Svět ruskýma očima 337

 

Zmizela hrozba terorismu ze soutěsky Pankisi?

Michail Agadžaňan

29. ledna. 2016

Ruský ministr zahraničí Sergěj Lavrov uvedl, že Rusko má informaci o tom jak teroristická skupina IS využívá soutěsku Pankisi v Gruzii k výcviku, odpočinku a doplňování zásob bojovníků. Podobné zprávy docházely i dříve. Gruzie je odmítá s tím, že žádné nebezpečí terorismu z této oblasti nehrozí. Podle gruzínského premiéra odtud uteklo několik desítek lidí bojovat k IS, ale jejich případný návrat se bedlivě kontroluje.

Kontrola na gruzínské straně hranice s Tureckem, kudy vede trasa bojovníků do Pankisi a zpět je skutečně zesílena, ale do zcela plné kontroly má daleko. V dubnu 2015 se v obci Duisi v soutěsce konala schůzka stařešinů místních občin, na níž se debatovalo o verbování jejich mládeže bojovníky. Stařešinové žádali od vlády přísná pravidla pro odjezdy mladých do Turecka, odkud se přesouvají do Sýrie a do Iráku.

Za minulý rok zahájilo gruzínské ministerstvo vnitra 14 případů týkajících se terorismu. V soutěsce zadrželi 5 osob, mezi nimiž byl bratranec polního velitele IS Batirašviliho. Poté dodatečně zadrželi ještě jednoho. Celá operace trvala několik hodin. Zadržení byli obviněni v souvislosti s IS a z verbování místních obyvatel. K dnešnímu dni je v Gruzii trestně stíháno 9 osob, mezi nimi 4 obyvatelé Pankisi. Navíc byl zadržen další člověk, který již bojoval v Sýrii na straně IS. Další 4 jsou zadrženi pro podezření z příslušnosti k teroristům.

Pracovník gruzínské bezpečnostní služby Levan Izorija oznámil, že úřad má informace o přibližně padesáti gruzínských občanech bojujících mezi džihádisty. Patrně jich bude víc. Převážně pocházejí z Pankisi. Nejznámější je Terchan Batirašvili, nebo Abu Omar al Šišani, jehož smrt byla v Sýrii oznámena, ale doklad o tom není.

Podle gruzínských sdělovacích prostředků zahynulo na Blízkém východě 14 gruzínských občanů bojujících v řadách teroristů. Gruzínští experti nesdílejí přesvědčení svých politiků ohledně kontroly nad situací a předpokládají aktivizaci islamistů na předělu Severního a Jižního Kavkazu na jaře letošního roku. Vláda Gruzie si s bojem proti nim neví rady. S teroristy nedokáží osamoceně bojovat ani velké státy. Je potřeba mezistátní koordinace, spolupráce speciálních služeb a dalších oprávněných orgánů. Gruzie formálně spolupracuje s Tureckem. Ovšem vztah turecké vlády k džihádistickému podzemí v jejich zemi je nejednoznačný, Ankara plní podvratnou roli k Sýrii a Iráku a Tbilisi může těžko počítat z této strany se solidní pomocí. Zde by si Gruzie pomohla, kdyby se postavila vedle Ruska, jenže vztahy mezi nimi jsou na bodě mrazu. Tbilisi v roce 2008 jednostranně přerušilo diplomatické styky s Moskvou. Dosud nebyly obnoveny.

Na podzim 2016 budou v Gruzii volby a vládnoucí strana Gruzínský sen projde zkouškou. Tlak na vládu roste hned z několika směrů. Příznivci Saakašviliho a jeho strany a on sám nepromarní jedinou příležitost obvinit vládu, že jejich politika směřuje proti Gruzii. Třeba jednání s Gazpromem o zvýšení dodávek plynu, nebo jednání o možné spolupráci proti terorismu. Vše označují za zradu národních zájmů.

Vypadá to, že obvinění vlády nacházejí ohlas. Nedávno uvedl bývalý ministr státní bezpečnosti Gruzie Valerij Chaburdzanija, že Tbilisi ignorovalo návrh Moskvy na spolupráci v otázkách boje s terorismem, ač výměna informací mezi gruzínskými a ruskými zástupci ohledně protiteroristické činnosti by byla dobrá pro Gruzii, Rusko i celý svět.

