O Putinovi, volbách a křišťálovém koštěti svobody…

Margarita Simoňjan – šéfredaktorka TV a informační agentury Russia Today:

Západ vůbec musí být dnes v šoku. Ani ne tak z Putinových 76 %, jako z toho, že ve volbách v Rusku konzervativně-patriotické, komunistické a nacionalistické ideje podpořilo 95 % voličů, zatímco liberálním myšlenkám zbylo vražedných procent pět.

A můžete za to vy, moji západní přátelé. To vy jste v nás spustili režim „Rusové se nevzdávají“.

Ve Velké Británii navrhují zákaz vysílání RT. K odebrání licence vyzval šéf zahraničního výboru…

Už dávno jsem vám říkala, abyste si našli normální poradce pro Rusko, abyste vyhnali ty darmožrouty. Svými krátkozrakými sankcemi, bezcitným vyloučením našich sportovců (včetně invalidů), svými skripaly a demonstrativním kašláním na základní liberální hodnoty jako presumpce neviny (přičemž to u vás falešně sousedí s násilným vnucením ultraliberálech myšlenek ve vašich vlastních zemích), svými záchvaty masové hysterie, které u zdravého člověka vyvolávají jen osvobozující povzdech, že přece jen žije v Rusku, a ne v Hollywoodu, s jeho povolebním bordelem (ať v USA, Německu, nebo brexit-zóně), svojí štvanicí na RT, které nemůžete odpustit, že využila vaší svobody slova a ukázala celému světu, že této svobody – jak se ukazuje – využívat nelze, že tato svoboda nebyla vymyšlena ve prospěch, ale na ozdobu, jako jakési křišťálové koště (zdaleka se třpytí, ale k vyčištění vašich koníren se vůbec nehodí). Všemi těmito nespravedlnostmi a krutostmi, inkvizitorskou licoměrností a lhaním jste nás donutili, abychom si vás přestali vážit. Vás s vašimi „so cold“ hodnotami.

Už dál nechceme žít jako vy. Zhruba padesát let jsme – potají i veřejně – chtěli žít jako vy, ale dál už nechceme.

Už si vás nevážíme, stejně jako všech, které u nás podporujete. Stejně tak těch, kteří u nás podporují vás. Tu máte oněch hledaných 5 %.

A můžete si za to sami. Západní politici a analytici, pisálkové a vyzvědači:

Náš lid je schopen prominout mnohé. Ale neodpouštíme aroganci – mimochodem, stejně jako každý normální národ.

Jediné impérium, které ještě mezi vámi zůstalo, by se mělo poučit z historie svých spojenců – bývalých impérii. O tom, jak svá impéria prošustrovali. Výhradně díky své aroganci.

White man’s burden, my ass.

Ale to jediné impérium mezi vámi historii nectí, přednášejí ji tam mizerně, a končí to tak, jak to vždycky v takových případech končívá.

A zatím jste nás stmelili kolem vašeho nepřítele. Jakmile jste ho označili za nepřítele – hned jste nás stmelili.

Dřív byl prostě naším prezidentem a bylo ho možné vyměnit. Teď je ale naším vůdcem – a my ho vyměnit nedovolíme. A toto jste udělali vlastnoručně.

To vy jste u nás postavili patriotismus proti liberalismu. Přestože se, obecně vzato, vzájemně vylučovat nemají. To vy jste zařídili, že jsme v tomto falešném dilematu volili patriotismus.

A mnozí z nás byli skutečně liberály. Například já…

Tak nás teď míjejte – co jiného. Teď je to nadlouho.

Převzato z RT.com

Překlad: st.hroch 180320

10
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
10 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Autoři komentářů
racekPetrpavelAlešBotičky od DioraBety Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
QQ
Člen
QQ

Výstižné zhodnocení voleb a nálady nejen v Rusku, ale i ruských občanů v zahraničí, kdy i moji známí se rozhodli vystát hodinovou frontu už jen z principu a jak říkali díky chování Britů ohledně případu Skripal.
Hezký překlad bych jen doplnil malou technickou poznámkou, kde v originálu je uvedeno „соу коллд“ což by nemělo být přeloženo jako „so cold = tolik, tak chladný“ (i když uznávám, že západní hodnoty jaksi vychládají až nás nenechávají chladnými a snad z nich nakonec život na planetě nevychladne úplně). Správně bude spíše „so-called = takzvaný“.

