Od války k válce

Pavel Letko

Kdo jiného úmyslně usmrtí s rozmyslem nebo po předchozím uvážení, bude potrestán odnětím svobody na dvanáct až dvacet let (§ 140 tr.zákoníku). Kdo naplánuje, podporuje nebo provede čin uvedený v § 140 se souhlasem většiny poslanců Parlamentu ČR, má nárok na používání odznáčků či jinou odměnu s doživotní platností (praxe našeho křesťanského kulturního okruhu).


Spojené státy a jejich spojenci opouštějí Afghánistán v souladu s dohodou mezi USA a Tálibánem z loňského 29. února podepsanou oběma stranami v v Dauhá, hlavním městě Kataru. V rámci této dohody USA a jejich spojenci vyškrtli Tálibán ze seznamu teroristických organizací a zavázali se nevměšovat do vnitřních záležitostí Afghánistánu. I proto se Spojené státy neobtěžovaly informovat své dosavadní spojence, tedy kolaboranty, či tzv. Afghánskou armádu o konkrétních postupech stahování, ale naopak nechaly své vojenské vybavení dárkem pro Tálibán. Ten se na oplátku v dohodě zavázal neposkytovat zázemí útokům na Spojené státy a jejich spojence. Možná proto se prezident Biden může chlubit, že při stahování vojáků USA nepadl ani jediný jejich voják. Konečný termín symbolické tečky za prohranou válku stanovil Biden symbolicky na 11. září 2021. Asi proto, aby se ten celonárodní patos nějak sečetl či znásobil, a mohl si vychutnat takovou nechutnost úplně každý, kdo má uši a oči.

Ohledně Afghánistánu jde o zdařilý ústup do předem připravených pozic, vzhledem ke světu je třeba vybrat si krátký oddechový čas a připravit se na další válku, minimálně tak úspěšnou jako byla ta v Afghánistánu. Částka jeden, dva či tři biliony dolarů, podle odborného odhadu toho kterého odborníka, umožnila dobré bydlo pro tisíce pracovních sil vyrábějících rakety, bomby, pistole, pušky, drony a další humanitární propriety našeho kulturně vyspělého světa vyzbrojeného nejvyspělejší křesťansko- židovskou etikou. Ještě lepší bydlo bylo připraveno pro řadu směšných kašparů navlečených do ještě směšnějších hadrů vyzdobených řadou odznáčků. A čím více hvězd a pruhů, tím více sexy dolarů. A čím více vražd, tedy zabití lidské bytosti bez soudu, tím více odznáčků. A to se vyplatí.

Kdo přijde při této adrenalinové hře o zub, oko či nohu, dostane od vděčných spoluobčanů za ztracené orgány peněžní náhradu. A to se vyplatí. Kdo přijde o život, dostane erární rakev a při pohřbu se bude hodně střílet. Nezapomeneme. K popelu nebo práchnivějícím kostem budeme klást pilně věnce. Pionýři či skauti fascinováni důležitostí události, o jejímž významu nemají potuchy stanou v němém úžasu v pozoru. Až jednou pochopí, že potuchy nemá nikdo, nejméně ten, kdo je ke hrobu postavil. A kdo mrtvé vraždit do války poslal? Soubor výkvětu národa. v roce 2004 a v roce 2018 .

Nějaká sebereflexe za prohranou válku? Za zničenou zemi, desetitisíce úkladně zavražděných a prošustrované finanční prostředky? Na to zapomeňme. Nezapomeňme je však zase zvolit! To se vyplatí.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

4.4 7 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Alva
Alva
17. 7. 2021 15:27

Otevřela jsem si oba odkazy na hlasování sněmovny.
Zvlášť hlasování KDU/ČSL a TOPky odpovídá ideálům a dějinnému poslání církve svaté katolické, hlásající NEZABIJEŠ!

Gatta
Gatta
17. 7. 2021 18:51

Přišla mi info reklama jednoho nakladatelství občas zajímavých knih. Zde odkaz na jejich novinku – je o podnikání, tedy zdánlivě mimo. ale jako příklad k tématu knihy přináší nový zase trochu jiný pohled na Vietnamskou válku USA. Pro Afganistán je to popis – jako přes kopírák. https://www.melvil.cz/kniha-nekonecna-hra/ Zde zmiňovaný výňatek – je to ukázka z knihy – volně ke stažení. Škody, které dokáže konečné nastavení mysli napáchat v nekonečné hře   Volně šiřitelná ukázka z knihy NEKONEČNÁ HRA – Jak dosáhnout dlouhodobého úspěchu v podnikání   Několik desetiletí po konci vietnamské války se Robert McNamara, který za války vedl americké… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  Gatta
18. 7. 2021 11:31

PS
Jen poznamka k závěru výše uvedeného – ano USA fakticky neprohrály, ale už od antických dob v případě bitvy, která skončila patem, nebo nebyla z nějakých důvodů dakončena se za poraženého považoval vždy ten, ktery první vyklidil bojiště.
Ono to vojenské působení USA ve Vietnamu a Afganistánu opravdu nelze nazvat vítězstvím.

Irena
18. 7. 2021 9:49

No a hlavně do toho usáckého sajrajtu nezapomeňte přimíchat pionýry… Ubohé!

orinoko
orinoko
Reply to  Irena
18. 7. 2021 10:34

Ireno ten článek má zjevně ironický podtext. Tohle jde. Já mám k dispozici soukromý archiv různých minulých jevů včetně prvomájových průvodů, a to asi budu muset dát na Slováky, protože Trubka 🎺 to nejspíše nestráví.

idiotronic
Reply to  Irena
18. 7. 2021 20:50

Ta narážka na pionýry a skauty je asi v pořádku. Jsou z generace, která se teprve orientuje, zatímco dospělá generace pomníky cenzuruje .Před časem mne napadlo nafotit pomník, kde se drží kolem krku Gottwald se Stalinem, který byl dekapitován a povalen v Odrách v listopadu 1989. Jako stafáž jsem hodlal využít vietnamských předškoláků a nechat čtenáře hádat, odkud fotografie pochází. Nakonec jsem ale objevil článek s popisem , kterak přešel pomník do soukromého vlastnictví (nový majitel si jeho díly posbíral po městě) a z nápadu sešlo. Žijeme dobu pokusů o zrelativizování historie ve smyslu ,,padouch, nebo hrdina – my jsme… Číst vice »

fajt
fajt
19. 7. 2021 6:01

zbytnělá ironie a kousavý humor na dnešní psychopaty u lizu neplatí, podhradí začíná masívně ztrácet hmotu v lebce a nakonec ta válka bude, protože jedině adrenalin ze sousedovic krve je jediný podnět, který dokáže správně motivovat, zaujmout a nakonec i vyzvat opičáka k tanci svatého víta. ..)

idiotronic
Reply to  fajt
19. 7. 2021 14:57

Ten citát zněl ve volné interpretaci, že ,,dějiny mají jen velké národy, ty malé mají jen sbírku anekdot“. A vzpomeneme -li si na M. Zacharovovou, že ČR se“ nestane klaunem, ale terčem, jenž bude odstřelen“ , není se v kraji, kde praotec Čech vystoupal na horu Říp, toho času v americkém vlastnictví, ani moc čemu se smát…