Převzato z Fondsk.ru

http://www.fondsk.ru/news/2016/01/29/ischezla-li-terroristicheskaja-ugroza-iz-pankisskogo-uschela-38290.html

***

Celá Ukrajina jako dárek

Carl

Dmitrij Babič

28. ledna 2016

Na Ukrajině je diskutován úmysl jmenovat bývalého švédského ministra zahraničí Carla Bildta předsedou ukrajinské vlády. Ten to zatím odmítá.

„Chorvatské“ řešení donbaského problému

Bildt na samém počátku ukrajinské občanské války a rovněž nyní veřejně vystupuje za tak zvané „chorvatské“ řešení donbaského problému. V roce 1995 napadlo Chorvatsko pod krytím OSN okrsek kompaktně osídlený Srby na svém území nazvaný Srbská Krajina. Oba národy se o tento kus země rvaly už v době první balkánské války, která nastala hned po rozpadu Jugoslávie počátkem devadesátých let. Časem všichni Srbové, kteří se nehodlali přizpůsobit, Srbskou Krajinu opustili a ti, kteří odejít nechtěli, se pochorvatštili. O takovém vývoji sní kyjevský režim na Donbase.

Bildt oklamal Miloševiče

Nedávno Bildt pronesl v Kyjevě zvláštní slova: „Srbskem okupované území bylo úspěšně navráceno Chorvatsku a nyní už nikdo na tento konflikt nevzpomene.“ Hlášku doplnil: „Vy můžete jednat podobně, bude to v zájmu Ukrajiny, Ruska a evropské bezpečnosti.“ A jak to má být provedeno? Přirozeně invazí. Ostatně v jednom ze svých článků pro nedávnou konferenci o Východní Evropě v Rize věnuje Bildt pozornost důležitému detailu, který musí Kyjev dosáhnout ještě před etnickou a ideologickou čistkou na Donbase. Je to zneškodnění vůdce země důležitého pro pronásledovanou národnost. V roce 1995 byl pro Srbskou Krajinu tím vůdcem sousední Miloševič, pro nynější Donbas je takovým vůdcem prezident Putin.

Bildt píše: „Tak jako dnes prezident Putin ohledně ukrajinské otázky, tak i tehdejší prezident Miloševič trval na tom, že věc může být řešena jen cestou přímých jednání mezi srbskými separatisty a chorvatskou vládou v Zábřehu.“ Chvástá se, že se mu tehdy povedlo oklamat Miloševiče tím, že jej přesvědčil k výměně Srbské Krajiny za osobní bezpečnost a uklidnění Západu: „Nakonec Miloševič souhlasil s rozmístěním mise a sil OSN, které měly za úkol zajistit demilitarizaci regionu a návrat suverenity Chorvatska po realizaci nezbytných záruk pro tam žijící Srby.“

Porážku DNR a LNR a jejich návrat pod kyjevskou vládu vidí Porošenko i Bildt v jakési „mírové misi“. Porošenka si tím možná Bildt natolik získal, že ten začal vážně uvažovat o jeho kandidatuře na místo ukrajinského předsedy vlády.

Specialista na barevné revoluce a šokové reformy

Znalci evropské politiky Bildta nazývají nejvlivnějším člověkem ve Švédsku a jedním z nejvlivnějších v EU. Počátkem devadesátých let se stal švédským předsedou vlády, potom vedl misi OSN v Sarajevu, ve skutečnosti vládu Bosny a Hercegoviny. Do roku 2001 byl speciálním vyslancem generálního tajemníka OSN na Balkáně. Nikdy nelitoval ani jedné ze svých „reforem“, při níž se celé balkánské komunity do krve řezaly. Naopak, nedávno, již v období ukrajinské občanské války lituje, že po Bosně hned západní politici nezabavili Bělehradu Kosovo.

V událostech na Ukrajině se od samého počátku stavěl za majdan a organizoval evropské sankce proti Janukovyči. Porošenko a Západ v čele s Bildtem připravují pro Donbas „mírovou misi“ se známým průběhem. S takovou misí, ať pod hlavičkou OBSE či jiných struktur, Rusko souhlasit nemůže.
Převzato z Pravda.ru
***

