Odborná studie o vraždění na Majdanu potvrdila nevyhnutelné

Odborná studie dospěla k závěru, že masakr byla typická operace pod falešnou vlajkou. Byla racionálně naplánována a provedena s cílem svrhnout tehdejší vládu a chopit se moci.

Nedávno vyšla na odborném serveru (www.academia.edu) věnovanému univerzitnímu výzkumu odborná studie o vraždění na Majdanu, která potvrdila předešlé nezávislé studie. Stáhli jsme ji na naše stránky, klikněte si zde na text v PDF (1,8 MB). Jejím autorem je Ivan Katchanovski , vyučující mimo jiné i politické vědy na univerzitě v Ottawě, Kanada. Závěry studie pro nás nejsou nijak překvapivé, protože se shodují s článkem Na Majdanu stříleli zločinci a zabíjeli demonstranty zezadu . Akademik prezentoval poprvé svůj dokument na konferenci politických věd v San Francisku v září 2015.

Autor používá Weberovu teorii instrumentální racionality a objektivně zkoumá pozice jednotlivých aktérů a klíčových hráčů: Janukovičovy vlády, různých policejních a bezpečnostních sil, politické opozice, extrémní pravice, oligarchických skupin. Ukazuje, jak ta či ona strana jednala a argumentovala během masakru z února 2014, který vedl k násilnému svržení demokraticky zvolené vlády proruského prezidenta Janukoviče.

Příspěvek analyzuje velké množství materiálu z různých zdrojů: asi 1500 videí a nahrávek z internetu a televize v různých zemích (cca 150 gigabytů), informační bulletiny a mediální sdělení sociálních sítí, zprávy asi sta novinářů z masakru v Kyjevě, asi 5000 fotek, téměř 30 GB rozhlasových nahrávek zachycujících hlášení odstřelovačů a velitelů jednotky Alfa z bezpečnostní služby Ukrajiny a Ministerstva vojska vnitra, nakonec i záznamy o soudním přelíčení masakru. Umístění a rozložení teroristů, kteří stříleli na demonstranty, ukazuje tento obrázek. Viz citovaná studie, strana 18. Schéma zachycuje rozložení sil při hlavním masakru dne 20. 2. 2014.

Tato studie je také založena na terénním výzkumu na místě masakru, bere jako svědectví hlášení obou stran konfliktu, velitelů speciálních jednotek a prohlášení současných i bývalých vládních úředníků. Provádí přibližný odhad balistických trajektorií, analyzuje, jaké kulky a zbraně byly použity, porovnává typy poranění na obou stranách. Autor vytvořil přesný časový plán pro různé události masakru, lokalizoval umístění střelců a přesné načasování a umístění smrti téměř 50 demonstrantů.

Odborná studie dospěla k závěru, že masakr byla typická operace pod falešnou vlajkou. Byla racionálně naplánována a provedena s cílem svrhnout tehdejší vládu a chopit se moci. Jak říkáme na e-republice ohledně Ukrajiny: Nic nového pod sluncem Nulandistánu.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 400 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde , nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Viky
Viky
31. 1. 2016 10:55

Ano, je dobré upozornit na to, že k podobnému závěru dochází na základě výzkumu skupina, kterou těžko někdo označí za odloučené pracoviště „Kremlu“. Proti jedné formulaci mám výhrady. Ona se celkem často používá, ale chybí jí dobré opodstatnění. Jedná se o moc zjednodušené označení. „“ …který vedl k násilnému svržení demokraticky zvolené vlády proruského prezidenta Janukoviče.““ Janukoviče lze jen velmi těžko označit za proruského prezidenta. To z něj dělají Západní média. On pouho pouze nevystupoval protirusky. Ale sám projekt asociace k EU programově protlačoval a byl přímo součástí jeho předvolebního slibování. Pokud jeho předchůdce V. Juščenko o čemsi podobném pouze… Číst vice »

