Vyšlápne si Putin na ukrooligarchy?

V nejbližší době by měl být prezidentu Putinovi být předložen k podpisu výnos „O užití protiopatření s cílem zabezpečit bezpečnost Ruska ve vztahu k Ukrajině(viz fotokopie níže) podle kterého by příslušným osobám/organizacím měla být zablokována aktiva, zakázány obchodní operace, dovoz a vývoz surovin z/na území RF.

Je rovněž připraveno usnesení vlády RF se seznamem 23 fyzických a 44 právnických osob Ukrajiny a osob s nimi spojených, vůči nimž by měly být na 3 roky být uvaleny hospodářské sankce.

Prvním na seznamu je oligarcha Dmitrij Firtaš, jemuž se tak údajně mstí ruští průmyslníci, kteří na uvalení sankcí tlačí.

Firtaš dříve inicioval omezení dodávek hnojiv z Ruska na Ukrajinu, což poškodilo společnosti „Fosagro“, „Evrochim“, „Uralchim“ a další výrobce.

Firtaš byl na „zrcadlovou odpověď“ upozorněn a zintenzivnil hledání kupců svých aktiv na Krymu.

Kromě toho se pokouší přibrzdit podpis Výnosu prostřednictvím svého partnera ve společnosti „Minudobrenia“ ve Voroněžské oblasti Ruska – jednoho z předních ruských oligarchů Arkadije Rotenberga. V zájmu zvýšení prodejů této společnosti Firtaš proloboval sankce proti ruských agrochemikům.

Proto se šíří dohady, zda vicepremiér pro průmysl Dmitrij Kozak dosáhne urychleného uvalení protiukrajinských sankcí , anebo to Firtašovi přátelé z okolí prezidenta dokáží zastavit.

(Pozn. aut.: S odvoláním na opoziční zdroj „Nezygar“, což je klon v Rusku zablokovaného portálu „Telegram“, to uvedla informační síť „Aurora“ – já sice nezygaru příliš nevěřím, nicméně informace je to zajímavá, takže vyčkejme věcí příštích…)

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Admirál
Admirál
21. 8. 2018 15:53

Oligarchévé jsou klubko hadů. I kdyby informace byla pravdivá jen ze třetiny, ukazuje, co hýbe politikou států.
ČR na tom není lépe. Bakala a podobní zmetci mají u nás pré.
Dostali jsme se do stádia blížícího se vládě oligarchie, J. London věděl, že to přijde.

brtnikvbrlohu1
brtnikvbrlohu1
22. 8. 2018 5:39

Železná pata.

Admirál
Admirál
22. 8. 2018 20:03

Přesně tak!