Rozštěpení Německa

Natalija Meden

30. ledna 2016

V Německu znají pojem „paralelní společenství“. Objevil se počátkem nového tisíciletí v souvislosti s blufem o multikulturalismu. Navzdory snaze vlády o „integraci do současné demokratické společnosti“ muslimských migrantů si tito zvolili nežít společně, ale vedle, v paralelním světě. Stárnoucí původní obyvatelstvo žijící podle svých stereotypů politické korektnosti se opatrně odsouvá a dává stále více životního prostoru vzrůstajícím paralelním společenstvím. Ukazuje to například výstavba mešit. V Německu bylo v roce 2009 2,5 tisíce modlitebních domů a 250 mešit. Za čtyři roky nato už bylo 1000 mešit. V Kolíně, městě muslimských útoků na ženy je největší mešita v Evropě, postavená v roce 2012. Saúdská Arábie, která je naprosto nesolidární se svými nábožensky sbratřenými migranty, nabídla loni Německu zaplatit výstavbu dalších 200 mešit. Navíc se některé křesťanské chrámy z důvodu nedostatku farníků předávají muslimům. Dobrovolně. Pravda, jsou kompromisy, například, že výška minaretu v Kolíně nesmí přesahovat výšku věhlasného kolínského chrámu.

Paralelní společenství se tvoří živelně. Je jich mnoho. Tvoří je nejen Turci, těch je nejvíc, jsou i Libanonci. Podle německých sdělovacích prostředků jsou téměř všichni, kteří v Německu žijí, napojeni na kriminalitu. Obchod s drogami, prostituce. Jezdí v luxusních automobilech a k tomu dostávají sociální dávky. Přitom skutečně potřební Němci pobírají sociální dávky jen tak jak je skutečně potřebují. Jsou případy, kdy si běženci snižují věk, aby měli delší čas na přijetí ve vyhlédnutém státě.

V Německu je dosud zakázáno informovat o věcech, které by mohly vést k dalšímu prohlubování již existujícího rozštěpení společnosti. Tak policie Severního Porýní-Vestfálska (sem patří Kolín nad Rýnem a Duisburg) má instrukci: „Zprávy o podezřelých ze spáchání trestného činu nebo zločinců z řad náboženských, etnických nebo jiných menšin lze zmiňovat jen v těch případech, je-li pro to závažný podklad.“ Ministr vnitra Maiziere do omrzení opakuje, že je mezi migranty kriminalita odpovídající celostátnímu průměru. Třeba ano, ale pohlaví a věkové složení uprchlíků se velmi liší od místních obyvatel, je tam vysoké procento mladých a neúměrné množství mužů. V roce 2015 bylo registrováno více než 50 % osob do 25 let (do 30 let 82 %). Mezi běženci starými 16 až 20 let není ani čtvrtina žen. Přitom se oficiálně hlásá, že se počet sexuálních zločinů nezvýšil. Kolínské události pak byly bleskem z čistého nebe.

Přitom nejen v Kolíně byly napadeny ženy. Podle Spolkového úřadu pro trestní záležitosti se vlna násilí přehnala celým Německem. Krom čtyř spolkových zemí (Duryňsko, Šlesvig-Holštýnsko, Meklenbursko-Přední Pomořansko a Sasko-Anhaltsko) byly postiženy všechny spolkové země. Zpráva úřadu uvádí, že napadali především muži ve věku 16 až 25 let.

Postavení žen v muslimských zemích je známé. V Německu to pochopili a jsou již města, kde se pomýšlí na zákaz návštěv diskoték běžencům. Městská rada Regensburgu zvažovala nedávno možnost zřízení speciálních oddělení pro ženy v autobusech. Jak asi bude Evropa vypadat po pár letech?

Zatím nemastná, neslaná reakce vlády příliš k rozumu útočníky nepřivedla. Měsíc po kolínských událostech musela mnichovská policie žádat o pomoc kvůli opakujícím se surovým útokům na ženy. Vláda musí nyní činit nějaké kroky, aby zachránila zbytky důvěry Němců k mediím. Ještě v září podle průzkumu věřilo 20 % obyvatel „lživému tisku“.

Loni bylo v SRN registrováno 1 087 478 běženců, což je víc než za období 1953 až 1989 (900 000 osob). A to se předpokládá, že přišlo ještě další čtvrt milionu, kteří se nezaregistrovali. Z registrovaných je ještě polovina o nichž se neví kde jsou, ti nedošli do určeného místa.

Informace německých sdělovadel jsou speciální. Dokud policie nepotvrdí, že útočníci z Kolína jsou migranti, nikdo z novinářů se o tom neodváží napsat. Informace se objevují na speciálních portálech internetu. Třeba o tom, že v Hamburku museli zdravotní školu, kde studují převážně dívky začít hlídat, protože na studentky číhali obyvatelé blízké ubytovny pro migranty. Za takových podmínek vláda očekává vlídné přijetí hostů. Kancléřka prohlásila: „Uděláme to!“. Od Obamy: „Ano, můžeme!“ Čímž Merkelová opět potvrdila svou pověst nepříliš iniciativní političky, která „kvůli spolehlivosti“ upřednostňuje příklon k Americe.

