Svět ruskýma očima 620

 

Afghánská krize zasáhne Evropu

8. července 2021

Když se zhoršila krize v Afghánistánu, požádal sousední Tádžikistán o pomoc spojence z CSTO. S ohledem na situaci a na hranici mezi oběma zeměmi, kterou zčásti tvoří těžko dostupný hornatý terén, nemůže ji Tádžikistán sám ohlídat, což sdělil stálý tádžický představitel při CSTO Hasan Sultonov.

Po odvelení amerických a evropských vojsk chce mnoho Afghánců opustit svoji zemi. Pokud nezískají víza, stanou se z nich běženci. Obvykle utíkají přes Írán, Turecko a Řecko do Evropy. Na několikaměsíční cestě jim pomáhají nezákonní převaděči, kterým na nějakém mezinárodním právu nebo životě lidí nezáleží. Ti běženci, kteří přežijí, jsou obvykle nemocní.

Evropské země buď musí najít způsob, jak afghánské běžence nechat v Afghánistánu, nebo je budou muset přijmout a integrovat. Ale u syrských uprchlíků to moc úspěšné nebylo.

Mnoho současných uprchlíků z Afghánistánu je vzdělaných. Představovali si Evropu jako jakýsi ráj, ale nakonec v samotné Evropě zjistili, že zde jejich kvalifikace neplatí a jejich status pro pobyt se nedá určit. Pro integraci to znamená vážnou překážku. Berou málo placená zaměstnání, zaplňují trh práce a vyvolávají k sobě nepřátelství.

Příliv běženců byl hlavním důvodem brexitu a růstu populistických vlád v Evropě. V mnoha zemích rostou nacionalistické a protimigrační nálady a organizují se protesty proti běžencům.

USA vedly v Afghánistánu rozsáhlé válečné operace v boji proti terorismu. Washington zaznamenal určitý úspěch, ale ne v obnově země a poskytnutí alternativních možností pro podnikání Afgháncům, kteří neznají nic jiného než válku. Poté, co odtud Spojené státy odejdou, zůstane odpovědnost na Evropě.

Dosud odpovědnost za afghánské uprchlíky nesl sousední Pákistán. Během čtyřiceti let je přijímal za okolností svého hospodářského pokroku. Největší počet běženců byl 4 miliony a nyní je to kolem 3 milionů. Je to ale země třetího světa a může pro ně mít jen omezené prostředky.

První nápor Afghánců zažil Pákistán v roce 1979 po vstupu Sovětského svazu na jeho území. Další byl v roce 2001, šlo o útěk před válkou mezi Tálibánem a USA. Poté se zpomalil růst pohraničních regionů této země. Postupná degradace hospodářství zde vzala jejich obyvatelům možnost vzdělávání a rozvoje. Pákistán nesl břemeno, které měla nést Evropa a USA. Projevoval k těmto lidem soucit. Ale nyní při pandemii a jejích sociálních a hospodářských následcích bude nové Afghánce přijímat sotva. Potom je pro ně jediný možný směr – západ. Nastávající krizi lze řešit jedině tak, že ten, kdo Afghánistán bombarduje, ať jej také obnovuje.

Afghánští politici hledí skrýt korupci, kmotrovství a nadržování polním velitelům přehazujíce vinu na problémy své země a sousedů. Ani USA ani Evropa, které od roku 2001 řídily afghánské vlády, nemají zvláštní zájem o budování institucí, upevňování demokracie a rozvoj sociální infrastruktury. Nyní se k nim situace obrací z druhé strany. Afghánští běženci se během několika týdnů objeví u evropských hranic a přetížené evropské státy to budou muset řešit.

Stahování bude co nevidět dokončeno. Evropští vůdci budou muset spolu s americkými parťáky situaci s Afghánci řešit jako přednostní. Chudoba je živnou půdou extrémismu. Pokud evropští a američtí šéfové nepřijdou s nějakou obdobou Marshallova plánu ke zlepšení hospodářských podmínek v Afghánistánu, budou se muset brzy vrátit se svými bombami k zastavení další vlny extrémismu.