Bety
Člen
Bety

Moc pěkné!

Petrpavel
Člen
Petrpavel

Vidíte tam tu analogii Babiš, Filip, Okamura?
Jenomže : dojde Babišovi že 76 % nikdy nedostane, zvlášť když se bude družit s liberály ČSSD A ODS?

Aleš
Člen
Aleš

Petrpavel: Babiš není bohužel Putin, spíš je to československý Medveděv či ještě někdo bohatější, Okamura není naštěstí Žirinovskij a Filipa? Toho doufejme vystřídá někdo jiný v čele. A co se týče ČSSD, ta se stane součástí autentičtější levice nebo zanikne ve shluku mnoha nepotřebných neoliberálních uskupení, které nemají ŽÁDNOU BUDOUCNOST, jen smutnou hloupou uvadající přítomnost… Teď v době upevňování a stabilizace není vhodná doba, ale brzy snad dojde na změnu a křišťálové koště bude nahrazeno. Babiš by pak mohl začít i před vlastním prahem, teď by nahrál mejdanu. Ještě bych nezavrhoval slogan Babiš, skvrn a špíny se zbavíš. Margarita byla… Číst vice »

Botičky od Diora
Člen
Botičky od Diora

Občas slýchám názor, že EU je stále ještě menším zlem než Rusko. Já se ale ptám: V čem je Rusko o tolik horší než EU? Nebo spíše: Je v Rusku skutečně nesvobodnější režim než v Evropské unii? Chystá snad Rusko plošné šmírování všech svých občanů na každém kroku? Plánuje snad prezident Putin, že dá každému řidiči do auta povinně štěnici? Hodlá snad ruská vláda kriminalizaci každého, kdo se nevhodně zmíní o muslimech či feministkách? Opravte mě, pokud se mýlím, ale myslím si, že se nic podobného v Rusku nechystá. Na rozdíl od EU, kde se všechna tato a mnoho dalších… Číst vice »

Aleš
Člen
Aleš

Botičky: Určitě EU, Spojené království a USA spatřuju momentálně jako mnohem více nesvobodné země než třeba Rusko. Jenže socialismus neberu jako zlo a to, co v EU (posměšně se někdy nazývá bankovním socialismem či socialismem pro bohaté) nazýváte socialismem, jím vůbec není. Pro mě je to hloupý až silně přitroublý asocialismus v zájmu cizích, kdy země východní, střední a jižní Evropy působí jako kolonie Německa a dalších států západní Evropy a jejich 1 % nejbohatších a všechny jako kolonie USA. Ač mají pánové Koller či Větvička trefné postřehy, analýzy, články, jejich protilevicovou rétoriku nesdílím. Západ se nám prodemokratizoval až do… Číst vice »

racek
Člen
racek

No, zdá se Rusko řádně nas…lo. A to vůbec není nic dobrého. A dnes, v době internetu, mají možnost porovnávat. Mýty a pohádky o zlatém Západě se ukázaly opravdu jen jako mýty. A Jejich lži se začínají jevit jako lži. A že mají proti sobě Starého nepřítele, jak psal i Solženicin. Kterého porazil a rozprášil svatý Vladimír před 1000 lety.

Petrpavel
Člen
Petrpavel

„Botičky od Diora“ – ujasněte si prosím co je socialismus, bolševismus, diktatura, svoboda. Pak se můžete pustit do nějaké úvahy.
Myslíte to dobře, ale nesprávné použití těchto pojmů dělá z vašeho vyjádření blábol který právem podrobil věcné kritice Aleš.

racek
Člen
racek

Petrpavel: Nechápu, myslím že to Botičky vyjádřil sice trochu víc expesivně ale docela jasně. Co je socialismus, bolševismus, diktatura a svoboda … kdo to dnes ví? On to nevěděl vlastně nikdy nikdo. Jen se to až příliš často odedávna používá. A když to použije Kalousek, Janda či naši angažovaní herci, Demokratický blok … ach jo. Ani komoušům v jejich boji za svobodu nevěřím. Jen blábol a nálepka. Nic víc.