Ve vládě nepanuje jednota. Neklidná je i CDU. Zástupkyně Merkelové v této straně Julia Klöcknerová, která může být její nástupkyní, navrhla plán A2: vytvořit na německých hranicích přijímací centra pro přijímání a distribuci migrantů a stanovit jejich maximální počet na den. Předseda bavorské vlády Seehofer (CSU) navrhuje následovat příklad Rakouska a stanovit horní roční hranici příjmu. V Bavorsku je 159 tisíc migrantů. Seehofer zaslal dopis Úřadu spolkového kancléře v němž hrozí podáním k ústavnímu soudu. Merkelovou kritizuje i Seehoferův předchůdce Stoiber. Sociální demokraté reagovali obviněním CSU ze snahy o rozvrácení koalice. Sílí hlasy pro sesazení kancléřky. Roste popularita nové strany Alternativa pro Německo, kterou je již ochotno podpořit 13 % voličů, což znepokojuje zavedené politiky.

Za této situace je pochopitelná reakce obyčejných lidí. Ti si kupují prostředky osobní ochrany a organizují domobranu. Vláda na to reaguje silně odmítavě: ministr spravedlnosti Maas (SPD) tvrdí, že sebeobrana je nepřiměřeně pravicově extrémistická. Za nebezpečné extrémisty je soustavně označováno hnutí Pegida. Před nedávnou demonstrací Pegidy došlo ke žhářskému útoku na parkovišti, na němž stála auta demonstrantů. Kdo požár zorganizoval policie neví. Snad. Jen kdo je v tomto případě extrémista?

Pokud není vláda v paralelním světě schopna zajistit svým lidem základní bezpečí, najdou občané sami vlastní alternativu.

Převzato z Fondsk.ru

http://www.fondsk.ru/news/2016/01/30/parallelnye-miry-raskol-germanii-38303.html

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
67 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
31. 1. 2016 19:43

http://tass.ru/ekonomika/2628640 – byla jenom otázka času kdy Sberbanka začne dělat svou politiku ( a že ji začne hlásat z Londýnu je taky symbolické ). ..)

Béda
31. 1. 2016 21:18

http://cz.sputniknews.com/politika/20160131/2255310/erdogan-nepredvidatelny-vpadnout-syrie.html Turecko může zajít krajně daleko v prosazování svého vlivu na syrské události, zvlášť dnes, kdy syrský konflikt vstoupil do rozhodujícího stadia, píše The Independent. „Vývoj událostí v nejbližších měsících pravděpodobně rozhodne, kdo bude v tomto regionu vítěz a kdo poražený. Vládní armáda syrského prezidenta Bašára Asada postupuje na několika frontách pod leteckým krytím Ruska. Pětiletá kampaň tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana za svržení Asada s pomocí ozbrojené opozice se blíží, jak se zdá, k porážce,“ praví se v článku. Syrští Kurdové a jejich oddíly domobrany uskutečňují poslední rok účinné bojové operace proti teroristům Islámského státu. Za tuto dobu se… Číst vice »

peter.
31. 1. 2016 21:20

fajt napsal

http://monavista.ru/news/epidemiya_grippa_vyshla_iz_bakteorologicheskoy_laboratorii_ssha_v_kramators/

fajt:
Táto svinská chrípka sa periodicky opakuje,jej vírus rád mutuje a preto aj výroba vakcíny chvíľu trvá.Na Ukrajine bola do 19.1.16 situácia takáto:
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/380495-chripka-si-na-ukrajine-vyziadala-51-obeti-v-rusku-17/
V r.2009 bola situácia takáto :
http://www.topky.sk/cl/11/600155/Chripka-na-Ukrajine-ma-uz-81-obeti-
Diskutovalo sa to vtedy aj na OM:
http://outsidermedia.cz/Svinska-chripka/
Inkubačná doba u tejto nákazy je 1 až 5 dní.Keby sa to vymykalo z rámca minulých epidémií,tak by dnes boli už stovky mŕtvych.
Nemyslím,že by to malo byť niečo,čo nás svojim rozsahom môže významne ohroziť.A nemyslím si ani to,že je to práca US labákov.