Převzato z Vestikavkaza.ru

***

Spolupůsobení chamtivosti a lži – o vazbách Big Pharmy a mediálních korporací

Valentin Katasonov

14. července 2021

Je to měsíc, co se internetem šířil článek Josepha Mercoly The Same Shady People Own Big Pharma and the Media (Jedni a titíž špatní lidé vládnou velkou farmacií a medii).

Mercola je lékař s praxí více než čtvrt století, specialista na biologii a chemii, který od roku 1997 vede stránky Mercola.com, považované ze informační zdroj č. 1 ve věci přírodního léčení. V roce 2000 rozebral aféru Big Pharma s názvem AIDS. Nyní bojuje s kampaní hromadného očkování proti covid-19.

Poslední Mercolova kniha má název The Truth About COVID-19: Exposing The Great Reset, Lockdowns, Vaccine Passports, and the New Normal (Pravda o COVID-19: Odhalení Velkého resetu, lockdownů, očkovacích pasů a nové normality). Napsali ji spolu s Rovniem Cumminsem, zakladatelem a ředitelem OCA (Organic Consumers Association – Svaz ekologických spotřebitelů). Předmluvu ke knize napsal synovec prezidenta Johna Kennedyho Robert Kennedy jr. Knihu přečetly v Americe desetitisíce lidí, článek The Same Shady People… přečetly již miliony lidí.

Mercola se nezabývá jen lékařskou tématikou, ale jde až na úroveň organizací korunujících  pyramidu reálné moci v Americe. Nejprve se ptá „Co má společného New York Times a většina medií s Big Pharma?“ Odpovídá: „Většinou náležejí BlackRock a Vanguard Group, dvěma největším společnostem, které řídí aktiva ve světě.“ Ty „vytvářejí tajný monopol vládnoucí skoro všem ostatním, na které je možno si vzpomenout“.

Podle Mercoly je svět uspořádaný jako pyramida. Nejmenší investoři patří větším a ti zase ještě větším. Viditelný vrchol pyramidy tvoří dvě společnosti – Vanguard a BlackRock. Je to jakýsi kartel střídavě se podílející na kapitálu jeden druhého. Z obou korporací je „temnější“ Vanguard, jehož vlastní různé fondy a společnosti, za kterými jsou jiní investoři. Tento uzel ještě nikdo nerozpletl. Zatím to vypadá, že hlavní jsou Rotschild Investment Corp. a Edmond de Rotschild Holding. Podle Merkoly je také možným konečným investorem a beneficiantem Vanguardu italská rodina Orsiniů, americká rodina Bushů, rodiny Dupontů, Morganů, Vanderbiltů a Rockfellerů.

Katasonov dodává, že Mercolův seznam velmi připomíná seznam konečných akcionářů Fedu. Existuje také varianta, že si koneční akcionáři Fedu stvořili v tajemné společnosti Vanguard náhradní letiště. Vanguard nyní strmě stoupá. Počet velkých balíků akcií pěti set největších amerických společností v roce 2000 mu stoupl z podílu něco přes 5 % za patnáct let na 94,3 %.

Podle podílu investičního gigantu na celkovém objemu akcií pěti set největších amerických společností a podle podílu na společných hlasech akcionářů americké největší pětistovky se v roce 2000 Vanguard umístila na třetím místě za BlackRock a State Street. V roce 2015 se už dostala na první místo a to si stále udržuje. Na konci loňského roku přesáhla aktiva řízená společností Vanguard 7 bilionů USD. I aktiva Fedu v této době dosáhla 7 bilionů USD. Podle agentury Blomberg budou aktiva společností Vanguard a BlackRock  v roce 2028 kontrolovat aktiva ve výši 20 bilionů USD.