to je jedno
to je jedno
31. 1. 2016 13:09

Viky napsal Ano, je dobré upozornit na to, že k podobnému závěru dochází na základě výzkumu skupina, kterou těžko někdo označí za odloučené pracoviště „Kremlu“. Proti jedné formulaci mám výhrady. Ona se celkem často používá, ale chybí jí dobré opodstatnění. Jedná se omoc zjednodušené označení. „“ …který vedl k násilnému svržení demokraticky zvolené vlády proruského prezidenta Janukoviče.““ Janukoviče lze jen velmi těžko označit za proruského prezidenta. To z něj dělají Západní média. On pouho pouze nevystupoval protirusky. Ale sám projekt asociace k EU programově protlačoval a byl přímo součástí jeho předvolebního slibování. Pokud jeho předchůdce V. Juščenko o čemsi podobném… Číst vice »

to je jedno
to je jedno
31. 1. 2016 13:35

Článek je to pěkný a vyvolává otázky: Budou vrazi z Majdanu zavřeni a potrestáni (byli tam přece lidé, co stříleli „pokojným“ demonstrantům do zad, někdo ze současného vedení Ukrajiny to musel taky organizovat)? Padne kvůli tomu odhalení současná, již rozhodně nelegitimní, vláda? Bude se někdo zabývat obnovou práv voličů Janukoviče a Strany regiónů, jejichž politická i občanská práva byla Majdanem pošlapána? Kdo napraví ekonomické i politické škody, které takto na Ukrajině vznikly? Co nato současné politické vedení EU? Vždyť teď vlastně všichni podporujeme vládu vrahů a neonacistů.

hudryper
hudryper
31. 1. 2016 13:55

Kriminální působení us.a nadnárodních kompanií se naprosto jasně projevilo i na internetu :

PAHREBA. Prečo Američania neodpoja Islamský štát od Internetu a dovoľujú mu obchodovať, propagovať sa a verbovať vojakov?
15

Bratislava 31. januára 2016 (HSP/Foto:Facebook)

Je to taká smiešna otázka: Prečo Američania neodpoja Islamský štát od internetu? Prečo mu dovolia obchodovať a propagovať sa cez internet? Prečo mu umožňujú verbovať žoldnierov do svojich radov? Prečo robia mimoriadne dôležité služby pre islamistov?…

Drak
Drak
31. 1. 2016 20:35

GLADIO?

Béda
1. 2. 2016 14:27

http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/kyjev-zuri-zada-francouze-aby-nevysilali-dokument-o-majdanu-a-odese/

Ukrajinská ambasáda ve Francii požádala francouzskou TV stanici Canal+ , aby nevysílala filmový dokument o Majdanu a o oděských událostech z 2. května 2014.

Podle ukrajinské ambasády předkládá dokument „Masky revoluce“ francouzského režiséra Paula Moreira „falešný a zkreslený obraz o situaci na Ukrajině.“

„To není pluralita sdělovacích prostředků, to je podvod, a doporučujeme, aby televizní kanál Canal + znovu zvážit možnost vysílat film,“ píše se v prohlášení na oficiálních stránkách velvyslanectví na Facebooku.

Kromě toho ukrajinská ambasáda navrhla dodat francouzské TV vlastní sbírku dokumentů o událostech v zemi…

Sio
Sio
1. 2. 2016 15:11

Béda napsal

http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/kyjev-zuri-zada-francouze-aby-nevysilali-dokument-o-majdanu-a-odese/

Ukrajinská ambasáda ve Francii požádala francouzskou TV stanici Canal+ , aby nevysílala filmový dokument o Majdanu a o oděských událostech z 2. května 2014.

Podle ukrajinské ambasády předkládá dokument„Masky revoluce“francouzského režiséra Paula Moreira „falešný a zkreslený obraz o situaci na Ukrajině.“

„To není pluralita sdělovacích prostředků, to je podvod, a doporučujeme, aby televizní kanál Canal + znovu zvážit možnost vysílat film,“píše se v prohlášení na oficiálních stránkách velvyslanectví na Facebooku.

