O odkládání konce kapitalismu

Je to sice k nevíře, ale zatímco inteligentní prokrastinaci někdy umí i dvouleté dítě, tak inteligentní reakci na ni  často neumí ani dospělák s maturitou ve věku před důchodem. A jak se to projevuje? Například tak, že když batoleti při krmení polívčička nechutná, tak otočí hlavu stranou a ukáže prstíkem na prázdnou zeď a řekne „bubu“. Maminka hned pochopí, že tam asi zase leze pavouk, odloží misku s krmením a pavouka jde hledat. A děťátko má klid a pohodu.

Nuže, a jak je to v politice? Například takhle: Když pro držitele nějaké sociální moci nastane nepříjemný problém, který on vyřešit nechce, tak nejprve ten problém odignoruje. Pokud ignorace ani bagatelizace nezabírá a věc se stane dlouhodobě přítomná, tak si držitel moci vymyslí problém jiný, umělý a docela nový – náhradní. Problém k pochopení spolehlivě jednoduchý a jednoduše řešitelný. K němu se pak vynasnaží – v politice obvykle mediální propagandou – dlouhodobě odvádět pozornost.

Příklad obecný: Jednoduše uvažující nespokojenci z davu občanů (např. v jejich nevyřešené pracovně právní či osobní situaci) na tuto jednoduchou psychologickou návnadu téměř vždycky spolehlivě naskočí a svůj vztek si pak vyb(l)ijí na úplně někom či něčem jiném, například na politickém subjektu, do té doby ve věci nezúčastněném. No a původní problém je zas na určitý čas úspěšně odložen ad acta do šanonu zapomění.

Příklad personální: Arogantní majitel firmy a soustavný sexuální chmaták sáhne své sekretářce na zadek či na koleno a ona to se zaťatými zuby strpí, aby nepřišla o práci. Proč? Inu proto, že o tom, kdo bude na dlažbě, rozhodují šéfové a vlastníci firem a kapitalismus bez nezaměstnaných přece prosperovat nemůže. Takže, co pak udělá sociálně ponížená sekretářka? Navštíví politicko feministický spolek, ten zkontaktuje píár agenturu a rozjedou mediální akci typu MeToo.

Aktivistky MeToo dostanou novou dobře placenou práci, sekretářky v celé zemi jsou spokojeny z pocitu zadostiučinění a majitelé firem jsou spokojeni rovněž(!), protože vláček problému sociálního vydírání zaměstnanců kapitalismem právě projel výhybku na zástupnou slepou kolej sexuálního obtěžování VŠECH žen od VŠECH chlípných alfa-samců. Perspektivní důsledek? Lidi v tuzemsku se po čase přestanou rozmnožovat a kapitalisti budou konečně moci do svých montoven v Česku začít dovážet další super-levnou pracovní sílu z Ukrajiny nebo z Mongolska. A na jejich mzdách ještě ušetří.

Pro občana tuzemce z toho plyne poučení souhrnné: Jsi snad nespokojen s tuzemskou demokracií a přitom pořád ještě nevíš, že každý stát je jen a jen právě takový, jaké má společenské normy, zákony práva a mezinárodní smlouvy? Pořád ještě nevíš, že ty zákony a smlouvy vždycky definitivně vymýšlí a tvoří hlasující politikové většin v parlamentech? Pořád ještě nevíš, že všechny Unie jsou zakládány jen kvůli penězům kapitálu a vůbec ne kvůli obyčejným občanům? Nuže, tak si to tedy vyřiď sám pro sebe jednoduše: Převeď si ten problém na náhradní důsledky a nikoliv na příčiny u jejich původců.

Najdi si třebas nějaké známé exekutory, lichváře či sexuální obtěžovatele nebohých sekretářek, anebo raději už zcela obecně – nějaké neznámé židy, cikány, muslimy nebo černochy a nemysli na ty, kteří tě přímo v tvém domě, ve tvém městě a ve tvém státě nejen společensky řídí, ale i přímo šikanují a hmotně okrádají, přičemž si právě pomocí těch svých zákonů už předem pěkně politicky zařídili, aby to neřádstvo, co právě tebe pálí, nikdo nikdy neřešil, nestíhal, nevyšetřil a ani nesoudil.