Mercola se dále věnuje velkým farmaceutickým společnostem. Vanguard a BlackRock se podílejí na kapitálu všech hlavních farmaceutických společností USA. V roce 2020 byly dvěma největšími akcionáři gigantu GlaxoSmithKline se 7 %, respektive 3,5 % akcií. V Pfizeru si vyměnili místa, první patřilo Vanguardu a za ním byl BlackRock.

Velkou dvojkou ovládaná media jí soustavně přihrávají. Velká dvojka stírá hranice mezi soukromým kapitálem a státními záležitostmi. Vztaženo k historii covid-19 to znamená, že americké zdravotní orgány dostávají rozkazy od velké dvojky, která tak má jedinečnou možnost se na boji s koronavirem obohatit.

Mercola odkazuje na dokument mezinárodní nevládní organizace  Global Justice Now z prosince 2020 Big Pharma Horrible Story, v němž se probírá hanebná historie sedmi hlavních farmaceutických společností světa, které nyní vyvíjejí a vyrábějí  léky a „vakcíny“ na základě genů proti COVID-19. Hlavní prostředky masové informovanosti zároveň pomáhají potlačovat  informace o dostupných starých lécích.

Síly nejsou rovné. Na straně Big Pharmy jsou mocná media kontrolovaná Velkou dvojkou. V květnu 2021 byla hlavním akcionářem New York Times Vanguard Group, vlastnící 8,11 % jeho kapitálu. Druhá byla společnost BlackRock s podílem 7,43 %. Obě společnosti jsou rovněž největšími akcionáři v Time Warner, Comcastu, Disney a News Corp. – ve čtyřech z šesti mediálních společností kontrolujících přes 90 % mediálního trhu USA. Navíc ještě dvojice BlackRock a Vanguard má akcie všech hlavních  digitálních společností Silicon Valley: Microsoft, Apple, Amazon, Facebok a Alphabet Inc.

Svůj článek Mercola uzavírá takto: „Zdá se být naprosto očividné, že pandemie covid-19 byla zorganizovaná proto, aby dovedla k … Novému světovému řádu – Velkému restartu. V podstatě toho všeho se v centru, ke kterému se slévají všechny toky světového bohatství, nachází BlackRock a Vanguard.“

Dne 2. července uveřejnil J. Mercola nový článek – COVID Vaccine Deathsand Injuries Are Secretly Buried (Mrtví a poškození COVID vakcínou jsou tajně pohřbíváni). Dnes jsou proti třem farmakologickým společnostem vyrábějícím vakcíny na covid-19 vedeny u federálních i státních soudů desítky občanských a trestních žalob. Současné žaloby se dosud netýkají nejnovějších vakcín, ale jiných zdravotnických preparátů, které způsobily smrt a ztrátu zdraví. Žalováni jsou Pfizer, Johnson & Johnson a Astra Zeneca. Na pokutách a kompenzacích je požadováno 8,6 miliard USD.

Převzato z Fondsk.ru

***

Rusko mohlo být obětí útoku klimatických zbraní

Sergej Maržeckij

15. července 2021

Katastrofální počasí, které postihlo Rusko, vyvolává mnoho otázek. Již v roce 2010 zasáhlo centrální Rusko neobvyklé vedro a nyní se to opakuje. Naopak v jižním Rusku jsou skutečné potopy. Jedná se o nějakou tajnou klimatickou zbraň, která nás zkouší, nebo se stále rychleji mění podnebí planety?

