O co jde (nejen) na Ukrajině?

Nacházíme se opět v obtížné historické situaci, která hrozí vypuknutím velké (světové?) války v Evropě. Proč k tomu dochází? Jak uvádí Dr. David Harvey, anglický politický ekonom a sociolog, kapitalistický systém je schopen „dobře“ fungovat, má-li možnost dlouhodobého růstu kolem 3 %.

Tento růst byl dostupný v předminulém století, v období koloniální expanze, v období kolonizace světa. Připomeňme, že v tomto 19. století byla kolonizována Amerika. Genocidou Indiánů (bylo jich vyhubeno podle odhadu 3-10 milionů) byla tato země ukradena původnímu obyvatelstvu. Počátek vzestupu USA nastartovalo otroctví – v průběhu „lovení“ otroků v Africe, převážení do Ameriky a vykořisťovaní na plantážích byla provedena genocida (podle odhadu) 10-50 milionů černochů. (Otroctví bylo v USA zrušeno teprve 18.12.1865 a podle CNN se černošští otroci podíleli i na stavbě  Kapitolu, v němž sídlí americký Kongres, a otroky vlastnilo i 12 amerických prezidentů. 8 z nich, včetně George Washingtona, mělo otroky i v době, kdy už úřadovali v Bílém domě.) Možnost expanze (a dobré kondice) kapitalismu však v 19. století prakticky končila. Ještě v první polovině 20. století byly pokusy o přerozdělení světa (1. a 2. světová válka), ale slabší kapitalistická centra byla poražena a podřízena hlavnímu – sionoanglosaské moci, představované Rothschildy, Rockefellery, Morgany a dalšími, ovládajícími globální „elitářské kluby“.

Další možnost dostatečného růstu se ještě objevila při rozběhu vědeckotechnické revoluce v druhé polovině minulého století, ale během několika desetiletí se vyčerpala. Vědeckotechnický rozvoj pokračuje, ale není v nejširším měřítku dostatečně výnosný (viz např. ukončení využívání nadzvukové dopravy Concorde, raketoplánů, či atomových dopravních lodí apod. – z ekonomických důvodů).

Znamená to prakticky permanentní hospodářskou krizi kapitalismu, jako vládnoucí společenskoekonomické formace. Tuto krizi naší epochy se různé síly na světě snaží řešit různým způsobem. Radikální islamisté se snaží překonat západní kapitalismus návratem do islámského středověku. Radikální ekologická hnutí se snaží odvrhnout vládnoucí struktury i vědeckotechnický rozvoj a „vrátit se k přírodě“ (ovšem s propastným poklesem kvality života). Komunistická a dělnická hnutí se snaží o přeměnu organizace společnosti, o vymýcení propastných rozdílů mezi lidmi (svět je dost bohatý, aby uživil všechny chudé, není však dost bohatý, aby uživil všechny bohaté – Matka Tereza), i s využitím užitečných přínosů kapitalistické i předchozích formací. A to jak na vědeckotechnickém poli, tak i na poli organizace společnosti.

Páni světa – sionoanglosaské elity – se snaží zaměnit končící vládu dosavadního kapitalismu takzvaným Novým světovým řádem (New World Order – NWO), moderním feudalismem, jak jej výstižně pojmenovává sociolog Prof. Keller. Již dnes stačí odhadem 10 % obyvatelstva planety vyrábět i pro 90 % zbývajících. Přičemž bohatší desítky milionů nesmyslně plýtvají, přitom ročně zahyne na podvýživu odhadem 40 milionů lidí, z toho více než polovina dětí. Nutnou podmínkou NWO (jak informuje např. antiglobalista – americký režisér Alex Jones) je vyhubení 90 až 98 % světového obyvatelstva. Pak si bude moci zhruba 10 tisíc pánů světa a jejich rodinných příslušníků s pomocí několika set milionů „poskoků“ lépe užívat dary planety Země.

Zejména v posledních dvou desetiletí došlo k nakupení „krizového dynamitu“ globálního kapitalismu. Např. jen odtržení finančních derivátů od reálných toků zboží a služeb způsobilo prodlužení globálního kapitalismu v odhadované výši asi 200 bilionů USD. Z toho např. jen zadlužení USA činí dnes téměř 20 bln. USD. Přitom celosvětový HDP je nejvýše asi 40 bln. USD. Nakupené prodlužení je nesplatitelné.

