vám zavřeli automobilku, tak se podívejte na
kariera-onsemi.cz

idiotronic
21. 2. 2023 12:28

Na adrese http://www.sedmagenerace.cz/lg-philips-hranice-investice-bez-hranic/ je popsána státem podpořená investice do technologie, která byla v době realizace již na sestupné fázi, nahrazovaná LCD výrobky.Byla to investice, která za státní peníze pomohla odrovnat státem vybudovanou fabriku v Rožnově pod Radhoštěm, kde výroba barevných obrazovek běžela v licenci Toshiba. Systémy Toshiba ještě několik let používala firma Reton při renovaci barevných obrazovek, pokud vám dosloužly(životnost systémů Toshiba byla vysoká, emisní účinnost klesala pod 100% až po třech tisících hodinách. Státní podpora Philipsu s.r.o. Hranice na Moravě byla podmíněna tím, že výroba daného oboru na území republiky neexistuje. O výrobě v Rožnově (počátek v 50. létech,… Číst vice »