Gotty
Admin
Reply to  peter.
1. 2. 2016 12:29

Omlouvám se za prodlevu se schválením. Jak píše Hudryper, Stan je na pár dnů mimo ČR.

peter.
31. 1. 2016 21:26

Tak neviem,čo som zase napísal zle.Môj príspevok čaká na schválenie a niet v ňom pritom jediného kontroverzného slova.

hudryper
hudryper
31. 1. 2016 22:43

Peter,Stan je na výletě v Římě. Snažil jsem se Vám vysvětlit,že automatický cenzor je d….l,on se ale na mne naštval a oba moje příspěvky budou také čekat do středy,než se Stan vrátí.Tohle snad projde.

hudryper
hudryper
31. 1. 2016 22:43

Neprošlo.

hudryper
hudryper
31. 1. 2016 23:37

peter. napsal
peter. • 31. Leden 2016

Tak neviem,čo som zase napísal zle.Môj príspevok čaká na schválenie a niet v ňom pritom jediného kontroverzného slova.

peter.Citovat

Ve třech po sobě následujících příspěvcích jsem se pokusil Vám, Peter sdělit, že Stan je na výletě
v Itálii a že automat,který propouští příspěvky je d…l ,. On to dokáže přečíst a vyřadit.Takže se
netřeba zlobit a před odesláním příspěvek okopírovat,abyste ho nebusel datlovat znovu.

racek
racek
1. 2. 2016 0:08

No, názory ruské strany se v našem tisku moc neobjevují a Sputnik jsou takové zprávy pro děti. Takže si tohle vždy rád pročtu.

fajt
fajt
1. 2. 2016 5:28

Béda napsal http://cz.sputniknews.com/politika/20160131/2255310/erdogan-nepredvidatelny-vpadnout-syrie.html Turecko může zajít krajně daleko v prosazování svého vlivu na syrské události, zvlášť dnes, kdy syrský konflikt vstoupil do rozhodujícího stadia, píše The Independent. „Vývoj událostí v nejbližších měsících pravděpodobně rozhodne, kdo bude v tomto regionu vítěz a kdo poražený. Vládní armáda syrského prezidenta Bašára Asada postupuje na několika frontách pod leteckým krytím Ruska. Pětiletá kampaň tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana za svržení Asada s pomocí ozbrojené opozice se blíží, jak se zdá, k porážce,“ praví se v článku. Syrští Kurdové a jejich oddíly domobrany uskutečňují poslední rok účinné bojové operace proti teroristům Islámského státu. Za tuto… Číst vice »

peter.
1. 2. 2016 6:09

fajt: Táto chrípka sa pravidelne v určitom časovom intervale vracia.Vírus ktorý ju spôsobuje ale rád mutuje a preto aj výroba účinnej vakcíny chvíľu trvá.Tak napr.19.1.2016,bola situácia s týmto druhom chrípky na Ukrajine takáto : http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/380495-chripka-si-na-ukrajine-vyziadala-51-obeti-v-rusku-17/ V r.2009 zarobili novinári na chrípke tiež pekné peniaze,keď písali o chrípke na Ukrajine. http://www.topky.sk/cl/11/600155/Chripka-na-Ukrajine-ma-uz-81-obeti- Dokonca aj OM vtedy uverejnil Tribunov článok na túto tému: odkaz nedám,lebo pravdepodobne názov tohoto článku je podľa Stanovho automatu politicky nekorektný.Bol uverejnený 2.5.2009. Inkubačná doba chrípky je jeden až päť dní čo znamená,že ak by mala byť dnešná epidémia významnejšou ako tie predchádzajúce,tak počet mŕtvych by sa počítal už… Číst vice »

Aleš
Aleš
1. 2. 2016 6:23

V čem je odlišné řešení navrhované tím vlastizrádným Švédem od norimberských zákonů? Máme se začít bát?

fajt
fajt
1. 2. 2016 6:37

peter. napsal peter dal jsem jenom odkazy – ale abych řekl pravdu, na jakousi míru či práh jisté zodpovědnosti bych u banderovců moc nespoléhal ( ti nedodržují žádná pravidla a západní svět jim ještě tleská ), takže poměrně i šílená věc se tady může klidně proměnit v realitu – byla by jenom otázka technické stránky věci, jestli by ukrové byli schopni provést mutaci víru do tak nebezpečného stavu a pak ho plošně aplikovat. Američané by to na Ukrajině nebyli, páč by určitě mohli počítat s reciprocitou z ruské strany – ale zase by banderovcům moc nebránili, kdyby to nějak zkoušeli… Číst vice »

fajt
fajt
1. 2. 2016 6:45

peter. napsal
peter

docela by mě zajímalo, jak skončil výzkumný ústav v Tbilisi ( jedinečný ve východním bloku ), který se zabýval bakteriofágy, Saakašvili, v době své vlády v Gruzii, měl velké plány s Eliavovým ústavem mikrobiologie a virologie. ..