Významná část obyvatel Ruska dnes žije v extrémních podmínkách. Centrální oblasti v Moskvě a v jejím okolí strádají vedrem 34 až 35 stupňů. Lidé v Petrohradu se koupou v kanálech a policie s nimi nic nepořídí. Na jihu mají trápení jiné. Na Kubáni a na Krymu silně pršelo a bylo nutné vyhlásit mimořádnou situaci. Na Krymu jsou zatopená pole, sady i lázeňská města a jsou i oběti na životech. Z ulic se musí odčerpávat voda, spravovat zanesené kanalizace, odstraňovat popadané stromy a dávat do pořádku následky zaplavených komunálních služeb. Úroda na Krymu se musí chránit odstřelováním mraků raketami. Je to drahé, ochrana jednoho hektaru stojí 12 tisíc rublů, při použití speciálních minometů 6 tisíc rublů. Krasnodarský kraj trpí krupobitím s kroupami o velikosti slepičího vejce. Takové kroupy jsou schopny prorazit střechu. Nejvíce postižena je Kerč. Z ulic jsou řeky a ze dvorů jezera. V kohoutcích není voda, není elektřina. Ve vzduchu je vysoká vlhkost a obyvatele sužují hejna komárů, mšic a dalšího hmyzu, který může také kousat. Na jihu je nálet berušek, je jich jako komárů a kousají, sice slabě, ale je to nepříjemné. Doufejme, že se nejedná o infekční útok, ale o boží poselství.

To vše nutí k zamyšlení. Jestli je to poselství, tak zda boží, vesmírné, nebo planety Země, anebo je to dílo lidských rukou? Vědci vysvětlují, že povětrnostní katastrofy nad Ruskem způsobují cyklóny a anticyklóny. Abnormální vlnu veder v centrálním Rusku přináší tak zvaná blokující anticyklóna, která brání proudění vzduchu ze západu na východ. Na jihu se kombinují hned dva nepříznivé faktory. Jednak se za posledních 40 let zvýšila teplota Černého moře o 2 stupně a zvýšil se pohyb tepla ve vrchních vzduchových vrstvách. Tím stouplo množství odpařené vody. Za druhé prošla nad Černým mořem cyklóna, na jejíž hranici se vytvořil tak zvaný volčok, což je vlhkostí nasycený vzduch, který se díky nadnesení dostal na pevninu, kde se usadil v horách, zkondenzoval a v silných lijácích padal na povrch.

Jsou lidé, kteří při pojmu blokující anticyklóna zavětří. Rusové si pamatují hrůzu v roce 2010, kdy se za obdobné anticyklóny držela vedra nad velkou částí země téměř 2 měsíce. Shořely lesy, umírali lidé na komplikace nemocí z horka. Dříve se to nestávalo a nyní najednou podruhé, opět blokující anticyklóna. A opět je možno zaslechnout teorie, že geopolitičtí protivníci Ruska uvedli do chodu klimatickou zbraň. Nevíme, zda to tak je (nejspíš ne), ale je možno se zamyslet nad tím, kdyby to tak bylo.

Klimatické zbraně jsou hypotetické zbraně hromadného ničení určené ke zničení hospodářství určité země, nebo skupiny zemí. Útočí na počasí, klima a přírodní zdroje. Američané použili jako první v době války ve Vietnamu záplavové deště. Později bádali v ionosférickém výzkumném programu HAARP na Aljašce, údajně schopném řídit počasí. Program byl v roce 2013 ukončen a objekt s veškerým vybavením byl předán univerzitě na Aljašce a nyní je přístupný veřejnosti. Na Aljašce existuje ještě další objekt analogického účelu – HIPAS, opět utajený. Ještě jeden je v Portoriku.

K čemu by mohli Američané chtít v Rusku abnormální vlnu veder? Kdo by chtěl dávat miliardy na to, aby v Rusku bylo horko? Je to celkem pochopitelné. Vedra v létě 2010 způsobila neúrodu. Přitom je Rusko jednou ze zemí s největším vývozem obilí. Kvůli neúrodě musel být zakázaný jeho vývoz ze země. Na Blízkém východě a v Severní Africe byl nedostatek potravin a zvýšily se jejich ceny. Následkem bylo arabské jaro, vedoucí ke změně dosud neotřesitelných režimů. Výhodou to bylo pro americké demokraty, kteří mají prsty v barevných revolucích po celém světě.

