Diskuze k článku


 • QQ • 21. března 2018

  Výstižné zhodnocení voleb a nálady nejen v Rusku, ale i ruských občanů v zahraničí, kdy i moji známí se rozhodli vystát hodinovou frontu už jen z principu a jak říkali díky chování Britů ohledně případu Skripal.
  Hezký překlad bych jen doplnil malou technickou poznámkou, kde v originálu je uvedeno „соу коллд“ což by nemělo být přeloženo jako „so cold = tolik, tak chladný“ (i když uznávám, že západní hodnoty jaksi vychládají až nás nenechávají chladnými a snad z nich nakonec život na planetě nevychladne úplně). Správně bude spíše „so-called = takzvaný“.

 • Bety • 21. března 2018

  Moc pěkné!

 • Petrpavel • 21. března 2018

  Vidíte tam tu analogii Babiš, Filip, Okamura?
  Jenomže : dojde Babišovi že 76 % nikdy nedostane, zvlášť když se bude družit s liberály ČSSD A ODS?

 • Aleš • 22. března 2018

  Petrpavel: Babiš není bohužel Putin, spíš je to československý Medveděv či ještě někdo bohatější, Okamura není naštěstí Žirinovskij a Filipa? Toho doufejme vystřídá někdo jiný v čele. A co se týče ČSSD, ta se stane součástí autentičtější levice nebo zanikne ve shluku mnoha nepotřebných neoliberálních uskupení, které nemají ŽÁDNOU BUDOUCNOST, jen smutnou hloupou uvadající přítomnost…
  Teď v době upevňování a stabilizace není vhodná doba, ale brzy snad dojde na změnu a křišťálové koště bude nahrazeno. Babiš by pak mohl začít i před vlastním prahem, teď by nahrál mejdanu. Ještě bych nezavrhoval slogan Babiš, skvrn a špíny se zbavíš. Margarita byla přeci taky liberálka. A veřejné mínění toť jen korouhvička.

 • Botičky od Diora • 22. března 2018

  Občas slýchám názor, že EU je stále ještě menším zlem než Rusko. Já se ale ptám: V čem je Rusko o tolik horší než EU? Nebo spíše: Je v Rusku skutečně nesvobodnější režim než v Evropské unii? Chystá snad Rusko plošné šmírování všech svých občanů na každém kroku? Plánuje snad prezident Putin, že dá každému řidiči do auta povinně štěnici? Hodlá snad ruská vláda kriminalizaci každého, kdo se nevhodně zmíní o muslimech či feministkách? Opravte mě, pokud se mýlím, ale myslím si, že se nic podobného v Rusku nechystá. Na rozdíl od EU, kde se všechna tato a mnoho dalších masivní omezování svobody jsou skutečností. Ještě před čtvrtstoletím zde existoval systém, kdy bylo Rusko symbolem socialistické diktatury a západní Evropa symbolem relativní svobody. Nyní se tento stav v podstatě přepóloval. Západní Evropa se propadá do bolševického socialismu takovou mírou, že se proti ní stává i Rusko, které se již socialismu zbavilo, morální a ekonomickou Nadějí.

 • Aleš • 22. března 2018

  Botičky: Určitě EU, Spojené království a USA spatřuju momentálně jako mnohem více nesvobodné země než třeba Rusko. Jenže socialismus neberu jako zlo a to, co v EU (posměšně se někdy nazývá bankovním socialismem či socialismem pro bohaté) nazýváte socialismem, jím vůbec není. Pro mě je to hloupý až silně přitroublý asocialismus v zájmu cizích, kdy země východní, střední a jižní Evropy působí jako kolonie Německa a dalších států západní Evropy a jejich 1 % nejbohatších a všechny jako kolonie USA. Ač mají pánové Koller či Větvička trefné postřehy, analýzy, články, jejich protilevicovou rétoriku nesdílím. Západ se nám prodemokratizoval až do nejhlubší totality jištěné mediokracií a jejich tajnými službami ovládajícími politiky v jednotlivých zemích jejich zájmu. Rusko bude přecházet do systému, který bude čím dál víc obsahovat prvky sociálního státu a sociální bezpečnosti. Zato relativně fungující sociální systémy severní a některých států ostatní Evropy bude nově narušen a to nejen díky vlastnímu demografickému vývoji ale i migrační vlně a hlavně díky např. výrazným plánovaným navýšením prostředků na zbrojení.

 • racek • 22. března 2018

  No, zdá se Rusko řádně nas…lo. A to vůbec není nic dobrého. A dnes, v době internetu, mají možnost porovnávat. Mýty a pohádky o zlatém Západě se ukázaly opravdu jen jako mýty. A Jejich lži se začínají jevit jako lži. A že mají proti sobě Starého nepřítele, jak psal i Solženicin. Kterého porazil a rozprášil svatý Vladimír před 1000 lety.

 • Petrpavel • 23. března 2018

  „Botičky od Diora“ – ujasněte si prosím co je socialismus, bolševismus, diktatura, svoboda. Pak se můžete pustit do nějaké úvahy.
  Myslíte to dobře, ale nesprávné použití těchto pojmů dělá z vašeho vyjádření blábol který právem podrobil věcné kritice Aleš.

 • racek • 23. března 2018

  Petrpavel: Nechápu, myslím že to Botičky vyjádřil sice trochu víc expesivně ale docela jasně. Co je socialismus, bolševismus, diktatura a svoboda … kdo to dnes ví? On to nevěděl vlastně nikdy nikdo. Jen se to až příliš často odedávna používá. A když to použije Kalousek, Janda či naši angažovaní herci, Demokratický blok … ach jo. Ani komoušům v jejich boji za svobodu nevěřím. Jen blábol a nálepka. Nic víc.