peter.
1. 2. 2016 7:43

fajt napsal
docela by mě zajímalo, jak skončil výzkumný ústav v Tbilisi ( jedinečný ve východním bloku ), který se zabýval bakteriofágy, Saakašvili, v době své vlády v Gruzii, měl velké plány s Eliavovým ústavemmikrobiologie a virologie. ..

fajt:
To neviem,nezaujímal som sa o to.Ale ústavy tohoto typu sú výnimočné tým,ako sú postavené aby vyhovovali nárokom na bezpečnosť a ochranu pred únikom nebezpečných vírusov do vonkajšieho prostredia.Preto si myslím,že USA tento ústav využívajú na výskum mimoriadne nebezpečných biologických zbraní.Výhodu vidia vo vzdialenosti Gruzínska a teda v minimalizovaní rizika ohrozenia samotných USA.

fajt
fajt
1. 2. 2016 9:41

peter. napsal
peter

no snad maj ten ústav na ruské straně v merku, chytit ebolu, pravé neštovice, zmutovaný mor, či něco ještě horšího a to přímo ve středu Evropy, by nebylo nic přijemnýho pro nikoho. ..)

peter.
1. 2. 2016 12:58

Aleš napsal

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Vaclav-Danda-Snahy-o-prevrat-v-Rusku-se-stupnuji-419382

Dobrý článok.V intenciách napísaného sa kryštalizujú aj moje názory na danú tému.Aby som to vyjadril :“tak nejako by to mohlo byť „.

Irena
1. 2. 2016 13:10
fajt
fajt
1. 2. 2016 13:22

http://cz.sputniknews.com/byznys/20160201/2259120/rusko-polska-hranice-provoz-kamiony.html – Kaczynski hraje nebezpečnou hru, snad přechčije upíry od neoconů a ruským oligarchům ukáže vůli a silu pro nové dělení Evropy. ..)

Béda
1. 2. 2016 14:35

http://www.hlavnespravy.sk/proimigrantsky-aktivisti-dostanu-dvakrat-viac-ako-ucitelia-na-skolach/738157 Cieľom činnosti METY je vytváranie príležitostí pre migrantov k začleneniu do spoločnosti a odstraňovanie bariér, ktoré tomu bránia (jazyk, sociokultúrne odlišnosti) , inštitucionálne zabezpečenie procesu začleňovania migrantov a dosiahnutie systémovej zmeny vo vzdelávaní žiakov s “odlišným materinským jazykom” smerom k inklúzii a samozrejme zvyšovanie informovanosti verejnosti o migrácii. Dotácia pre tuto mimovládku činí 11 miliónov českých korún. Náklady na služby 2,7 miliónov, na výplaty 8 miliónov. Počet zamestnancov 20. Pre porovnanie, základná škola JUH v Mariánskych Lázňach so 600 žiakmi má príjem z dotácií 25 miliónov korún a na platy pre 61 zamestnancov ide 14,7 miliónov korún. Na platy… Číst vice »

Béda
1. 2. 2016 15:39

!!!http://pravyprostor.cz/svedsko-8-z-10-policistu-ma-v-umyslu-odejit-ze-sluzby-kdo-ochrani-puvodni-svedskou-spolecnost/#comment-141175 Ve středu uprchlické krize a se zvýšenou hrozbou teroristických útoků jsou velmi alarmující čísla, která ukazují, že je na obzoru masový exodus švédských policistů ze služby. Až 8 z 10 policistů přemýšlí o rezignaci. To vyplynulo z nejnovějšího průzkumu v řadách švédské policie… „…Řada domácností v několika švédských městech obdržela minulý týden anonymní výhrůžné dopisy podepsané islámským státem a s vlajkou této teroristické organizace. Anonym vyhrožuje „nevěřícím“, že pokud nekonvertují k islámu nebo nezaplatí náboženskou daň podle práva šaría pod názvem džizja, budou popraveni. Výhrůžné dopisy, ze kterých skutečně mrazí, dorazily do několika měst včetně Stockholmu. „Ve jménu milosrdného… Číst vice »