V roce 2021 je Demokratická strana opět na koni. Pandemie koronaviru těžce udeřila na průmysl i na zemědělství všech zemí. V roce 2020 si hlavní vývozci potravin snažili udržet si je pro vlastní potřebu. Ceny ve světě rostly a nad Ruskem trčí blokující anticyklóna, vysušující úrodu. Jih pak zaplavuje vodou a ničí kroupami. Výsledek nebude dobrý a k tomu ještě nové kmeny covid-19 a nová vlna hysterie. Opět nás čeká embargo a další regionální potíže.

Převzato z Topcor.ru

5 14 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
18. 7. 2021 11:18

Tak abych místním vyznavačům kretena Trumpety 🎺 trochu osvěžil pamatovaka, tak připomínám, že tento mizeroid světové polyTIKY nacpal do chřtánu Black Rock správu spousty emerickych cedulkovych financí. Blb byl Black Ogala , dement byl Clown Bandita, a pokračovatel blbosti je New Bidet Ami come back.
Emerika jsou zvláštní přesýpací hodiny. Dolů se sypou jen vyvolení. Všechno ostatní zůstává uvězněno v horní části. Špička pyramidy už je stará vesta. Dole popsani dojí vršek a ten ještě chrochta covid blahem.

Točmistr
Točmistr
Reply to  orinoko
18. 7. 2021 12:01

Zajímavost – jeho strejda byl elektroinženýr John G. Trump:https://en.wikipedia.org/wiki/John_G._Trump
Byl tou osobou, kterou vláda USA poslala zrekvírovat pozůstalost N. Tesly.
Asi proto se muselo Srbsko bombardovat, aby se tam už žádný génius nenarodil, sichr je sichr. A pojmenovat společnost falešného Tonyho Starka Tesla, to chce kule.
Lidi pořád věří raději ve spasitele který přijde a zachrání situaci, než v sebe. Abysme mohli věřit v sebe, museli bysme se nejdřív zlepšit, a to je těžký. Ale jinak to nejde.

Bety
Bety
18. 7. 2021 11:20

Teprve dnes jsem si poslechla Soňu Pekovou, následně odkazy na dvě další videa – jedno s německým lékařem Bodo Schiffmannem (PPK), další s indickým – všichni bijí na poplach. Peková mimo jiné říká, že očkování je nebezpečné, nežádoucí účinky jsou už teď takové, že v jiných dobách by tyto produkty byly okamžitě staženy z používání, další dva jsou ještě kategoričtější. Co se týká umělého původu přišla mi výmluvná její zmínka o tom, že první publikoval poznatky o virech SARS – kdopak to že to už v roce 2003 byl? – hleďme – Bundeswehr. Myslím, že se zdráhá uvěřit tomu, že… Číst vice »

orinoko
orinoko
18. 7. 2021 11:40

Jo, HAARP. Bacha u Pravčické brány. Chystám ji bombardovat z výše Drabova důchodu mohutnými přívaly dlouho vyžadovaného deště. Lidi jsou debilové a meeeeeedia alarmisti. Dokonce i na suchou vagínu našly Durex lubrikant. Jak se počítá příkon potřebný pro atmosférický útok? Že jim jsou zasaženy i USA. V AriZONE se nedá dýchat, v Kanadě se tumluji obří požáry. Ruská úroda letos ještě před měsícem vypadala velmi dobře. Loni nastal konec letecké přepravy a letos se divime, co to vyvadi s atmosférickým vztlakem. Matka Země usoudila, že dost bylo lidského potrata a tak řádně zabouchala na vrata. My oblude svinime i jen… Číst vice »

Bety
Bety
Reply to  orinoko
18. 7. 2021 12:29

Inu fakt je, že sucha a deště přicházejí a odcházejí.
Ale výzkum ovlivnění počasí také existuje, a to poměrně dlouho. K něčemu už se dobrat mohli. A že by Rusku s chutí zasolili kde se jen dá dokazují den co den.
Jinak souhlasím, že v Rusku je také fůra novinářů, pro které je katastrofa tou nejlepší zprávou.

