Od srpna 1968 nemůžu ruštinu ani slyšet

To řekl kdosi ze spolku, který dnes v republice udává tón, a Seznam.cz vypíchl tuto větu do internetu jako parolu, kterou by měli spatřit všichni naši lidé a která by se měla uhnízdit i v nejhlubších komůrkách jejích srdcí. To proto, že tahle věta vyjadřuje přesně to, oč tomuto spolku jde. Aby se totiž nenávist národa k vojskům Varšavské smlouvy (složených hlavně z vojska někdejšího SSSR), jež nás v srpnu 1968 okupovala, neporušená a celistvá přenesla na současné demokratické a kapitalistické Rusko, protože tak si to žádají nikoliv naše vlastní české zájmy, ale žádá si to vojensko-bezpečnostní komplex USA, který ke své potřebě rok od roku zvyšovat svůj roční rozpočet velkého a mocného nepřítele potřebuje. Bez něj by jeho válečná výroba ztratila motiv, peníze by mohly začít utíkat jinam, třeba do zdravotnictví, což ovšem tak zavedený a utěšeně váhu nabývající bumbrlíček s výjimečným zastáním v Senátě i ve Sněmovně reprezentantů (protože bez jeho podpory se senátorem či reprezentantem nestanete), se letos došplhal až k rozpočtu jednoho bilionu dolarů a rozhodně nezamýšlí se s tímto číslem spokojit i nadále. Ale jak už jsem naznačil: Mocný nepřítel USA je pro tuhle hru dospělých lidí podmínkou nezbytnou. Nu a pokud ten není v dohledu a většina států světa zdrogovaná  vidinou věčného míru opakuje svou vůli žít se Spojenými státy v míru, musí Spojené státy tyhle dětinské a naivní tužby mrštit světu do tváře a musí si svého velkého nepřítele stůj co stůj pořídit.

A už se také stalo. Poté, co zplundrovaly Střední východ, postoupily k těžší váze – k Rusku. Rusko je velké a mocné a je největším nalezištěm nerostného bohatství na světě. Zkrátka soupeř ideál.

Ale co my máme s touhle světovou hrou na nepřítele společného? My přece doma žádný vojensko-bezpečnostní komplex nemáme, takže co nás nutí hrát tuhle šílenou komedii společně s komplexem americkým? Nám by přece vyhovovalo žít se všemi zeměmi světa v míru a přátelství, a ne brojit proti Rusku jen proto, že proti němu z důvodu svých zisků potřebuje brojit jeden americký komplex, který si už kolem prstu omotal i celé USA? Kde je v tomhle nějaký rozum?

Otázka se to zdá být téměř k nezodpovězení. A přece lze na ni odpovědět jednoduše a za všechny naše milence a milenky současných USA i jejich branného komplexu, za Schwarzenbergy, Kalousky, Hermany, Němcové, Langšádlové, Štětiny, Halíky, Lukeše, Pitharty, Fialy, Gazdíky a další výtečníky to učinil – bohužel – náš sociální demokrat Zaorálek, a to těmito slovy: „Protože dnes už přece někam patříme.“

Ano, patříme do EU a patříme i do organizace NATO. A proto musíme jak berani šlapat za vedoucím beranem před námi. I my musíme spatřovat svého nepřítele v Rusku, třebaže jinak proti němu nic nemáme. I my musíme v tisku, rozhlase a hlavně v televizi pořádat ty nejhalasnější kampaně na jeho zostuzení – a zrovna v těchto dnech činíme zázraky vazalské přičinlivosti při připomínce výročí vstupu vojsk Varšavského paktu na naše území. Penězi se přitom nešetří, do žlabu pro televizní tvůrce se nasypaly miliony a ty už si své výběrčí našly. Takže jeden dokument o 68 roce stíhá druhý, jeden řinčí nenávistí víc než další, ale pozor! Ta nenávist – jak se to od našich tvůrců doma i zpoza zahraničí žádá – není vpravdě ani tak o dějích minulých, ale spíš o jejich přesahu do přítomnosti, čili do „truchlivé“ přítomnosti současného Ruska. Takže podle poučky, že studium historie má smysl jen tehdy, přináší-li poučení i pro přítomnost, se dá říct, že skrze děje roku osmašedesátého, kdy všechno v Evropě i v Rusku bylo jiné než je dnes, je vpravdě na paletě těchto pořadů a filmů nikoliv bývalý Sovětský svaz, ale Rusko současné.

To je náš nepřítel přeukrutný, toho musíme nenávidět a věřme naší vládě a parlamentu, že i v budoucnu povede naše kroky tak, aby se nám nikdy nepřihodilo to, co se přihodilo našemu nešťastnému sousedovi jižnímu. Že by si  totiž i na naší vládní tancovačce někdy zatančil Putin.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
g.hrosik
g.hrosik
21. 8. 2018 12:43

Byl jsem tehdy mladej kluk, aktivně jsem se účastnil všemožnejch protestů, dokonce jsem i prvně v životěš stávkoval…Moje rozladění šlo tak daleko, že jsem po řadu let přestal rozumět rusky, přestože jsem měl velmi solidní jazykovej základ. Pak jsem si časem něco přečetl (nemám na mysli „Poučení“), a zejména dost debatoval s tchánem, kterýho soudruzio nejdřív vyhodili jako „konzervu“, aby ho později v podstatě titíž zbavili hospodářský funkce, protože nesprávně pochopil vstup… Přesto v sobě našel tolik vnitřní síly, aby se do partaje vrátil – už nikoli na funkci. Po oněh debatách s ním jsem pochopilřadu věcí a souvislostí, a… Číst vice »

Dana
Dana
21. 8. 2018 18:04

Cesi prece maji svobodne volby, primou volbou si zvolili presidenta, tak at se semknou a zvoli si skutecne statniky. Jde to kdyz se chce – vystupte z NATO i EU, vzdyt 13 nilionu ldi je pro USA jen kapka v rybniku , nepodnetne. Jak je ale videt, rozhadany a zakomplexovany narod se k nicemu rozumnemu nedopracuje, pac NEJSOU LIDI.. Jinak, v Praze, v srpnu 1968 jsem mluvila obstojne rusky, stacilo to na diskuse se sovetskymi vojaky, kluci nebyli o moc starsi nez ja a stale opakovali, ze prijeli zabranit kontrarevoluci. Necitila jsem k Rusakum nenavist, uvedomovala jsem si, ze oni… Číst vice »

Aleš
Aleš
22. 8. 2018 23:38

A co NATO STS Chvojkovice-Brod? Zřejmě slušnej oddíl… Já vám dám Koudelku!!!