Právě pro odvádění pozornosti od svých superloupeží i pro „redukci lidstva“ potřebují západní superboháči série malých i velkých válek. Aby bojovali radikální islamisté proti umírněným islamistům, Evropané proti radikálním islamistům, západní Ukrajinci proti ruskému obyvatelstvu na východě Ukrajiny, západní Evropané proti Rusům apod. V Kyjevě se moci chopili podvody a násilím (bitím a vyhnáním zákonných oponujících poslanců a fingováním voleb) zločinní poskoci západních superzločinců a proto mělo obyvatelstvo na východě právo nepodřizovat se těmto zločincům (právo na sebeurčení) . Podle prořeknutí Nulandové i Obamy utratily USA na převrat na Ukrajině 5 mld. USD.

Část I, článku 1 Mezinárodního paktu o občanských a politických právech: 1. Všechny národy mají právo na sebeurčení. Na základě tohoto práva svobodně určují svůj politický statut a svobodně uskutečňují svůj hospodářský, sociální a kulturní vývoj.

Současné území Ukrajiny bylo v historii nárazníkovým územím, rozdělovaným mezi Rusko, Polsko, Litvu, Rakousko-Uhersko. Teprve po vzniku Sovětského Ruska byly různé vznikající části – Ukrajinská lidová republika sovětů, Doněcko-krivorožská sovětská republika, Oděská sovětská republika, Ukrajinská lidová republika, Západoukrajinská lidová republika, Besarabská SSR a Haličská SSR k němu přidruženy. Území osídlené Rusy bylo do Ukrajinské SSR formálně začleněno, aby vyvažovalo protiruské a reakční tendence na středu a na západě současné Ukrajiny.

Domobranci na východě Ukrajiny nezačali válku, nezačali zabíjet lidi v Kyjevě. Naopak kyjevští oligarchové, banderovci a neofašisté začali zločinnou válku, začali zabíjet ruskojazyčné obyvatelstvo na východě Ukrajiny, aby východ etnicky vyčistili pro výnosné obchody (Biden, syn amerického viceprezidenta byl spolumajitelem společnosti pro frakovací těžbu plynu na východní Ukrajině), pro americké raketové základny blízko u Moskvy.

Musíme se snažit zabránit tendenci našich vládnoucích politiků ke zločinům „na opratích“ západních superzločinců, jako byly v poslední době agrese v Jugoslávii, Iráku, Afghánistánu, Lybii. Jinak by v historicky blízké době dopadli jako bývalí Henleinové, Moravcové, Syroví – byli by postavení před soud, a to spíš ještě dříve, než své superzločince, odpovědné za vyvolávání válek a genocid, postaví před soud občané USA. Abychom se nestali teroristickým státem, jako jsou dnes Spojené státy americké.

Cituji z překladu rozhovoru internetového rádia Slobodný vysielač, s bývalým náměstkem ministra financí USA Dr. Paulem Craigem Robertsem:

Takže tu máme choromyselných vo Washingtone smerujúcich svet do veľkej vojny. A rovnakí šialenci sú při moci aj v Európe (EÚ).

Takže všetko, čo Západ povie, je klamstvo. Nemôžete veriť ničomu, čo povie. Tlačia na Rusko, aby sa stalo neškodným štátom poslúchajúcim príkazy z Washingtonu neustále od rozpadu ZSSR.

Prieskumy naznačujú, že Američania sú nesmierne proti zasahovaniu USA na Ukrajine. Sú proti sankciám. Majú za sebou 14 rokov neustálych vojen, ktoré nechcú. No však nemajú absolútne žiadny dosah na vládu. Vláda ich ignoruje. Jediný spôsob jako by ich ľudia mohli zastaviť, je ak by šli v miliónoch do ulíc a vytrvalo, násilne protestovali …

Zdroje:

České národní listy

Co nemáte vědět

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Neználek
Neználek
15. 2. 2015 12:46

No ve srovnání s Obamou by to byl jistý pokrok.

peter.
15. 2. 2015 13:20

Najväčšia sviňa a vojnový štváč v Európe :
http://wertyzreport.com/clanek/bernard-henry-levy

peter.
15. 2. 2015 13:27

Nariadiť ako povinné čítanie každému Haličanovi.3 x denne a pekne nahlas.
http://weissbach-info.webnode.cz/news/albanci-opet-prchaji-z-kosova-lez-ma-kratke-nohy-dnes-uz-to-srbsky-teror-svest-nelze-/

Sio
Sio
15. 2. 2015 14:23

peter. napsal

Nariadiť ako povinné čítanie každému Haličanovi.3 x denne a pekne nahlas.
http://weissbach-info.webnode.cz/news/albanci-opet-prchaji-z-kosova-lez-ma-kratke-nohy-dnes-uz-to-srbsky-teror-svest-nelze-/

A to samé očekávejme na Ukrajině, pokud se junta udrží u moci.

fajt
fajt
15. 2. 2015 14:28

comment image . ..)