Aleš
Aleš
1. 2. 2016 16:31

Dovedu si představit i polský scénář ve Švédsku. Radikalizace obyvatel vedoucí k bojovému protiruskému naladění. Švédská neutralita je v dnešní době ryze formální a to se mi neříká dobře. Jakákoliv destabilizace je navíc jako manipulace s ohněm ve skladu benzínu. Což nefunkční bezpečnostní složky nebo 200 tisíc imigrantů v 8 milionovém národu může zapůsobit taktéž. Past neokonů.

hudryper
hudryper
1. 2. 2016 19:13

Přišlo mi dnes mailem : Na 400 ruských Němců, ozbrojených baseballovými pálkami, přijelo 120 auty a vtrhlo v německém Bruchstalu do ubytovny migrantů z Maroka a arabských zemí, prošli všechny patra a udělali pořádek v odvetu za předchozí 30-ti hodinové znásilňování 13-ti leté ruské školačky migranty, jelikož německá policie tento případ odložila. Jde o nejmasovější konflikt od začátku migrační vlny. V něm. městech panuje panika, migranti kradou v obchodech, projíždí pokladnami obchodů s plnými vozíky klidně bez zaplacení, domorodci se bojí vycházet na ulici. Lidé se začínají ozbrojovat, při jízdě se zamykají v autech, v rychlosti dělají nejnutnější nákupy, aby… Číst vice »

Stan
Admin
Reply to  hudryper
3. 2. 2016 0:03

Tahle zpráva je psaná přesně stylem všech předchozích „uprchlických“ hoaxů. „Třicetihodinové znásilňování třináctileté ruské školačky“ – nikomu nic nedochází?

peter.
1. 2. 2016 20:12

zajoch napsal Chraňbůh, že bych se zastávala migrace, ale není náhodou ta věc s rozesíláním výhrůžek ve Švédsku zoufalý pokus o sebeobranu spočívající ve vyburcování společnosti k nějakému účinnému odporu a snaze donutit odpovědné složky k radikálnímu řešení? Samozřejmě nevím jaká je tam situace, ale došlo to už tak daleko, že islamistům připadá toto vhodné? Není na to ještě brzy? p.zajoch: Nie je už dôležité,kto a prečo tie listy rozosielal.Dôležitejšie je teraz podľa mojej mienky to,kedy nejaký polodebil zase znásilní a zabije nejaké dievčatko,dievča alebo ženu a ako na to Švédski(nemeckí,dánski…)chlapi zareagujú.Ak sa stane,že dôjde ku krvavému pogromu,tak to spustí… Číst vice »

Stan
Admin
Reply to  peter.
3. 2. 2016 0:08

Kdo a proč to rozesílal je velmi důležité. Jak reagují chlapi v Evropě třeba na domácí násilí u sousedů? Zdá se, že někteří diskutéři na OM by už ani tu „kapku krve“ nepotřebovali. Samozřejmě, že se to dá zastavit bez násilí a zbraní, vždyť násilí a zbraně celou „migrační krizi“ způsobily.

Sio
Sio
1. 2. 2016 21:04

fajt napsal

http://realnienovosti.com/v-mire/1454154718.html

Heh, to by pak šly asi ceny nafty nahoru, že? Že by Putin použil původně ušáckou zbraň napadnout nepohodlný stát pod záminou terorismu? Asi by se Saudama velký problém nebyl. Ale ušákům by se to hrubě nelíbilo …

peter.
1. 2. 2016 21:06

Rád čítam Dostojevského.Je udivujúce,ako presne odhadol správanie sa slovanských národov k Rusku.
http://www.isstras.eu/cs/2015/12/25/dostojevskij-o-nevdeku-slovanskem/

Sio
Sio
1. 2. 2016 21:10

hudryper napsal Přišlo mi dnes mailem : Na 400 ruských Němců, ozbrojených baseballovými pálkami, přijelo 120 auty a vtrhlo v německém Bruchstalu do ubytovny migrantů z Maroka a arabských zemí, prošli všechny patra a udělali pořádek v odvetu za předchozí 30-ti hodinové znásilňování 13-ti leté ruské školačky migranty, jelikož německá policie tento případ odložila. Jde o nejmasovější konflikt od začátku migrační vlny. V něm. městech panuje panika, migranti kradou v obchodech, projíždí pokladnami obchodů s plnými vozíky klidně bez zaplacení, domorodci se bojí vycházet na ulici. Lidé se začínají ozbrojovat, při jízdě se zamykají v autech, v rychlosti dělají nejnutnější… Číst vice »