Kromě toho ukrajinská ambasáda navrhla dodat francouzské TV vlastní sbírku dokumentů o událostech v zemi…

No, nedivím se. Mají v kalhotech.

Béda
1. 2. 2016 15:17

Sio,

vtip toho je v tom, že ukrajinská ambasáda v rámci a teď to přijde udržení jeednostranné názorové plurality!!! v mainstreamu nabídla TV Canal+ dodání vlastních „nezkreslených“ materiálů, kterých je mainstream plný. A to by byla ta názorová pluralita.

Viky
Viky
2. 2. 2016 6:58

Bédo, fftip je ještě v čemsi. Všimněte si, že se jedná o téměř alergickou reakci na UPOUTÁVKU na film. Nemyslím, že by filmaři měli zájem seznamovat ambasádu se samotným obsahem ještě před odvysíláním. Strach z toho, že široce nepublikované záběry a souvislosti, se dostanou v hlavním vysílacím čase na jednom z hlavních kanálů země před široké publikum… Západní veřejnost MÁ PŘÍSTUP k informacím. Stejně jako my. Změna je v tom, že publikum ty informace dostane tentokrát v poli main streamu. A ten je určující pro veřejné mínění. Najednou uvidí Žorž, René, Marion … „hrdiny Mejdanu“ s řetězy v rukou a… Číst vice »

Béda
2. 2. 2016 7:27

Viky,

přesně tak. Přesně kvůli tomu tolik vyšilují. Hrozí, že by si lidé v Evropě začali vynucovat přehodnocení politiky vůči nedemokratickému – fašistickému státu a žádali zavřít dveře (tím nemyslím pouze potenciální migrační invazi ale také finančně). :)

Béda
2. 2. 2016 14:34

http://www.hlavnespravy.sk/napriek-protestom-vedenia-ukrajiny-vo-francuzsku-predsa-premietali-film-o-udalostiach-na-majdane-v-r-2014/738725 Napriek búrlivým výhradám ako ukrajinskej ambasády vo Francúzsku, tak aj viacerých vedúcich ukrajinských politikov francúzska televízna spoločnosť film o udalostiach na Majdane a v Odese včera odprezentovala divákom. Vedenie spoločnosti potvrdilo, že film je výsledkom vlastného vyšetrovania novinárov tohto televízneho kanála, ktorí chceli ukázať celému svetu, čo sa v skutočnosti odohrávalo v tých tragických dňoch na Ukrajine. Francúzski novinári porozprávali o zločinoch nacionalistických a nacistických skupín na Ukrajine, ktoré sú priamo podporované Spojenými štátmi. Hlavnú pozornosť autori filmu venovali udalostiam na Majdane a chladnokrvnému zabitiu a upáleniu zaživa ľudí v Odese, keď nacisti zmasakrovali takmer 50 ľudí. Režisér Paul… Číst vice »

Viky
Viky
2. 2. 2016 18:17

Bédo, nezakážou. (a i s omezováním to nebude nijak žhavé) Jak se mi dostalo do nastražených uší, tlak plný kritiky byl před vysíláním i ve francouzském tisku. Renomovaném. (já to nečetl, frankojazyčná média běžně nelouskám) Místo nějakého ústupu z boje, přislíbil CANAL+ opakování pořadu. Myslím za týden. Jó tlak vyvolává protitlak, a občas to i funguje. Paul Moreiro je mazák dokumentaristiky středního věku a už nějakou válku viděl. O sledovanosti nejsem schopen nic říci. Rozhodně to není ve Francii nějaké nosné téma, ale reklama v podobě kritiky ještě před samotným promítáním a podrážděná reakce Ukrajinců, sledovanosti určitě pomohla.