Malá vsuvka – vysvětlení pojmů podle internetové Wikipedie: „Prokrastinace je výrazná a chronická tendence odkládat plnění (většinou administrativních či psychicky náročných) povinností a úkolů (zejména těch nepříjemných) na pozdější dobu. Může představovat rizikový fenomén pro duševní zdraví.“ (konec cintátu)

Otázkou jedinou tak teď už jenom je: Předchází skutečně a efektivně to naše mluvení a psaní slov před pochopením do mozků občanského davu a jeho zdravého rozumu? Čí zdraví je ohrožováno Inteligentní Politickou Prokrastinací, čili odváděním pozornosti od společenských problémů? Odváděním naší pozornosti nejen od neschopnosti, lenosti a nečinnosti politiků, ale naopak i od jejich záměrně špatně a škodlivě vymyšlených mezinárodních smluv a vnitrostátních zákonů? Od JEJICH smluv a od JEJICH zákonů, kterými se potom MY musíme řídit?

Jenže, teď mě napadá: Probůh, nerozděloval jsem snad právě tímto článkem – a už zas – tu naši báječně pohodovou sociální společnost? A nepopsal jsem snahu mocenských a mediálních (j)elit – o záchranu kapitalismu na účet jeho obětí – možná příliš složitě? No jen aby! Aby to nakonec pro ten kapitalismus nedopadlo tak, že by to byla snaha o dehostenaci prokrastinace jeho zániku? Tak to ale určitě ne, vždyť přece ten kapitalismus je tak úžasný a sociálně spravedlivý Systém, že?

Pozn.: Vysvětlivka od starého sklerotického „mentora“ před smrtí pro literárně méně zkušené mlaďochy a pro vztahovačné choleriky, kteří nerozumí humoru, (aby snad náhodou nepropadli „identitární panice“): Ten předchozí odstavec, to je prosím ironie.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Miloslav
Miloslav
29. 5. 2018 6:55

Všechno, co zveřejňují média především o mezinárodní politice, zejména humbuk kolem probíhajících voleb, vedených válek a pod., má v podstatě jenom jeden účel, a to odvádět pozornost od existence skutečných vládců planety, tj. od globální finanční elity, tj. tak zvaných „lidí velkých peněz“, mezi které patří i současný prezident USA – miliardář Trump. Současný stav světa je bohužel takový, že veškeré základní dění ve světě je plánované a řízené. K tomu je nezbytné dodat, že to plánují a řídí uvedení lidé velkých peněz, kteří vládnou světu tak, aby se upevňovala jejich moc a zvyšovaly jejich zisky, přičemž je těmto mocipánům… Číst vice »

fajt
fajt
29. 5. 2018 7:22

někdy prostě rakovinu nevyléčite, páč i mozek řekl dost – takže praktikování ad absurmum life a pravých vlastností člověka na doraz je taky cesta i cíl jak kapitalismus jednou provždy zahlušit. ..)

PS : pokud vás napadne něco vyjimečného ( nebo něco takového najdete), tak si to nechte pro sebe, sdílením s lidstvem totíž nepomůžete ani sobě, ani chudákům nebo planetě …. a na kurwy v rouše beránčím se můžete vybodnout, ti už svůj ráj našli na lidojedské zemi.

