Odchod ministra – bouře ve sklenici vody

Tak nám pomalu vyšuměla do ztracena další politická kauza.

Provařený politik, který se podle svého CV nejspíš nikdy neměl stát ministrem kvůli své dřívější aféře se střetem ekonomických zájmů, byl donucen opustit svůj ministerský post.

Stalo se něco fatálního? Nestalo. Vláda, jak mnozí předpovídali, nepadla, ministr byl vyměněn a exministr může řídit dění v resortu ze skrytu coby poradce. Premiér ustřihnul politickou kouli, která by jeho stranu tahala v očích veřejnosti k volebnímu dnu.

Bulvár a opozice měly opět svých pět minut slávy, političtí sparťané se do krve veřejně poškorpili se slávisty, opozice snažící se prodrat jakýmkoliv způsobem k lizu se zviditelnila a jede se dál v zajetých kolejích kočárem černým kolem bílých skal. Nový ministr téměř jistě kontinuálně naváže na politiku svého předchůdce.

Kontrolní otázka pro všechny, kdo si přáli, aby profláknutý ministr zůstal ve funkci. Umíte si představit tu nekonečnou mediální smršť a dělnou diskusní atmosféru v parlamentu do konce volebního období?

4.6 7 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
31. 10. 2020 8:12

K Prymoulovi bych připrdnul ještě galaktického Flegra, jehož úponky vlasů se dotýkají hvězd. Nový ministr prý dříve podepsal něco proti Babišovi. To je vcelku dobré. Má šanci něco předvést anebo se znemožnit. Zatím ho šlechtí, že neslibuje hromadné pálení mrtvol. Ale pozor! Ve Španělsku už nám znovu mutuje covid. Je to jako v emerice. Tam také existuje množina mutací jedné a téže pitomé informace. Prozatím se zdá, že Covidovo svědci střílí slepými, a bude se to horšit. A jedna inteligentní odpověď odjinud: „…myslím, že je víc než na čase, aby se vysvětlila jedna věc, důležitá pro oboustranné pochopení. „Popírači“ nepopírají,… Číst vice »

Aleš
Aleš
Reply to  orinoko
31. 10. 2020 21:50
Lena
Lena
31. 10. 2020 14:16

Už byl v televizi a neřekl nám nic nového ani jiného, než ten Prymula. Další buňda k ničemu, v šedivém klišé demokracie od ničeho k ničemu. Demokratičtí psi štěkají, vzájemně s koušou, perou o ohlodané kosti ekonomiky, ale karavana demokracie jede pouští dál do pouště, dál a dál od fatamorgany ke fatamorganě, od fantasmagorie k fantasmagorii.

orinoko
orinoko
31. 10. 2020 16:19

To je neskutečný nápor:

 V televizi spatřil záblesk naděje. Jak se ale později ukázalo, před kamerou tehdy jen proběhl obnažený Covid 19.  

Doba opravdu šílí.
Už ho tak zblbla, že místo kontaktujte nás četl … kontaminujte nás.  

Cítil se jako ve svém živlu. Mezi Neckářovými Bacily mu bylo opravdu fajn.