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
18. 7. 2021 14:03

Příklad, jak se to děje. Celé to má původ v několika různých ruských zdrojích. Takových sr@ček dám dohromady denně 24. Nic z toho není pravda. Ale o to jde. Aby se dál mohlo spekulovat. Nějak si nejsem jist, co fšechno by mohl Suchoj stíhat. Ted vyrábí sériově 57 , testuje Ochotníka /ovšem nikoli Járu/ a už má další trumf, který letí na stůl. Prvním sajrajtem, který u podobných výstupů tvoří základ, je – dejte like, zazvoňte a žerte. Pravda je taková, že není jasné, zda nakonec nepůjde o velmi pokročilou maketu stíhačky. Nějak se nepředpokládá, že „to“ pod lajntuchem na… Číst vice »

orinoko
orinoko
18. 7. 2021 13:00

Abychom si vjeci ujasnili: Prichazi doba uměle vytvářených problémů. A zároveň doba jejich umělého řešení. Průmyslový růst narazil na svoje limity a spotřeba zážitků rovněž. Tzv. terciální ? sféra už další růst nezvládá a přitom bez růstu tzv. kapik nedává smysl. Kam dál expandovat? Mars to nebude, Měsíc také ne, tak zbývá Matka. 3 M. Mars mínus, Měsíc mínus, Matka žádné plus. Proto se degenerat s ptákem a pytlem v záloze chystá na pussy, o níž se domnívá, že přežije všechno. Omyl. Na takový orgasmus pytlák Říha nemá ani náhodou. Na nebi jsem kdysi viděl hořící kříže. Dneska se mi… Číst vice »

Bety
Bety
Reply to  orinoko
20. 7. 2021 11:24

Umělé vytváření problémů je stará vesta, ale bohužel stále vysoce funkční a používaná čím dál tím víc. Rozlišit v té mediální záplavě lži a fakta je zrovna tak těžké, jako najít v supermarketu něco, co není šmejd.
Možná ale stačí orientovat se podle toho, kdo ty kraviny vypouští a jak moc mu záleží na tom, abychom jim uvěřili.

orinoko
orinoko
18. 7. 2021 15:54

První záběry bez lajntuchu. Prý SU-75? Skvrny na draku by mířily k Suchoji. Oficiálně ale fšechno až v úterý.

https://twitter.com/200_zoka/status/1416751162645172227

orinoko
orinoko
18. 7. 2021 19:28

JEFF LABAR guitarist for CINDERELLA DEAD at 58!Podle mého názoru jde o vcelku nedoceněnou kapelu, která vylétla a po čase zapadla.
Labar je z pohledu kytarista vlevo. Jak to měli se zpěvákem Kieferem dělené na kytarách nevím, tady sólo hraje Kiefer. Příčinu smrti neznám, ale stačí zaslechnout cocain apod. a dál to nemusím…
Nějakou jejich vypalovačku sem nedám, sám bych ji musel zpracovat. Taková je dneska bída o podstatné. A tak oficiální klip přijde vhod. A proč to dávám sem? Už nevím kdy, ale Cinderella vyprodala jeden moskevský stadion.

https://www.youtube.com/watch?v=MCOrtJMQmVs

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
18. 7. 2021 19:35
Botičky od Diora
Botičky od Diora
20. 7. 2021 11:25

Vnitrni hlasek mi naseptava, ze se Rusove za bricho popadaji:

Při explozi munice ve vojenském prostoru v Brdech byli těžce zraněni dva vojáci
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/pri-explozi-munice-ve-vojenskem-prostoru-v-brdech-byli-tezce/r~8ad8a70ae93c11ebb91a0cc47ab5f122/

Krátce po 10. hodině dopolední došlo k výbuchu munice v prostoru bývalé dopadové plochy Kolvín v Brdech. K výbuchu došlo při asanačních pracích armády. Dva vojáci se zranili. Oba byli letecky transportováni do nemocnice. Na místě jsou nyní hasiči, Policie ČR a Vojenská policie.

Dolmen
Dolmen
Reply to  Botičky od Diora
20. 7. 2021 13:53

Že by v tom zase měli prsty Čuk a Gek?