Gatta
Gatta
29. 5. 2018 8:48

Už delší dobu pozoruji mezi „lidem“ stoupající všeobecnou nespokojenost a z toho plynoucí menší potenciální ochotu pro „demokratický systém“ v této podobě přinášet další, případně nějaké nové oběti. Od dalšího utahování opasků … až po vlastní krev v nějaké „demokratické válce“. Myslíte, že se systém zamyslí nad kesající podporou svého obyvatelstva a provede potřebné změny k lepšímu, aby si tu podporu zajistil … ? Neprovede !!! Aby si tu podporu zajistil, tak naopak situaci ještě radikálně zhorší a vyrobí si nějakou zásadní katastrofálni situaci nebo aspoň její hrozbu. „Lid“ tak postaví před volbu ve které ještě rád podpoří současný systém… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
29. 5. 2018 10:59

Hodně zajímavý text, v Itálii se cosi hýbe…
Další posílení prvků PD v praxi??
Jak to dopadne, a jak to bude fungovat??
http://casopisargument.cz/2018/05/23/dohoda-uzavrena-vlada-sestavena-v-italii-se-ceka-na-vyjadreni-prezidenta-republiky/

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
29. 5. 2018 11:17

Italský prezident chrání Evropskou unii a trhy porušením ústavy země
http://casopisargument.cz/2018/05/29/italsky-prezident-chrani-evropskou-unii-a-trhy-porusenim-ustavy-zeme/

Admirál
Admirál
29. 5. 2018 11:21

Miloslav napsal Všechno, co zveřejňují média především o mezinárodní politice, zejména humbuk kolem probíhajících voleb, vedených válek a pod., má v podstatě jenom jeden účel, a to odvádět pozornost od existence skutečných vládců planety, tj. od globální finanční elity, tj. tak zvaných „lidí velkých peněz“, mezi které patří i současný prezident USA – miliardář Trump. Současný stav světa je bohužel takový, že veškeré základní dění ve světě je plánované a řízené. K tomu je nezbytné dodat, že to plánují a řídí uvedení lidé velkých peněz, kteří vládnou světu tak, aby se upevňovala jejich moc a zvyšovaly jejich zisky, přičemž je… Číst vice »

Irena
29. 5. 2018 11:28

Tady je celkem pěkný článek, jak je někdy dobré podívat se na věci očima druhého člověka. Také je pěkná ta statistika silnic, které kvalitativně neodpovídají, jak se to číslo zvedlo, ovšem pokud člověk neví, že se zároveň změnila kritéria hodnocení… Může hezky čarovat, či argumentovat.
http://voicesevas.ru/news/38716-dorogi-kaliningrada-glazami-nemca.html

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
29. 5. 2018 11:30

Varufakis: Itálie je moc velká na to, aby byla šikanována
http://casopisargument.cz/2018/05/29/varufakis-italie-je-moc-velka-na-to-aby-byla-sikanovana/

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
29. 5. 2018 11:38

Y. Švihlíková:
Itálie: Prezident proti Lize a Pěti hvězdám. Prezident proti demokracii
http://casopisargument.cz/2018/05/28/italie-prezident-proti-lize-a-peti-hvezdam-prezident-proti-demokracii/

Irena
29. 5. 2018 12:51

PS: Článek od PPK moc pěkný, až teď jsem se dostala k tomu, si jej přečíst. Bohužel právě dnes jsem při obědě kolegům z práce poukazovala na některé nedostatky stávajícího kapitalismu v porovnání se socialismem, načež samozřejmě buď nevěřícně kroutili hlavou, že to tak být nemůže, protože oni sami se přece teď mají tak BÁJEČNĚ?! Nebo si to jen v sebeobraně namlouvají, aby si nemuseli přiznat, že ze sebe nechali a stále dál nechávají dělat pěkné pitomce? Například argument, že populace (i pro ně) viditelně od dob socialismu ztloustla je pro ně argumentem, že se nám daří lépe. No neberte… Číst vice »

idiotronic
idiotronic
29. 5. 2018 20:58

Poklona Admirálovi za poslední řádek komentáře. U nás ve městě stále sekáme trávu, která ani nestačila narůst – je to totiž zaplaceno…

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
30. 5. 2018 10:42

Euro-„komisař“ jako poslušný diktátor v žoldu finančních spekulantů…
Nevolená „komise“ je opravdu „demokraticky k popukání“…
Německý eurokomisař Oettinger vyvolal v Itálii skandál
http://casopisargument.cz/2018/05/30/nemecky-eurokomisar-oettinger-vyvolal-v-italii-skandal/