Sio
Sio
1. 2. 2016 21:15

peter. napsal p.zajoch: Nie je už dôležité,kto a prečo tie listy rozosielal.Dôležitejšie je teraz podľa mojej mienky to,kedy nejaký polodebil zase znásilní a zabije nejaké dievčatko,dievča alebo ženu a ako na to Švédski(nemeckí,dánski…)chlapi zareagujú.Ak sa stane,že dôjde ku krvavému pogromu,tak to spustí také krviprelievanie aké Európa nezažila od 2.ww.Napätie sa vyhrotilo a stačí už len tá povestná kvapka vody ktorou sa pohár preleje.Vôbec si tento scenár neprajem a mám z toho skôr obavy ako dobrý pocit.Na druhej strane si zase neviem predstaviť,že by niečo také nechali slovenskí chlapi bez odozvy.Najhoršie je,že táto kríza nemá riešenie.Lebo ak sa aj podarí udržať… Číst vice »

fajt
fajt
1. 2. 2016 21:23

k něčemu se chystá, neo weby mobilizují žoldáky, ropa sice drží americkou lajnu, ale kerosin jde na dračku. ..

Béda
1. 2. 2016 21:33

http://www.rosbalt.ru/federal/2016/01/29/1484905.html
Off shorové společnosti ztratí v RF přístup ke státním zakázkám.

peter.
2. 2. 2016 6:37

Sio napsal
v následku tak masivní migrace dojde i masivní radikalizaci domácích

http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/381960-v-nemecku-zautocili-na-dalsich-pat-azylovych-domov/

Aleš
Aleš
2. 2. 2016 8:47

Čína otevřeně podpořila Ruskou akci v Sýrii. Ano, je to trochu zneužití/využití Rusů pro čínské zájmy, které využijí příležitosti k investicím a navázání místních ekonomik na svoji. Rusové v tomto byli od počátku v nevýhodě. Nutně potřebovali okamžitou podporu, NATO již bylo hodně agresivní a Rusko dodnes ochromuje pátá kolona. Nicméně díky svojí efektivitě zde dochází k výcviku sil potřebných k obraně, aniž by docházelo k významným ztrátám na životech a v ekonomice. Já vím, každý život má váhu. Číně budou chybět zkušenosti z ostrých akcí. Rusko se odvážně postavilo. Ale při případném přímém střetu by největší armáda světa stála… Číst vice »

J. Hruška
J. Hruška
2. 2. 2016 9:09

zajoch napsal Tereza Spencerová s velkým uznáním hodnotí čínskou politiku na BV jako úplně jinou, než jakou vůči němu uplatňuje Západ, ale také Rusko. No já nevím, ale podle mého uvažování může Čína takto „ohleduplně“ jednat právě na pozadí ozbrojeného vstupu Ruska do blízkovýchodního problému. Rusko se postavilo americké expanzi a Čína z toho má prospěch. Není její veskrze mírové jednání podmíněno právě tímto? Jako už i v minulosti, také zde využívá výsledků činnosti Ruska ve svůj prospěch. Já bych řekl, že Čína vůbec hraje roli „hodného policajta“, i ve spolupráci s USA. Využívá toho, že západ zajistil bezpečnost dopravních… Číst vice »

Sio
Sio
2. 2. 2016 10:43

peter. napsal
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/381960-v-nemecku-zautocili-na-dalsich-pat-azylovych-domov/

Docela by mě zajímalo, jak bude vypadat ta pomoc veřejnosti. Ačkoli užitečných idiotů bylo vždy dost.

peter.
2. 2. 2016 10:55

Sio napsal
Docela by mě zajímalo, jak bude vypadat ta pomoc veřejnosti. Ačkoli užitečných idiotů bylo vždy dost.

Ubytovanie v berlínskych hoteloch, 50€ za noc,1 500€ za mesiac a 18 tisíc za rok.A u nás žijú rodiny z 500 € mesačne.Viď diskusiu pod článkom v Pravde.

Irena
2. 2. 2016 12:39

Další z ukrajinských pěremog. Marazmus křepčí.
http://politikus.ru/video/68952-ukrainskie-diplomaty-dobilis-perenosa-mozga.html