Občan Windsor se žení

To víte, že Henry Charles Albert David Windsor, známější jako princ Harry, se žení. Musíte to vědět, před tou informací není úniku. Na Nově nemluví už týden o něčem jiném a prý plánují i přímý přenos (sic!) a dnes se přidal dokonce i jinak celkem solidní Český rozhlas, o ostatních „seriózních“ médiích nemluvě. Pomalu už víme i to, jakou značku vložek bude jeho nastávající mít, pokud bude mít zrovna menstruaci, ale proč to víme, to se nedozvíme.

Co ale máme my Češi společného s britskou královskou rodinou, abychom z ní vydestilovaným bulvárem byli zavaleni v takové míře? Intenzita a způsob, jakým média o blížící se svatbě v britské královské rodině „informují“, by byla nemístná i v Británii, neb i princ má právo na soukromí, natožpak takový, který je až šesté v následnické řadě, natožpak v Česku. Ne, že by ta svatba vůbec nestála za zmínku, a možná i zevrubnější rozbor, protože se jedná o sňatek morganatický, ale co je moc, to je moc. Navíc o politických konsekvencích, které z toho, že jde o sňatek morganatický, nutně plynou (i kdyby to nic neznamenalo, tak je to zpráva, protože toto nic by byla změna proti tradici), se nedozvíme nic.

Tak čeho jsme to svědky? Zábavy pro plebs, aby plesal a nedumal? To je ale špatně. Taková bulvární exploatace je špatně, ať se jedná o prince Harryho nebo občana Windsora, ať je to princ, nebo chuďas, pořád je to člověk s právem na soukromí a důstojnost. A stejně špatné je i to vymývání mozků bulvárem, kterému jsme vystaveni. Tím spíše, děje-li tak v zemi, jíž se daná událost nijak netýká, a navíc v republice!

Celá tahle kýčovitá idealizace monarchie je špatně. Ať je Harry, jaký chce, není to princ na bílém koni a Meghan není Popelka. Právě tak ale nejpozději v den svatby bude vypadat. O principiální nerovnosti aristokracie a zbytku společnosti nepadne ani slovo, zato kulturní nobilitace celebrit pojede na plné pecky. A to je řeč o českých médiích. Co se musí dít v těch britských, to už musí hraničit s lobotomií. Hodně štěstí, málo pláče, do roka dva kudrnáče.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
20. 5. 2018 20:39

OVčan má dále žít mimo realitu, nekecat nelelkovat a makat- a „snít o pohádkách“… Je to ubohé, ale má to svůj význam pro nastavení psychiky – a jde tedy o další prvek a formu pokročilé „vnitřní propagandy“ – k postupnému „přeformátování“ mysli obyvatel… (těch kteří si ještě myslí, že ještě myslí- či že jim to ještě myslí)… Trosky kdys mocného impéria upadají dále a hloub – ale pro naše Goebbels-merdia je to „hlavní téma“… Nepochybně také proto, aby se občan náhodou neptal zda ti postřílení Palestinci či obyvatelé Donbassu nejsou náhodou taky lidé… „Zakrývání“ skutečných událostí fake“událostmi“. Ovšem cílené a… Číst vice »

racek
racek
22. 5. 2018 12:38

Harry? To je ten co střílel z vrtulníku Afghánce a nechal se přitom fotit? No, přeji mu mnoho štěstí i jeho nevěstě. Teď už bude jen utrácet apanáž. Takže dobrý konec, ne? !?!? Sám jsem to nesledoval, já radši svatby nejbližších. Vzal si kulatou, když se mu líbí, že. Z jeho seznamu milenek je černošek dost, takže to obráží jeho vkus. Nic proti tomu, ze. Jenom jsem se řehtal Fialoví jak chtěl po tom clenovi ODS omluvu za to označení cikánka. Myslet asi že by se měl vypravit do Anglie a omluvit se osobně. Ten Fiala je fakt na hlavu.… Číst vice »

Točmistr
Točmistr
27. 5. 2018 12:24

Video mluví za vše, ti autoři snad uměj předvídat budouctnost:
https://www.youtube.com/watch?v=XYlkf7Ny794